S Çevrimdışı

sealed

Yeni Üye
19 Tem 2023
10
27
Ben Teknosa'dan 24 bin TL'ye 55C745 aldım. Sehim, bulutlanma, ölü piksel vs. hiçbir sorun yok. Paket hasarsızdı, kurulum güzeldi.

S Çevrimdışı

sealed

Yeni Üye
19 Tem 2023
10
27
Ürün kullanılmış değildi sanıyorum, o ince detay jelatinleri el yordamıyla o kadar muntazaman takacak adam yoktur. Daha önce dediğim gibi sehim, gölgelenme veya ölü piksel yok. Kırığı, çıkığı, çiziği yok. Daha önceden açılmış olabileceğine dair bir intiba oluşmadı kısacası.

Annemin hoşuna gitmedi renkleri pek. Bizde 13 yıllık bir Samsung vardı ve renkleri afedersiniz pavyon gibi gösterdiğinden gözleri ona alışmış, doğal renk olunca mat geldi. Zaten sürekli ulusal kanalları izliyor, çok fazla görülecek bir şey yok orada. Kırmızı tam kırmızı, yeşil tam yeşil, mavi tam mavi... Bence bir problemi yok. Özellikle örnek videolardaki renkler harikaydı.

Henüz 4K film izleyemedim. Amazon Prime'da John Wick 4 gelmiş de ona takılınca başka bir şeye bakamadım, o da maalesef sadece 1080P destekliyordu ilginç bir şekilde.

Uygulamadaki geçişler gayet akıcı.

Kumandasından sesli komut veriliyor. 6 tane çok kullanılan uygulamanın kısayol tuşları verilmiş, televizyondan bulacağım diye uğraşmaya gerek yok. Şu an tek olumsuz diyebileceğim özellik kumandada numerik tuşların bulunmuyor oluşu. Bazı yerlerde ekran klavyesi ile zaman geçirmeniz gerekebilir, aramaları yazmakla uğraşmak yerine sesli asistan yordamıyla yapabilirsiniz.

Şu ana kadar ki gözlemlerim iyi, biraz kurcaladıktan sonra ayrıntılı ve resimli bir başlık açarım.

Televizyonun yanında kulaklık hediyesi de varmış. Biz daha önceden bilmediğimiz için servis kulaklık hediyemiz olduğunu söyleyince şaşırdık. Piyasa fiyatı 2000TL olan TCL S600 hediye ediyorlar. Kampanya ile alakalı ayrıntıları şuradan bulabilirsiniz;

E Çevrimdışı

eggeli

Yeni Üye
19 Şub 2019
2
34
Arkadaşlar bende 65 inç olarak öncelik panel ve görüntü kalitesi olarak tercih edilebilecek fiyat olarak en uygun tv yi soruyorum.İnternet özelliklerini boxla çözmeyi düşünüyorum.Görüntüsü kaliteli olan bi panel önerisi olan olurmu? Bütçe için benden tavsiye isteyen yakınım 20k bütçem var çok geçemem dedi.Bu civarda ne alınabilir.Olmadı 55” bakıcaz orda da tavsiyeniz n

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
Tcl bu modelde iki işlemci kullandı mediatek in. Biri eski geçen yıllarda kullandığı. Diğeri mediatek pentonic adı verdiği yeni cikartigi işlemci var.

D Çevrimdışı

delice71

Yeni Üye
17 May 2021
16
35
Merhaba. Vestel 55ug9630 ile 55ua9090 modeli arasında kararsız kaldım. Forumda ve internette bir kaç araştırma yaptım ancak emin olamadım. 4 m uzaklıkta duvara sabit monte olacak şekilde genelde karşıdan izleyeceğim. TV nin Karsi sag çaprazında pencere olacağı için VA veya IPS panel mi olmalı veya bu modeller mi olmalı (hangi panel kullanılıyor bilmiyorum). Genellikle karasal yayınlar YouTube Netflix izleyecegim görüntüden ziyade ses de benim için çok çok önemli. Doygun ve tok bir ses olmali. Sizlerin ve ustaların tercihi hangisi olur, görüşleriniz için teşekkür ederim simdiden

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Benzer arayış içerisindeyiz. Tavsiyeleriniz nelerdir acaba?
65'' kaliteli tv'ler 45.000 TL civarı, 55'' ise 30-35.000 TL civarına bulunabiliyor. Tavsiye verebilmemiz zor. Bütçeniz dahilinde alacağınız her tv'nin kalitesi düşük olacaktır. İzleme zevkinize göre panele odaklanın, VA mı olacak IPS mi diye.

Geri
Üst Alt