albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,373
Kayhan bey

- TPV 2023 model 55-IPS ama 65-VA dır her ikisi de OK dir panel tercihine göre
-9x PML fazla güvenmiyorum! ama fiyat tatlı şayet dediğin gibi indiyse
detaylı test için bir incelemem olamadı,zira çevrem de henüz alan yok
bahsettiğin YT incele v.s hüç bürüsü adam gibi test filan değil bunlar marketing türü
sallama bilgiler,ama onuda iyi yapamıyorlar! ulan milletin alacağı olsa bile bunlara
inanmaz:haha1
örneğin 13dak.test var 5/6/7dak.Ambilight:hayir bumu lan sizin incelemeniz şimdi?

-Pentonic serisi socMT5896/GPU G-57 tek artısı bu olmuş! kısaca çok çok iyi
-RAM 3GB+ROM 8GB boş=5,5Gb gibi RAM 1,8/2.0Gb yiyor!
ram işleme sıkıntısı yok,çok hızlı

TPV biraz anlaşılmaz fiyat taktiği uyguluyor,9xPML bana göre hala bir muamma
çözesem olay net anlaşılacak ama yok işte,"alın" da diyemiyorum,9x lar sıkıntılı TPV de
üstelik bu sene IPS e döndüler yine daha doğrusu ilk defa döndüler
ama bu panel bir LGE nin 9x serisi değil kesinlikle!! ancak aradaki fiyat farkı da bence
değmeyecek kadar aşırı yüksek yaw,yani bu paraya hala eski teknoloji LCD alan şaşkın
olurmu bilemem orasını!
ama son zamanlarda miniLED konusunu çok güzel işliyor üreticiler! yiyenler de çok güzel yiyor yaw

not,bahsettiğim Rus komşuya sanırım haftaya TCL C755 geliyor(2024 model miniLED)
TCL bunu sanırım C805 diye de satabilir,model numarası bu modelde biraz değişken oluyor
gibi görünüyor şimdilik,ama bu paneli adamlar Haziran da almışlar!
bir kaç Rus var bildiğim onların yorumlarını ve bazı testlerini bekliyorum

++

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Merhaba

Annem için bir TV almak istiyorum. Şu koşullara uygun TV'ler önerebilir misiniz?

- Çoğunlukla TV kanallarındaki diziler izlenecek
- Kalan zamanda dijital platformlardaki veya harici bir depolama aygıtındaki içerikler tüketilecek (Bu daha çok bizim için)
- Dik ve dike yakın izleme açılarına uygun
- 50 inç veya yakın boyutlarda
- ₺10.000 civarı

Teşekkürler şimdiden.
Bütçeniz dahilinde sunulabilecek seçenek yok. Öneri yapabileceğimiz televizyonlar 20.000 ve üzeri fiyatlara satılıyor.

Vestel-Toshiba, Arçelik-Grundig grubundan bir cihaz bakarsanız servis konusunda kafanız rahat olur. Onvo, Regal gibi markalar da bulabilirsiniz ama Vestel veya Arçelik almanızı öneririm. Mesela VESTEL 50Q9700TT.

Servis konusunu ikinci plana atarsanız, alternatif olarak belki TCL markasının giriş seviyesi cihazlarına bakabilirsiniz, örneğin TCL 50P635 gibi.

C Çevrimdışı

Croesus

Yeni Üye
14 Eyl 2020
16
34
Sevgili arkadaşlar selamlar, 15 senelik philips televizyondan sonra aileye ölümüne kullanılacak bir televizyon lazım oldu. İki model arasında kaldım sizden tavsiye istemek istedim.

Öncelikle ben LG C1 kullanıyorum, oled cihazları çok seviyorum hatta lg c3 ve Samsung s90C televizyonlarına baktık fakat anam babam uzun saatler uydudan dizi haber izledikleri için oled kesin yanar diye vazgeçtim. Neticede çok uzun yıllar kullanıyorlar oled risk olur dedim.

Karar olarak Samsung QN90C’yi vermiştik lakin internette QN700C’nin aynı fiyat olduğunu gördüm. Görünüşe göre QN700C daha kaliteli bir malzeme ile üretilmiş ve 8K fakat buna karşın 8K serisinin(s700,800,900) en alt modeli.

