slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Tavsiyeniz üzerine tercihimi TCL 55C745 ten yana kullanarak an itibari ile %5 indirim kodu kullanarak 34.000₺ ye satın almış bulunmaktayım
Hayırlı uğurlu olsun. Kurulum esnasında ölü piksel, bulutlanma, hareketli sahnelerde titreme gibi testleri servis ekibi ile birlikte gerçekleştirin.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Merhaba üstatlarım.Tekrar rahatsız ediyorum sizi. Daha öncede belirttiğim gibi genelde karşıdan izlenecek oyun vs oynanmayacak 50' tv alacağım. Arada kaldığım modeller:

Samsung 50q67c
Tcl 50c725
Tcl50c645
Tcl50c635
Birini seçip almayı düşünüyorum. Ama özellikle tcl'nin 50' tvlerinin net özelliklerine ulaşamadım.
Hangisini önerirsiniz.@Samurai, slowfood slowfood,
Bilgi verecek birileri varmı acaba?
Gözümden kaçmış, mesajınızı görmedim.

Bana göre aralarındaki en iyi model TCL C645 ve Samsung Q67C. 645'te artı olarak Dolby Vision, HDMI 2.1, VRR, FreeSync desteği mevcut, zayıf tarafı ise 360 nit parlaklık. Samsung Q67C'de Dolby Vision ve HDMI 2.1 yok fakat 450 nit parlaklığa kadar çıkabiliyor.

TCL'in teknik verilerine buradan ulaşabilirsiniz;

50C645 - DIRECT LED, VA PANEL, YAKLAŞIK 5.000:1 KONTRAST, 60 HZ - 2023 MODEL
50c645377c1f88ff3cc5f3.jpg

50c645_2.jpg

50C725 - DIRECT LED, VA PANEL, YAKLAŞIK 5.000:1 KONTRAST, 60 HZ - 2021 MODEL
50C_725.jpg

TCL_50C725_SDR_Table04b1e88ef426e01d.png

50C635 - DIRECT LED, VA PANEL, YAKLAŞIK 5.000:1 KONTRAST, 60 HZ - 2022 MODEL
50C635.jpg

Samsung Q67C - EDGE LED, VA PANEL, YAKLAŞIK 7.000:1 KONTRAST, 60 HZ - 2023 MODEL
indir-22782bc14b8a0a6e06.png

Toparlamak gerekirse; aralarından Samsung Q67C veya TCL C645 almak daha mantıklı.

O Çevrimdışı

ozdemirler7

Yeni Üye
9 Eyl 2023
15
27
Dostlar selam. Yakın zamanda bu forumu YouTube üzerinden keşfetmiş birisi olarak öncelikle yaptığınız, verdiğiniz emeklerden dolayı sizlere teşekkür etmek istiyorum. Gel gelelim ana konumuza. Aile evinde yeni bir televizyon arayışına girdik. Önceliklerimiz boyutu ve fiyatı.
# 49-55 inç aralığında olmalı.
# 9K-13K arası bir bütçe olmalı.
Televizyon aile evine alınacağı için genellikle uydu yayınları startv, ATV gibi kanallar izlenecek. Nadiren de olsa Netflix YouTube gibi uygulamaları kullanıyorlar. Eve şu an 2 adet TV var. Birisi LG 43inç 4K (ilk 4klardan) diğeri Vestel 49inç 4K ( Vestel'i yazlıkta kullanıyoruz tam F/P ürünü çıktı). Bu iki televizyondan edindiğim deneyimler LG'nin hem yazılım hem görüntü kalitesi olarak Vestel'in çok üzerinde olduğu. Lakin benim düşüncem ailem kullanacağı için arada ki fiyat farkını verip aldıkları performansı fark etmeyecekleri yönünde. Bu yüzden LG, Samsung, Philips ürünlerine fazla para vermek istemiyorum.
İlk başta yola TCL alayım diyerek çıktım ama teknik servisten illallah eden insanları görünce vazgeçtim. Şimdi yerli üretimlerden Vestel, Grundig gibi ürünleri araştırıyorum. Sırf Vestel'in bizim mahalle de 2 tane teknik servisi var. Beni cezbeden yönlerden birisi bu oldu Toshiba'yı da Vestel üretiyormuş sanırım teknik servisleri de aynı.
Bu durumda bana panel ve LED kalitesi uzun ömürlü teknik servisi yaygın olan 9-13K arası ürünleri önerir misiniz?

