Olitos Çevrimdışı

Olitos 

Aktif Üye
16 Şub 2019
219
43 inç civarları android olmayan 20kya kadar smartı kullanışlı tv öneriniz var mı? Oda biraz küçük de 50 inç büyük gelecek gibi.

C Çevrimdışı

Clastro

Yeni Üye
25 Kas 2023
5
27
Hisense 55U7K modelinin maalesef gönderimi yok. Samsung Q80C ye baktım. 55 inch olan modeli 700 euro, X90L modeli 1000 euro.

O Çevrimdışı

ozgurguclu 

Yeni Üye
8 Ocak 2020
49
35
Merhaba dostlar. TV arayışı içinde onvo 55f950 modeline karta vermiş ve geçen hafta perşembe gününe kadar vatanda 10.500den akşamları 9500e düşen TV cuma günü itibari ile 12000 oldu ve 1 haftadır sadece 1 kere 11400 rakamlarını gördü.
Bugün de TV yi yakından görme için mağazaya gittim yine uzun bir kararsız yaşayarak yine 55f950 dedim. İndirim falan olmadı fiyat 12000tl ama daha sonra TCL 50c645 modeli vatanda 18000tl iken cimride 17000 en dip fiyat. Şimdi size soru 55f950 yi 12000tl ye almak yerine TCL 50c645 modelini 15.900e buldum sizce tercih etmeliyim yoksa ben yine f serisini mi tercih edeyim.
TCL 50c645 modeli qled ve tcl oluşu ile rakam daha yüksek. İndirim olması ve f serisinin fiyatının zamlanıp düşmemesi nedeni ile bütçeyi daha fazla zorlayıp tcl yi almalımıyım. Yorumlarınızı bekliyorum.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,796
En uygun bu model var Amazon product ASIN B0C6V5QRM2 o da bütçemi aşıyor biraz.

Birde oled'in ömründen dolayı çok oled alma isteğim yok açıkcası
Kullanma alışkanlığıniz oled e uygun. Bunun için endişelenmezdim 55 LCD ile aradaki fark ona bakın fiyat olarak. Görüntü olarak daha iyi kontrast, siyah, yan açı, harekette daha iyi netlik.

D Çevrimdışı

death_system

Yeni Üye
4 Ara 2019
12
31
Merhaba indirimde 65inç tv almak istiyorum. 20 bin civarında Toshibanın bu iki ürünü indirime girmiş. Genel olarak netflix, film, tv, belki playstation için kullanacağım. Siyahlar piksel piksel olmasa bence güzel olur. Panel konusunda hiçbir bilgim yok bu tv’ler hangi paneli kullanır veya hangi panel daha iyidir bilmiyorum. Önerileriniz nedir? Teşekkürler.

65UA3D63DT ve 65QA5D63DT

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
Merhabalar mutfağım için 43" televizyon bakıyorum. Aklıma yatan bu 2 model arasından hangisi mantıklı? Mutfağımda uydu anteni olmadığı için İPTV üzerinden yayın izleyeceğim. O yüzden 1. Önceliğim Google TV ya da Android olmasıdır. Belki salondan duvarı delip uydu kablosu da geçirebilirim. Tüm TV önerilerine açığım. İlla 4K olmak zorunda değil. Bütçem maksimum 9500 TL . TLC -VA panel, GRUNDİG İPS panel. Açıkçası IPS panel olması Grundige biraz daha yönelmemi sağlıyor ama TLC kağıt üstünde daha üstün sanki.

Son düzenleme:
W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,796
Merhabalar mutfağım için 43" televizyon bakıyorum. Aklıma yatan bu 2 model arasından hangisi mantıklı? Mutfağımda uydu anteni olmadığı için İPTV üzerinden yayın izleyeceğim. O yüzden 1. Önceliğim Google TV ya da Android olmasıdır. Belki salondan duvarı delip uydu kablosu da geçirebilirim. Tüm TV önerilerine açığım. İlla 4K olmak zorunda değil. Bütçem maksimum 9500 TL . TLC -VA panel, GRUNDİG İPS panel. Açılması IPS panel olması Grundige biraz daha yönelmemi sağlıyor ama TLC kağıt üstünde daha üstün.

Yok bir üstünlüğü smart olarak diyorsun. Kullanılan işlemci Grundig in daha iyi. P735 den

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
Yok bir üstünlüğü smart olarak diyorsun. Kullanılan işlemci Grundig in daha iyi. P735 den
Usta anladığım bir konu değil. Zamanında VA panel ile IPS paneli çok araştırmıştım. Her 2 panelinde kendince üstünlükleri var. Salonunda Sony 55KDL805C VA panel TV var ve çok memnunum. Şimdi birazda meraktan IPS paneli deneyimlemek istiyorum. Smart olarak her 2side aynı. Tam bakımında da aynı. Geri kalan detaylar konusunda bilgim hiç yok.

H Çevrimdışı

haktanbozer 

Aktif Üye
26 Nis 2019
119
23
Merhabalar,

55 inç bir televizyon almaya karar verdik. Bütçeyi şu anlık 20k civarı olarak belirledik. Bir miktar daha arttırıp QLED alabiliriz duruma göre. Bildiğim kadarıyla OLED panellerde, telefonlardaki Amoled panellerde olduğu gibi, Burn-in sorunu oluyor. QLED panelde bu sorun var mı bilmiyorum açıkçası.

Marka tercihimiz yok. Fakat Philips markasına biraz önyargım var. 55PUS6101 modeli kullanmıştık. Garanti süresi bittikten kısa süre sonra led bar şapkaları düştü ve panelde bölgesel ışık sızmaları başladı. Bu olumsuz deneyimden dolayı biraz önyargım var.