Sorum şudur bilen ustalarım var ise bu iki tv aynı fiyata hangisi tercih edilmelidir?
(QN90C vs QN700C)
Saygılarımla.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
İlk karar verdiğiniz modelle devam edin. 8K modelin kullanılan içerikler daha çok yükseltme ve kötü bir yapaylik verir. Qn90 donanım olarak daha iyi qn700 den

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Sevgili arkadaşlar selamlar, 15 senelik philips televizyondan sonra aileye ölümüne kullanılacak bir televizyon lazım oldu. İki model arasında kaldım sizden tavsiye istemek istedim.

Öncelikle ben LG C1 kullanıyorum, oled cihazları çok seviyorum hatta lg c3 ve Samsung s90C televizyonlarına baktık fakat anam babam uzun saatler uydudan dizi haber izledikleri için oled kesin yanar diye vazgeçtim. Neticede çok uzun yıllar kullanıyorlar oled risk olur dedim.

Karar olarak Samsung QN90C’yi vermiştik lakin internette QN700C’nin aynı fiyat olduğunu gördüm. Görünüşe göre QN700C daha kaliteli bir malzeme ile üretilmiş ve 8K fakat buna karşın 8K serisinin(s700,800,900) en alt modeli.

Sorum şudur bilen ustalarım var ise bu iki tv aynı fiyata hangisi tercih edilmelidir?
(QN90C vs QN700C)
Saygılarımla.
Bir de şöyle bir şey var, sadece uydu yayını için Oled TV biraz lüks gibi geliyor bana. Çünkü uydudaki kanalların görüntü kalitesi belli, gerçek FHD bile değil. 4K içerik tüketseler olurdu.

Bu kullanım tarzında bana göre QN90 serisi bile lüks olur. Teşbihte hata olmaz, Mercedes ile tarlaya gitmek gibi geliyor bana. En iyi görüntüyü FHD tv ile alırsınız ama FHD de pek üretilmiyor artık. FHD ekranda alacağınız 1080i görüntü 4K ekranda alacağınız 1080i'den daha iyi olur.

M Çevrimdışı

meycey

Yeni Üye
6 Nis 2022
5
40
Merhaba . 55 inç dikdörtgen bir salonda ortalama 5-6 metre uzakliktan , en fazla 50-60 derece açı ile izlenecek , genellikle TV kanalları , maçlar , youtube gibi şeyler izlenecek , direk güneş ışığı gelmeyen bir yerde konumlanan bir tv almak istiyorum .
Bütçe 15-20 bin tl arası .
Kahramanmaraşın Elbistan ilçesinde yaşıyorum . TCL servisi bulunmadığı için eledim .Yoksa C Serisi almayı düşünmüştüm.
Android olmasının iyi olacağınu düşünüyorum ama Webos u kullanmadım şimdiye kadar .
LG, Onvo ve Vestel ( toshibada olabilir) .
Onvo da biraz çekincem var Vestel için de Adem Helvacı sorunlarını kabul etmediği için soğudum ama servis ağı iyi .
şimdiye kadar baktıklarımdan Onvo ya bakamadım ama
-
-https://www.hepsiburada.com/vestel-55u9700-55-139-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-led-tv-p-HBCV00000XPMBE?magaza=Pozcu-Vestel+Yetkili+Online+Bayi&url_src=ios-product-detail
-
-

Y Çevrimdışı

ykayan

Yeni Üye
5 Ocak 2024
2
45
Merhaba geçen hafta lg 50qned816re model tv aldım 22000 e geldi fiyat. Ama sonra bu modelin va panel olduğunu gördüm. Kullandığım lg32lw5500 de yanlardan izlemede sıkıntım olmuyor. Yeniyi salona kuracağım ve yandan seyretmem gerekecek yaklaşık 40 45 derece bir açıyla. Bir de ekranın karşısında yere sıfır cam var .bundan dolayı çok sıkıntı yaşar mıyım acaba? Henüz servis gelmedi ve iade şansım var cihazı. Cihazı kurdursam mı yoksa başka bit model öneriniz olur mu acaba ?

