D Çevrimdışı

Domuşmuş

Yeni Üye
28 Kas 2023
10
33
Arkadaşım için TV arayışına girdik. 20.000 TL kadar bütçemiz var. Boyut olarak 55 inç düşünüyoruz. Panel fark etmez. Aklımızda Vestel QA9700 TT modeli var. Sadece vatanda satılıyor. Sizin tavsiye edebileceğiniz başka model var mı.
Hocam bende yeni toshiba 55QL5D63DT aldım. 14 bin TL ye. Ama 20 binlere cikabilseydim tcl alabilirdim. Hatta 23 bine 55c645 modeli var. Onu bir araştırın derim. Ben bu konuda yeniyim tabi. Burada ustalar var onların da görüşünü alın tabi ki.

EFI Shell Çevrimdışı

EFI Shell 

Yeni Üye
7 Eyl 2018
42
34
Bütçe 4000-5000 TL.

Herkese merhaba. Bir akrabam için istiyorum bu öneriyi. Köyde kullanılacak. Bu onvoyu almayı düşünüyor:
Birde bunun 43 inç olanını düşünüyor. Bunlar dışında önerdiğiniz televizyonlar var mı? Sanırsam en az 32 inç istiyor. Ona göre önerilerde bulunursanız sevinirim. Birde bu nasıl?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,617
40
Bütçe 4000-5000 TL.

Herkese merhaba. Bir akrabam için istiyorum bu öneriyi. Köyde kullanılacak. Bu onvoyu almayı düşünüyor:
Birde bunun 43 inç olanını düşünüyor. Bunlar dışında önerdiğiniz televizyonlar var mı? Sanırsam en az 32 inç istiyor. Ona göre önerilerde bulunursanız sevinirim. Birde bu nasıl?
Hocam o bütçelerde öneri yapabilmek pek mümkün değil, ucuz bulduğunuz bir ürünü alın gitsin. Axen Full HD değil yalnız, 2023 yılında gidip de HD Ready cihaz almayın. Artık köylerde de internet var, minimum Full HD olsun cihaz.

M Çevrimdışı

muratakar

Yeni Üye
4 Eki 2020
29
Merhabalar kardeşim yeni evlenecek ev diziyor max 25000 TL'ye kadar 65 inç olmak kaydı ile tv önerisi alabilir miyim? Düşüncemiz Android olması ve içine apk yükleyebilmemiz IPTV için ancak yazılım Android olmazsa ekstra tvboxta alabiliriz. Önerileriniz için teşekkürler.

Bizlere şimdiye kadar:
Vestel 65Q9900 modeli
Toshiba 65QL5D63DT modeli
Vestel 65UA9631 modeli
Grundig 65GGU8960B modeli
Grundig 65GHU9000 modeli

Bizim Kafamıza Vestel 65Q9900 modeli yattı Android olmaması eksi ama diğer modellere göre daha çok artısı olduğunu söyledi TV satıcıları. Ekstra box ile de o açığı rahat kapatırsınız dediler kafamıza da yattı biraz.
Bu modelleri önerdiler ekstra marka ve model tavsiyeniz varsa zevkle tavsiyelerinize açığım. Çünkü 3 gün içinde marka ve modeli belirleyip alacağız eve TV'yi.

Son düzenleme:
Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,617
40
Merhabalar kardeşim yeni evlenecek ev diziyor max 25000 TL'ye kadar 65 inç olmak kaydı ile tv önerisi alabilir miyim? Düşüncemiz Android olması ve içine apk yükleyebilmemiz IPTV için ancak yazılım Android olmazsa ekstra tvboxta alabiliriz. Önerileriniz için teşekkürler.

Bizlere şimdiye kadar:
Vestel 65Q9900 modeli
Toshiba 65QL5D63DT modeli
Vestel 65UA9631 modeli
Grundig 65GGU8960B modeli
Grundig 65GHU9000 modeli

Bizim Kafamıza Vestel 65Q9900 modeli yattı Android olmaması eksi ama diğer modellere göre daha çok artısı olduğunu söyledi TV satıcıları. Ekstra box ile de o açığı rahat kapatırsınız dediler kafamıza da yattı biraz.
Bu modelleri önerdiler ekstra tavsiyeniz varsa zevkle tavsiyelerinize açığım.
Merhaba.

