E Çevrimdışı

Ertugrul18

Yeni Üye
6 Eyl 2023
4
29
Merhaba; Öncelikle şimdiden vereceğiniz yardımlar için teşekkür ederim. Evimde kullanmak üzere maksimum 35bin₺ ye kadar tv tavsiyesine ihtiyacım var. 55 inç tercihim. Karasal yayınlar ve Netflix vs için kullanılacak. Tv tam karşıdan izlenecek. Tv nin tam karşısında cam var ancak evim genel olarak çok aydınlık değil. Bu fiyat civarında kendimi zorlayarak qn90 b yahut zorlamadan 55c745 modelleri ilgimi çekti. Bunlar dışında içerik tüketmek için önerebileceğiniz başka bir cihaz var ise onu da değerlendirebilirim. Mi stick 4k cihazım var. Mümkünse ses seviyesi çok düşük bir cihaz istemiyorum. Tavsiyeniz için şimdiden teşekkür ederim.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Hocam Vestel Oled olarak geçiyor benim anlamadığım panel olarak mı oled? aydınlatma olarak mı oled?çünkü siz ips olarak belirtmişsiniz
Vestel Oled değil Qled olması lazım. Oled tamamen bambaşka bir teknolojidir. Qled ise normal lcd panel arkasındaki difüzör katmanlarına bir de qdef dediğimiz renkleri daha canlı gösteren bir katman eklenmesi durumudur.

Oled organik paneldir. Paneli dahil değişiktir ve bu rakamlara ulaşılması sanıyorum imkansızdır.

QLED, QDEF
20211203153926ecd2c4641c5d4240a75466b051053f88.webp

OLED

1fdb86ca-9936-11e7-a089-5a7a21c623ca_image_hires_121804.jpg

Son düzenleme:
slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Merhaba; Öncelikle şimdiden vereceğiniz yardımlar için teşekkür ederim. Evimde kullanmak üzere maksimum 35bin₺ ye kadar tv tavsiyesine ihtiyacım var. 55 inç tercihim. Karasal yayınlar ve Netflix vs için kullanılacak. Tv tam karşıdan izlenecek. Tv nin tam karşısında cam var ancak evim genel olarak çok aydınlık değil. Bu fiyat civarında kendimi zorlayarak qn90 b yahut zorlamadan 55c745 modelleri ilgimi çekti. Bunlar dışında içerik tüketmek için önerebileceğiniz başka bir cihaz var ise onu da değerlendirebilirim. Mi stick 4k cihazım var. Mümkünse ses seviyesi çok düşük bir cihaz istemiyorum. Tavsiyeniz için şimdiden teşekkür ederim.
Çok güzel bir bilgi paylaşımı ve ürün seçimi. Teşekkür ederiz. Açıkçası paylaştığınız bilgiler kapsamında siz zaten uygun olan iki modele ulaşmışsınız. Samurai Samurai üstadında çokça bahsettiği ve FALD panele sahip C745 serisi hem VA panel olduğu için, hem FALD panel olduğu için hem de C845 serisinden daha sağlıklı Micro Dimming performansına sahip olduğu için bence oldukça uygun bir seçenek. Ancak yine de Samurai Samurai üstadın eklemek isteyeceklerini beklememizde fayda olur.

E Çevrimdışı

Ertugrul18

Yeni Üye
6 Eyl 2023
4
29
Çok güzel bir bilgi paylaşımı ve ürün seçimi. Teşekkür ederiz. Açıkçası paylaştığınız bilgiler kapsamında siz zaten uygun olan iki modele ulaşmışsınız. Samurai Samurai üstadında çokça bahsettiği ve FALD panele sahip C745 serisi hem VA panel olduğu için, hem FALD panel olduğu için hem de C845 serisinden daha sağlıklı Micro Dimming performansına sahip olduğu için bence oldukça uygun bir seçenek. Ancak yine de Samurai Samurai üstadın eklemek isteyeceklerini beklememizde fayda olur.
Ben teşekkür ederim. Elbette üstadımın mesajı da benim için çok kıymetli onun da fikirlerini almak isterim. Yine dediğim gibi bu fiyat skalasında başka bir cihaz öneriniz de var ise değerlendireceğim. Çok teşekkür ederim değerli yanıtınız için

K Çevrimdışı

kenan65

Yeni Üye
31 Ağu 2023
8
38
Merhaba üstatlarım.Tekrar rahatsız ediyorum sizi. Daha öncede belirttiğim gibi genelde karşıdan izlenecek oyun vs oynanmayacak 50' tv alacağım. Arada kaldığım modeller:

Samsung 50q67c
Tcl 50c725
Tcl50c645
Tcl50c635
Birini seçip almayı düşünüyorum. Ama özellikle tcl'nin 50' tvlerinin net özelliklerine ulaşamadım.
Hangisini önerirsiniz.@Samurai, slowfood slowfood,

Son düzenleme:
Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Sony ülkemizden çekildiği için tavsiye edebileceğimiz çok model kalmadı. Philips önermek istiyoruz, onda da bazı sıkıntılar olduğu için öneremiyoruz. Mecburen geriye Samsung ve TCL kalıyor.

