A Çevrimdışı

Akadian

Yeni Üye
25 Kas 2023
36
39
Merhaba arkadaşlar
Tcl 65c645 hepsiburada satıcılı 26500 e yakaladım ve 6 aralıkta satın aldım. Amazondan 55 inc 20800 e yakalamıştım iade ettim. 65 inc gerekiyormuş salonuma onu anladım. Son durumda 65c645 evde kapalı paket iade süresi var:) derdim uyguna yakaladığımı düşünürken kurmak ancak hepsiburada satıcılı olması amazon gibi rahatlatmıyor beni. Problemde almada sorun çıkarırlar mı acaba? İade süresinin son gününe kadar bekleyip amazonda aynı ürünün düşmesini mi beklesem diyorum. Etik görmüyorum o da ayrı bir sorun:) ayrıca 65c745 kafamı karıştırıyor. Burada çok iltifat alıyor. O da 38000 olduğu için arada 12000 fark değer mi? Günde 3 saat akşam tv izleyen netflix youtube izleyen arada ps4 fifa oynayan düz biriyim. Tv' yi yüzde 90 karşıdan izleriz. C745 FALD ekran olması kafamı karıştırdı epeyce. Ne yapmalıyım dersiniz? Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
Selam dostlar. Annemin salonuna 55"-60" arası TV arayışına girdik. 65" istememe sebebim yaşam ünitesi Max 60" alacak kapasitede olması. Yine de ufak bir ayarla 65" te olabilir😂 Bütçemiz 20.000 TL. Kasım ayında güzel kampanyalar vardı fakat o an aklımızda TV yoktu. Şimdi baktığımda neredeyse hepsi üzerine ciddi zamlar yapmış. Yılbaşından sonra 20k olan TV 25-27k olur diye şimdiden TV almak istiyoruz. Şimdiden teşekkürler.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,352
L levent bey
selamlar bahsettiğin LGE modelleri TR ye ithal edilmiyor! ayrıca ciddi pahalı ve rekabetçi bir fiyatları da olmayınca
zaten satılamazki!
o bahsettiğin veri sayfası tamamen "marketing" dün izledim ve okudum ama küllüm yalnış hatta yalnış olsa
iyi küllüm yalan ama bunun günümüz de adı maalesef "marketing" oluyor!
sıralama yapmışlar ve manzarayı gördün,bu bile "sallama"!

LGE c/g3 Oled ler süper sen bunlarla ilgilinsene? Panasonic sormuşsun ama bu daha da süper olur ancak o işin
getirme zahmeti var! sen bunun için Haluk beyle bir görüş,LGE zaten hazır kıta onda sorun yok ama Pany işi
çok farklı boyut ve garanti/servis v.s konusu da ayrıca bir zorluk tabiki! yani şu anda 12 kişi olduk ama işin
"riskini" alarak bunlar Pany leri aldılar! kafan yatmazsa hiç bulaşma derim sana,al LGE OLED işi bitir+

not;LGE miniLED 9x serileri OK dir ama yukarıda yazdım bu serilerin burada olmaması sebebiyle TR ayağıyla bu iş olmaz!
son günler de dikkat ediyorum bir LGE miniLED tantanası var YT de ama bunların tamamı "marketing" dir!
9x ama hangi 9x sonra 8x denmiş ama bunlar farklı gibi birbirinin içine geçirilmiş kısaca "miniLED" denmiş......
Teknik verileri bile yalnış!
doğru gibi olanların da ayrıca açılım metinleri veya görselleri yine yalnış!
"IPS" panelden bahsettikleri bazı veriler doğru ama okunuşları yani açılımları yine yalnış!

