teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,322
65
Hocam herkese selamlar..
24" 1080p monitörü dvb c/t2 tunerli uydu alıcısına bağladım. 90 TL ye aldığım Hdmi to vga kablosu üzerindeki ses çıkışına küçük bir hoparlör bağladım.. dvb c kısmından arama yapınca 24 tane ulusal kanal HD yayını buldum. Şu an da sorunsuz kullanıyorum.

böylelikle 4-5 bin verip tv almaya gerek kalmadı.. Teşekkürler.

Screenshot_20230904_181802_Gallery.jpg
DVB-C 24 HD ulusal kanal , demek daha önce kablotv varmış orada :ok

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Kablosuz ağ çekim gücü Televizyon modelinden modeline değişiyor mu ? Vestel 65ud8900 tvim en fazla 22 Mbps destekliyor i netflix de 10 mbpsyi zor görüyor. Oysa ki 50 mbps İnternetim var. Değişiyorsa hangi model tv önerirsiniz. Bütçe 25 -30 bin
Televizyon modeline göre kapsama alanı değişebilir. Eski televizyonunuz sadece 2.4 Ghz frekansı destekliyor olabilir. Netflix'de içeriğe göre bitrate değişiyor; FHD olanlar yaklaşık maks. 3mbps, 4K içerikler de maks. 15mbps veriyor. 10 mbps alıyorsanız izlediğiniz içerikle ilgili olabilir. Mesela Witcher'ı açın, ne kadar bitrate verecek bakın.

C Çevrimdışı

CahilCühela

Yeni Üye
5 Eyl 2023
25
34
Televizyon modeline göre kapsama alanı değişebilir. Eski televizyonunuz sadece 2.4 Ghz frekansı destekliyor olabilir. Netflix'de içeriğe göre bitrate değişiyor; FHD olanlar yaklaşık maks. 3mbps, 4K içerikler de maks. 15mbps veriyor. 10 mbps alıyorsanız izlediğiniz içerikle ilgili olabilir. Mesela Witcher'ı açın, ne kadar bitrate verecek bakın.
Teşekkür ederim. 4K Dolby Vision içerikde 10.32/2160 Mbps oluyor en fazla. Witcher nedir ? Dizi olan mı anlamadım cahilliğime verin :)

Diğer sorum ise 2.4 Ghz frekensa sahip olduğunu nasıl öğrenebilirim. 3 yıldır da güncelleme almıyor tv normal midir. 65Ud8900 tv modeli

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Teşekkür ederim. 4K Dolby Vision içerikde 10.32/2160 Mbps oluyor en fazla. Witcher nedir ? Dizi olan mı anlamadım cahilliğime verin :)

Diğer sorum ise 2.4 Ghz frekensa sahip olduğunu nasıl öğrenebilirim. 3 yıldır da güncelleme almıyor tv normal midir. 65Ud8900 tv modeli
Evet, diziden bahsediyorum 🙂 Dolby Vision içeriklerde genelde 15 mbps olur.

Kullandığınız modem sadece 5 Ghz kablosuz bağlantı veriyorsa zaten oraya bağlanıyordur. İnternet hızınızda sorun olmadığını düşünüyorsanız ve televizyonunuzdan da memnunsanız sırf bu sebepten dolayı yeni televizyon almaya gerek yok bence. Onun yerine harici bir Android Box almanız daha mantıklı diye düşünüyorum.

İ Çevrimdışı

İsmailornkk

Yeni Üye
19 Mar 2020
22
29
Philips 55PUS8057
Philips 55PUS8007
TCL 58P633
TCL 58P635
Vestel 55QA9700 (subwoofer var ama 20w ses çıkış gücü var. Mantıklı gelmedi)
Grundig 55GGU9760 A
Kare bir oturma odasında genellikle netflix üzerinden dizi ve film izlemek için TV bakıyorum (çoğunluk akşamları izliyorum) 6 model arasında kaldım önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Philips 55PUS8057
Philips 55PUS8007
TCL 58P633
TCL 58P635
Grundig 55GGU9760 A
Kare bir oturma odasında genellikle netflix üzerinden dizi ve film izlemek için TV bakıyorum (çoğunluk akşamları izliyorum) 6 model arasında kaldım önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler
Mesajınızı son kez taşıyorum. Daha önceki sorularınıza mevcut konu altında cevaplar verdik ve yardımcı olmaya çalıştık.

Lütfen televizyon tavsiyeleriyle ilgili isteklerinizi mevcut konu altına yazdığınız mesajlarla isteyiniz. Yeni konu açtığınız zaman konuyla ilgili detay bilgiye sahip üyelerimiz farklı noktalara aynı cevabı yazmak zorunda kalabiliyor ve takip edemeyebiliyorlar.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Philips 55PUS8057
Philips 55PUS8007
TCL 58P633
TCL 58P635
Grundig 55GGU9760 A
PUS8007 ve 8057 aynı şeyin laciverti ve 8 bit panel diye hatırlıyorum. Müsait olunca tekrar bakarım. Gidip de 8 bit cihaz almayın.

8 bit = 16 milyon renk.
10 bit = 1 milyar 73 milyon küsür renk.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Philips 55PUS8057
Philips 55PUS8007
TCL 58P633
TCL 58P635
Grundig 55GGU9760 A
Daha önceki mesajlarınızda da belirttiğimiz gibi belirttiğiniz modeller Samurai Samurai üstadın da belirttiği üzere birbirinden neredeyse hiçbir farkı olmayan, seçimi tamamen göz zevkinizle yapacağınız modeller. TCL P633 ve P635 her ne kadar ısrarla aynı olmadığı iddaa edilse de paylaşılan teknik verileriyle birebir aynı olan modeller. Ses konusunda da eğer düşük ses seviyelerinde yüksek kalite, yüksek ses seviyelerinde doygunluk arıyorsanız bu fiyat aralığındaki hiçbir TV' den dilediğiniz ses kalitesini alamazsınız. Dolayısıyla panel avantajıyla TCL ve Vestel düşünülebilir. (8 bit + FRC = 10 bit panelleri olduğu için)

8 bit panel nedeniyle philips doğrudan elenir, servis sorunlarıyla bir kez daha elenir.

