K Çevrimdışı

Kenobi

Yeni Üye
3 Eki 2022
23
34
120 hz Oled cihaz kullandıktan sonra bahsini ettiğiniz tv'lerin görüntüsü size yavan gelecektir. Tekrar Oled tercih etmeyecekseniz, en yakın görüntüyü alabilmek adına FALD panel bir led tv almanız daha iyi olur. Tabi ki bu işler biraz da bütçe meselesi. W Winston un da söylediği gibi, alacağınız cihaz IPS değil VA olmalı.

Bütçe uygun olursa Samsung QN90C, pahalı gelirse TCL C745 veya Samsung Q80C modellerini bir araştırın.

Onvo'nun işletim sistemi Webos olabilir fakat donanımı yetersiz; 1,5 GB Ram, 8 GB depolama. Belki kısa vadede sizi idare edebilir, uzun dönemde ağırlaşacağını düşünüyorum.

Tabi yine son karar sizin, biz sadece tavsiyede bulunuyoruz.
Merhaba bendeki tv 4gb ram li usb 3.0 lu ve işlemcisi tcl c745 den daha iyi. Tcl de usb 2.0 ve 3gb ram var bu bir kayıp olur mu?

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Merhaba bendeki tv 4gb ram li usb 3.0 lu ve işlemcisi tcl c745 den daha iyi. Tcl de usb 2.0 ve 3gb ram var bu bir kayıp olur mu?
Merhaba.

Bir miktar kayıp olabilir, aşağıda her iki işlemcinin performansı kıyaslanmış,
C845.jpg

Donanımın ötesinde hem markadan kaynaklı hem de hedef cihazların diğer teknik özelliklerinden kaynaklı farklar da olur. Biliyorsunuz Sony daha köklü bir firma; tv, kamera hatta ses teknolojileri deyince akla ilk gelenlerden. Görüntü işleme konusunda belki de dünyanın en iyisi. ''Bravia'' kelimesini duymayan kalmamıştır herhalde. X85J'nin en büyük eksiği FALD olmaması, onun dışında gayet iyi bir cihaz.

TCL'in en büyük farkı ise Sony'nin aksine FALD olması. Çok büyük bir şikayetiniz yoksa X89J ile devam etmek daha mantıklı.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Arkadaşlar bu TV alınır mı toshiba. 55Qa42 olan
ANA KART: 17MB185Y_G32 (Yani 1,5 GB Ram - MEMC ve Pixellence yok)
Aydınlatma Tipi: Direct Led
ÜRETİCİ: Vestel
RAM: 1,5 GB
DEPOLAMA KAPASİTESİ: 8 GB
EKRAN YENİLEME HIZI: 60 Hz
PORT BİLGİSİ: 3 X HDMI (2.0), 2 X USB (2.0), 1 X ETHERNET, 1 X OPTİK OUT, CI+
PANEL RENK DERİNLİĞİ: 8 BIT + FRC (Yazılım ile 10 Bit'e yükseltme)
PANEL TÜRÜ: KARMA (LG ve HKC olmak üzere 2 farklı panel kullanılıyor)
HKC GELİR İSE:
FSA yapıda VA panel = 5000:1 Kontrast, 9,5 ms G to G, 6 adet COF.
LG GELİR İSE: IPS panel = 1.300:1 Kontrast, 6 ms G to G, 6 adet COF.

B Çevrimdışı

bugi03

Aktif Üye
23 Mar 2021
54
29
LG OLED 65CS3(2023) model TV aldım. Kurulum yapıldı. Aktif olarak PlayStation 5 ve Netflix, Amazon Prime vs kullanılacak. Zaman geçtikçe görüşlerimi buraya yazarım. İyi forumlar diliyorum.

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
567
LG OLED 65CS3(2023) model TV aldım. Kurulum yapıldı. Aktif olarak PlayStation 5 ve Netflix, Amazon Prime vs kullanılacak. Zaman geçtikçe görüşlerimi buraya yazarım. İyi forumlar diliyorum.

hayırlı olsun. Özellikle uzun süre kullanımdan sonra da paylaşımda bulunursanız çok süper olur. Genelde yaşadığımız olumsuzlukları yazma eğiliminde oluyoruz ama olumlu yönleri de zaman içinde paylaşırsanız çok değerli bilgiler olur bizim için. Tekrardan hayırlı olsun.

Schumi Çevrimdışı

Schumi

Yeni Üye
11 May 2022
9
40
Merhabalar.

TCL Android TV olarak 75" boyutlarında pazar araştırması yapıyorum. Salondaki ana TV olacak. Şuan 10 küsür yaşında 55" Full HD 3D (!) Samsung üzerinde MiBox kullanıyorum.
Gittikçe azalan uydu yayını izlememiz sonucu taahhüt biter bitmez 16 yıllık DSmart Modül üyeliğimizi iptal ettim.

Sadece Netflix, Amazon Prime, YouTube vs.vs. izliyoruz diyebilirim. Spor olarak sadece Formula 1 izliyoruz. Maç izlenmiyor.

