L Çevrimdışı

Lordoftherings

Yeni Üye
7 Ocak 2024
2
37
Herkese iyi akşamlar koltuk ve tv yi koyacagım konsolun mesafesi yaklaşık 2.5 metre .

Televizyonda konsol kullanmayacağım ve android olmasının hiç bir önemi yok .

Netflix ve youtube benim için yeterli.

TV de aradığım en önemli konu görüntü kalitesi ve akıcılık başka hiçbir ekstra isteğim yok bana kaliteli film ve dizi keyfi sunsun yeterli..

Bütçe 30K yı aşmayacak şekilde ;

, TCL 65C645 , ,

Bu tvler arasında bir türlü karar veremiyorum. İlk 3 tv Qled oldukları için Philipsten çok daha iyi görüntüleri var ama Amblight için listemden çıkaramadım :)
Ambiligt çokta mühim değil dersek diğer 3 tv den hangisi bana daha akıcı ve kaliteli film keyfi verir yorumlarınızı bekliyorum satış sonrası destekte çok umrumda değil açıkcası vestelin hepsinden iyi olduğu aşikar .. Tek istediğim bu paraya en iyi görüntü almak ... Teşekkurler şimdiden

M Çevrimdışı

meycey

Yeni Üye
6 Nis 2022
5
40
Vestel 55QA 9700 almayı düşünüyorum . Cuma günü teknosada 19 bin TL idi karar verene kadar sabah fiyat artmıştı . Şimdi en ucuz 21K k ya var . Yine vestel grubu ( Regal -Toshiba ) aynı özelliklerde hangi TV yi alabilirim

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
Herkese iyi akşamlar koltuk ve tv yi koyacagım konsolun mesafesi yaklaşık 2.5 metre .

Televizyonda konsol kullanmayacağım ve android olmasının hiç bir önemi yok .

Netflix ve youtube benim için yeterli.

TV de aradığım en önemli konu görüntü kalitesi ve akıcılık başka hiçbir ekstra isteğim yok bana kaliteli film ve dizi keyfi sunsun yeterli..

Bütçe 30K yı aşmayacak şekilde ;

, TCL 65C645 , ,

Bu tvler arasında bir türlü karar veremiyorum. İlk 3 tv Qled oldukları için Philipsten çok daha iyi görüntüleri var ama Amblight için listemden çıkaramadım :)
Ambiligt çokta mühim değil dersek diğer 3 tv den hangisi bana daha akıcı ve kaliteli film keyfi verir yorumlarınızı bekliyorum satış sonrası destekte çok umrumda değil açıkcası vestelin hepsinden iyi olduğu aşikar .. Tek istediğim bu paraya en iyi görüntü almak ... Teşekkurler şimdiden
Aynı fiyat aralığında ise. Tcl yada Philips tercih edin. Yerel firmalar ucuz ise olur.

L Çevrimdışı

Lordoftherings

Yeni Üye
7 Ocak 2024
2
37
Aynı fiyat aralığında ise. Tcl yada Philips tercih edin. Yerel firmalar ucuz ise olur.
Aynı aralıktalar hocam 25-30 k arası hepsi ben oyun oynamayacagım için 60hz cihaz bana yeterli. Tcl de öneriniz hangisidir onun modellerini tam çözemedim qled ve goruntu kalitesi yuksek olmasi bana yeterli oyun oynamak için uretilen cihazlara bosuna fazladan odemeyelim :)

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Merhabalar,

PS5 ve Netflix kullanımı için TV bakıyorum. Bütçem max 40bin fakat bir miktar esnekliğim var. Aradığım özellikler aşağıdaki gibi. Hangi modelleri önerirsiniz?

-50 veya 55inch boyutta olmalı (önceliğim 50inch).
-HDMI 2.1 çıkış olmalı.
-120 veya 100 Hz yenileme olmalı.
-Pencereye yakın bir yere kuracağım. Yansıma az olsun istiyorum.
-Oled düşünmüyorum.