55'' kurtarırsa 3.000 TL daha verip TCL 55C745 öneririm.

65'' zorunluluk ise, yine üzerine 2.400 kadar ekleyip TCL 65C645 modeli halen kalite olarak diğerlerinden daha iyi bir seçenek olur,

Televizyonda ekranın büyümesi kusurların daha çok ortaya çıkması anlamına gelir. Fakat cihazın kullanılacağı oda büyükse yapacak bir şey yok.

Ben illa yerli ürün almak istiyorum derseniz, UA9631, Q9900 ve QA9700 güzel seçenek.
- UA9631 ve QA9700 karma panel olarak gelir, VA gelme ihtimali de var.
- Q9900 ise IPS panel ile gelir.

M Çevrimdışı

muratakar

Yeni Üye
4 Eki 2020
29
Merhaba.

55'' kurtarırsa 3.000 TL daha verip TCL 55C745 öneririm.

65'' zorunluluk ise, yine üzerine 2.400 kadar ekleyip TCL 65C645 modeli halen kalite olarak diğerlerinden daha iyi bir seçenek olur,

Televizyonda ekranın büyümesi kusurların daha çok ortaya çıkması anlamına gelir. Fakat cihazın kullanılacağı oda büyükse yapacak bir şey yok.

Ben illa yerli ürün almak istiyorum derseniz, UA9631, Q9900 ve QA9700 güzel seçenek.
- UA9631 ve QA9700 karma panel olarak gelir, VA gelme ihtimali de var.
- Q9900 ise IPS panel ile gelir.
Hocam önerileriniz için çok teşekkürler bir kaç sorum olacaktı size mesela sizin attığınız ve benim belirttiğim modeller arasında panel görüntü kalitesi olarak hangisini önerirsiniz?
Yedek parça arıza durumunda vs başımızı ağrıtmayacak yerli model de olabilir bizim için Android yazılım dediğim gibi tvde olmasa da olur en kötü lisanslı tv box alırız diye düşünüyoruz

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,617
40
Hocam önerileriniz için çok teşekkürler bir kaç sorum olacaktı size mesela sizin attığınız ve benim belirttiğim modeller arasında panel görüntü kalitesi olarak hangisini önerirsiniz? Android yazılım dediğim gibi tvde olmasa da olur en kötü lisanslı tv box alırız diye düşünüyoruz
Aralarındaki en iyi tv açık ara TCL C745, sonra C645 ve diğerleri gelir.

Sizin belirttiğiniz tv'ler kalite olarak benzer cihazlar, hepsi giriş seviyesi, düşük beklentiye hitap edecek televizyonlar. Görüntü kalitesi anlamında panel çeşidinden kaynaklanan farklar olur. IPS ve VA farkını bir araştırın. IPS bir cihaz denk gelirse renkler daha güzel görünür, izleme açısı daha geniş olur. VA denk gelirse siyahları güzel olur gibi.

TCL'in bütün modelleri VA paneldir, Grundig konusunda emin olmamakla birlikte IPS olacağını tahmin etmekteyim. Q9900 tekil panel olarak IPS, UA9631 ve QA9700 ise karma panel olarak gelir yani IPS de çıkabilir VA da.

H Çevrimdışı

hknsngl44

Aktif Üye
16 Ağu 2016
60
Hocam merhabalar. Bir sorum olacak size.
Vestel 55QA9700 ile 55Q9700TT arasında panel, işlemci, görüntü kalitesi olarak ne gibi farklar olduğunu biliyor musun? İkinci yazdığım model sadece Vat.n bilgisayar'da satılıyor (18.500₺). Diğer model ise birçok yerde mevcut. Fiyatları birbirine yakın. QA modeli 2022, diğeri 2023 modelmiş.
Normal bir ev kullanıcısı için hangisi tercih edilse daha isabetli olur? Bu fiyatlara yakın veya bir tık daha pahalı olan alternatif model tavsiyeniz var mı?
Samurai Samurai