75C645 ile 75C745 arasında ciddi bir fiyat farkı var. Neredeyse %50 daha pahalı. Hatta geçenlerde 75C645 yaklaşık 31bin TL olmuş. Birde kafa karıştıran daha eski 75P735 var ki tam 1 hafta önce 24bin TL düşmüş fiyatı. Eğer o fiyatı görseydim sanırım direk alırdım. :)

Siz değerli üyelerden bir yol göstermenizi rica ediyorum. C645 ile C745 arasındaki %50 fiyat farkına değer mi benim izleyeceğim içeriklerde ?

ismai.l Çevrimiçi

ismai.l 

Aktif Üye
28 Haz 2021
80
Son iki senedir Formula 1 den zevk alıyor musunuz? Hiç bir izlenebilirliği kalmadı rekabet sıfır.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Merhabalar.

TCL Android TV olarak 75" boyutlarında pazar araştırması yapıyorum. Salondaki ana TV olacak. Şuan 10 küsür yaşında 55" Full HD 3D (!) Samsung üzerinde MiBox kullanıyorum.
Gittikçe azalan uydu yayını izlememiz sonucu taahhüt biter bitmez 16 yıllık DSmart Modül üyeliğimizi iptal ettim.

Sadece Netflix, Amazon Prime, YouTube vs.vs. izliyoruz diyebilirim. Spor olarak sadece Formula 1 izliyoruz. Maç izlenmiyor.

75C645 ile 75C745 arasında ciddi bir fiyat farkı var. Neredeyse %50 daha pahalı. Hatta geçenlerde 75C645 yaklaşık 31bin TL olmuş. Birde kafa karıştıran daha eski 75P735 var ki tam 1 hafta önce 24bin TL düşmüş fiyatı. Eğer o fiyatı görseydim sanırım direk alırdım. :)

Siz değerli üyelerden bir yol göstermenizi rica ediyorum.
Merhaba.

İyi ki 735'i almamışsınız, ucuz olmasının sebebi markanın ekonomik modellerinden biri olması, Samsung'dan sonra size kötü gelebilirdi.

C645 ile C745 arasındaki %50 fiyat farkına değer mi benim izleyeceğim içeriklerde ?
Bence değer, ekonomik duruma da bağlı tabi. Led tv'lerde en iyi görüntü FALD yani ''Full Array Local Dimming'' (Tam Sıralı Yerel Karartma) panele sahip cihazlarda alınır. Bölgesel karartma yapabildikleri için daha koyu siyah sunarlar, parlaklıkları daha yüksektir ve daha yüksek kontrast üretirler.

75C745 120 Hz VA panel kullanıyor, 220 bölgeden karartmaya sahip ve 650 - 1.000 nit arasında parlaklık verebiliyor.
75C645 ise 60 Hz, direct led yani FALD değil. Maksimum 450 nit parlaklık verebiliyor.

Özellikle HDR içeriklerde ve siyah kalitesinde fark hissedilir. Bana göre aradaki farka değer.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

AliTayfunÖz

Yeni Üye
20 Şub 2022
3
36
Merhaba hayırlı günler hayırlı cumalar yeni bir TV almak istiyorum izleme alanım 5 6 MT mesafeden olacak mecool Km2 plus cihazdan yayın içeriklerine ulaşacağım yani televizyon bir nevi monitör olarak kullanılacak benim için önemli olan film izlerken vereceği görüntü performansı ses vs de olabilir ama soundbar ile de çözümleyebilirim o sorunu panel ve görüntü kalitesi olarak tavsiyeniz neler olur 30 35 bin Max bütçe

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Merhaba hayırlı günler hayırlı cumalar yeni bir TV almak istiyorum izleme alanım 5 6 MT mesafeden olacak mecool Km2 plus cihazdan yayın içeriklerine ulaşacağım yani televizyon bir nevi monitör olarak kullanılacak benim için önemli olan film izlerken vereceği görüntü performansı ses vs de olabilir ama soundbar ile de çözümleyebilirim o sorunu panel ve görüntü kalitesi olarak tavsiyeniz neler olur 30 35 bin Max bütçe
Mesajlarınızı doğru konular altına yazınız. Mesajınız doğru ana konu olan TV Tavsiye konusuna taşındı.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
5-6 M mesafe için 55" yeterli olur mu bilemedim. Eğer yeterli olacağını düşünürseniz özellikle bütçe sınırlarınızda hala temin edebileceğinizi düşündüğüm, FALD özellikli TCL C745 serisi uygun olabilir. Zira yine FALD özelliğine sahip diğer markalardaki cihazların fiyatları aldı başını gitti diye biliyorum.

Bir diğer alternatifte OLED olabilir ancak mümkünse mevcut bütçenize uygun ulaşılabilir ürün var mı bir araştırın. Aynı zamanda içeriklere android box üzerinden ulaşsanız dahi, sabit kanal logosu olan, ekranda sabit görsellere sahip içerikler tüketecekseniz OLED seçeneğini eleyin.

Geri
Üst Alt