S Çevrimdışı

serhad16

Yeni Üye
3 Kas 2023
8
52
Beyler bileniniz varsa yazsın örneğin Vatan gece indirimi her gece oluyormu? ve saat kaçta açıyorlar bu indirimli fiyatları?
veya böyle gece muhabbeti yapan başka siteler de varmıdır?

aradığımız paneller Philips 50PUS8808 ile TCL 55C745 ve Philips 65PML9008 ve Samsung 55 QN90C
Hocam merhaba,
Vatan her gece yapmıyor indirimi.
Yaptığı zaman benim gördüğüm 22.00 gibi başlatıyor, sabah 7.30'a kadar sürüyor.
Her gece aynı indiirm oranını da vermiyor.

Yazdığınız panellerden üçü benim de takip ettiğm paneller. Son günlerde gördüğüm en uygun fiyatlar şöyleydi;
50PUS8808 : 22.XXX gibi (Vatan)
55C745 : 29.500 (Vatan, HB ve Amazon)
55QN90C : 50.700 (Vatan), 48.000 (HB)

aradığımız paneller Philips 50PUS8808 ile TCL 55C745 ve Philips 65PML9008 ve Samsung 55 QN90C
Sayın Albanez,

Sizi bulmuşken sorsam.
TCL 55C745 ve Samsung 55QN90C incelediğiniz ürünler mi?
Bu paneller için yorumunuz var mı?

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Akadian

Yeni Üye
25 Kas 2023
36
39
Toshiba televizyonları da Vestel üretiyor, dolayısıyla Vestel almışsınız gibi düşünün. Evet, Vestel servis güvencesinde olacak.

- Toshiba 70QA5D63DT ile Vestel 70QA9700 birbirine çok benziyor, her ikisi de VA panel ile geliyor, zaten 70'lik paneller genelde VA olur.
- Her ikisi de MB185_G31 ana karta sahip = 2 GB Ram + 8 GB Depolama.
- Her ikisi de Qled.

- Toshiba'da Pixellence yok ve sahte ekran tazeleme değeri 2.500
- QA9700 Pixellence Pro var ve sahte ekran tazeleme değeri 3.000

- 60 HZ televizyon için ekranın büyümesi avantaj değil dezavantaj olur.

* 32.000 TL'ye 70'' 60 HZ televizyon alacağıma üzerine 4-5 daha verip 65'' TCL C745 alırdım ben.
Anladım hocam sağ ol. Benim c645 iadesi oldu hepsiburadaya. Salıya randevu aldım kurulum için c745 e bakalım inşallah iyi olur. 32 bine aldığım için iyi rakam sanırım beklemiim artık daha iner mi diye.

Bir de tcl 3000 tl yi 9 taksite bölerek 2 sene daha garanti uzatalım diyor. Bilmem ne şirketindenmiş. Uzatılmalı mı dersiniz?

Bir de tcl c745'de kronik mi bilinmez anakart problemi mi vardır nedir? Ne çok şikayet var. Tv ler değişime gitmiş bazılarında. Huylandım doğrusu

Son düzenleme:
J Çevrimdışı

janklea

Yeni Üye
30 Ocak 2023
17
28
Merhabalar Televizyonum kapalı olduğu halde fişe takılıyken panel arızalı çıktı hi level 50uhl650 kullanıyordum.Bütçe max 20k beni uzun yıllar üzmeyecek canı sıkılınca paneli patlamayacak kolay kolay arıza vermeyecek bir televizyon önerebilir misiniz.50 inch 65 inch arası

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Bir de tcl 3000 tl yi 9 taksite bölerek 2 sene daha garanti uzatalım diyor. Bilmem ne şirketindenmiş. Uzatılmalı mı dersiniz?
Garanti uzatma konusunu bilmiyorum, araştırıp kararı ona göre verin. Böyle garantiler genelde dümenden oluyor, aklıma Teknosa ek garanti geliyor nedense, şartlarını iyice kontrol edip değerlendirin.

Bir de tcl c745'de kronik mi bilinmez anakart problemi mi vardır nedir? Ne çok şikayet var. Tv ler değişime gitmiş bazılarında. Huylandım doğrusu
Ben satıcı olsam size kesinlikle mal satmak istemezdim 🙂 Her televizyon modeli için size bir çok şikayet bulabilirim. Ana kartında kronik bir problem olduğunu zannetmiyorum.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Cevap yok sanırım...
Nasıl cevap verelim, arıza yapmayacak tv tavsiyesi istemişsiniz öyle bir cihaz yok ki garanti verebileceğimiz. Bir model söylesek ve memnun kalmasanız sorumluluğa girmiş olacağız.

