Ç Çevrimdışı

Çöpçü

Yeni Üye
21 Ara 2023
10
49
50/8808 için bütün kullanıcı bilgilerimi o alıntı yaptığın msg da açıkladım
22.5 kağıda aldım(50" olanı)
ve "fiyat kriteri" benim için birinci ve aslında tek önceliğimdir!
ama "OLED" dersen ki son 3 senedir işim OLED dir artık o zaman fiyat/performans ve de
çalışması ve sonra TR deki yapılanması v.s v.s bunları tartışırız
LCD dediğin benim için 2012 den sonra günü kurtarmak için kullanılan ve de ucuz alınması
gereken panellerdir!

Displayspec. de bütün bilgiler tam veya doğru v.s değildir! ama genel bir bilgi verir tabiki
bulamadığın veya panel bilgisi dediğin tam nedir o zaman?
55 inch olanin va mi ips mi oldugu bilgisini bulamadim o sitede. 55 inch olani almak icin bir sebep varmi sizce demek istemistim.55 inch icin ips panel diyorlar birkac forumda. Ips olmasi ve fiyat olarak yuksek olmasi 50 inch olana yonlendirdi bizi ama 55 inch boyutta bisiy istiyor aslinda arkadas. Bende karar vermesinde yardimci olmak icin yorum yapamadim size o nedenle yazdim 55 inch olani alsak ips üzermi. Yoksa baska bir modele mi yonlensek karar veremedik. 55qn85c aldim yilbasindan once dogru karar vermisim tabiki bu benim kişisel görüşüm, şu an fiyat olarak albenisi kalmadi. TCL 55c745 veya 55c645 secenekleri var ama renk olarak sizinde bahsettiğiniz gibi doğal gelmiyor banada. Fiyat olarakta yilbasi oncesine gore artmiş baya. Ortada kaldik acikcasi fikrinizi sormak istedim.

A Çevrimdışı

aslanaslan10

Yeni Üye
21 Ara 2023
6
29
Merhaba, Vestel 65UA9090 televizyonum kuruldu ancak ışık sızması yani bulutlanma ve bir tane de ölü piksel hatası var. Sizce değişim yapılır mı? Değişim için müşteri hizmetleriyle mi yoksa servisle mi konuşmak gerekir? Teşekkürler..

N Çevrimdışı

NanaPunch

Yeni Üye
30 Kas 2023
2
31
Merhabalar,

PS5 ve Netflix kullanımı için TV bakıyorum. Bütçem max 40bin fakat bir miktar esnekliğim var. Aradığım özellikler aşağıdaki gibi. Hangi modelleri önerirsiniz?

-50 veya 55inch boyutta olmalı (önceliğim 50inch).
-HDMI 2.1 çıkış olmalı.
-120 veya 100 Hz yenileme olmalı.
-Pencereye yakın bir yere kuracağım. Yansıma az olsun istiyorum.
-Oled düşünmüyorum.

Teşekkür ederim.

K Çevrimdışı

Kordon

Yeni Üye
23 Eki 2023
5
48
Ustalarım kolay gelsin panel vs konularından pek fazla anlamam TV genel amaçlı film sinema internet bazlı kendi çapımda biraz araştırdım lg65qned816re sipariş verdim ama aklimda Philips 65pus8848 kaldı inşallah yanlış seçim yapmamişimdir bu konuda fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum 4 -5 metre uzaktan düz açıdan izlenecek ikisinde 120 Hz diye biliyorum aşağı yukarı fiyatları aynı

