A Çevrimdışı

Akadian

Yeni Üye
25 Kas 2023
36
39
Merhaba
Smartview uygulaması ile telefondan montajı yeni yapılan tcl 65c745 tv'ye bağlandığımda televizyonda kare kare görüntü oluşuyor. Telefonda youtube video veya herhangi bir video açtığımda telefonda akıcıyken tv de gecikmeli gibi kare kare gidiyor. Sonra "Smartview bağlantı stabil değil görüntü kalitesi yükseltilebilir" gibi bir ifade çıkıyor bunu yaşayan oldu mu nerededir sorun sizce? Yeni güncelleme oldu aldığık gibi ondan dolayı yazımsal mı dedim acaba. Yardımcı olmanız mümkün mü?

E Çevrimdışı

Exe1ans

Yeni Üye
15 Ara 2021
44
27
CU8000 ve 8500, şu an kullandığınız Q70 modelinden daha aşağıda bir cihaz, çok zorda kalınmadıkça bu modelin alınmasını tavsiye etmem.

Philips'in Mini Led serileri de çok başarılı değil. Siz W Winston 'u dinleyin 🙂
Aslında şöyle ben TCL 50p635 modelini kullanıyordum oturma odasında. Ve salonda 55q70b film izledikten sonra o televizyon da yani tcl de birşey izlemek bana zulüm geliyordu 4k bile 1080 gibi geliyordu gözüme görüntüsünü hiç beğenmiyordum. Onu dün sattım ve ekranı da aslında küçük geliyordu şimdi tekrardan bir TV almak istiyorum ama görüntüsü iyi olsun istiyorum evet bir salondaki TV kadar q70b kadar olmasına gerek yok diye düşünüyordum o yüzden 8000 yeterli olur mu orasını bilmiyorum eşim de Frame istiyordu dün Winston hocam da 85c çok iyi görüntü veriyor diyince aklım iyice karıştı almak çok istiyorum ama bu seferde salondaki TV'nin bir anlamı kalmayacak onun yüzüne bakmicam 😊

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Aslında şöyle ben TCL 50p635 modelini kullanıyordum oturma odasında. Ve salonda 55q70b film izledikten sonra o televizyon da yani tcl de birşey izlemek bana zulüm geliyordu 4k bile 1080 gibi geliyordu gözüme görüntüsünü hiç beğenmiyordum. Onu dün sattım ve ekranı da aslında küçük geliyordu şimdi tekrardan bir TV almak istiyorum ama görüntüsü iyi olsun istiyorum evet bir salondaki TV kadar q70b kadar olmasına gerek yok diye düşünüyordum o yüzden 8000 yeterli olur mu orasını bilmiyorum eşim de Frame istiyordu dün Winston hocam da 85c çok iyi görüntü veriyor diyince aklım iyice karıştı almak çok istiyorum ama bu seferde salondaki TV'nin bir anlamı kalmayacak onun yüzüne bakmicam 😊
P635 markanın en ucuz televizyonlarından biri. Qled filtresi bulunmuyor. Q70 ise Samsung markasının alt-orta kalitede cihazlarından biri fakat Qled destekli. Ayrıca parlaklık olarak 635'ten daha fazla. Bu nedenle size Q70'in görüntüsü biraz daha canlı geliyor.

Açık konuşmak gerekirse Q70 de sıradan bir televizyon. QN85C'yi görseniz, ben şu ana kadar tv izlememişim dersiniz.

CU-BU serileri ise Samsung'un en kötü televizyonları; çok düşük parlaklık, kötü HDR, Qled desteksiz kristal işlemci, soluk görüntü. P635 ayarında denilebilir. CU8000 falan alırsanız, P635'e benzer bir görüntü verir.

İnsan gözü bir müddet sonra her şeye alışabiliyor. Yeterli olur mu derseniz, 1-2 hafta sonra gözleriniz alışır ve yeterli olur tabi ki.