VA ile IPS arasında ANSI-Contrast ratioların "eşitliği" yoktur yaw! en büyük iş bilmemezlik işte burada yatıyor
kısaca 1200;1 deniyor iyi de bunun VA daki karşılığı 1200;1 değildir ki min.2000 dir (1800/2000 ara dır)
ayrıca Baclit farklı olunca örneğin FALD olursa bu sefer gerek ANSI gerekse de Static/Dynamic çok farklıdır!

orada herif tipik 1200:1 demiş sadece ve bunu sözüm ona "eleştirmiş" ama bir hata yapmış ve verdiği görüntü de
manzara hiç de 1200;1 gibi olmadığı gibi(Dynamic sight dediğimiz türden)mukayese ettiği Samsung VA panel ile
yaklaşık aynı contrastı(dynamic olarak) verdiği gibi, "resim doğruluğu" olarak Samsung sıçmış ama LGE süper
resim vermiş....kısaca adam kendi kendini çürütmüş ama bunu normal bir izleyici ya görmez ya da hiç anlamaz bile
YT den sallama bilgi diye olan her şeyi aynen geç kardeşim,bunların %98 i marketing türü işler dir!

Ancak LGE işin normal LCD kısmını zaten bıraktı,çoğu fason Çin üretimi sadece OLED ler kendi malları ve Panasonic hariç
kesinlikle en iyi bu herifler OLED işinde

Bütün diğer teknik bilgilerin "nasıl okunacakları" v.s kısmını ben zaten bahsettiğim blog da verdim ve dosyalar
sürekli güncel dir!
NIT değeri konusunu ayrı bir dosya yaptım,IPS-FALD için ayrı bir dosya var genel IPS için(Black+Contrast) için ayrı dosya var
"Kağıt üstü" bilgiler bizler gibi pro.lar için değildir,onlar normal tüketici gözüne hitap eden işlerdir

Pany işini Halukla görüş sonra bana bilgi verirsin++

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,545
40
Merhaba arkadaşlar
Tcl 65c645 hepsiburada satıcılı 26500 e yakaladım ve 6 aralıkta satın aldım. Amazondan 55 inc 20800 e yakalamıştım iade ettim. 65 inc gerekiyormuş salonuma onu anladım. Son durumda 65c645 evde kapalı paket iade süresi var:) derdim uyguna yakaladığımı düşünürken kurmak ancak hepsiburada satıcılı olması amazon gibi rahatlatmıyor beni. Problemde almada sorun çıkarırlar mı acaba? İade süresinin son gününe kadar bekleyip amazonda aynı ürünün düşmesini mi beklesem diyorum. Etik görmüyorum o da ayrı bir sorun:) ayrıca 65c745 kafamı karıştırıyor. Burada çok iltifat alıyor. O da 38000 olduğu için arada 12000 fark değer mi? Günde 3 saat akşam tv izleyen netflix youtube izleyen arada ps4 fifa oynayan düz biriyim. Tv' yi yüzde 90 karşıdan izleriz. C745 FALD ekran olması kafamı karıştırdı epeyce. Ne yapmalıyım dersiniz? Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
645 sizin için yeterli, bütçe sorunu yoksa 745 de alabilirsiniz. Sizin kullanımınıza Oled de uygun fakat 65 olanların fiyatı çok yüksek kalabilir. Görüntü konusunda çok takıntılı değilseniz 645 size yeter.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,545
40
Selam dostlar. Annemin salonuna 55"-60" arası TV arayışına girdik. 65" istememe sebebim yaşam ünitesi Max 60" alacak kapasitede olması. Yine de ufak bir ayarla 65" te olabilir😂 Bütçemiz 20.000 TL. Kasım ayında güzel kampanyalar vardı fakat o an aklımızda TV yoktu. Şimdi baktığımda neredeyse hepsi üzerine ciddi zamlar yapmış. Yılbaşından sonra 20k olan TV 25-27k olur diye şimdiden TV almak istiyoruz. Şimdiden teşekkürler.
Bütçeyi biraz arttırarak TCL 55C645 bakabilirsiniz;

20.000 TL'yi kesinlikle geçemem diyorsanız Vestel bakabilirsiniz; 55Q9700TT, 55QA9700 olabilir.

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
Bütçeyi biraz arttırarak TCL 55C645 bakabilirsiniz;

20.000 TL'yi kesinlikle geçemem diyorsanız Vestel bakabilirsiniz; 55Q9700TT, 55QA9700 olabilir.

24-25.000 TL zorlayabilirim. Aşağıda attığım toshiba model nasıldır. Çok farklı uygun fiyatlı modellerini görüyorum Toshibanın.

