W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
40 bin para verecen. Büyük ekran edge LED sorun yaşatır görüntüde. Tcl nin 745 Samsung un oodelinden daha iyi

E Çevrimdışı

Exe1ans

Yeni Üye
15 Ara 2021
44
27
40 bin para verecen. Büyük ekran edge LED sorun yaşatır görüntüde. Tcl nin 745 Samsung un oodelinden daha iyi
Aslında şöyle TK personeli olduğum için Samsung da özel indirim var yani TV 35K gelmiş oluyor tabi yine yüksek hatta 65QN85C modeli de 53 bin TL gelmiş oluyor. Ama tabi siz o kadar büyük ekran da edge LED sorun yaratır diyorsunuz ekranı 65 yapmak nasıl olur o zaman da fiyat 28K bandına düşüyor

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
Arada iki kat fark var. Değer mi. Bu size kalmış. Ben filmciyim hdr, parlaklık daha iyi kontrast daha iyi işlemci vb. Şeyleri istiyorsan paramda var diyorsan. Ben qn85c yi düşünürdüm. Çok daha iyi bir tercih.

E Çevrimdışı

Exe1ans

Yeni Üye
15 Ara 2021
44
27
Arada iki kat fark var. Değer mi. Bu size kalmış. Ben filmciyim hdr, parlaklık daha iyi kontrast daha iyi işlemci vb. Şeyleri istiyorsan paramda var diyorsan. Ben qn85c yi düşünürdüm. Çok daha iyi bir tercih.
Peki şöyle sorayım seçeneklerden CU8500 kaldırıyorum.
TCL745 amazondan 43 bin TL
Frame 65LS03BG 46 bin TL
Philips 65PML9008 41 bin TL

Philips Mini LED evet güzel ama sizin de yorumlarınızı okumuştum çok kırpmışlar 2 çekirdek işlemci vs vs ama değer mi bilmiyorum. Bu seçenekler arasında tercihiniz ne yönde olurdu

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
Markaların katalog bilgilerinin hiçbir önemi yok. Örnek verim. Coşarlar. YouTube kanallarına da para karşılığı daha çok costururlar.
Samsung geniş açılı katmanı abartir. Görüş açısıni bir miktar duzeldir. Ama kontrastı da kaybeder belli miktar .
Frame serisi öyle mat ekran ön plana çıkarıyor yansıma yok çok az vb şeyler. İyide mat kaplama öyle kolay TV ye yapılamaz çok iyi işçilik gerek. Büyük ekranlarda ekran homojenligi iyi olmaz bulutlanma riski çoktur. Netliği azaltır vb.
Bu yüzden en iyi analizi evde akşam film izlerken sen yaparsın. Sağlam yerden al geri iadesi olan sorun çıkarmayan satıcılardan.

E Çevrimdışı

Exe1ans

Yeni Üye
15 Ara 2021
44
27
Markaların katalog bilgilerinin hiçbir önemi yok. Örnek verim. Coşarlar. YouTube kanallarına da para karşılığı daha çok costururlar.
Samsung geniş açılı katmanı abartir. Görüş açısıni bir miktar duzeldir. Ama kontrastı da kaybeder belli miktar .
Frame serisi öyle mat ekran ön plana çıkarıyor yansıma yok çok az vb şeyler. İyide mat kaplama öyle kolay TV ye yapılamaz çok iyi işçilik gerek. Büyük ekranlarda ekran homojenligi iyi olmaz bulutlanma riski çoktur. Netliği azaltır vb.
Bu yüzden en iyi analizi evde akşam film izlerken sen yaparsın. Sağlam yerden al geri iadesi olan sorun çıkarmayan satıcılardan.
Peki sen bu seçenekler arasında hangisini alırdın görüntü kalitesi için

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
Evet geçen sene ki modeller IPS. Bu sene Amerika tarafına IPS . Avrupa tarafına Va panel olarak çıkarttı. O bazı siteler dediğin Amerika tarafındaki incelemelerdir

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
Va panel kontrast i ve siyahı daha iyi olur. Bu da film izleyenler için doğru daha iyi bir tercih. Her panellin artıları eksileri olur. Va panelde ışık kontrolü daha sorunsuz olur. İzlenme açısı IPS lerde daha iyi olur. Ama siyah ve kontrast kötü olur. Bence doğru bir tercih. IPS paneller genelde arka ışık sorunu yaşar.

E Çevrimdışı

Exe1ans

Yeni Üye
15 Ara 2021
44
27
Va panel kontrast i ve siyahı daha iyi olur. Bu da film izleyenler için doğru daha iyi bir tercih. Her panellin artıları eksileri olur. Va panelde ışık kontrolü daha sorunsuz olur. İzlenme açısı IPS lerde daha iyi olur. Ama siyah ve kontrast kötü olur. Bence doğru bir tercih. IPS paneller genelde arka ışık sorunu yaşar.
Çok yardımcı oldunuz gerçekten çok teşekkür ederim tercihimi 85c olarak kullanacağım Allah razı olsun sizden

Geri
Üst Alt