slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Hocam peki 24000 tlye alınabilecek en iyi tv bu mudur? Kağıt üstünde özellikleri oldukça iyi
Bu TV normalde 34000 TL civarıydı diye hatırlıyorum. Hesabını siz yapın. Kağıt üstünde de değil, konudaki mesajları geriye doğru inceleyin. Model konusunda çok fazla detay bilgi bulacaksınız.

Bu arada bu fiyat (Yine benim paranoyaklığım olabilir.) içinde çok şey barındırıyor olabilir. Web siparişi alınır, stok yok denir, gönderilmez, teşhir olur, servis dönüşü TV olur. Olur mu olur ya da benim paranoyamdır.

S Çevrimdışı

sirtayfun

Yeni Üye
21 Eyl 2021
25
26
Bu TV normalde 34000 TL civarıydı diye hatırlıyorum. Hesabını siz yapın. Kağıt üstünde de değil, konudaki mesajları geriye doğru inceleyin. Model konusunda çok fazla detay bilgi bulacaksınız.

Bu arada bu fiyat (Yine benim paranoyaklığım olabilir.) içinde çok şey barındırıyor olabilir. Web siparişi alınır, stok yok denir, gönderilmez, teşhir olur, servis dönüşü TV olur. Olur mu olur ya da benim paranoyamdır.
Bu durumu anlamanın bir yolu var mı peki bilgilendirmezler herhalde

M Çevrimdışı

MajoriS

Yeni Üye
3 Eyl 2019
25
31
Arkadaşlar tcl 55c745 siparişi verdim. Ürün gelirse kurulum yapılırken hangi testleri yaptırmamız gerekir.

V Çevrimdışı

virtue28

Yeni Üye
13 Haz 2020
49
39
Ayrıca sizin bahsettiğiniz gibi Memc desteği var. HDR10' da destekliyor. Sadece altyapı android değil. Linux tabanlı. Açıkçası kişisel tercihim ips. (Çok farklı açılardan izliyorum.) Yoksa ben alırdım.
Oneriniz bi tv varmi ips, 50 inc de pek yok sanirim. 55 de okur fiyat 10 u cok gecmesse yeterli

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Oneriniz bi tv varmi ips, 50 inc de pek yok sanirim. 55 de okur fiyat 10 u cok gecmesse yeterli
50" te IPS panel bulamazsınız. 55" için ise bu rakamlara ancak bu koşullarda arada denk gelmiş modelleri takip etmeniz gerekiyor. Bir kullanıcımız aşağıdaki modeli bulmuş, o da VA. Araştırılabilir;

Hilevel 55uhl730 a101 de vestel ürünü.
vpaz-20277931bu yazıyor panel nedir acaba

20230917_112246.jpg

Birde ricam fiyat 8.000 tl bu fiyat bu panel olan 4k tv alınırmı.

AUO, AMVA3 (Geliştirilmiş VA), 4000:1 kontrast, 12 COF, Renk derinliği 10 bit (8bit+HiFRC).

TV' yi tam karşıdan izleyecekseniz, açılı izleme olmayacaksa bu rakama alınabilir.

V Çevrimdışı

virtue28

Yeni Üye
13 Haz 2020
49
39
50" te IPS panel bulamazsınız. 55" için ise bu rakamlara ancak bu koşullarda arada denk gelmiş modelleri takip etmeniz gerekiyor. Bir kullanıcımız aşağıdaki modeli bulmuş, o da VA. Araştırılabilir;
Aslinda 43 de yeterli, 50 genelde va, gerci aci olarak cok kotu bir durumda degil, va da belki kurtarir.

58 olan regal de va sanirim. Android olsun istemedigimden 43 de genelde android suan guncel satilan. Servis onemli ona karar verdim, vestel ve alt markalari olacak.

58 fiyatina gore hem adroid olmayisi, hemde fiyati, markasina iyiydi ama 6 cof varsa uzun omurlu olmaz. Chot panel cikmis sanirim son alanlara da. Boe de degil.

Neye baksam kararsiz kaliyorum. Tlc50p633 alayim dedim servis isi bozuyor, philips 43pus7607 var oda servis sikintisi.

Samsung, Lg zaten uygun modeli yok.

43 yada 55 düzgün bir ips olursa alayim diyorum, va ya mecbur kalirsak da bilemiyorum, regal 58 olan fiyata gore iyi ama uzun omurlu olmaz gibi.

E Çevrimdışı

emregiray67

Yeni Üye
18 Mar 2022
20
31
merhabalar 15 b,n civarı 55 ekran ev bakıyorum netflix disney tarzı platformlar izliyorum

Toshiba 55QL5D63DT​

bu model 14 bin tl civarı canlı renkleri seviyorum önerirmisiniz

S Çevrimdışı

sealed

Yeni Üye
19 Tem 2023
10
27
TCL 55C745'in Teknosa'da 24 bin TL'ye düşmesi gibi bir anomali yaşanmış. Aldık ama bakalım.

V Çevrimdışı

virtue28

Yeni Üye
13 Haz 2020
49
39
Cevaplariniz icin tskler,

Bahsettiginuz model 55uhl730 auo amva3 panel denk gelmis, bu paneli adem hocamiz oneriyordu regal 55r752u modelinde. Netten baktim hkc uretimi oldugunu da soylemissiniz, ayrica online satis yok, magazadan buldu sanirim arkadas. Online satis ve bu panel oldugunu bilsem alabilirdim.

Memleketteki adrese gitmesi gerekiyor tv nin. Servisin götürüp kurmasi lazim direk. Yasli annem kargo ile tv sorunlariyla ugrasamaz, benim telefon ile halletmem lazim herseyi, servis bu yuzden onemli. Acil bir model bulmaliyim, artik fiyati da 10 11 bin cok farketmez iyi onerilen birsey olsun yeterli.

D Çevrimdışı

demirci1

Yeni Üye
15 Eyl 2023
4
43
Yardımcı olabilecek var mı?
Bu site üstünden kontrolleri yapabilirsiniz.
Testi yapacağınız odayı olabildiğince ışıksız hâle getirin, perdeleri kapatın.
TV ayarlarını arka ışık ve kontrast ayarını Max yapın sonrasında https://testmyscreen.com sitesinden veya üst mesajdaki gibi bir video açarak kontrollerinizi yapabilirsiniz.

Yardımcı olabilecek var mı?
Teşhir ürün veya kullanılıp iade edilmiş ürün olup olmadığını anlayabilmek için servise TV çalışma süresini kontrol ettirmeyi unutmayın.

Geri
Üst Alt