Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
55ua9090 ile 55qa9700 kıyaslayabilir misiniz rica etsem Samurai Samurai
Vestel konusunu By_Trol By_Trol daha iyi bilir.

Birbirine çok benzer 2 model, bence arada çok görüntü farkı olmaz. QA9700'de LG üretimi IPS panel var, 9090'da ise BOE üretimi ADS yapı tipinde IPS var. İkisinin de COF sayısı aynı, 6 adet. Donanım olarak da aynılar, MB185 ana kart 2 GB ram, 8 GB Rom. Her ikisi de Android sistem. 9090 artı olarak Wide Color Gamut destekliyor, sRGB oranı daha yüksek yani renkler biraz daha iyi durabilir.

D Çevrimdışı

delice71

Yeni Üye
17 May 2021
16
35
cevap için tesekkurler Samurai Samurai. açıkcası bu cof olayına kafam çok takıldı ama 55 inclerde hep 6 cof kullanılmış. 65 ınce cıkınca da arada 4,000 lıra fıyat farkı cıkıyor. deger mı bılemedım. By_Trol By_Trol den bu konuda yardım rıca edıyorum. ayrıca grundig 55ghu8500 arastırıyorum ama panel markası cof anakart gıbı bılgılere ulasamadım. grundıg ıle vestel ın modellerını performans ve kalıte olarak kıyaslayabılır mısınız

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,447
cevap için tesekkurler Samurai Samurai. açıkcası bu cof olayına kafam çok takıldı ama 55 inclerde hep 6 cof kullanılmış. 65 ınce cıkınca da arada 4,000 lıra fıyat farkı cıkıyor. deger mı bılemedım. By_Trol By_Trol den bu konuda yardım rıca edıyorum. ayrıca grundig 55ghu8500 arastırıyorum ama panel markası cof anakart gıbı bılgılere ulasamadım. grundıg ıle vestel ın modellerını performans ve kalıte olarak kıyaslayabılır mısınız
Maalesef tavsiye konularına ben karışmıyorum.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,447
Vestel konusunu By_Trol By_Trol daha iyi bilir.

Birbirine çok benzer 2 model, bence arada çok görüntü farkı olmaz. QA9700'de LG üretimi IPS panel var, 9090'da ise BOE üretimi ADS yapı tipinde IPS var. İkisinin de COF sayısı aynı, 6 adet. Donanım olarak da aynılar, MB185 ana kart 2 GB ram, 8 GB Rom. Her ikisi de Android sistem. 9090 artı olarak Wide Color Gamut destekliyor, sRGB oranı daha yüksek yani renkler biraz daha iyi durabilir.
Yazacak bir şey bırakmamışsınız hepsini yazmışsınız.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
COF sayısına fazla takılmayın, 12 tane COF olan daha uzun dayanacak diye bir garanti yok. Bir de bunlar ekonomik tv'ler, hani bir Sony veya Samsung alsanız uzun uzun düşünün derdim lakin QA9700 aldığınızda da bir şey kazanmış veya kaybetmiş olmazsınız, 9090 veya Grundig aldığınızda da.

Grundig marka tv'lerin teknik bilgileri bizde yok, 50'' harici %99 IPS panel kullanıyorlar. Alacağınız görüntü de 9090 veya 9700 ile benzer olur. Vestel'in servis kalitesi bir tık daha iyi olabilir.

Performans olarak kıyaslanacak pek bir şey yok, bir tanesini seçip yanına da bir Android box alıp kullanacaksınız 🙂 Geçenlerde TCL C745 iyi bir indirime girmişti, mesela böyle bir şey yakalarsanız büyük fırsat. İşte o zaman görüntü kalitesi olarak sınıf atlarsınız.

Bu arada söylemeyi unuttum, QA9700 modelinde Qled mevcut, 9090'da Qled yok. Bu da bir miktar fark yaratabilir.

D Çevrimdışı

delice71

Yeni Üye
17 May 2021
16
35
Bugün teknosada 55qa9700 ve 55ua9090 modellerini yanyana gördüm test ettim. Bana ve servis elemanına göre 55ua9090 daha canlı sesi daha net anlaşılır ve dolu bir cihaz gibi. 9700da qled var ancak 9090da wcg olması görüntüyü daha canlı kılıyor. Dün 14.900 idi 9090. Onu kaçırdık.

Ayrıca 25-26 Eylül günü Grundig 55ghu8500a ciddi bir indirim ile medimarkta 11.520 liraya satılıyor. 2 aylık araştırmamda 55 inç de en iyi fiyat. Mağazada da gördüm cihaz güzel ama kullanıcı yorumlarına rastlayamadigim için pek bir fikrim yok. Hayırlısı olsun sanırım alacagim

Samurai Samurai cof ve Grundig konusundaki yorumunuz için tesekkurler.

H Çevrimdışı

HakiiS

Yeni Üye
27 Eyl 2023
3
38
Merhaba, Grunding 75ghu 7505 b, Onvo ov75f500, Philips 75pus8108 Bu 3 model arasında hangisini seçmeliyim sizce ? bu ürünler hakkında bilginiz varmıdır ?

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Merhaba, Grunding 75ghu 7505 b, Onvo ov75f500, Philips 75pus8108 Bu 3 model arasında hangisini seçmeliyim sizce ? bu ürünler hakkında bilginiz varmıdır ?
Beklenti yüksek değilse Onvo'yu alır geçerdim, yanına bir de Android Box alırsınız.

