Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Birde tv benden önce kaç saat çalışmış ona bakmak istiyorum teşhir olup olmadığını anlamak için?
Verdiği linkte nasıl ulaşılacağı yazıyor;
TV Ayarları > Resim > Gelişmiş Ayarlar > Parlaklık Ayarı > Kontrast

Kontrast'ın üzerine geldikten sonra kumandadan sırasıyla şu tuşlara basıyorsunuz: 6425

Videoda genel menüye erişim için 1950'ye basılmış siz 6425'e basacaksınız. Yalnız dikkatli olun, servis menüde gezinmek biraz tehlikelidir. Yapacağınız bir hata televizyonu kullanılmaz bir duruma getirebilir.

A Çevrimdışı

Akadian

Yeni Üye
25 Kas 2023
36
39
Bu kadar şüphelenirsen olacağı bu. C745 kuruluma gelindi. Ölü piksel çıktı. Fotolar çekildi. Servis rapor yazıp ileteceklerini söyledi. Rapordan sonra vatan değişimi yapacaktır denildi. Olaya bak ya inşallah uğraştırmazlar.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
Tekrardan merhabalar, bu ürünün monitör olması sorun çıkarır mı? Anten yayını izlemeyeceğim; YouTube, film ve dizi için kullanacağım. Aradaki 1300 TL farka bu ürün değer mi?
Monitör olması bişey değiştirmez. Sizin izleme şeklinize uygun. Fiyatida iyi sadece uydu yok. Va panelli kontrastı siyahı iyi olur.

A Çevrimdışı

Akadian

Yeni Üye
25 Kas 2023
36
39
Verdiği linkte nasıl ulaşılacağı yazıyor;
TV Ayarları > Resim > Gelişmiş Ayarlar > Parlaklık Ayarı > Kontrast

Kontrast'ın üzerine geldikten sonra kumandadan sırasıyla şu tuşlara basıyorsunuz: 6425

Videoda genel menüye erişim için 1950'ye basılmış siz 6425'e basacaksınız. Yalnız dikkatli olun, servis menüde gezinmek biraz tehlikelidir. Yapacağınız bir hata televizyonu kullanılmaz bir duruma getirebilir.

Rapor istiyordunuz benden alın size rapor ölü piksel çıktı :)) bu kadar pimpirikli olursam olacağı bu.

Bu testte gördük

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Rapor istiyordunuz benden alın size rapor ölü piksel çıktı :)) bu kadar pimpirikli olursam olacağı bu.

Bu testte gördük

Hatasız panel gelene kadar devam 🙂

Size naçizane önerim biraz daha olumlu düşünmeniz yönünde 🙂 Yeni gelecek cihaza da mutlaka test yapın, o kadar para veriyorsunuz, içinize sinen bir cihaz gelmeli.

A Çevrimdışı

Akadian

Yeni Üye
25 Kas 2023
36
39
Hatasız panel gelene kadar devam 🙂

Size naçizane önerim biraz daha olumlu düşünmeniz yönünde 🙂 Yeni gelecek cihaza da mutlaka test yapın, o kadar para veriyorsunuz, içinize sinen bir cihaz gelmeli.

Screenshot_20231227-193020_Gallery.jpg

Ölü pikseli ekleyeyim dedim. Buradan gördüğün için test videosunu araştırdım buldum. Valla iyi oldu bu forum:)

Hatasız gelene kadar devam tabii. Bu attığım fotodaki nokta sonradan büyüyen bir şey mi?

Ayrıca aslında olumlu düşünürüm de ben geçtiğimiz 4 sene eve aldığım muhtemelen 10 elektronik aleti amazondan aldım. Kafam rahat oldu her zaman. Amazon beni diğer kurumlara güvenmemeye sevk etti:) ondan dolayı kaygılandım. İlk kez vatandan alınca ve bir çok eleştiri olunca korktum.

Şimdi beklemedeyim bakalım vatan da kabul etti servis de tcl de... raporu bekliyorum.