Son düzenleme:
W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
Merhaba geçen hafta lg 50qned816re model tv aldım 22000 e geldi fiyat. Ama sonra bu modelin va panel olduğunu gördüm. Kullandığım lg32lw5500 de yanlardan izlemede sıkıntım olmuyor. Yeniyi salona kuracağım ve yandan seyretmem gerekecek yaklaşık 40 45 derece bir açıyla. Bir de ekranın karşısında yere sıfır cam var .bundan dolayı çok sıkıntı yaşar mıyım acaba? Henüz servis gelmedi ve iade şansım var cihazı. Cihazı kurdursam mı yoksa başka bit model öneriniz olur mu acaba ?
İzleme açısı kötü olur. TV yi karşıdan izlemeniz gerek.
Elindeki TV izleme hemen hemen böyle olur

04b-LG-50QNED813R-kolory-pod-katem.webp

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
Merhaba . 55 inç dikdörtgen bir salonda ortalama 5-6 metre uzakliktan , en fazla 50-60 derece açı ile izlenecek , genellikle TV kanalları , maçlar , youtube gibi şeyler izlenecek , direk güneş ışığı gelmeyen bir yerde konumlanan bir tv almak istiyorum .
Bütçe 15-20 bin tl arası .
Kahramanmaraşın Elbistan ilçesinde yaşıyorum . TCL servisi bulunmadığı için eledim .Yoksa C Serisi almayı düşünmüştüm.
Android olmasının iyi olacağınu düşünüyorum ama Webos u kullanmadım şimdiye kadar .
LG, Onvo ve Vestel ( toshibada olabilir) .
Onvo da biraz çekincem var Vestel için de Adem Helvacı sorunlarını kabul etmediği için soğudum ama servis ağı iyi .
şimdiye kadar baktıklarımdan Onvo ya bakamadım ama
-
-https://www.hepsiburada.com/vestel-55u9700-55-139-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-led-tv-p-HBCV00000XPMBE?magaza=Pozcu-Vestel+Yetkili+Online+Bayi&url_src=ios-product-detail
-
-
Yerel markalardan Grundig ve Vestel ürünü düşünün. Bütçenize uygun olarak seçersiniz.55ghu8500 daha ucuz.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,373
Ender,KODI yi TV ye yükleme!
ayrıca bahsettiğin diğer addons/apk. ler de olmaz
kaldıki bütün bunları yüklersen sistem ciddi ağırlaşır+uyumsuzluk sorunu v.s çıkar!

bunlar BOX lar içindir,sakın panele yükleme,hem RAM hem de hız v.s
sebebiyle kesinlikle stabil çalışmaz
Kodi de ben şimdilik addons olarak Dradis ve afFENity kullanıyorum(kodifitzwell addon)
özellikle dosya boyutları ve açılma hızları v.s çok iyi:ok ancak bu uygulama sadece
premium acc ler içindir!! Alldebrid-RealDebrid OK dir
sanırım uygulama da free içerikler yok

benim 928 li yeni Box 4/Ocak çıkmış görünüyor ama elime geçmesi sanırım 10/15günü bulur
Box için benden haber bekle,905X4 modası geçti artık

not;kumanda dan "+" ya basarsan o anda bağlı olan ext.cihazın bilgilerini verir!
SDR/BT.709/8-bit/4.2.0 Limited/Optimal şeklinde görmen gerekiyor

not;bazı ayarları kafana göre yükseltmen,bu değerleri alacağın anlamına gelmez!
bu arada HDMI;Ultra için bunu seçmen gerekiyor ama kablo yeterli desteği veriyorsa
piyasa da satılan çoğu kablolar ne 2.0 ne de 2.1 filan vermiyor!!! Sony/Philips/Panasonic
v.s gibi "MARKA" lar aslında fason Çin işi uyduruk kablolardır! ne sertifikaları vardır ne de o desteğe
sahip yazılımları vardır,bahsettiğim PAUGGE bu konuda sertifikalı ve kalitelidir,örneğin PS5 için
bunu al>>2.1 destekli ama "harbi":kiskis 2.1 dir
ben 2.0b kullanıyorum bir kaç senedir,1mt lik al kabloyu,Box için bu yeterlidir++

Ç Çevrimdışı

Çöpçü

Yeni Üye
21 Ara 2023
10
49
Philips 50/8808 hangi panel diye soran üye

TPV son yıllarda 50" lik panel de Innolux kullanıyor

-Açı sorunu ciddi vardır,ancak bazı kişiler ya anlıyamıyor veya takmıyor!
hatta Innolux için açı sorun yoktur diyenler de çeşitli yerlerde gördüm,ama bunlar bence
bir Göz Doktoruna gitsinler

-Innloux, AUO/CST dan daha kaliteli panel yapıyor ancak o kadar çok tip/version/varyant v.s var ki
salt şu Marka panel demek de bi o kadar yalnış!

