M Çevrimdışı

muzekker07

Yeni Üye
18 May 2020
1
26
Merhabalar,
Onvo 55OV6000U & Toshiba 55UA2263DT modelleri arasında tercih yapamadım. Bu modellerden hangisini tavsiye edersiniz? Ayrıca 10-15.000 bandında tavsiye edebileceğiniz başka 55" TV var mı?

Teşekkürler

Son düzenleme:
W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
Ölü piksele benziyor, kendi kendine iyileşmesi tuhaf 🙂 Sonradan büyüdüğünü zannetmiyorum. W Winston yukarıda resmini paylaştığı ölü pikselin şu an çalıştığını söylüyor. Ne dersin bu duruma ?
Pikseller sağladığı rengi oluşturduğu üç alt piksel aracılığıyla yapar. Yani kırmızı yeşil mavi. Her alt piksel kendi transistörü tarafından kontrol edilir. Bunun arıza yapması sorunlu olması böyle sorun yaşatır. Bu transistör un tekrar çalışması mümkündür

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Merhabalar,
Onvo 55OV6000U & Toshiba 55UA2263DT modelleri arasında tercih yapamadım. Bu modellerden hangisini tavsiye edersiniz? Ayrıca 10-15.000 bandında tavsiye edebileceğiniz başka 55" TV var mı?

Teşekkürler
Marka ve servis kalitesi olarak Toshiba daha iyi çünkü Vestel güvencesinde. Onvo düşünüyorsanız OV6000 yerine F950 modeline bir bakın.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,373
Philips 50/8808 hangi panel diye soran üye

TPV son yıllarda 50" lik panel de Innolux kullanıyor

-Açı sorunu ciddi vardır,ancak bazı kişiler ya anlıyamıyor veya takmıyor!
hatta Innolux için açı sorun yoktur diyenler de çeşitli yerlerde gördüm,ama bunlar bence
bir Göz Doktoruna gitsinler

-Innloux, AUO/CST dan daha kaliteli panel yapıyor ancak o kadar çok tip/version/varyant v.s var ki
salt şu Marka panel demek de bi o kadar yalnış!

-TPV buradaki(panel) bazı açıkları da yazılımları sayesinde daha güzel aşıyor bana göre ise en güzel bu işi
TPV beceriyor

-Ben son 3 senede 8505 sonra 8807 ve en son olarak da dün sabah 8808 aldım ve bugün kurdum
geçen hafta sonunda ise bir arkadaşa yine 50/8808 alıp geçen gün kurmuştum

-Bana göre yukarıda kullandığım her üç model de panel olarak aynı ancak yazlımı kısmı oldukça farklı
dğeişmiş ve ciddi bir artı söz zkonusu,zira ben üçünüde 3 sene içinde kullandığım için her bir şeyini
bir uzman kullanıcı olarak değerlendiriyorum,yani ...şu mağazaya gittim beğendim yok beğenmedim tarzı...
bana göre saçma sallama bilgilerle değil bizzat kullandığım için yazıyorum

-örneğin 8505 1 sene kullandım ve sıkıntılı bir Black crush/shimmer/uniformity v.s sıkıntısı vardı,gelen yazılımlar
ile çok az bunlar giderildi ancak paneli "movie mode" da çok güzel set edebiliyordum! dolayısıyla bunu yapabilen
için bahsettiğim falsolar oldukça azalıyordu!

-8505 de ayrıca kronik bir kapanma-açılma(re-start tarzı)sorunu vardı yazılımla da düzelmedi

-8807 de ise bu re-start sıkıntısı yine vardı!(8808 de henüz bilemiyorum daha 1 gün bile dolmad!)

-TPV düzenli f/w veriyor,örneğin 8807 için sanırım 5 defa update geldi 8505 de hatırladığım 4 veya 5 defa
update geldi

-8808 de ise henüz stock f/w var tarihi Eylül görünüyor demek ki 3 ay olmuş,bu bence iyi demek dir!
zırt-pırt f/w çıkması doğru değildir,zira her f/w sonrası kullanıcılar şu oldu bu kayboldu bilmem ne şimdi
çalışmıyor v.s gibi sorunlardan bahsediyor

-f/w olarak ben şimdilik bir şey göremedim,üstelik 8505/8807 ye göre stock f/w çok çok düzgün gelmiş

-ancak bana göre çok kötü bir şey yapmışlar çünkü "Android"+GoogleTV olmuş,örneğin TCL de böyle
GoogleTV ile de menuler değişmiş veya bazı kısımlar çıkartılmış! yerleri değişmiş(Menu ayarları)
adeta işkence oldu bana,geçen gün kurduğum Samsung 55QN90C ve TCL 55C745 den sonra 8808
adeta saç baş yoldurdu yaw o gün 5/6 saat uğraşmıştım!

