M Çevrimdışı

msbmat

Yeni Üye
30 Eki 2019
7
39

bu veya buna muadil ne alınabilir? mutfakta kullanacam. android diyor ama uygulama yüklenebiliyor mu? emin olamadım. panel bilgisi nedir? bilmiyorum

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,462
40
Öncelikle herkese selamlar, evimde 11-12 senedir kullandığım LG 50PM6700 plazma televizyonum arızalandığı için yeni bir televizyon arayışındayım, 43''- 48'' arası bir televizyon bakıyorum; genel ev kullanımı ve ara sıra film izlemek için, oyun konsolu bağlamak gibi bi derdim yok, maç falan da izlemem, Smart özellikleri olmasa da olabilir, olursa da kullanırız, en kötü notebook bağlayıp oradan bile izleyebilirim, renk gerçekliği benim için önemli, ayrıca sarımtrak görüntü veren ekranları sevmemekle birlikte çok abartılı yapay görüntülere aşırı cırt renklere de alerjim var. Bu paralelde önereceğiniz televizyon modellerini görmek isterim, şimdiden teşekkür ederim. Bu arada bütçem 10.000 lira civarında.
50CU8500 bile 20'li rakamlardan başladığı için Vestel, Toshiba, Onvo, TCL gibi markalardan bir model düşünebilirsiniz. Bu ebattaki modeller genelde VA olur. Plazma kadar olmasa da IPS'e göre daha iyi siyah sunarlar.

Aşağıdaki modelleri bir araştırın,

- Vestel 50Q9900
- TCL 50C645
- Toshiba 50QA5D63DT
- Onvo 50F950 veya 55F950

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,462
40

bu veya buna muadil ne alınabilir? mutfakta kullanacam. android diyor ama uygulama yüklenebiliyor mu? emin olamadım. panel bilgisi nedir? bilmiyorum
43UA9631
BOE marka ADS yapıda yani IPS panel - 6 adet Chip on Film
8+FRC= 10 bit (1,07 Milyar renk)
60 HZ
ANA KART: MB185_G32
1.50 GB Ram
8 GB Depolama
İşletim Sistemi: Android 11

Android olduğuna göre uygulama yüklenebiliyor olması gerekir, bilmiyorum.

43Q9900
LG marka IPS panel - 6 adet Chip on Film
60 HZ
ANA KART: MB180E
1.50 GB Ram
8 GB Depolama
350 Nit Parlaklık
İşletim Sistemi: QUI

Bir de Toshiba'nın birkaç 43'' modeli var fakat yerli televizyon çeşitleri Orta doğu gibi, girince çıkamıyorsun. Birbirine çok benzeyen garip garip model isimleri, kullanılan karma paneller, farklı ana kartlar.

Şimdi ne tavsiye edeceğimi de şaşırıyorum. Sonuçta hepsi aşağı yukarı benzer görüntü veriyor, IPS mi VA mı istiyorsunuz ona odaklanın, asıl fark burda çıkar. Bu televizyonların smart özelliklerinden de çok fazla şey beklemeyin, kendini çalıştırsın yeter.

F Çevrimdışı

ftkrblt

Yeni Üye
6 Ara 2023
10
39
- Vestel 50Q9900
- TCL 50C645
- Toshiba 50QA5D63DT

43 inch tavsiyeleriniz nedir?

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,462
40
- Vestel 50Q9900
- TCL 50C645
- Toshiba 50QA5D63DT

43 inch tavsiyeleriniz nedir?
Samsung 43CU8000 önereceğim ancak bütçenizi aşıyor. TCL C645'in 43'lük versiyonu yok. Onvo'nun 43'' modelleri FHD. Vestel ve Toshiba'lar ise karma panel ile geliyor, sizin VA almanız daha iyi olabilirdi. Maalesef bu şartlar altında direkt tavsiye edebileceğim bir model yok gibi.

F Çevrimdışı

ftkrblt

Yeni Üye
6 Ara 2023
10
39
Vestel 55Q9700TT , TCL 55P635 ve Grundig 55 GGU 8960b indirimli olarak bulduğum ürünler, Vestel 13.500 lira , TCL 14.000 lira ve Grundig 12.500 lira. Tavsiyeniz ne olur?