P Çevrimdışı

propanolana

Yeni Üye
21 Ara 2023
7
23
YouTube da testler için videolar var. YouTube girerek denersiniz.
Anlamadığım birşey var. Büyük borç dedin. Kaça aldınız.

Hocam attığınız linkten 8100'e aldım. Hiç büyük bir miktar değil aslında ama öğrenciyim ben, KYK kredisi ve kredi kartı borçlarıyla geçindiğim için bana miktar baya büyük geliyor. 5 taksit yaptım, 5 ay KYK kredisini harcadım gibi oldu yani :) Fazlaca film izlediğim için ve bilgisayarım 13 inç olduğu için çok heves etmiştim, o yüzden kendime bir güzellik yaptım aç kalmak pahasına.

Ölü piksel dışında dikkat etmem gereken bir nokta var mı?

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
Hocam attığınız linkten 8100'e aldım. Hiç büyük bir miktar değil aslında ama öğrenciyim ben, KYK kredisi ve kredi kartı borçlarıyla geçindiğim için bana miktar baya büyük geliyor. 5 taksit yaptım, 5 ay KYK kredisini harcadım gibi oldu yani :) Fazlaca film izlediğim için ve bilgisayarım 13 inç olduğu için çok heves etmiştim, o yüzden kendime bir güzellik yaptım aç kalmak pahasına.

Ölü piksel dışında dikkat etmem gereken bir nokta var mı?
Anladım. Kullanım açısından Samsung bu serileri size daha uygun onvo vb. Markalardan daha iyi bu model. İşletim sistemi kullanışlı bilgisayarınıza da uygun. Film için Va panel doğru tercih. Titreşimsiz olmasida iyi göz yorgunluğu da yapmaz. Samsung cu7000 ve 8000 serisine denk. Hatta daha stabil çalışır. Servise çağırirsin. Kurulumunu yapar. Üniversite yaşamında başarılar dilerim.

P Çevrimdışı

propanolana

Yeni Üye
21 Ara 2023
7
23
Anladım. Kullanım açısından Samsung bu serileri size daha uygun onvo vb. Markalardan daha iyi bu model. İşletim sistemi kullanışlı bilgisayarınıza da uygun. Film için Va panel doğru tercih. Titreşimsiz olmasida iyi göz yorgunluğu da yapmaz. Samsung cu7000 ve 8000 serisine denk. Hatta daha stabil çalışır. Servise çağırirsin. Kurulumunu yapar. Üniversite yaşamında başarılar dilerim.

Sağolun hocam her şey için, ürün elime ulaştığında yorumlarımı paylaşırım :). Hocam bir de şey sorayım, alırken tek endişem yarın öbür gün para ihtiyacında satmak istesem bu ürün kolay satılır mı acabaydı, sizce satılır mı?

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Screenshot_20231227-193020_Gallery.jpg

Ölü pikseli ekleyeyim dedim. Buradan gördüğün için test videosunu araştırdım buldum. Valla iyi oldu bu forum:)

Hatasız gelene kadar devam tabii. Bu attığım fotodaki nokta sonradan büyüyen bir şey mi?

Ayrıca aslında olumlu düşünürüm de ben geçtiğimiz 4 sene eve aldığım muhtemelen 10 elektronik aleti amazondan aldım. Kafam rahat oldu her zaman. Amazon beni diğer kurumlara güvenmemeye sevk etti:) ondan dolayı kaygılandım. İlk kez vatandan alınca ve bir çok eleştiri olunca korktum.

Şimdi beklemedeyim bakalım vatan da kabul etti servis de tcl de... raporu bekliyorum.
Ölü piksele benziyor, kendi kendine iyileşmesi tuhaf 🙂 Sonradan büyüdüğünü zannetmiyorum. W Winston yukarıda resmini paylaştığı ölü pikselin şu an çalıştığını söylüyor. Ne dersin bu duruma ?

Geri
Üst Alt