ismai.l Çevrimdışı

ismai.l 

Aktif Üye
28 Haz 2021
80
Merhaba, Vestel 65UA9090 televizyonum kuruldu ancak ışık sızması yani bulutlanma ve bir tane de ölü piksel hatası var. Sizce değişim yapılır mı? Değişim için müşteri hizmetleriyle mi yoksa servisle mi konuşmak gerekir? Teşekkürler..
Tahminimce yapılır Vestel bu konularda pek zorluk çıkarmaz. Direkt müşteri hizmetleri ile iletişime geçin onlar servis yönlendirir.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
Ustalarım kolay gelsin panel vs konularından pek fazla anlamam TV genel amaçlı film sinema internet bazlı kendi çapımda biraz araştırdım lg65qned816re sipariş verdim ama aklimda Philips 65pus8848 kaldı inşallah yanlış seçim yapmamişimdir bu konuda fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum 4 -5 metre uzaktan düz açıdan izlenecek ikisinde 120 Hz diye biliyorum aşağı yukarı fiyatları aynı
Evet ikiside 120 Hz. Sadece IPS ve Va farkı olur. Bu panellerin artıları ve eksileri ini bilirseniz kararınızı daha iyi verirsiniz.Aydınlık ortamda görüntüde sorun olmaz. Bişey anlamazsınız. Yada aydınlık sahnelerde. Film izlerken şu sahnelerde fark olur.

06t-LG-65QNED863Q-scena-testowa.gif

Va panel,,,,IPS panel

K Çevrimdışı

Kordon

Yeni Üye
23 Eki 2023
5
48
Evet ikiside 120 Hz. Sadece IPS ve Va farkı olur. Bu panellerin artıları ve eksileri ini bilirseniz kararınızı daha iyi verirsiniz.Aydınlık ortamda görüntüde sorun olmaz. Bişey anlamazsınız. Yada aydınlık sahnelerde. Film izlerken şu sahnelerde fark olur.

06t-LG-65QNED863Q-scena-testowa.gif

Va panel,,,,IPS panel
Winston ustam cevabınız için teşekkürler

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Değişim yapılır. Müşteri Hizmetleri'ni arayın önce, onlar servis göndersin. Servis rapor tutup cihazı alır, sonra size yenisini verirler.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,373
55 inch olanin va mi ips mi oldugu bilgisini bulamadim o sitede. 55 inch olani almak icin bir sebep varmi sizce demek istemistim.55 inch icin ips panel diyorlar birkac forumda. Ips olmasi ve fiyat olarak yuksek olmasi 50 inch olana yonlendirdi bizi ama 55 inch boyutta bisiy istiyor aslinda arkadas. Bende karar vermesinde yardimci olmak icin yorum yapamadim size o nedenle yazdim 55 inch olani alsak ips üzermi. Yoksa baska bir modele mi yonlensek karar veremedik. 55qn85c aldim yilbasindan once dogru karar vermisim tabiki bu benim kişisel görüşüm, şu an fiyat olarak albenisi kalmadi. TCL 55c745 veya 55c645 secenekleri var ama renk olarak sizinde bahsettiğiniz gibi doğal gelmiyor banada. Fiyat olarakta yilbasi oncesine gore artmiş baya. Ortada kaldik acikcasi fikrinizi sormak istedim.
TPV xx8 serisi 55" olanı IPS dir+ancak 55" x8 modeli için benim açımdan almaya değer bir sebebi de yoktur
50" olanın da fiyatını yazdım,mağazaya gidin 22.5 kağıt idi son fiyatı hem Vatan da hem de MM
ve bu fiyat bence oldukça güzel ama ben bu panele 30 kağıt asla vermezdim zira WEB de Net de filan
bu meretin fiyatı 30 kağıt!
Panel ayrıca Innolux olduğu için ciddi bir AÇI sıkıntısı vardır!!!

Ö Çevrimdışı

Önderahmed 

Aktif Üye
23 Şub 2019
229
41
Değerli arkadaşlar Apple TV' 4K 2017 var elimde smart ya da Android olmayan 4K televizyon arıyorum muhtemelen günümüzde smart ya da Android olmayan hiçbir TV yok ama ikinci el bakacağım philips'ten mesela olabilir Philips de var olduğunu biliyordum ama model numaraları hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
Değerli arkadaşlar Apple TV' 4K 2017 var elimde smart ya da Android olmayan 4K televizyon arıyorum muhtemelen günümüzde smart ya da Android olmayan hiçbir TV yok ama ikinci el bakacağım philips'ten mesela olabilir Philips de var olduğunu biliyordum ama model numaraları hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim
Philips modellerini buradan bakarsınız

2023-11-20_Toengels-Philips-Blog_Philips-TV-Overview-Range-Line-up_2023160802f36de9c9e7.png

Geri
Üst Alt