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,462
40
Vestel 55Q9700TT , TCL 55P635 ve Grundig 55 GGU 8960b indirimli olarak bulduğum ürünler, Vestel 13.500 lira , TCL 14.000 lira ve Grundig 12.500 lira. Tavsiyeniz ne olur?
Saydığınız modellerin arasından Vestel'i tercih ederdim;

55Q9700TT
HKC marka FSA yapıda yani VA panel - 12 adet Chip on Film
60 HZ
ANA KART: MB185_G31
2.00 GB Ram
8 GB Depolama
İşletim Sistemi: Android 11

TCL alınacaksa minimum C645 olmalı, o da bütçeyi çok aşar, P635'i boşverin.

Grundig'in ne olduğunu bilmiyorum; et mi, tavuk mu, balık mı belli değil. Yüksek ihtimal üzerinde LG marka IPS panel var. Plazma'dan sonra IPS'in siyahları size kötü gelir, bu nedenle VA almanız daha iyi.

F Çevrimdışı

ftkrblt

Yeni Üye
6 Ara 2023
10
39
Nerden buldunuz vesteli o fiyata hocam. 50 inçi o fiyat
Vatandaki satış görevlisi söyledi, ancak belki o yanlış söyledi belki ben yanlış anladım bilemiyorum, ben 43" olanına bakıyordum. Sitelerinden baktım 50" olanın fiyatıymış dediğiniz gibi. Geçen ay 55" olanı kampanya indiriminde 15.799 liraya satılmış, şu an 50" olanı indirimli 13.499 lira. 43" olanı 13.999 lira. Açıkçası TV ünitemde 50" üstü taşma yapıyor, odamızda çok büyük değil, o yüzden 43" olanın indirimini bekleyeceğim. Kasım ayında 55" , Aralık ayında 50" olan indirime girmiş , demek ki Ocak ayında 43" olan indirime girebilir, tabi indirim yerine bindirim de olabilir. Nasip artık..

Son düzenleme:
N Çevrimdışı

nazim07 

Yeni Üye
25 Kas 2023
4
41
Merhabalar
55plm9008 philips mini led
55c745 tlc
Sizce hangisi philips mini led olması aklımı celiyor ama sonra sıkıntı çıkarırdı diye endişe ediyorum

G3BEN Çevrimdışı

G3BEN 

Yeni Üye
11 Ara 2023
30
34
Merhabalar,
10-15k bütçem var. TV konumlandıracağım yeri ve izleme mesafesi sebebi ile 43"den büyük olmamalı. Yemek yerken ve kahvaltı yaparken vs. TV haber izlediğimiz için açılı görüşte görüntü çok bozulmasın istiyorum. 60-100 derece arası bir açı var masa ile TV arasında. Genellikle tam karşıdan izlenecek. Dediğim gibi sadece yemek vs. zamanlarda günde 1-2 saat kadar açılı izleme olabilir. VA panel olmaz diye düşündüm ilkte ancak artık düşündüğüm kadar bozulma olmuyor gördüğüm kadarıyla. IPS panel güzel TV bulmak zor ve bulunursa da ya boyut ya da fiyat bana hiç uymuyor.
Birkaç model araştırdım ancak mevcut konumumda mağaza inceleme şansım olmadı. Modeller şöyle:
TCL 43P635.
LG 43UR81006Lj.

TCL için artı ve eksilerim:
+Fiyat
+Android olması.
+Tkgs olması ve kanal sırasını (favori eklemeden) numara tuşlarına istediğim gibi sıralayabilmem.
+Siyah başarımı iyi, renkler fena değil.
+Yansıma yapmayan ekran.
-VA panelin olayı olan açılı izlemede görüntünün bozulması.
-Sihirli kumanda yok.
-Yazılım hatası endişesi, servis endişesi.