-"GoogleTV" örneğin 8808 Android-12 ile birleştirilmiş bana göre Android zaten arıza bir sistem TV ler için
TV-Box kullanırım belki 10 senedir ve Android ler sadece bunlara uygun veya cep.tlf larına uygun ama TV lerde
çok ciddi falso

-resim kalitesi 8505/8807 ve 8808 de (50" lik panelden bahsediyorum) çok iyi+8808 de SoC Pentonic1000+GPU G-57
oldu ve bana göre süper oldu diyebilirim,resim kalitesi ext.kaynaklardan çok çok iyi

ama bunda da şöyle bir sorun çıkıyor AVI oynatmadı yaw,ülen AVI nasıl oynatmaz dedim ama Samsung
da oynatmıyor(2015/16 sonrası)veya bazı AVI leri oynatıyor neyse bunu geçtim
WMV desteği yoktur veya VC-1 codec de desteklemiyor,mepg4/ts/mp4/mkv v.s bunlar OK dir+

-Audio cedecler yine essik bazıları! ama bu defa DTS;X Lisansını almışlar

-FreeSync/VRR/HGIG/ALLM/eARC ve 2.1 portlar OK dir

-diğer sorun dosya sistemi normal de kullandığım vede denediğim için biliyorum örneğin FAT16/FAT/31/NTFS/exFAT
4 tip dosyayı tanıyıp oynatıyordu ama 8808 de exFAT desteklemiyor! K.Kılavuzundan da ise exFAT destekliyor görünüyor!

TPV bugün mail attım ama ya cevap gelmeyecek ya da senin diskler sorunlu diyecekler!

-önce 1 Tb lık ext.HDD yi taktım(exFAT) Diski ismiyle ve kapasitesiyle tanıdı ama dosya bozuk/boş v.s görünüyor!
bu sefer 32Gb lık bir flash(samsung) taktım exFAT formatladım yine ve taktım gördü ve kapasitesinide belirledi ama dosya boş/bozuk
göründü yine!
başka bir marka flash taktım(sandisk)yine exFAT yaptım bunu da gördü ama bozuk/boş v.s görünüyor

8505/8807 de böyle bir exFAT okuyamama sorunu hiç olmamıştı!

-Avc.Pic settings;Expert1&2 menuleri yok! bunuda kaldırmışlar sadece Calaman var onu da bazı cihazlar gerekli
set edebilmek için! yani göstermelik var,ben normal de Expert-1(DayTime) diye paneli set ediyordum

-neyseki Default movie mode ile Personal mode lar güzel geliyor "Colour control" bölümne hiç girmeden
ancak bu 4k paneller eski FHD gibi değiller,örneğin one ne versen ve panelinde resim işleme konusunda
çok iyi ise ki benim elimde hala böyle 2 tane panel kullanıyorum,valla onlardan aldığım zevki 4k panellerin
hiç birisinden hala alamıyorum! çünkü hiç birisi kesinlikle iyi değil(SD/HD-SDR den bahsediyorum) dolasıyla
her içeriğe göre paneli yeniden set etmek gerekiyor ki bu da adeta imkansız veya kim uğraşacak!

