D Çevrimdışı

Domuşmuş

Yeni Üye
28 Kas 2023
10
33
İyi akşamlar, 9300tl verip 58r754u almak mı? Yoksa 14.000tl verip toshiba 55QL5D63DT almak mı? Butcem kısıtlı olduğu için çok açılamıyorum. Film izlemeyi seviyorum. Günde 1 Amazon prime vs. Izlerim. Ya da aklınızda bir model varsa omu da değerlendirebilirim. Teşekkür ederim

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,571
40
İyi akşamlar, 9300tl verip 58r754u almak mı? Yoksa 14.000tl verip toshiba 55QL5D63DT almak mı? Butcem kısıtlı olduğu için çok açılamıyorum. Film izlemeyi seviyorum. Günde 1 Amazon prime vs. Izlerim. Ya da aklınızda bir model varsa omu da değerlendirebilirim. Teşekkür ederim
Bahsettiğiniz Regal marka tv, Panda üretimi VA panel veya BOE üretimi VA panel ile geliyor. 2 GB Ram ve 8 GB depolama mevcut. Panda pek sevmediğimiz bir panel üreticisi.

Toshiba 63DT ise Vestel 55QA9700 modeli ile oldukça benzer, LG marka IPS panel ile geliyor.

Hangi panel türüne alışıksınız veya hangisini seversiniz bilmiyorum. IPS ile VA arasındaki farkları biliyorsunuzdur. VA panel seviyorsanız alternatif olarak ONVO 55F950 de bakabilirsiniz.

D Çevrimdışı

Domuşmuş

Yeni Üye
28 Kas 2023
10
33
Bahsettiğiniz Regal marka tv, Panda üretimi VA panel veya BOE üretimi VA panel ile geliyor. 2 GB Ram ve 8 GB depolama mevcut. Panda pek sevmediğimiz bir panel üreticisi.

Toshiba 63DT ise Vestel 55QA9700 modeli ile oldukça benzer, LG marka IPS panel ile geliyor.

Hangi panel türüne alışıksınız veya hangisini seversiniz bilmiyorum. IPS ile VA arasındaki farkları biliyorsunuzdur. VA panel seviyorsanız alternatif olarak ONVO 55F950 de bakabilirsiniz.
Teşekkür ederim. 55f950 nin artışı nedir

Artısı

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,571
40
LG IPS gelirse talihli oluyorum.digerleri çöp.tercih meselesi.va panelleri izleme açısı denk getirmekle uğraşmak, deveye hendek atlatmak gibi.
Özellikle IPS arayanlar ve geniş izleme açısı isteyenler dışında ancak düşmanlarıma tavsiye edebileceğim bir panel türü. LG'nin amiral gemisi modelleri olan QNED serisi dahi kapımdan içeri giremez. Belki Samsung QN85B hariç tutulabilir, o da Local Dimming kalitesine dua etsin.

Bu açı olayı sizin bahsettiğiniz kadar hassas değil, genellikle 15°-20°'den sonra görüntü bozulmaya başlar. Ben yıllardır VA kullanıyorum, hatta hafif yan açıdan izliyorum, görüntü nerdeyse hiç bozulmuyor. İzleme açısını ayarlamak için hiç gönye, su terazisi, kumpas, mikrometre falan da kullanmadım.

Bu biraz da kullandığınız cihazın marka ve modeli ile ilgili. Normalde IPS'ler daha düşük tepkime süresine sahiptir ama VA olup daha iyi değere sahip olan bir çok tv var. Techwood, Daewoo gibi markalar tamamen maliyete yönelik üretilmiştir. Bunların işlediği IPS panelden belki iyi açı alırsınız ama sunacakları siyah kalitesi, kontrast, renk homojenliği de ona göre olur.

Yani tamamen tercih meselesi...

C Çevrimdışı

command_4 

Aktif Üye
19 Nis 2019
143
38
selam dostlar.
mevcut kullandığım tv avrupa üretimi 10 yaşınca ccfl samsung spva 420 nit panelli full hd toshiba.
kaynak olarak apple tv kullanıyorum. görüntü kalitesinden ziyadesiyle memnunum. daha büyük bir tv almak istiyorum fakat güncel vestel üretimi toshiba'lara uygun yollu tcl modellerine baktığımda ise teknoloji ileri gideceğine daha da geriye gitmiş. 250-300 nit parlaklıklı tv satıyorlar. ışık sızmaları renk sapmaları gırla.

50-55" için aşağı yukarı maks 20k bütçem var. yazılımın ne olduğu umrumda değil. sadece apple tv ile kullanılacak. tv için marka ve model önerilerinizi rica edeceğim.

Geri
Üst Alt