E Çevrimdışı

Exe1ans

Yeni Üye
15 Ara 2021
44
27
P635 markanın en ucuz televizyonlarından biri. Qled filtresi bulunmuyor. Q70 ise Samsung markasının alt-orta kalitede cihazlarından biri fakat Qled destekli. Ayrıca parlaklık olarak 635'ten daha fazla. Bu nedenle size Q70'in görüntüsü biraz daha canlı geliyor.

Açık konuşmak gerekirse Q70 de sıradan bir televizyon. QN85C'yi görseniz, ben şu ana kadar tv izlememişim dersiniz.

CU-BU serileri ise Samsung'un en kötü televizyonları; çok düşük parlaklık, kötü HDR, Qled desteksiz kristal işlemci, soluk görüntü. P635 ayarında denilebilir. CU8000 falan alırsanız, P635'e benzer bir görüntü verir.

İnsan gözü bir müddet sonra her şeye alışabiliyor. Yeterli olur mu derseniz, 1-2 hafta sonra gözleriniz alışır ve yeterli olur tabi ki.
Birazdan q85c siparişini vereceğim 😊 65 inç
Ekran koruyucusu almamı önerir misiniz
Samurai Samurai W Winston

E Çevrimdışı

Exe1ans

Yeni Üye
15 Ara 2021
44
27
Hocam son bir soru soracağım lütfen kusura bakmayın ürünün siparişini verdim bu arada. Ben TV kanalları izlemiyorum ancak eşim yine de arada bir bakmak istiyor anten den kablo çekmekte artık saçma geliyor. Tavsiyeniz nedir bir uygulama falan var mı TV yayınlarını izleyebileceğimiz

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
Hocam son bir soru soracağım lütfen kusura bakmayın ürünün siparişini verdim bu arada. Ben TV kanalları izlemiyorum ancak eşim yine de arada bir bakmak istiyor anten den kablo çekmekte artık saçma geliyor. Tavsiyeniz nedir bir uygulama falan var mı TV yayınlarını izleyebileceğimiz
Bende izlemiyorum. Uydu takılı olmasına rağmen. Bende fire TV stick var. Beşiktaş in maçlarını bazen izliyorum oradan. Kanallarda var. Ama randımanlı değil.
Tizen de izin vermez bu uygulamalara IPTV kullanman gerek. Çoğu ücretli bence değmez. Resmi uygulamalar var.
Blu TV
Tod gibi bunlarda TV kanalları var ücretli. Apple TV de böyle ama orada ücretsiz TV kanallari veren birkaç uygulama var. Denedim gösteriyor. Böyle uygulamalar bir var bir yok. Hep denemen lazım.

S Çevrimdışı

snl99 

Aktif Üye
19 Şub 2020
140
40
Tv plus kullanabilirsiniz.
(TV+ ,Turkcell)

W Çevrimdışı

waffoz

Yeni Üye
16 Ocak 2024
2
38
Merhaba, TVyi aldım demişsiniz hangi platformdan aldınız? Belirtmek yasak mı bilmiyorum forumda yeniyim. TV siparişini gelirse ve deneyimledikten sonra da düşüncelerinizi paylaşırsanız çok yardımcı olur bende aynı modeli almak istiyorum. Samsung QLED tvlerde bulutlanma sorunlarından çok şikayet eden olmuş gözü rahatsız edecek bir durum oldu mu sizde nasıl deneyimizi duymak isterim.

E Çevrimdışı

Exe1ans

Yeni Üye
15 Ara 2021
44
27
Bende izlemiyorum. Uydu takılı olmasına rağmen. Bende fire TV stick var. Beşiktaş in maçlarını bazen izliyorum oradan. Kanallarda var. Ama randımanlı değil.
Tizen de izin vermez bu uygulamalara IPTV kullanman gerek. Çoğu ücretli bence değmez. Resmi uygulamalar var.
Blu TV
Tod gibi bunlarda TV kanalları var ücretli. Apple TV de böyle ama orada ücretsiz TV kanallari veren birkaç uygulama var. Denedim gösteriyor. Böyle uygulamalar bir var bir yok. Hep denemen lazım.
Teşekkür ederim hocam

Tv plus kullanabilirsiniz.
(TV+ ,Turkcell)
Deneyeceğim

Dün Samsung sayfası üzerinden aldım mecburen halen elime ulaşmadı cuma kadar gelir diye düşünüyorum.
Geldikten sonra bir kaç deneyimlerimi anlatırım hocam.