4k panelde DV/HDR/4k içerik v.s olursa amenna yoksa benim için hikaye!
TPV nin serivis beni tanıyor paneli ben açtım ve kurdum ama onlar sadece garantiyi imzalayıp gittiler
abi bu Toshiba yı hala kullanıyorsun diye diyor ama görüntüyü görünce şaşırıyor tabiki:hihi
SD/HD için 4k panele hiç gerek bile yok ama mecburen alıyoruz,başka seçenek kalmadı!

arada daha çok sürekli YT açıyorum zira ülen panel 4k bari adam gibi bir şeyler izleyeyim diyorum
bu durumda sorun yok tabiki

-şimdi az önce Bluray açtım(1080p) bazı diskleri izledim,çok fazla uğraştırmadan ayarladım paneli
zira 8807 ve 8505 de epeyi uğraştırmıştı beni onlar

Hafta sonu bir arkadaştan emanet 4K-Blurayalıp deneyeceğim ama 1080p de böyleyse 4k OK dir

Uydu Receiver kullanıyorum genelde burada zaten sorun yok,"Kathrein" sağolsun tabiki

-Ancak ben penellerin Dahili Aydusunu hiç kullanmam ve kullanmadım da hatta denemedim bile
ya da sanırım bir ara 8505 de denemiştim sonra komple resetlemiştim,bana Uydusunu filan hiç sormayın!

-TV-Box sürekli takılıdır zaten her bir şeyi onunla izlerim,bu konuda sıkıntı hiç yok

-Andoid ayarlarına bakmadım bile! GoogleTV bana göre rezalet
mecburen Gmail hesabımı girdim bir kaç yere baktım o kadar
NetFlix baktım ortak bir hesapla açıkdı bende ama sanırım o da kapanmış şimdi yani ortak hesap kullanımı yok
zaten benim NFlix le işim hiç yok sanırım ortak hesap alan kişi o anda açmamış ki bende açıldı ama yok DV yokHDR
filan içerikleri "kırpılmış" kaliteden verdikleri için bana yine hiç uymaz zaren NFlix/AmazonDizney v.s iptv den
yaklaşık aynı kalitede izliyorum

-G57 GPU+Pentonic1000 SOC ile çok doğru ve güzel bir iş yapmışlar ama codec/lisans v.s derken bunu aşamadıkları
için örneğin paneli bir MediaPlayer gibi en azından ben kullanamam yani destek audio/video da full olsaydı bu sistemle
olayı tam aşardık yaw

neyseki Box olarak artık soc928+G57 çıktı da olayı yine Box aşacağız,:ok
ama bunun için yaklaşık 5 kağıt daha bayılacağım

-sanırım Vatan TPV ile anlaşıp fiyatları mağazada aşağıya çekmiş!
örneğin bu panel net den bakarsanız 30 kağıt ama mağazada 22,5 kağıt oluyor!
arkadaş bu fiyatı görünce ondan dolayı için almıştı,sonra ben de öyle düşündüm ve 22.5 kağıda aldım

-55 kafamda vardı ama bütçe sorunu sebebiyle Sony/Samsung istiyordum ama onlar uçmuş
TCL ben hiç beğenmiyorum hem kurdum hatta 845 de kurdum ama bu iyi 835 içinde iyi diyebilirim
ama 745 bana göre hiç değil, 835/845 içinde ben TCL o parayı kesinlikle vermem yaw

-TPV nin bu seneki 9008 miniLED tırt arkadaşlar! çok soran oluyor bana bu paneli,aynen geçin zaten satamadıkları
içinde fiyatını mağazada ciddi düşürmüşler 9507 de öyleydi daha eskileri de öyleydi

miniLED bana göre hala oturmadı,tek alternatif ise LGE den QNED 9x serisi dir! ama o da eşşek yükü para yani gidip
OLED alın LGE den o zaman çok daha doğru iş olur!

yakında Arçelik/Vestel de miniLED çıkarabilir herifler daha yeni 100Hz panel çıkarıyorlar:haha1

-TPV den OLED leri çok iyi alınabilir,LGE den sonra tabiki,bu sene çok fazla OLED aldırdım tek bir dönüş olmadı!
ama "forumlara" bakarsanız,OLED lerin hepsi sıkıntı!
iyide 100/200 sayısını bile unuttum niye bu kişilerden hiç birisi bana dönmedi!

