heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
447
34
Bilemiyorum ki hocam herkesin beklentisi farklı. TCL 50C645'in ayak yapısı sizin tv ünitesine uymuyordu galiba değil mi ?
Evet hocam uymuyor malesef. Aslında benim tv den çok bir beklentim yok. Yukarıda dediğim gibi daewoo tv aldım önce. Kargoda sorun olunca iade oldu. Oled olayı renkleri daha başarılı gösteriyor diye diyorum acaba almışken böyle bir şey mi olsun.. Bir de vestel marka. Belirttiğiniz gibi servisi başarılı.. Valla kafam çok karışık. Kasım bitmeden alabilsem keşke..

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,545
40
selam dostlar.
mevcut kullandığım tv avrupa üretimi 10 yaşınca ccfl samsung spva 420 nit panelli full hd toshiba.
kaynak olarak apple tv kullanıyorum. görüntü kalitesinden ziyadesiyle memnunum. daha büyük bir tv almak istiyorum fakat güncel vestel üretimi toshiba'lara uygun yollu tcl modellerine baktığımda ise teknoloji ileri gideceğine daha da geriye gitmiş. 250-300 nit parlaklıklı tv satıyorlar. ışık sızmaları renk sapmaları gırla.

50-55" için aşağı yukarı maks 20k bütçem var. yazılımın ne olduğu umrumda değil. sadece apple tv ile kullanılacak. tv için marka ve model önerilerinizi rica edeceğim.
Bahsettiğiniz bütçeye şu an ki televizyonunuzdan daha iyi görüntü verecek bir cihaz bulamazsınız. Görüntü olarak olumlu anlamda farklılık görmek isterseniz minimum TCL C745 almalısınız. Daha iyisi olarak Samsung Q80C, Sony X90L, Samsung QN85C, QN90C gibi cihazlar önerilebilir.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,545
40
Evet hocam uymuyor malesef. Aslında benim tv den çok bir beklentim yok. Yukarıda dediğim gibi daewoo tv aldım önce. Kargoda sorun olunca iade oldu. Oled olayı renkleri daha başarılı gösteriyor diye diyorum acaba almışken böyle bir şey mi olsun.. Bir de vestel marka. Belirttiğiniz gibi servisi başarılı.. Valla kafam çok karışık. Kasım bitmeden alabilsem keşke..
Samsung Q60C önereceğim fakat onun da ayak yapısı size uygun olmayacak. Paneli geçtim sizin için fiziksel yapı da önemli. Vallahi benim aklıma artık bir şey gelmiyor, kusura bakmayın 🙂

Bir de şuna bir bakar mısınız; Vestel 50Q9900, 4 farklı panel ile geliyor;
- AUO marka VA (AMVA3)
- Panda marka VA (UV2A)
- HKC marka VA (UV2A)
- BOE marka VA (UV2A)

AUO olanı denk gelirse sizin için harika olur. Hatta alacağınız tv'nin seri numarasını buradan paylaşırsanız belki ustalarımız hangi panel bulunduğunu söyleyebilir.

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
447
34
Samsung Q60C önereceğim fakat onun da ayak yapısı size uygun olmayacak. Paneli geçtim sizin için fiziksel yapı da önemli. Vallahi benim aklıma artık bir şey gelmiyor, kusura bakmayın 🙂

Bir de şuna bir bakar mısınız; Vestel 50Q9900, 4 farklı panel ile geliyor;
- AUO marka VA (AMVA3)
- Panda marka VA (UV2A)
- HKC marka VA (UV2A)
- BOE marka VA (UV2A)

AUO olanı denk gelirse sizin için harika olur. Hatta alacağınız tv'nin seri numarasını buradan paylaşırsanız belki ustalarımız hangi panel bulunduğunu söyleyebilir.
Estağfirullah ne kusuru hocam :)

Belirtmiş olduğunuz Vestel olabilirmiş. Fiyatı da güzel. Tek eksiği android değilde smart tv.