- Grundig 27.000 TL : İçerisinde ne tür bileşenler olduğunu bilmiyoruz
- Philips 40.000 TL : 8 bit VA panel, 8 bit olması sorun olmaz derseniz alabilirsiniz. Servisi de kötü anlatılıyor. Bence fiyat da yüksek. 40.000 TL verip 8 bit panelli cihaz almazdım açıkçası.

- Onvo 20.000 TL: Sırf fiyatı için alınabilir, kalite beklentiniz yüksek değilse tabi.

Kullanım amacınız nedir ? Normal tv kanallarını izleyecekseniz bu kadar çok para vermeye gerek yok, ucuz yollu bir tv alın gitsin. Bu kadar büyük ebatlı bir televizyonda kusurların daha çok ön plana çıkacağını unutmayın. 4K içerik izleyeceğim diyorsanız daha kaliteli bir şeyler alın. Hani 40.000 TL fiyata 75PUS8108 alacağıma ebatı 65'e düşürüp TCL C745 veya Samsung Q80C alırdım.

K Çevrimdışı

Kenobi

Yeni Üye
3 Eki 2022
23
34
Tcl yi mediamarktta 18 bin e buldum bende 50x89j var sanırım bu fiyata almışken buna geçmek mantıklı gibi oda küçük 50 inc tam geliyor 2.5m için 55 büyük olur mu emin değilim.

H Çevrimdışı

HakiiS

Yeni Üye
27 Eyl 2023
3
38
Beklenti yüksek değilse Onvo'yu alır geçerdim, yanına bir de Android Box alırsınız.

- Grundig 27.000 TL : İçerisinde ne tür bileşenler olduğunu bilmiyoruz
- Philips 40.000 TL : 8 bit VA panel, 8 bit olması sorun olmaz derseniz alabilirsiniz. Servisi de kötü anlatılıyor. Bence fiyat da yüksek. 40.000 TL verip 8 bit panelli cihaz almazdım açıkçası.

- Onvo 20.000 TL: Sırf fiyatı için alınabilir, kalite beklentiniz yüksek değilse tabi.

Kullanım amacınız nedir ? Normal tv kanallarını izleyecekseniz bu kadar çok para vermeye gerek yok, ucuz yollu bir tv alın gitsin. Bu kadar büyük ebatlı bir televizyonda kusurların daha çok ön plana çıkacağını unutmayın. 4K içerik izleyeceğim diyorsanız daha kaliteli bir şeyler alın. Hani 40.000 TL fiyata 75PUS8108 alacağıma ebatı 65'e düşürüp TCL C745 veya Samsung Q80C alırdım.
Hocam teşekkür ederim cevapladığınız için, Benim Philips 55Oled805 ürünüm vardı, 2yıl dolmadan arıza yaptı konuyu forumdada paylaşmıştım. onun yerine almayı düşünüyorum fakat Oledler ciddi anlamda yüksek fiyatlarda şuan, ona en yakın mini led düşünüyorum aslında, onlardaki fiyatlarda Qled fiyatlarına yaklaşıyor aslında. Onvo nun fiyatı aklımı çok çeliyor açıkçası, sonuç itibari ile Philipste bile sorun yaşayıp mağdur oluyorsam o halde Onvo alırım gibi düşünmeye başladım. çok kararsızım anlayacağınız. :(

Onvonun yazdığım modeli webOS işletim sisteminde aslında neden android box almak gerekir onu anlamadım ayrıca ?

Philipsin yazdığım televizyonu mediamarktda 22bin TL civarında olduğu için sormak istemiştim.

Kullanım amacım normal tv değil, daha çok film dizi ve spor kanalları olacak.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
Hocam teşekkür ederim cevapladığınız için, Benim Philips 55Oled805 ürünüm vardı, 2yıl dolmadan arıza yaptı konuyu forumdada paylaşmıştım. onun yerine almayı düşünüyorum fakat Oledler ciddi anlamda yüksek fiyatlarda şuan, ona en yakın mini led düşünüyorum aslında, onlardaki fiyatlarda Qled fiyatlarına yaklaşıyor aslında. Onvo nun fiyatı aklımı çok çeliyor açıkçası, sonuç itibari ile Philipste bile sorun yaşayıp mağdur oluyorsam o halde Onvo alırım gibi düşünmeye başladım. çok kararsızım anlayacağınız. :(

Onvonun yazdığım modeli webOS işletim sisteminde aslında neden android box almak gerekir onu anlamadım ayrıca ?

Philipsin yazdığım televizyonu mediamarktda 22bin TL civarında olduğu için sormak istemiştim.

Kendinize bir Va panel alın. 75 inç IPS panel (ADS) . Kötü seçim olur. Ekran buyutukce IPS de sorun daha çok olur.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40

120 hz Oled cihaz kullandıktan sonra bahsini ettiğiniz tv'lerin görüntüsü size yavan gelecektir. Tekrar Oled tercih etmeyecekseniz, en yakın görüntüyü alabilmek adına FALD panel bir led tv almanız daha iyi olur. Tabi ki bu işler biraz da bütçe meselesi. W Winston un da söylediği gibi, alacağınız cihaz IPS değil VA olmalı.

Bütçe uygun olursa Samsung QN90C, pahalı gelirse TCL C745 veya Samsung Q80C modellerini bir araştırın.

Onvo'nun işletim sistemi Webos olabilir fakat donanımı yetersiz; 1,5 GB Ram, 8 GB depolama. Belki kısa vadede sizi idare edebilir, uzun dönemde ağırlaşacağını düşünüyorum.

Tabi yine son karar sizin, biz sadece tavsiyede bulunuyoruz.

Geri
Üst Alt