Merhabalar Televizyonum kapalı olduğu halde fişe takılıyken panel arızalı çıktı hi level 50uhl650 kullanıyordum.Bütçe max 20k beni uzun yıllar üzmeyecek canı sıkılınca paneli patlamayacak kolay kolay arıza vermeyecek bir televizyon önerebilir misiniz.50 inch 65 inch arası
Şu modellere bir bakın,

TCL 50C645

SAMSUNG 50Q60C

A Çevrimdışı

Akadian

Yeni Üye
25 Kas 2023
36
39
Garanti uzatma konusunu bilmiyorum, araştırıp kararı ona göre verin. Böyle garantiler genelde dümenden oluyor, aklıma Teknosa ek garanti geliyor nedense, şartlarını iyice kontrol edip değerlendirin.

Ben satıcı olsam size kesinlikle mal satmak istemezdim 🙂 Her televizyon modeli için size bir çok şikayet bulabilirim. Ana kartında kronik bir problem olduğunu zannetmiyorum.
Valla ben de kendime mal satmak istemezdim :)) o kadar pimpirikli oluyorum ki alırken. Aldıktan sonra 1 sene geçsin umrumda olmaz çizildi mi ne oldu aşaması. Ama alırken yoruyor süreç beni anlamanıza şaşırmadım:) sigorta konusu ben de yaptırmayacağım sanırım

E Çevrimdışı

e.akdogan

Yeni Üye
1 Ocak 2021
9
27
Genel ev kullanimi icin TV bakıyorum. Genel olarak karsidan izleniyor. Tv kanallari izlenecek fazla bir özellik aramıyorum anne babam icin bakıyorum. Ama sorun çıkarmasını de pek istemem. 20.000 bandinda tcl 50cs645 ve samsung 50cu8500 arasinda kaldim hangisini onerirsiniz? Baska onerilere de açığım. Vatandan alacağım indirimim oldugu icin. İkisi de su an 22.000 vatanda.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Genel ev kullanimi icin TV bakıyorum. Genel olarak karsidan izleniyor. Tv kanallari izlenecek fazla bir özellik aramıyorum anne babam icin bakıyorum. Ama sorun çıkarmasını de pek istemem. 20.000 bandinda tcl 50cs645 ve samsung 50cu8500 arasinda kaldim hangisini onerirsiniz? Baska onerilere de açığım. Vatandan alacağım indirimim oldugu icin. İkisi de su an 22.000 vatanda.
Aklıma gelenler;
- Vestel 50QA9700
- TCL 50C645
- Samsung 50Q60C
- Samsung 50CU8500

CU8500 listedeki televizyonlara göre parlaklık olarak biraz zayıf kalabilir. Televizyonun izleneceği oda çok aydınlık olacak mı ?

O Çevrimdışı

Oguzhan40

Yeni Üye
17 Ara 2023
5
35
Merhaba dün gece hb de indirimden tcl 55c745 aldım. Tv kurulumu yapılırken hangi testleri yapmamız gerekiyor. Birde ekranın açık kalma süresine bakılıyordu sanırım hangi menüden bakıldığını söyleyebilir misiniz?

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
O Çevrimdışı

Oguzhan40

Yeni Üye
17 Ara 2023
5
35
Buradan bakabilirsiniz
Konu içindeki mesaj '2023 TCL TV Modellerinin Donanım Özellikleri' https://tavsiyeforumu.com/konu/2023-tcl-tv-modellerinin-donanim-ozellikleri.16975/post-364400
Teşekkür ederim hocam bilgiler için daha önceki cevaplarda ekran tazeleme hızı testi ve ölü piksel testinin yapılacağı videolar paylaşmıştınız diye hatırlıyorum yanlış hatırlamıyorsam tekrar paylaşmanız mümkün mü? Birde tv benden önce kaç saat çalışmış ona bakmak istiyorum teşhir olup olmadığını anlamak için?

Bu arada hb de tcl marka ürünlerde indirim var almak isteyen arkadaşların bilgisine

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,373
Eren
...

p.s;65/9008 hariç diğer 3 panel de bugün satın alındı++

dün ve bugün her 3 panelide kurdum
-Samy QN90 için bir şey söylemeye hiç gerek bile yok:ok
-C745 sıkıntılı panel,TCL bana zaten ciddi uazak ama geçen hafta kurduğum 845 normal kullanıcı için OK dir
hormonal/natural olmayan resim var TCL de!
-gelelim 8808,herifler yazılım+menu v.s değişiklikleri sebebiyle adeta içine etmişler,acaip yordu beni yaw
8505/8807 kullandım ama yeni sistem içine ettiğimin "GoogleTV" si olunca ciddi saçmalamışlar!
Android12+GoogleTV hiç olmamış,TCL de aynı bok,yaw Android varsın kalsın Cep telf larında ne işi var panellerde
paneli set edebilmek adına 50 defa manuale baktım,ayarlar nereye girmiş diye(Advanced)

sonunda hallettik advanced işini ama sıkıntılı menüler ve işin tuhafı da Expert1&2 pic. mode yok kaldırmışlar!
ülen bunun GoogleTV ile bir alakası yokki:hmm

Tizen ve WEBOs gözünü seveyim yaw,Android başa bela ama BOX kullanıyorsan o zaman Android şart!