D Çevrimdışı

Domuşmuş

Yeni Üye
28 Kas 2023
10
33
Toshiba 55QL5D63DT modelini aldım. Geldiğinde 1 aylık kullanım sonrası detaylı bir inceleme yazmayı düşünüyorum. Seçme sebebim qled olması ve ips panelli olmasıydı. Va da olabilirdi ama açılı izleme yapacağım için ips olması benim için daha iyi olacağını düşündüm. Aslında evdeki tv yeterli sayılırdı ama. Artan fiyatları düşününce güncellemem gerektiğini düşündüm. İnşallah iyi bir karar vermişimdir.

Evde mi stick 4k olduğu için işletim sistemine pek takılmadım doğrusu. Benim için önemli olan görüntü ve sesti

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,545
40
Toshiba 55QL5D63DT modelini aldım. Geldiğinde 1 aylık kullanım sonrası detaylı bir inceleme yazmayı düşünüyorum. Seçme sebebim qled olması ve ips panelli olmasıydı. Va da olabilirdi ama açılı izleme yapacağım için ips olması benim için daha iyi olacağını düşündüm. Aslında evdeki tv yeterli sayılırdı ama. Artan fiyatları düşününce güncellemem gerektiğini düşündüm. İnşallah iyi bir karar vermişimdir.

Evde mi stick 4k olduğu için işletim sistemine pek takılmadım doğrusu. Benim için önemli olan görüntü ve sesti
Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. İlerleyen zamanda deneyimlerinizi bizimle paylaşırsınız.

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
447
34

Hayırlı olsun. Kaça almıştınız ?

C Çevrimdışı

comrade

Yeni Üye
29 Kas 2023
4
39
Bahsettiğiniz Regal marka tv, Panda üretimi VA panel veya BOE üretimi VA panel ile geliyor. 2 GB Ram ve 8 GB depolama mevcut. Panda pek sevmediğimiz bir panel üreticisi.

Toshiba 63DT ise Vestel 55QA9700 modeli ile oldukça benzer, LG marka IPS panel ile geliyor.

Hangi panel türüne alışıksınız veya hangisini seversiniz bilmiyorum. IPS ile VA arasındaki farkları biliyorsunuzdur. VA panel seviyorsanız alternatif olarak ONVO 55F950 de bakabilirsiniz.
Merhaba Toshiba 65qa5d63dt kullanılan panel nedir karma mı tekil mi IPS istiyorum

Merhaba indirimde 65inç tv almak istiyorum. 20 bin civarında Toshibanın bu iki ürünü indirime girmiş. Genel olarak netflix, film, tv, belki playstation için kullanacağım. Siyahlar piksel piksel olmasa bence güzel olur. Panel konusunda hiçbir bilgim yok bu tv’ler hangi paneli kullanır veya hangi panel daha iyidir bilmiyorum. Önerileriniz nedir? Teşekkürler.

65UA3D63DT ve 65QA5D63DT
Bilgi var mı

Son düzenleme:
slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Merhaba Toshiba 65qa5d63dt kullanılan panel nedir karma mı tekil mi IPS istiyorum

Bilgi var mı
Aşağıdaki konuya TV barkod görseli ekleyin. Bu şekilde hiçbir bilgiye ulaşamazsınız.

C Çevrimdışı

comrade

Yeni Üye
29 Kas 2023
4
39
Teşekkürler sanırım eve gelmeden anlayamayacağız ne çıkacağını ozaman. Vestel son üretimlerde va kullanıyormuş Toshiba içinde aynı olur heralde

C Çevrimdışı

cengo42

Yeni Üye
23 Ara 2022
9
38
Arkadaşım için TV arayışına girdik. 20.000 TL kadar bütçemiz var. Boyut olarak 55 inç düşünüyoruz. Panel fark etmez. Aklımızda Vestel QA9700 TT modeli var. Sadece vatanda satılıyor. Sizin tavsiye edebileceğiniz başka model var mı.

Geri
Üst Alt