Önemli not: Günümüz TV teknolojilerinde hem smart özellikleri yeterli, hem ses özellikleri yeterli ürünler bakılması fiyatı minimum 45-50 bin TL civarına çekiyor. (Onlarda da sıkıntı ama en azından üstünde konuşma fırsatı oluyor.)

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
İ İsmailornkk
PUS8007 ve 8057 8 bit görünüyor. Philips tercih edecekseniz 8507 veya 8807 olsun, ancak onların da fiyatı yüksek.

Televizyondan ses konusunda çok beklentiye girmeyin, özellikle ekonomik modellerde. Size önce görüntü lazım, görüntü kalitesini harici destekle yükseltemezsiniz ama sesi yükseltebilirsiniz. Bir sound bar takarsınız olur biter.

17.000 TL bütçeniz dahilinde alabileceğiniz tv'ler;
Vestel 55QA9700 - IPS panel
TCL P635 - VA panel
Samsung CU7000 - VA panel.

F Çevrimdışı

fhayat

Yeni Üye
30 Ağu 2023
2
34
Aslında fiyattan ziyade,fiyattan bağımsız olarak özellik olarak sormak istedim. İkiside ikinci el ve 7000tl civarı fiyatı var diyebiliriz.
Regal ve axen olarka ikisi arasında görüntü kalitesi hangisinde daha iyidir?

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Aslında fiyattan ziyade,fiyattan bağımsız olarak özellik olarak sormak istedim. İkiside ikinci el ve 7000tl civarı fiyatı var diyebiliriz.
Regal ve axen olarka ikisi arasında görüntü kalitesi hangisinde daha iyidir?
- Axen AX55FIL243
- REGAL 58R754U

Axen'de nasıl bir panel kullanıldığını en azından ben bilmiyorum, bilen var mı onu da bilmiyorum, Allah'a emanet. Dolayısıyla et mi, tavuk mu, balık mı belli değil.

58R754U modelinde VA panel var (BOE veya Panda marka). Sanırım Regal görüntü olarak daha iyidir.

Bu televizyonların vereceği Dolby Vision falan ancak kağıt üzerinde kalır, sadece sinyalini alırsınız. Hesapta Dolby Vision var mı, var abi.

İ Çevrimdışı

İsmailornkk

Yeni Üye
19 Mar 2020
22
29
Daha önceki mesajlarınızda da belirttiğimiz gibi belirttiğiniz modeller Samurai Samurai üstadın da belirttiği üzere birbirinden neredeyse hiçbir farkı olmayan, seçimi tamamen göz zevkinizle yapacağınız modeller. TCL P633 ve P635 her ne kadar ısrarla aynı olmadığı iddaa edilse de paylaşılan teknik verileriyle birebir aynı olan modeller. Ses konusunda da eğer düşük ses seviyelerinde yüksek kalite, yüksek ses seviyelerinde doygunluk arıyorsanız bu fiyat aralığındaki hiçbir TV' den dilediğiniz ses kalitesini alamazsınız. Dolayısıyla panel avantajıyla TCL ve Vestel düşünülebilir. (8 bit + FRC = 10 bit panelleri olduğu için)

8 bit panel nedeniyle philips doğrudan elenir, servis sorunlarıyla bir kez daha elenir.

Önemli not: Günümüz TV teknolojilerinde hem smart özellikleri yeterli, hem ses özellikleri yeterli ürünler bakılması fiyatı minimum 45-50 bin TL civarına çekiyor. (Onlarda da sıkıntı ama en azından üstünde konuşma fırsatı oluyor.)
Teşekkür ederim

İ İsmailornkk
PUS8007 ve 8057 8 bit görünüyor. Philips tercih edecekseniz 8507 veya 8807 olsun, ancak onların da fiyatı yüksek.

Televizyondan ses konusunda çok beklentiye girmeyin, özellikle ekonomik modellerde. Size önce görüntü lazım, görüntü kalitesini harici destekle yükseltemezsiniz ama sesi yükseltebilirsiniz. Bir sound bar takarsınız olur biter.

TCL P635 - VA panel
Teşekkür ederim

Hocam dediğiniz gibi ses kalitesinden ziyade görüntü kalitesi önemli sadece Vestel’de subwoofer olup 20w ses çıkışı olması kafamı karıştırdı ses kalitesi kötü mü olur diye

Son düzenleme:
slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Teşekkür ederim

Teşekkür ederim

Hocam dediğiniz gibi ses kalitesinden ziyade görüntü kalitesi önemli sadece Vestel’de subwoofer olup 20w ses çıkışı olması kafamı karıştırdı ses kalitesi kötü mü olur diye
Gerçek çıkış değeri (RMS) olarak biliyorum. Normal koşullarda yeterlidir. Sanırım toplam güç olarak kafa karıştırdı. 20w 2x10 watt olarak ana speakerbox gücüdür. Subwoofer gücü ayrıdır.

İ Çevrimdışı

İsmailornkk

Yeni Üye
19 Mar 2020
22
29
İ İsmailornkk

TCL P635 - VA panel
Hocam Vestel Oled olarak geçiyor benim anlamadığım panel olarak mı oled? aydınlatma olarak mı oled?çünkü siz ips olarak belirtmişsiniz

Geri
Üst Alt