++

son olarak şimdi aklıma geldi,2024 den başlayarak TPV tüm panellerinde "TITAN OS"ye geçiyor!
2023 olarkda bazı alt/orta hatta OLED ler de filan da kullanıyor bunu!

sanırım eski sistemleri olan "SMART TV" ye dönüyorlar,Android gidiyor+GoogleTV de sanırım uçuyor v.s

TITAN nedir nasıl dır bilmiyorum ama Android gitsinde ve de GoogleTV de gitsin bana göre hiç bir şey olmasın
bunu isteyen ise gitsin BOX alıp taksın
basit bir Smart ile zaten stream işleri oluyor,ne gerek var alengirli işlere girmeye,adam Android görüyor
yok onu yüklerim yok bunu da açarım v.s diyor sonra hiç bir boka yaramadığını anlıyor yaw
zaten ROM olarka sana 4/5/6Gb gibi kalıyor adma "oyun" yükledim diyor yaw

Box alın beyler bırakın panel monitör vazifesi görsün size

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Akadian

Yeni Üye
25 Kas 2023
36
39
Pikseller sağladığı rengi oluşturduğu üç alt piksel aracılığıyla yapar. Yani kırmızı yeşil mavi. Her alt piksel kendi transistörü tarafından kontrol edilir. Bunun arıza yapması sorunlu olması böyle sorun yaşatır. Bu transistör un tekrar çalışması mümkündür
Tekrar yapar mı bilmedim o da bi sorun. İlk çalışmaya başlaması kaynaklı acaba?

Bir de benim tv kurulumunda 30dk çalıştırılmış olduğu söylendi. Test için olabileceği söylendi. Test için yapılıyor mu böyle bir şey?

V Çevrimdışı

Vidanjör

Yeni Üye
7 Eki 2019
14
34
40.000 ile 45.000TL arası ne önerirsiniz.
- LG 65QNED756
- Samsung 65Q67C
- Philips 65PUS8848
Hangisinin ne kadar cof olduğunu bilmiyorum. VA alırsam korkum yan açılar. IPS alırsam karanlık sahneler. Çok arada kaldım. Yardım ederseniz sevinirim. Farklı marka modele açığım.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
- LG 65QNED756
- Samsung 65Q67C
- Philips 65PUS8848
Hangisinin ne kadar cof olduğunu bilmiyorum. VA alırsam korkum yan açılar. IPS alırsam karanlık sahneler. Çok arada kaldım. Yardım ederseniz sevinirim. Farklı marka modele açığım.
Bu modeller benzer kalitede. Bu fiyat aralığında bunlara vermektense. 55 inç düşürün.
C845
Qn90 gidersiniz.
Yada 55 inç oled.
65 inç ise yazdığınız modelleri bırakıp o fiyat aralığında 65C745 daha mantıklı olur

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
Oledler birbirine yakın kalitede olur. C3-CS3 LG iyi. Ama aynı fiyatta ise Samsung S90C daha iyi artıları vardır. Aydınlık bir ortamda LG nin oledleri daha iyi yansimayla baş eder. Ama akşam ışığın daha az olduğu ortamda Samsung oledleri daha iyi bir sunar. Samsung ışıklı ortamda ışık siyah yüzeye etki yapar siyahın tonunu LG göre değiştirir. Ama renk canlılığı ve üretimi daha iyi sonuç verir.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
- LG 65QNED756
- Samsung 65Q67C
- Philips 65PUS8848
W Winston un tüm yazdıklarına katılıyorum;
Bu modeller benzer kalitede. Bu fiyat aralığında bunlara vermektense. 55 inç düşürün.
C845
Qn90 gidersiniz.
Yada 55 inç oled.
65 inç ise yazdığınız modelleri bırakıp o fiyat aralığında 65C745 daha mantıklı olur

- QNED75'ten uzak durun, en az 100 km uzak olsun !
- Listedeki en iyi tv bence PUS8848 yalnız servisi düşündürüyor beni.
- 55'' küçük geliyorsa TCL 65C745 modeline bir bakın.

P Çevrimdışı

propanolana

Yeni Üye
21 Ara 2023
7
23
W Winston hocam teslim aldım, öncelikle size çok teşekkür etmek istiyorum. Geçen gün bir dükkanda 55 inç Onvo gördüm ve paneli gerçekten çamur gibiydi. 43 inç evime tam uydu, ne küçük ne büyük. Ölü piksel veya kırık çıkık da çıkmadı baktığım kadarıyla. Yine de jelatinleri daha sökmedim test ediyorum. Şimdi sizlere iki sorum olacak:

1. Yapmam gereken testler var mı?
2. Airplay'i bir türlü çalıştıramadım. iPhone veya Mac'te gözükmüyor monitör, neden olabilir? 5ghz wifi kaynaklı olabilir mi?