Samy QN90C OK dir şayet bu bütçeye çıkıyorsan eyvallah zira gerisi hikaye paneller bunun yanında!

TPV den 9xx serisini eledim kafadan kısaca hiç olmamış son 3 senedir TPV de 9 lar hep sıkıntı yaw
8x ler OK dir(sadece 88xx8 ler ama)

++

Bugün LGE den bir tanıdık aradı beni sanırım herifler miniLED (QNED serisi) 9x ları TR ye ithal etmeye başlıyorlar!
FALD(bu konuda en iyisi LGE dir son yıllarda ama sedece 9x lar böyledir!)
Buraya gelirse beni arayacak test etmem için,zira YouTube ve diğer yerlerin neredeyse hepsi
bildiğin "marketing" yani yalan dolan!
biz canlısını elleyelim ne mal olduğunu çözeriz
ama bu serinin iyi değil adeta süper olacağını tahmin ediyorum(ama sadece tahmin benimki)
QLED+NANO=QNED v.s gib tanımlama yapıyorlar ama çok prof. işler yaptıklarına eminim bu seride
Black/Contrast IPS sıkıntılarını min.etmede bunlar en iyisi(sadece bir kaç serisi böyledir gerisi palavradır bunların IPS leri)

iyi bir IPS ve düzgün set edilmiş panel+doğru izleme ambiant ile VA lardan "resim" konusunda çok daha başarılıdır!
ama ortada böyle bir IPS araki bulasın!

LGE için benden haber bekle++

A Çevrimdışı

Akadian

Yeni Üye
25 Kas 2023
36
39
Eren
...

p.s;65/9008 hariç diğer 3 panel de bugün satın alındı++

dün ve bugün her 3 panelide kurdum
-Samy QN90 için bir şey söylemeye hiç gerek bile yok:ok
-C745 sıkıntılı panel,TCL bana zaten ciddi uazak ama geçen hafta kurduğum 845 normal kullanıcı için OK dir
hormonal/natural olmayan resim var TCL de!
-gelelim 8808,herifler yazılım+menu v.s değişiklikleri sebebiyle adeta içine etmişler,acaip yordu beni yaw
8505/8807 kullandım ama yeni sistem içine ettiğimin "GoogleTV" si olunca ciddi saçmalamışlar!
Android12+GoogleTV hiç olmamış,TCL de aynı bok,yaw Android varsın kalsın Cep telf larında ne işi var panellerde
paneli set edebilmek adına 50 defa manuale baktım,ayarlar nereye girmiş diye(Advanced)

sonunda hallettik advanced işini ama sıkıntılı menüler ve işin tuhafı da Expert1&2 pic. mode yok kaldırmışlar!
ülen bunun GoogleTV ile bir alakası yokki:hmm

Tizen ve WEBOs gözünü seveyim yaw,Android başa bela ama BOX kullanıyorsan o zaman Android şart!

Samy QN90C OK dir şayet bu bütçeye çıkıyorsan eyvallah zira gerisi hikaye paneller bunun yanında!

TPV den 9xx serisini eledim kafadan kısaca hiç olmamış son 3 senedir TPV de 9 lar hep sıkıntı yaw
8x ler OK dir(sadece 88xx8 ler ama)

++

Bugün LGE den bir tanıdık aradı beni sanırım herifler miniLED (QNED serisi) 9x ları TR ye ithal etmeye başlıyorlar!
FALD(bu konuda en iyisi LGE dir son yıllarda ama sedece 9x lar böyledir!)
Buraya gelirse beni arayacak test etmem için,zira YouTube ve diğer yerlerin neredeyse hepsi
bildiğin "marketing" yani yalan dolan!
biz canlısını elleyelim ne mal olduğunu çözeriz
ama bu serinin iyi değil adeta süper olacağını tahmin ediyorum(ama sadece tahmin benimki)8
QLED+NANO=QNED v.s gib tanımlama yapıyorlar ama çok prof. işler yaptıklarına eminim bu seride
Black/Contrast IPS sıkıntılarını min.etmede bunlar en iyisi(sadece bir kaç serisi böyledir gerisi palavradır bunların IPS leri)

iyi bir IPS ve düzgün set edilmiş panel+doğru izleme ambiant ile VA lardan "resim" konusunda çok daha başarılıdır!
ama ortada böyle bir IPS araki bulasın!

LGE için benden haber bekle++
C745 sıkıntılı panel derken nedir sıkıntısı? Faydalı bir yorum olmuyor sıkıntılı diyip kesince.

Geri
Üst Alt