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,617
40
Hocam merhabalar. Bir sorum olacak size.
Vestel 55QA9700 ile 55Q9700TT arasında panel, işlemci, görüntü kalitesi olarak ne gibi farklar olduğunu biliyor musun? İkinci yazdığım model sadece Vat.n bilgisayar'da satılıyor (18.500₺). Diğer model ise birçok yerde mevcut. Fiyatları birbirine yakın. QA modeli 2022, diğeri 2023 modelmiş.
Normal bir ev kullanıcısı için hangisi tercih edilse daha isabetli olur? Bu fiyatlara yakın veya bir tık daha pahalı olan alternatif model tavsiyeniz var mı?
Samurai Samurai
Donanım olarak neredeyse tamamen aynı iki televizyon modeli, her iki cihazda da MB185 ana kart mevcut; 2 GB Ram, 8 GB Depolama.

Her ikisi de tekil panel ile geliyor;
- 55QA9700 LG marka IPS panel: 1300:1 kontrast, 6 adet COF, G to G yani griden griye geçiş süresi 6 mili saniye.
- 55Q9700TT HKC marka FSA yani VA panel: 5000:1 kontrast, 12 adet COF, G to G süresi 9,5 mili saniye.

- IPS panellerin renkleri insan gözüne daha hoş gelir, izleme açısı biraz daha geniştir. Zayıf tarafı kontrast ve siyah renktir.
- VA panellerin renkleri biraz daha soğuk ve izleme açısı biraz daha dardır. Avantajlı tarafı yüksek kontrast ve daha derin siyah renklerdir.

IPS seviyorsanız QA9700 alın, VA seviyorsanız Q9700TT alın. Burada karar size kalmış, benim yönlendirmem doğru olmaz. İsterseniz internette VA ve IPS paneller hakkında biraz araştırma yapın.

Bu fiyatlara yakın olarak TCL 55C645, Philips 55PUS8508 var.

Vestel'in en büyük avantajı servis kalitesi, sorun yaşarsanız uğraştırmazlar.

I Çevrimdışı

ibrahimozer

Yeni Üye
6 Ara 2023
1
23
Merhabalar, Toshiba 65QA5D63DT 65" 164 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Android QLED TV modeli sizce diğer Vestel Qled modellerine göre nasıldır? 21000 gibi bir fiyatı var sizce alınır mı?

38E6981A-C323-4C86-ABA4-F791ECAF5C99.jpg

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,617
40
Merhabalar, Toshiba 65QA5D63DT 65" 164 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Android QLED TV modeli sizce diğer Vestel Qled modellerine göre nasıldır? 21000 gibi bir fiyatı var sizce alınır mı?

38E6981A-C323-4C86-ABA4-F791ECAF5C99.jpg
Aşağı yukarı benzer kaliteler; sadece marka, model ismi ve birkaç özellik farklı. Karma panel ile gelen bir tv, zaten özelliklerini biliyorsunuzdur. İhtiyaçlarınızı karşılayacağını düşünüyorsanız alabilirsiniz.

F Çevrimdışı

ftkrblt

Yeni Üye
6 Ara 2023
10
39
Öncelikle herkese selamlar, evimde 11-12 senedir kullandığım LG 50PM6700 plazma televizyonum arızalandığı için yeni bir televizyon arayışındayım, 43''- 48'' arası bir televizyon bakıyorum; genel ev kullanımı ve ara sıra film izlemek için, oyun konsolu bağlamak gibi bi derdim yok, maç falan da izlemem, Smart özellikleri olmasa da olabilir, olursa da kullanırız, en kötü notebook bağlayıp oradan bile izleyebilirim, renk gerçekliği benim için önemli, ayrıca sarımtrak görüntü veren ekranları sevmemekle birlikte çok abartılı yapay görüntülere aşırı cırt renklere de alerjim var. Bu paralelde önereceğiniz televizyon modellerini görmek isterim, şimdiden teşekkür ederim. Bu arada bütçem 10.000 lira civarında.

Geri
Üst Alt