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
W Winston hocam teslim aldım, öncelikle size çok teşekkür etmek istiyorum. Geçen gün bir dükkanda 55 inç Onvo gördüm ve paneli gerçekten çamur gibiydi. 43 inç evime tam uydu, ne küçük ne büyük. Ölü piksel veya kırık çıkık da çıkmadı baktığım kadarıyla. Yine de jelatinleri daha sökmedim test ediyorum. Şimdi sizlere iki sorum olacak:

1. Yapmam gereken testler var mı?
2. Airplay'i bir türlü çalıştıramadım. iPhone veya Mac'te gözükmüyor monitör, neden olabilir? 5ghz wifi kaynaklı olabilir mi?
Airplay samsung tv lerde nasıl yapılır. YouTube görüntülü anlatım var. Onu izleyerek yaparsın.menuye girip airplay bölümü var.
Başka bişey yapmana gerek yok. En iyi test evde karanlık ortamda film izle.

A Çevrimdışı

aslanaslan10

Yeni Üye
21 Ara 2023
6
29
Merhaba arkadaşlar,
Bugün Vestel televizyonumu teslim aldım ancak kutuda böyle bir hasar var, televizyonun arka yüzüne denk geliyor ve içindeki köpüğe denk geliyor.
Sizce kurulum esnasında veya sonrasında bir sorun yaratır mı?
Teşekkürler..

IMG_5780.jpg

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,373
S Selman bey

TCL/845 için
-o dosyamdaki set. ler TCL için değildir!
-bu arada dafeult TCL media player DVison ları okuyor ama ses sıkıntılı! (ext.AVR için)
-Kodi/VLC de zaten DV desteği yoktur ve ayrıca bunları da sakın yükleme!

-DV ler de set. DARK seçiyorsun,TCL de diğer DV modelar resmi bozuyor

not;diğer markalardaki DV seti de aynen DARK en uygunudur!
bir diğer genel sıkıntıda şudur(her makada);yüksek luminance değerleri en başta TCL de
aşırı parlama ve resmi direkt etki yapıyor yani bu yüksek değerler "kağıt üstüdür"
ama kişi yine de beğenirse o bozuk aşırı parlak resmi ona da bir şey diyemem

-TCL de 8x miniLED midLevel dir ama sen buna takılma
-KDI den bahsettiğin addons ları da kurma,komple sil KODI
kaldıki bahsettiğin dosyaları zaten TCL MP açmıyor!!
ama denedim benim 8808 de bu açıyor(ama uygulamayı kaldırdım bugün sadece test
amaçlı denemiştim ve OK dir,TCL de başka sıkıntılarda görüdm ve arkadaşın panelinden
kaldırdım yine
BOX a devam:ok
-"Local Dimming" bu yeni nesil paneller da FALD lar çakma olduğu için on-off olamıyor maalesef
yani "on" Baclit=FALD demektir off da ise bildiğin düz Baclit çalışmasıdır!

not;LOW daha genel kullanım içindir ama High seçersen TCL de sıkıntı yine oluyor ayrıca hollywood film de
ise örneğin sahne karanlık olursa LOW a alman gerekiyor!

-Black strech; "sıfır+50 normal default ama her içerikde bu çalışmıyor
yeniden gamma yı ayarlamak gerekiyor

-Motion;benim panel de hep OFF dur ama diğer markalarda içeriğe göre yeniden set etmek gerekiyor
HIZ lı panel olayını millet bir şey zannediyor ama bu paneller yeterince hızlı değildir!
4/5/6ms gibi değerler de zaten olamaz! takılma bunlar sen,OFF yap ve bir süre dene
daha olmadı örneğin BD izlerken 24fps de o zaman OFF da büyük ihtimalle çuvalayacak(ben denedim
ve OFF da iş görmüyor!) 4/5/6 gibi değerler dene fazlası SOE oluyor!

-TCL de örneğin TPV gibi GoogleTV olduğu zaten ayarlar tamamen aynı(LD kısmı hariç)

zifiri karanlık da 745 de iş yok ama 835 de biraz daha iyi,845 ise çok daha iyi
Black-raise oluyor+Sharp ı da sakın yükseltme!