A Çevrimdışı

Akadian

Yeni Üye
25 Kas 2023
36
39
645 sizin için yeterli, bütçe sorunu yoksa 745 de alabilirsiniz. Sizin kullanımınıza Oled de uygun fakat 65 olanların fiyatı çok yüksek kalabilir. Görüntü konusunda çok takıntılı değilseniz 645 size yeter.
Aslında iade öncesi 55incini açtık çok çok iyidi. Nasıl bir şeye takılabilirim ki bilmiyorum? Ayrıca hocam mediamarkt gittim 3-5 kere:) 645 gayet güzel geliyor bana. Hatta bugün gittiğimde c745 ten daha iyi gibi geldi bana nedense. Kararsızlık zor. Hepsiburada satıcılı almış olmak da geriyor beni elektronik eşyalarda amazon dışında alışveriş yapmam genelde. Hepsiburada sorunda sorun çıkarır mı bilemedim. Kurulumda ne test yapmalıyım onu da bilmiyorum

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,545
40
24-25.000 TL zorlayabilirim. Aşağıda attığım toshiba model nasıldır. Çok farklı uygun fiyatlı modellerini görüyorum Toshibanın.
Toshiba da Vestel tarafından üretiliyor, bende panel bilgisi olmadığı için yorum yapamayacağım. Her modelde bir sürü farklı panel kullanıldığı için, birbirine benzer bir sürü tv modeli olduğu için artık takip etmekte de, bilgi vermekte de zorlanıyorum. Toshiba alırsanız Vestel almış oluyorsunuz.

Lakin, Toshiba'ya 22-23 vermek yerine üzerine 2-3 daha ekleyip TCL C645 alırsanız daha çok memnun kalırsınız.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,545
40
Aslında iade öncesi 55incini açtık çok çok iyidi. Nasıl bir şeye takılabilirim ki bilmiyorum? Ayrıca hocam mediamarkt gittim 3-5 kere:) 645 gayet güzel geliyor bana. Hatta bugün gittiğimde c745 ten daha iyi gibi geldi bana nedense. Kararsızlık zor. Hepsiburada satıcılı almış olmak da geriyor beni elektronik eşyalarda amazon dışında alışveriş yapmam genelde. Hepsiburada sorunda sorun çıkarır mı bilemedim. Kurulumda ne test yapmalıyım onu da bilmiyorum
645'in 745'ten daha iyi görüntü verebilmesi teknik olarak mümkün değil, mağazada her iki cihazın hangi modlarda çalıştığını bilemiyoruz.
1_vs_1.jpg

Fakat 645 hoşunuza gittiyse ekstradan masrafa girmeye de gerek yok diye düşünüyorum 🙂 Satıcı konusunda yorum yapamayacağım ama neden sorun çıkarsın ki ? İnternet alışverişlerinde iade daha kolay olur. Mağazadan aldığınız zaman, ''Siz bu ürünü görerek, test ederek aldınız'' deyip iadede daha çok sorun çıkarıyorlar.

Youtube üzerinde ''Tv piksel testi'' yazarsanız, ekranı test edeceğiniz videolara ulaşabilirsiniz. Gece karanlık odada izlerseniz, olası kusurları daha iyi gözlemleyebilirsiniz.

G3BEN Çevrimdışı

G3BEN 

Yeni Üye
11 Ara 2023
30
34
İmkan varsa C745 alın, pişman olmayacaksınız. C645 de pişman etmez bütçe meselesi.