QN90B & QN90C'nin TCL tarafındaki tam eş değer modeli C845 normalde. Fakat 845'te ışık saçılması sorunu daha fazla gibi geliyor bana, 745 bu konuda daha başarılı duruyor. Tabi bunun başlıca sebebi 845'in 745'e göre çok daha parlak olması. Parlaklık arttıkça kontrolü zorlaşıyor.

QN90B elbette 745'e göre daha iyi bir televizyon; 576 bölgeden karartması mevcut, 745'te 140 karartma bölgesi var. Fakat hangisini alırsanız alın sizi memnun bırakacaktır. Samsung Dolby Vision desteklemiyor, TCL ürünleri destekliyor. Çok önemli mi derseniz bence değil. Dediğim gibi, her 2 model de memnun bırakır. Bu kalitede önerebileceğimiz daha iyi bir alternatif yok maalesef.

Birkaç karşılaştırma videosu;

Son düzenleme:
Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Hocam Vestel Oled olarak geçiyor benim anlamadığım panel olarak mı oled? aydınlatma olarak mı oled?çünkü siz ips olarak belirtmişsiniz
Oled değil hocam, Qled.

Oled çok farklı bir dünya, lakin kafanızın karışmasını anlıyorum. Samsung'un Qled diye isimlendirmesinin ana amacı zaten Oled ile karıştırılmasını sağlamaktı.

ismai.l Çevrimdışı

ismai.l 

Aktif Üye
28 Haz 2021
80
Sony ülkemizden çekildiği için tavsiye edebileceğimiz çok model kalmadı. Philips önermek istiyoruz, onda da bazı sıkıntılar olduğu için öneremiyoruz. Mecburen geriye Samsung ve TCL kalıyor.

QN90B & QN90C'nin TCL tarafındaki tam eş değer modeli C845 normalde. Fakat 845'te ışık saçılması sorunu daha fazla gibi geliyor bana, 745 bu konuda daha başarılı duruyor. Tabi bunun başlıca sebebi 845'in 745'e göre çok daha parlak olması. Parlaklık arttıkça kontrolü zorlaşıyor.

QN90B elbette 745'e göre daha iyi bir televizyon; 576 bölgeden karartması mevcut, 745'te 140 karartma bölgesi var. Fakat hangisini alırsanız alın sizi memnun bırakacaktır. Samsung Dolby Vision desteklemiyor, TCL ürünleri destekliyor. Çok önemli mi derseniz bence değil. Dediğim gibi, her 2 model de memnun bırakır. Bu kalitede önerebileceğimiz daha iyi bir alternatif yok maalesef.

hocam LG ledler bu ara çok dikkatimi çekiyor onları önerir misiniz?

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Evet led demiştim. Oledleri hakkında az çok fikrim var fakat ledleri nasıldır hiç bilmiyordum teşekkürler.
Rica ederim. LG led serisinde 50'' harici IPS panel oluyor. QNED serisinde 80 olanlar normal Led, 85 ve üstü Mini Led olması gerek. Şuradan bakabilirsiniz;

Bana göre LG Led konusunda çok başarılı değil. Sebebi de Oled'e ağırlık vermeleri.

K Çevrimdışı

kenan65

Yeni Üye
31 Ağu 2023
8
38
Merhaba üstatlarım.Tekrar rahatsız ediyorum sizi. Daha öncede belirttiğim gibi genelde karşıdan izlenecek oyun vs oynanmayacak 50' tv alacağım. Arada kaldığım modeller:

Samsung 50q67c
Tcl 50c725
Tcl50c645
Tcl50c635
Birini seçip almayı düşünüyorum. Ama özellikle tcl'nin 50' tvlerinin net özelliklerine ulaşamadım.
Hangisini önerirsiniz.@Samurai, slowfood slowfood,
Bilgi verecek birileri varmı acaba?

E Çevrimdışı

Ertugrul18

Yeni Üye
6 Eyl 2023
4
29

Tavsiyeniz üzerine tercihimi TCL 55C745 ten yana kullanarak an itibari ile %5 indirim kodu kullanarak 34.000₺ ye satın almış bulunmaktayım

Geri
Üst Alt