LG için artı ve eksilerim:
+IPS panel olması, açılı izlemede sıkıntısız.
+Renkler çok iyi, siyahlar fena değil.
+Magic kumanda (kullanımı rahatlatıyor)
+Mevcut konumumdaki servis iyi, yazılım endişem yok.
-Fiyat
-Tkgs var ama kanal sıralama anca favori ekleme ile oluyor.
-webOS (Android/Google TV olsa iyi olurdu ama tam eksi sayılmaz)
-Yansıma yapan ekran (mat film ile çözülebilir ama para harcamak gerek)

İşletim sistemi aslında o kadar önemli değil elimde Android box var ama başka aygıta takılı o nedenle hazır Android ile gelmesi bir tık iyi olur, olmazsa olmaz değil.
Aynı şekilde sihirli kumanda da çok önemli değil, para harcamak istemesem de ileride alınabilir bir şey. Yine olsa iyi olur ama olmazsa olmaz değil.

Aklıma şimdilik bunlar geldi.
Şunu da belirtmek isterim ki TV'ye konsol kesinlikle bağlanmayacak bu nedenle herhangi bir konsol avantajı var mı yok mu önemli değil. Belki PC bağlarım ama o kadar önemli değil. Zaten 50/60Hz TV arıyorum çünkü 100/120Hz olanlar zaten (20k+) bütçemi çok aşıyor.
Çoğunlukla (%90) TV izlenecek bunun yanında (%10) internet üzerinden içerik tüketilecek. Artı ve eksi listemi de buna göre yaptım, atladığım şeyler olabilir ama ilk bunlar geldi aklıma.
Şunu da eklemek istiyorum, ev halkının kanal alışkanlığı sebebiyle kanal sırasını değiştiriyor olmak önemli, yıllardır aynı sırada kanallar (harici uydu alıcı var) ama değişmiyorsa da yenisini ezberleyeceğiz artık ne yapalım.

Forumda biraz dolaştım ama kafam daha çok karıştı. Aklımdaki modelleri şu şekilde çoğalttım, nihai listem budur:

*TCL 43P735. (P635'ten daha güncel ve daha ucuz)
*LG 43UR81006Lj.
*Vestel 43Q9700TT. (Panel hatası sebebiyle iade/değişim uğraşmak istemiyorum. Markaya bu nedenle sıcak değilim ama yine de olur.)
*Vestel 43Q9900. (Panel hatası sebebiyle iade/değişim uğraşmak istemiyorum. Markaya bu nedenle sıcak değilim ama yine de olur.)
*Samsung 43CU8000.

Son düzenleme:
Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,462
40
Merhabalar
55plm9008 philips mini led
55c745 tlc
Sizce hangisi philips mini led olması aklımı celiyor ama sonra sıkıntı çıkarırdı diye endişe ediyorum
PML9008 IPS diye biliyorum, IPS seviyorsanız Philips alabilirsiniz. VA seviyorsanız C745 almanız daha iyi olur. Bu seneki PML serileri kendi işletim sistemini kullanıyor, Android değil yani, bilginiz olsun.

Siyah kalitesi ve kontrast olarak C745 daha başarılı sonuç verir. Görüntü işleme, hareket işleme, renk doğruluğu açısından Philips daha iyi olabilir. Mini LED olsa dahi Philips'teki siyah renk homojenliği tatmin etmeyebilir.

Bu kanalda PML9008'in birkaç test videosu var,

F Çevrimdışı

ftkrblt

Yeni Üye
6 Ara 2023
10
39
Merhabalar,
10-15k bütçem var. TV konumlandıracağım yeri ve izleme mesafesi sebebi ile 43"den büyük olmamalı. Yemek yerken ve kahvaltı yaparken vs. TV haber izlediğimiz için açılı görüşte görüntü çok bozulmasın istiyorum. 60-100 derece arası bir açı var masa ile TV arasında. Genellikle tam karşıdan izlenecek. Dediğim gibi sadece yemek vs. zamanlarda günde 1-2 saat kadar açılı izleme olabilir. VA panel olmaz diye düşündüm ilkte ancak artık düşündüğüm kadar bozulma olmuyor gördüğüm kadarıyla. IPS panel güzel TV bulmak zor ve bulunursa da ya boyut ya da fiyat bana hiç uymuyor.
Birkaç model araştırdım ancak mevcut konumumda mağaza inceleme şansım olmadı. Modeller şöyle:
TCL 43P635.
LG 43UR81006Lj.