A Çevrimdışı

Akadian

Yeni Üye
25 Kas 2023
36
39
İmkan varsa C745 alın, pişman olmayacaksınız. C645 de pişman etmez bütçe meselesi.
Valla imkan yok. Var da yok. Bir tv ye 15 bin üzeri vermek çok diyorduk şimdi 26500 verdik. Üzerine 10 daha koymak istemem hocam ya. Ben hepsiburada satıcılı visa tek çekim ödemeli olunca 26500 e düştü c645 hemen aldım. Bakıyorum şimdi c745 38000 lerde. Hadi düşsün 35 bine arada 9 bin olacak çok para bence. Tv neticede. C645 kurulumu yapıldı biz bayıldık. C745 daha iyidir tabii de aradaki 8-10 çok ya bence:)

645'in 745'ten daha iyi görüntü verebilmesi teknik olarak mümkün değil, mağazada her iki cihazın hangi modlarda çalıştığını bilemiyoruz.
1_vs_1.jpg

Fakat 645 hoşunuza gittiyse ekstradan masrafa girmeye de gerek yok diye düşünüyorum 🙂 Satıcı konusunda yorum yapamayacağım ama neden sorun çıkarsın ki ? İnternet alışverişlerinde iade daha kolay olur. Mağazadan aldığınız zaman, ''Siz bu ürünü görerek, test ederek aldınız'' deyip iadede daha çok sorun çıkarıyorlar.

Youtube üzerinde ''Tv piksel testi'' yazarsanız, ekranı test edeceğiniz videolara ulaşabilirsiniz. Gece karanlık odada izlerseniz, olası kusurları daha iyi gözlemleyebilirsiniz.
Anladım teşekkürler dostum. 65c645 i 26500 e yakalamak iyi sanırım dimi:) kutuda bekliyor olası indirimde yollarım dedim amazonda bile 31000 e çıktı az önce. İlla düşer de yakalamak zor.

G3BEN Çevrimdışı

G3BEN 

Yeni Üye
11 Ara 2023
30
34
Valla imkan yok. Var da yok. Bir tv ye 15 bin üzeri vermek çok diyorduk şimdi 26500 verdik. Üzerine 10 daha koymak istemem hocam ya. Ben hepsiburada satıcılı visa tek çekim ödemeli olunca 26500 e düştü c645 hemen aldım. Bakıyorum şimdi c745 38000 lerde. Hadi düşsün 35 bine arada 9 bin olacak çok para bence. Tv neticede. C645 kurulumu yapıldı biz bayıldık. C745 daha iyidir tabii de aradaki 8-10 çok ya bence:)

Anladım teşekkürler dostum. 65c645 i 26500 e yakalamak iyi sanırım dimi:) kutuda bekliyor olası indirimde yollarım dedim amazonda bile 31000 e çıktı az önce. İlla düşer de yakalamak zor.
İyi fiyata yakalamışsınız. Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Bana göre de 10 Bin fazla vermelik bir durum yok ama kişiye göre değişir tabi. Mükemmel TV yok zaten ama mükemmele yakın TV ler bahsettiğiniz gibi ateş pahası (40+Bin).

G Çevrimdışı

gulnare

Aktif Üye
25 Şub 2019
71
41
Merhaba bütçe 15000.max 18000. İzleme min 2m. Salon için tv baktım ama salon küçük. 65" büyük gelir. A101 toshiba 65ua2263dt almaya karar vermiştim. Büyük olur diye vazgeçtim.
Qled 55QA4263DT yine toshiba android düşünüyorum. Bu fiyat aralığında Android önerebileceğiniz tv var mı? Yardımcı olurmusunuz?

A Çevrimdışı

Akadian

Yeni Üye
25 Kas 2023
36
39
Hemen cevap almak istediğim bir soru daha var. Grundig GHU8500A mı Toshiba UA3D63DT mi yoksa TCL 65c645 mi?
Mediamarkt da adamlar ısrarla grundig ghu8500a nın hepsinden iyi olduğunu söylediler. Israrla almamı sağlamaya çalıştılar. Led desem de qled gibi kaliteli dediler. Servis garantisi güzel arçelik dediler falan. Satmak için mi sizce yoksa doğru mu beyler bayanlar?:) kafamı çeliyorlardı nerdeyse tcl diğer ikisinden iyi mi bilemedim? Yorumlarınız önemli benim için.

Geri
Üst Alt