Teşekkür ederim.
1) Samsung 55 QN85C
2) Samsung 55Q80C
3) TCL 55C845
4) TCL 55C745

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
Firmalar ekranı 55 inç altına model düştüğü zaman kirparlar bazı donanımı.
Örneğin 55qn90 özellikleri 50qn90 inç olduğunda karartma bölgesi, parlaklık,parlama önleyici, geniş görüş açısı gibi unsurları koymaz yada daha alt seviye donanım kullanır.
Yani 50qn90, 55q80 modeline daha yakındır

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Teşekkür ederim önerileriniz için. TCL düşünmüyorum, ilk iki önerinizi araştıracağım.

50QN90B modeli nasıldır? Sondaki B ve C harfleri neyi ifade ediyor?
W Winston ın söylediği nedenden dolayı 55'' tavsiye etmiştim. 9 serisi her zaman daha iyidir, bütçe yetiyorsa QN90 serisi de alabilirsiniz. Ancak size QN85 de yeter.

P Çevrimdışı

propanolana

Yeni Üye
21 Ara 2023
7
23
Evet selamlar, ucuz yollu TV arayanlar için W Winston 'ın tavsiyesiyle edindiğim Samsung Smart Monitor M7 43" hakkındaki yorumlarımı yazayım. Açıkçası paneli ben çok beğendim, eviniz küçükse ve televizyonu karşısından izleyecekseniz siyahları falan inanılmaz güzel. Fakat 20 derecenin üstünde bir açıyla izlemeye kalktığınız zaman görüntüde beyazlıklar görmeye başlıyorsunuz. Fakat 1+1 evde yaşayan biri olarak bana hiç sorun yaratmadı. Bazı insanlar parlaklığından şikayet etmişler, parlaklığı gündüz güneşinde bile 30'un üstüne çıkarmadım. Hiç sorun yaşatmadı bana. En çok şaşırtan yönü ise ses. Ucuz yollu bir cihaza göre performansı gayet tatmin edici.

Gelelim eksilerine, benim bu cihazda gördüğüm en büyük iki eksi Ethernet portunun olmaması ve Tizen işletim sistemi. Ethernet olmaması çok büyük sorun teşkil etmese de olsa daha rahat edeceğimiz aşikar. Tizen açıkçası beni çok üzdü, bir arkadaşımda Android TV deneyimleme şansım olmuştu ve Android hem arayüz olarak, hem uygulama çeşitliliği olarak çok önde. Tizen'de birçok şey fazlasıyla kısıtlı. Hatta param olursa bir Xioami TV box alıp ethernet olayını da çözmeyi düşünüyorum. Tabi bu televizyonu alırken bile çok borca girdiğim için yakın zamanda gerçekleşebileceğini sanmıyorum.

W Winston 'a beni Onvo veya Next'in çamur panelli 1080P TV'lerini almaktan kurtardığı için tekrardan teşekkürler. Uygun fiyatlı TV arayan varsa eğer hala 8500 civarlarına bulunabiliyor hepsiburada'da. Bakmalarını tavsiye ederim.

V Çevrimdışı

Vorgi

Yeni Üye
9 Mar 2023
18
34
Selam Arkadalar,

Yeni evime 75 inc QLED bir tv arıyorum bütçem 50-55K TV ve Film izlemek için. Çok muhteşem seni hiç üzmez dediğiniz bir model varsa 65inc düşebilirim.

Son düzenleme:
Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Selam Arkadalar,

Yeni evime 75 inc QLED bir tv arıyorum bütçem 50-55K TV ve Film izlemek için. Çok muhteşem seni hiç üzmez dediğiniz bir model varsa 65inc düşebilirim.
Bahsettiğiniz bütçe aralığında, TCL 75C745 dışında düzgün bir tv yok.

Benim önerim öncelikle;
1) Samsung 65QN85C

2) TCL 75C745

Geri
Üst Alt