TCL için artı ve eksilerim:
+Fiyat
+Android olması.
+Tkgs olması ve kanal sırasını (favori eklemeden) numara tuşlarına istediğim gibi sıralayabilmem.
+Siyah başarımı iyi, renkler fena değil.
+Yansıma yapmayan ekran.
-VA panelin olayı olan açılı izlemede görüntünün bozulması.
-Sihirli kumanda yok.
-Yazılım hatası endişesi, servis endişesi.

LG için artı ve eksilerim:
+IPS panel olması, açılı izlemede sıkıntısız.
+Renkler çok iyi, siyahlar fena değil.
+Magic kumanda (kullanımı rahatlatıyor)
+Mevcut konumumdaki servis iyi, yazılım endişem yok.
-Fiyat
-Tkgs var ama kanal sıralama anca favori ekleme ile oluyor.
-webOS (Android/Google TV olsa iyi olurdu ama tam eksi sayılmaz)
-Yansıma yapan ekran (mat film ile çözülebilir ama para harcamak gerek)

İşletim sistemi aslında o kadar önemli değil elimde Android box var ama başka aygıta takılı o nedenle hazır Android ile gelmesi bir tık iyi olur, olmazsa olmaz değil.
Aynı şekilde sihirli kumanda da çok önemli değil, para harcamak istemesem de ileride alınabilir bir şey. Yine olsa iyi olur ama olmazsa olmaz değil.

Aklıma şimdilik bunlar geldi.
Şunu da belirtmek isterim ki TV'ye konsol kesinlikle bağlanmayacak bu nedenle herhangi bir konsol avantajı var mı yok mu önemli değil. Belki PC bağlarım ama o kadar önemli değil. Zaten 50/60Hz TV arıyorum çünkü 100/120Hz olanlar zaten (20k+) bütçemi çok aşıyor.
Çoğunlukla (%90) TV izlenecek bunun yanında (%10) internet üzerinden içerik tüketilecek. Artı ve eksi listemi de buna göre yaptım, atladığım şeyler olabilir ama ilk bunlar geldi aklıma.
Şunu da eklemek istiyorum, ev halkının kanal alışkanlığı sebebiyle kanal sırasını değiştiriyor olmak önemli, yıllardır aynı sırada kanallar (harici uydu alıcı var) ama değişmiyorsa da yenisini ezberleyeceğiz artık ne yapalım.

Forumda biraz dolaştım ama kafam daha çok karıştı. Aklımdaki modelleri şu şekilde çoğalttım, nihai listem budur:

*TCL 43P735. (P635'ten daha güncel ve daha ucuz)
*LG 43UR81006Lj.
*Vestel 43Q9700TT. (Panel hatası sebebiyle iade/değişim uğraşmak istemiyorum. Markaya bu nedenle sıcak değilim ama yine de olur.)
*Samsung 43CU8000.
Vestel 43q9700tt Vatan bilgisayarda az önce indirime girdi. 13.999 liradan 10.999 liraya düştü, ben mağazada yan açılara falan baktım gayet iyiydi. Az önce satın aldım. Seri no ile panel bilgileri sorgulayacağım ama daha önce innolux panel var denmişti. Mağazaya uğrama şansın varsa bi incele bence. Mağazada 4k olarak Avatar filmi açıktı, açıkçası ben çok beğendim, hd bi görüntü açmalarını rica ettim ama hd bi görüntü bulamadılar.

Son düzenleme:
G3BEN Çevrimdışı

G3BEN 

Yeni Üye
11 Ara 2023
30
34
Vestel 43q9700tt Vatan bilgisayarda az önce indirime girdi. 13.999 liradan 10.999 liraya düştü, ben mağazada yan açılarak falan baktım gayet iyiydi. Az önce satın aldım. Seri no ile panel bilgileri sorgulayacak ama daha önce innolux panel var denmişti. Mağazaya uğrama şansın varsa bi incele bence.
Maalesef mağazada inceleme şansım yok. VESTEL kendi showroomuna gittim adama Q9900 var mı görmek isterim dedim, eveledi geveledi 1080p TV'ye 13000 fiyat çıkardı. Şahsen bu mağazacılardan bıktım. İnternet üzerinde de aynı fiyata düşmüş dediğiniz gibi. Yukarıdaki yazdığım modeller ile kıyaslayabilir misiniz rica etsem?

Geri
Üst Alt