-diğer Adv. ayarlar zaten hiç bir işe yaramıyor hepsini OFF da bırak

-hocam "uydu receiver" lar da durum biraz karışık normal de ""1080i"" yapılması gerekiyor!
1080p olmaz zaten "yapmıyor" bunu ve bazı receiver larda böyle set. edersen resmi bozuyor

not;ben Kathrein-913 ile bu Testleri yapıyorum,sorun "sıfır" ama çoğu receiver larda durum tam tersi!
1080i bende default böyle kalır,ama her panel bunu yani Avrupa-PAL-25/50 de beceremiyor!
örneğin aynı panel USA/Japan-NTSC-60Hz sorun yine sıfır ama EU-PAL/50Hz için bu bizim paneller
aslında teknik olarak doğru değildir! tam 60 a göredir bunlar!
UK yaşayanlar içinse bu sorun daha da fazladır PAL-M de

-Dahiliyi kullan,bunu denedim ben 845 panel de bence gayet iyiydi,BOX da ise durum yine değişik
bende böyle bir sorun yok ama başka markalarda benzer sorunlar da çıktı!(X96Ma+Ultra dan bahsediyorum)

Not;yeni nesil panellerin işlemcileri(2012 den sonrası) bildiğin "APTAL" ama kağıt üstünde şöyledir böyledir
yani uçuyorlar ama hiçbir boka yaramıyorlar laf aramızda!
1080i/720p de bile doğru algılayıp açamıyor yaw yok 50Hz yok 60Hz 24/fps de başka sorunlar yetmedi
4K-BD olursa yine farklı sorunlar v.s v.s
ama kağıt üstünde yok şöyle ENGINE yok böyle version var ama hiç bir bok yine yoktur
"marketing"!

-TiviMate denemedim ama sen bunu yükle dene 24/25/50/60 olarak en azından default player(özellikle 845 de)
oldukça başarılı,ancak Box+Tivimate kullanıp da çeşitli sıkıntılar yaşayanlar var,TCL de durum nedir bilmiyorum

-DV videoları örneğin 8808 YT den DV logosuyla açmıyor! ama ext.flash denedim açıyor
TCL de denedim açıyor(ext.flash OK idi) ama YT de denemedim,bana bildir,benim çiçin hiç önemli değil DV filan

-845 de DSE efekti var çok az ama panel 65" olunca haliyle riski daha fazla artıyor!

-F/W update OFF yap şimdilik!
Judder ve DSE efekti şikayetleri gördüm
ancak bunlar çok genel sorunlar yaw özellikle Bluray kullananlar için

-Update ler ayrıca üretim bölge kodlarıyla ilgilidir "TR" için olması gerekiyor!

son olarak Android bildiğin hastalık yaw bu paneller de yetmezmiş gibi bir de buna GoogleTV eklenmiş

++
p.s;"Dark Detail" içeriğe göre değişir! sabit olarak 2/46 kullanamazsın,örneğin karanlık sahnelerde
falso veriyor! TCL de öyle aynen DayTime 2/46 normaldir ama bazı Player lar da bu değer düşük kalıyor
Gamma biraz eksiye>>>BlackLevel da artıya geçmelidir!
PDP lerle karıştırma bunları,çünkü "gerçek contrast" çok düşük ve detayların içine ediyor!
o bildiğimiz anlamda iyi bir Pio/Pany "FILM" keyfi veremiyorlar,OLED ler de dahil!
Hocam sen unut şu Pio yu yaw:hihi

Son düzenleme:
Z Çevrimdışı

zimand

Yeni Üye
7 Tem 2021
1
38
Merhaba

Annem için bir TV almak istiyorum. Şu koşullara uygun TV'ler önerebilir misiniz?

- Çoğunlukla TV kanallarındaki diziler izlenecek
- Kalan zamanda dijital platformlardaki veya harici bir depolama aygıtındaki içerikler tüketilecek (Bu daha çok bizim için)
- Dik ve dike yakın izleme açılarına uygun
- 50 inç veya yakın boyutlarda
- ₺10.000 civarı

Teşekkürler şimdiden.

Geri
Üst Alt