-TPV buradaki(panel) bazı açıkları da yazılımları sayesinde daha güzel aşıyor bana göre ise en güzel bu işi
TPV beceriyor

-Ben son 3 senede 8505 sonra 8807 ve en son olarak da dün sabah 8808 aldım ve bugün kurdum
geçen hafta sonunda ise bir arkadaşa yine 50/8808 alıp geçen gün kurmuştum

-Bana göre yukarıda kullandığım her üç model de panel olarak aynı ancak yazlımı kısmı oldukça farklı
dğeişmiş ve ciddi bir artı söz zkonusu,zira ben üçünüde 3 sene içinde kullandığım için her bir şeyini
bir uzman kullanıcı olarak değerlendiriyorum,yani ...şu mağazaya gittim beğendim yok beğenmedim tarzı...
bana göre saçma sallama bilgilerle değil bizzat kullandığım için yazıyorum

-örneğin 8505 1 sene kullandım ve sıkıntılı bir Black crush/shimmer/uniformity v.s sıkıntısı vardı,gelen yazılımlar
ile çok az bunlar giderildi ancak paneli "movie mode" da çok güzel set edebiliyordum! dolayısıyla bunu yapabilen
için bahsettiğim falsolar oldukça azalıyordu!

-8505 de ayrıca kronik bir kapanma-açılma(re-start tarzı)sorunu vardı yazılımla da düzelmedi

-8807 de ise bu re-start sıkıntısı yine vardı!(8808 de henüz bilemiyorum daha 1 gün bile dolmad!)

-TPV düzenli f/w veriyor,örneğin 8807 için sanırım 5 defa update geldi 8505 de hatırladığım 4 veya 5 defa
update geldi

-8808 de ise henüz stock f/w var tarihi Eylül görünüyor demek ki 3 ay olmuş,bu bence iyi demek dir!
zırt-pırt f/w çıkması doğru değildir,zira her f/w sonrası kullanıcılar şu oldu bu kayboldu bilmem ne şimdi
çalışmıyor v.s gibi sorunlardan bahsediyor

-f/w olarak ben şimdilik bir şey göremedim,üstelik 8505/8807 ye göre stock f/w çok çok düzgün gelmiş

-ancak bana göre çok kötü bir şey yapmışlar çünkü "Android"+GoogleTV olmuş,örneğin TCL de böyle
GoogleTV ile de menuler değişmiş veya bazı kısımlar çıkartılmış! yerleri değişmiş(Menu ayarları)
adeta işkence oldu bana,geçen gün kurduğum Samsung 55QN90C ve TCL 55C745 den sonra 8808
adeta saç baş yoldurdu yaw o gün 5/6 saat uğraşmıştım!

-"GoogleTV" örneğin 8808 Android-12 ile birleştirilmiş bana göre Android zaten arıza bir sistem TV ler için
TV-Box kullanırım belki 10 senedir ve Android ler sadece bunlara uygun veya cep.tlf larına uygun ama TV lerde
çok ciddi falso

-resim kalitesi 8505/8807 ve 8808 de (50" lik panelden bahsediyorum) çok iyi+8808 de SoC Pentonic1000+GPU G-57
oldu ve bana göre süper oldu diyebilirim,resim kalitesi ext.kaynaklardan çok çok iyi

ama bunda da şöyle bir sorun çıkıyor AVI oynatmadı yaw,ülen AVI nasıl oynatmaz dedim ama Samsung
da oynatmıyor(2015/16 sonrası)veya bazı AVI leri oynatıyor neyse bunu geçtim
WMV desteği yoktur veya VC-1 codec de desteklemiyor,mepg4/ts/mp4/mkv v.s bunlar OK dir+

-Audio cedecler yine essik bazıları! ama bu defa DTS;X Lisansını almışlar

-FreeSync/VRR/HGIG/ALLM/eARC ve 2.1 portlar OK dir

-diğer sorun dosya sistemi normal de kullandığım vede denediğim için biliyorum örneğin FAT16/FAT/31/NTFS/exFAT
4 tip dosyayı tanıyıp oynatıyordu ama 8808 de exFAT desteklemiyor! K.Kılavuzundan da ise exFAT destekliyor görünüyor!