55Q70B televizyonuma gelirsek ben öyle aman aman bulutlanma sorunu görmedim gözümü rahatsız eden bir görüntü hiç bir zaman olmadı ve hale memnunum yani görüntü kalitesi gerçekten hoşuma gidiyor özellikle 4 K bir film falan izlerken güzel görüntü alıyorum. Aslında bakarsanız bu q70b almadan önce de TV araştırması yapıyordum ve özellikle yine qn85b önerisini çok duyuyordum o modeli alacaktım ancak kısmet olmadı q70b almıştım. Şimdiye kısmet oldu biraz daha pahalıya geldi ama yapacak birşey yok ben o televizyonu kuzenime aldırmıştım 5 ay önce 75qn85c 53 bin TL almıştı şimdi ben 65 ekranını o fiyatta aldım. Kendimi 2023 serisi diye tatmin ediyorum 😊

Son düzenleme:
W Çevrimdışı

waffoz

Yeni Üye
16 Ocak 2024
2
38
Teşekkür ederim hocam

Deneyeceğim

Dün Samsung sayfası üzerinden aldım mecburen halen elime ulaşmadı cuma kadar gelir diye düşünüyorum.
Geldikten sonra bir kaç deneyimlerimi anlatırım hocam.

55Q70B televizyonuma gelirsek ben öyle aman aman bulutlanma sorunu görmedim gözümü rahatsız eden bir görüntü hiç bir zaman olmadı ve hale memnunum yani görüntü kalitesi gerçekten hoşuma gidiyor özellikle 4 K bir film falan izlerken güzel görüntü alıyorum. Aslında bakarsanız bu q70b almadan önce de TV araştırması yapıyordum ve özellikle yine qn85b önerisini çok duyuyordum o modeli alacaktım ancak kısmet olmadı q70b almıştım. Şimdiye kısmet oldu biraz daha pahalıya geldi ama yapacak birşey yok ben o televizyonu kuzenime aldırmıştım 5 ay önce 75qn85c 53 bin TL almıştı şimdi ben 65 ekranını o fiyatta aldım. Kendimi 2023 serisi diye tatmin ediyorum 😊

Cevabınız için çok teşekkür ederim. QN85C düşünüyorum bende ve sizin ürün gelip kurulum yapıldıktan sonra düşüncelerinizi yine yazarsanız çok sevinirim.
Televizyonun 4K ya uyarlama, Ai upscaling özelliği yani bildiğimiz gibi 4K olmayan görüntü ve içerikleri 4K'ya yükselterek göstermesi olayını çok merak ediyorum, mağazada demo görüntü olduğu için normal tv uydu yayınlarında yada netfelixte filan başarılımı göremiyoruz bununla ilgili deneyimlerinizi ürün elinize geçince paylaşırsanız çok sevinirim

V Çevrimdışı

Vorgi

Yeni Üye
9 Mar 2023
18
34
Samsung 65QN85C ürünü sipariş verdim. Bilgi veren W Winston ve Samurai Samurai Bey efendiye çok teşekkür ederim.

Ürünü Hepsiburada dan SamsungTürkiye satıcısından sipariş verdim. Sanırım resmi Samsung Türkiye değil ünvanı DRK Pazarlama diye geçiyor umarım sorun olmaz. Amazonda 1 adet var onu alacaktım İstanbul bölgesine gönderilmediği için alamadım.

56K ya aldım bugün %5 daha indirim gelmiş 53 düşmüş lakin tv satın alınamıyor ilk defa böyle bir alışveriş yaptığım için kafam karıştı açıkcası.

Geri
Üst Alt