LED IPS panel teknolojisi mi yoksa QLED teknolojisi mi daha uzun bir kullanım ömrü sunar açıkçası bilmiyorum. Satın aldıktan 2 yıl sonra panel ile ilgili sıkıntı yaşamak istemem.

Genelde harici uydu alıcısı ile D-Smart yayınları ve Netflix izleyeceğiz. L1 sertifikası olması bizim için önemli. Google TV özellikli olursa Amazon Prime, BluTV gibi platformları da kullanabiliriz.

Halihazırda Samsung HW-R650 Soundbar kullanıyoruz. Tahminimce, Bluetooth ile bağlantı kurmak yerine, HDMI ARC veya optik olarak daha kaliteli ses alabiliriz.

Tam nasıl tarif edilir bilmiyorum ama parlak bir panel olmasın. Vestel 48FD7300 deneyimleme şansım olmuştu. Paneli fazla parlıyordu. Zaman zaman evin içi fazla panele yansıyordu. Bu konuda 55PUS6101 daha iyiydi.

Tecrübelerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden tüm ilginiz için çok teşekkür ederim

Son düzenleme:
Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Merhabalar,

55 inç bir televizyon almaya karar verdik. Bütçeyi şu anlık 20k civarı olarak belirledik. Bir miktar daha arttırıp QLED alabiliriz duruma göre. Bildiğim kadarıyla OLED panellerde, telefonlardaki Amoled panellerde olduğu gibi, Burn-in sorunu oluyor. QLED panelde bu sorun var mı bilmiyorum açıkçası.

Marka tercihimiz yok. Fakat Philips markasına biraz önyargım var. 55PUS6101 modeli kullanmıştık. Garanti süresi bittikten kısa süre sonra led bar şapkaları düştü ve panelde bölgesel ışık sızmaları başladı. Bu olumsuz deneyimden dolayı biraz önyargım var.

LED IPS panel teknolojisi mi yoksa QLED teknolojisi mi daha uzun bir kullanım ömrü sunar açıkçası bilmiyorum. Satın aldıktan 2 yıl sonra panel ile ilgili sıkıntı yaşamak istemem.

Genelde harici uydu alıcısı ile D-Smart yayınları ve Netflix izleyeceğiz. L1 sertifikası olması bizim için önemli. Google TV özellikli olursa Amazon Prime, BluTV gibi platformları da kullanabiliriz.

Halihazırda Samsung HW-R650 Soundbar kullanıyoruz. Tahminimce, Bluetooth ile bağlantı kurmak yerine, HDMI ARC veya optik olarak daha kaliteli ses alabiliriz.

Tam nasıl tarif edilir bilmiyorum ama parlak bir panel olmasın. Vestel 48FD7300 deneyimleme şansım olmuştu. Paneli fazla parlıyordu. Zaman zaman evin içi fazla panele yansıyordu. Bu konuda 55PUS6101 daha iyiydi.

Tecrübelerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden tüm ilginiz için çok teşekkür ederim
Merhaba.

Arıza her marka ve modelde yaşanabiliyor, Sony de alsanız şapka düşmeme veya başka arıza yaşamama garantiniz yok. Philips'in sıkıntısı daha çok ülkemizdeki servis kalitesi. Bir de görüntü kalitesi olarak çok beğendiğimiz ürünler üretmiyorlar.

Qled bir panel çeşidi değil, sadece bir filtre eklentisi. Yani normal led televizyon nasılsa Qled de tamamen aynı sadece ekstra olarak QDEF denilen bir filtre konuluyor araya. Bu filtre sayesinde renkler biraz daha canlı ver parlak görünüyor. Yani Qled olunca uzun ömürlü olmuyor.
Qled_Filtre68ff8fbb16ff949c.png

Maalesef parlama konusunda çok fazla seçeneğimiz yok, mat panelli ürünler pek üretilmiyor. Parlaklığı yüksek, ekranı canlı bir televizyon alırsanız, yansımayı azaltabilirsiniz. Vestel televizyonunuz muhtemelen parlaklık konusunda zayıftı, bu nedenle ekranda kendi yansımanızı görüyordunuz. Parlaklığı zayıf olan cihazlar ortamdaki objeleri kendine yansıtır.

Fakat gel gelelim, canlı ekrana sahip cihazlar da pahalı oluyor. 20.000 TL bütçe ile bu açıdan sizi memnun edecek cihaz bulunabilir mi şüphelerim var. Aşağıdaki modelleri bir inceleyin, iyiden kötüye doğru sıralıyorum,
- TCL 55C745
- Samsung 55Q60C
- TCL 55C645
- Vestel 55QA9700

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Usta anladığım bir konu değil. Zamanında VA panel ile IPS paneli çok araştırmıştım. Her 2 panelinde kendince üstünlükleri var. Salonunda Sony 55KDL805C VA panel TV var ve çok memnunum. Şimdi birazda meraktan IPS paneli deneyimlemek istiyorum. Smart olarak her 2side aynı. Tam bakımında da aynı. Geri kalan detaylar konusunda bilgim hiç yok.
805C orta şeker bir televizyondu, şimdiki Samsung Q70C ayarında, Q70'in gözleri kısılmış çok daha karanlık hali gibi.

Mutfakta kullanacağınız için bence bulabildiğiniz en ucuz cihazı alın derim. IPS veya VA olmasının çok önemi var mı mutfak cihazı için ? 43'' ebatta Samsung, Philips gibi markalar VA üretiyor çoğunlukla. TCL'in hepsi VA zaten.

İlla IPS olacaksa LG bakın diyeceğim bu sefer de hem bütçeyi aşacak hem de Android değil. Bunlar dışında IPS olarak Vestel 43UA9631 ve 9630 var. BOE üretimi ADS yani IPS panel.

Geri
Üst Alt