TPV bugün mail attım ama ya cevap gelmeyecek ya da senin diskler sorunlu diyecekler!

-önce 1 Tb lık ext.HDD yi taktım(exFAT) Diski ismiyle ve kapasitesiyle tanıdı ama dosya bozuk/boş v.s görünüyor!
bu sefer 32Gb lık bir flash(samsung) taktım exFAT formatladım yine ve taktım gördü ve kapasitesinide belirledi ama dosya boş/bozuk
göründü yine!
başka bir marka flash taktım(sandisk)yine exFAT yaptım bunu da gördü ama bozuk/boş v.s görünüyor

8505/8807 de böyle bir exFAT okuyamama sorunu hiç olmamıştı!

-Avc.Pic settings;Expert1&2 menuleri yok! bunuda kaldırmışlar sadece Calaman var onu da bazı cihazlar gerekli
set edebilmek için! yani göstermelik var,ben normal de Expert-1(DayTime) diye paneli set ediyordum

-neyseki Default movie mode ile Personal mode lar güzel geliyor "Colour control" bölümne hiç girmeden
ancak bu 4k paneller eski FHD gibi değiller,örneğin one ne versen ve panelinde resim işleme konusunda
çok iyi ise ki benim elimde hala böyle 2 tane panel kullanıyorum,valla onlardan aldığım zevki 4k panellerin
hiç birisinden hala alamıyorum! çünkü hiç birisi kesinlikle iyi değil(SD/HD-SDR den bahsediyorum) dolasıyla
her içeriğe göre paneli yeniden set etmek gerekiyor ki bu da adeta imkansız veya kim uğraşacak!

4k panelde DV/HDR/4k içerik v.s olursa amenna yoksa benim için hikaye!
TPV nin serivis beni tanıyor paneli ben açtım ve kurdum ama onlar sadece garantiyi imzalayıp gittiler
abi bu Toshiba yı hala kullanıyorsun diye diyor ama görüntüyü görünce şaşırıyor tabiki:hihi
SD/HD için 4k panele hiç gerek bile yok ama mecburen alıyoruz,başka seçenek kalmadı!

arada daha çok sürekli YT açıyorum zira ülen panel 4k bari adam gibi bir şeyler izleyeyim diyorum
bu durumda sorun yok tabiki

-şimdi az önce Bluray açtım(1080p) bazı diskleri izledim,çok fazla uğraştırmadan ayarladım paneli
zira 8807 ve 8505 de epeyi uğraştırmıştı beni onlar

Hafta sonu bir arkadaştan emanet 4K-Blurayalıp deneyeceğim ama 1080p de böyleyse 4k OK dir

Uydu Receiver kullanıyorum genelde burada zaten sorun yok,"Kathrein" sağolsun tabiki

-Ancak ben penellerin Dahili Aydusunu hiç kullanmam ve kullanmadım da hatta denemedim bile
ya da sanırım bir ara 8505 de denemiştim sonra komple resetlemiştim,bana Uydusunu filan hiç sormayın!

-TV-Box sürekli takılıdır zaten her bir şeyi onunla izlerim,bu konuda sıkıntı hiç yok

-Andoid ayarlarına bakmadım bile! GoogleTV bana göre rezalet
mecburen Gmail hesabımı girdim bir kaç yere baktım o kadar
NetFlix baktım ortak bir hesapla açıkdı bende ama sanırım o da kapanmış şimdi yani ortak hesap kullanımı yok
zaten benim NFlix le işim hiç yok sanırım ortak hesap alan kişi o anda açmamış ki bende açıldı ama yok DV yokHDR
filan içerikleri "kırpılmış" kaliteden verdikleri için bana yine hiç uymaz zaren NFlix/AmazonDizney v.s iptv den
yaklaşık aynı kalitede izliyorum

-G57 GPU+Pentonic1000 SOC ile çok doğru ve güzel bir iş yapmışlar ama codec/lisans v.s derken bunu aşamadıkları
için örneğin paneli bir MediaPlayer gibi en azından ben kullanamam yani destek audio/video da full olsaydı bu sistemle
olayı tam aşardık yaw

neyseki Box olarak artık soc928+G57 çıktı da olayı yine Box aşacağız,:ok
ama bunun için yaklaşık 5 kağıt daha bayılacağım

-sanırım Vatan TPV ile anlaşıp fiyatları mağazada aşağıya çekmiş!
örneğin bu panel net den bakarsanız 30 kağıt ama mağazada 22,5 kağıt oluyor!
arkadaş bu fiyatı görünce ondan dolayı için almıştı,sonra ben de öyle düşündüm ve 22.5 kağıda aldım

-55 kafamda vardı ama bütçe sorunu sebebiyle Sony/Samsung istiyordum ama onlar uçmuş
TCL ben hiç beğenmiyorum hem kurdum hatta 845 de kurdum ama bu iyi 835 içinde iyi diyebilirim
ama 745 bana göre hiç değil, 835/845 içinde ben TCL o parayı kesinlikle vermem yaw

-TPV nin bu seneki 9008 miniLED tırt arkadaşlar! çok soran oluyor bana bu paneli,aynen geçin zaten satamadıkları
içinde fiyatını mağazada ciddi düşürmüşler 9507 de öyleydi daha eskileri de öyleydi

miniLED bana göre hala oturmadı,tek alternatif ise LGE den QNED 9x serisi dir! ama o da eşşek yükü para yani gidip
OLED alın LGE den o zaman çok daha doğru iş olur!

yakında Arçelik/Vestel de miniLED çıkarabilir herifler daha yeni 100Hz panel çıkarıyorlar:haha1

-TPV den OLED leri çok iyi alınabilir,LGE den sonra tabiki,bu sene çok fazla OLED aldırdım tek bir dönüş olmadı!
ama "forumlara" bakarsanız,OLED lerin hepsi sıkıntı!
iyide 100/200 sayısını bile unuttum niye bu kişilerden hiç birisi bana dönmedi!

++

son olarak şimdi aklıma geldi,2024 den başlayarak TPV tüm panellerinde "TITAN OS"ye geçiyor!
2023 olarkda bazı alt/orta hatta OLED ler de filan da kullanıyor bunu!

sanırım eski sistemleri olan "SMART TV" ye dönüyorlar,Android gidiyor+GoogleTV de sanırım uçuyor v.s

TITAN nedir nasıl dır bilmiyorum ama Android gitsinde ve de GoogleTV de gitsin bana göre hiç bir şey olmasın
bunu isteyen ise gitsin BOX alıp taksın
basit bir Smart ile zaten stream işleri oluyor,ne gerek var alengirli işlere girmeye,adam Android görüyor
yok onu yüklerim yok bunu da açarım v.s diyor sonra hiç bir boka yaramadığını anlıyor yaw
zaten ROM olarka sana 4/5/6Gb gibi kalıyor adma "oyun" yükledim diyor yaw

Box alın beyler bırakın panel monitör vazifesi görsün size
Hocam bu 50pus8808 tvyi fiyat farkindan dolayi mi 55 inch olanini almadiniz. 50 ve 55 arasinda aşiri fiyat farki var. Yoksa 55i icin ips 50 icin va deniyor bu nedenle mi 50 tercih ettiniz. Ips alinmaz vs deniyor. 55 icin Displayspecs vs sitelerde panel bilgisi bulamadim. Arkadaş icin tv bakıyoruz. 50 almak fp olarak daha mantikli galiba.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,373
50/8808 için bütün kullanıcı bilgilerimi o alıntı yaptığın msg da açıkladım
22.5 kağıda aldım(50" olanı)
ve "fiyat kriteri" benim için birinci ve aslında tek önceliğimdir!
ama "OLED" dersen ki son 3 senedir işim OLED dir artık o zaman fiyat/performans ve de
çalışması ve sonra TR deki yapılanması v.s v.s bunları tartışırız
LCD dediğin benim için 2012 den sonra günü kurtarmak için kullanılan ve de ucuz alınması
gereken panellerdir!

Displayspec. de bütün bilgiler tam veya doğru v.s değildir! ama genel bir bilgi verir tabiki
bulamadığın veya panel bilgisi dediğin tam nedir o zaman?

Geri
Üst Alt