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Dostlar selam. Yakın zamanda bu forumu YouTube üzerinden keşfetmiş birisi olarak öncelikle yaptığınız, verdiğiniz emeklerden dolayı sizlere teşekkür etmek istiyorum. Gel gelelim ana konumuza. Aile evinde yeni bir televizyon arayışına girdik. Önceliklerimiz boyutu ve fiyatı.
Televizyon aile evine alınacağı için genellikle uydu yayınları startv, ATV gibi kanallar izlenecek. Nadiren de olsa Netflix YouTube gibi uygulamaları kullanıyorlar. Eve şu an 2 adet TV var. Birisi LG 43inç 4K (ilk 4klardan) diğeri Vestel 49inç 4K ( Vestel'i yazlıkta kullanıyoruz tam F/P ürünü çıktı). Bu iki televizyondan edindiğim deneyimler LG'nin hem yazılım hem görüntü kalitesi olarak Vestel'in çok üzerinde olduğu. Lakin benim düşüncem ailem kullanacağı için arada ki fiyat farkını verip aldıkları performansı fark etmeyecekleri yönünde. Bu yüzden LG, Samsung, Philips ürünlerine fazla para vermek istemiyorum.
İlk başta yola TCL alayım diyerek çıktım ama teknik servisten illallah eden insanları görünce vazgeçtim. Şimdi yerli üretimlerden Vestel, Grundig gibi ürünleri araştırıyorum. Sırf Vestel'in bizim mahalle de 2 tane teknik servisi var. Beni cezbeden yönlerden birisi bu oldu Toshiba'yı da Vestel üretiyormuş sanırım teknik servisleri de aynı.
Bu durumda bana panel ve LED kalitesi uzun ömürlü teknik servisi yaygın olan 9-13K arası ürünleri önerir misiniz?
Beklenti yüksek değil, servis hizmetleri ön planda bir cihaz olmalı. Bu bağlamda sizin için en mantıklısı Vestel marka bir tv almak. Vestel'in modellerini araştırıp gönlünüze göre alın bir tane. Mesela Vestel 55UA9090.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Aslında sorunuzun yanıtını doğrudan paylaşmışsınız. Paylaştığınız markaların söz konusu model bilgilerini de paylaşabilirseniz üretim yılları, içerdikleri materyaller (Panel, anakart, teknik özellikler) ile ilgili teknik bilgileri sizlerle paylaşabiliriz.

Bu bilgiyi sunmamın sebebi söz konusu verileri paylaştığımızda aslında üretim mantığı olarak çok büyük farklılıklarının olmadığını, zaten panel üreticisi birkaç marka olduğunu, Anakart üreticisi olarak ta çok büyük bir çeşitlilik olmadığını göreceksiniz. Dolayısıyla sizinde bahsettiğiniz gibi (Hiç Vesteller mükemmel demesem de) servis ağı, fazla sayılı alt markası ve uygun fiyatlı ürün temini nedeniyle ve hepsinden önemlisi detaylı teknik verilerine daha kolay ulaştığımız için en mantıklısı Vestel. Vestel deyince Toshiba da, Bir dönem Hi Level de, Daewoo' da, JVC' de Vestel. Hatta siz araştırın, biz markanın Vestel güvencesinde olup olmadığını paylaşabiliriz.

Bu aşamada normal koşullarda oldukça memnun olduğumuz Beko grubu panel bilgisi, anakart bilgisi ve detay teknik bilgiyi çok fazla paylaşmadığı için ne yazık ki öneremiyoruz.

C Çevrimdışı

CahilCühela

Yeni Üye
5 Eyl 2023
25
34
Televizyonumun ledleri 3 ayda bir yanıyor gına geldi artık. Bütçe 50 bin 75/85 inc sorunsu bir tv tavsiye edin Allah için

Samsung 75CU8000 nasıl tvdir. Yazılım desteği var mıdır. Tavsiye eder misiniz

Son düzenleme:
O Çevrimdışı

ozdemirler7

Yeni Üye
9 Eyl 2023
15
27
Aslında sorunuzun yanıtını doğrudan paylaşmışsınız. Paylaştığınız markaların söz konusu model bilgilerini de paylaşabilirseniz üretim yılları, içerdikleri materyaller (Panel, anakart, teknik özellikler) ile ilgili teknik bilgileri sizlerle paylaşabiliriz.

Bu bilgiyi sunmamın sebebi söz konusu verileri paylaştığımızda aslında üretim mantığı olarak çok büyük farklılıklarının olmadığını, zaten panel üreticisi birkaç marka olduğunu, Anakart üreticisi olarak ta çok büyük bir çeşitlilik olmadığını göreceksiniz. Dolayısıyla sizinde bahsettiğiniz gibi (Hiç Vesteller mükemmel demesem de) servis ağı, fazla sayılı alt markası ve uygun fiyatlı ürün temini nedeniyle ve hepsinden önemlisi detaylı teknik verilerine daha kolay ulaştığımız için en mantıklısı Vestel. Vestel deyince Toshiba da, Bir dönem Hi Level de, Daewoo' da, JVC' de Vestel. Hatta siz araştırın, biz markanın Vestel güvencesinde olup olmadığını paylaşabiliriz.

Bu aşamada normal koşullarda oldukça memnun olduğumuz Beko grubu panel bilgisi, anakart bilgisi ve detay teknik bilgiyi çok fazla paylaşmadığı için ne yazık ki öneremiyoruz.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Sizlere de danışayım mantıklı mı değil mi tartışalım. Öncelikle Samsung Philips gibi markalara yönelmememin sebebi TVyi ailem izleyeceği için belki de Samsung ve Hi-Level arasında ki dağlar kadar fazla olan görüntü kalitesini bile azıcık algılayabilecek ve onlar için sorun teşkil etmeyecek olması. Bu sebepten fazla para vermek istemiyorum. (eleştiri ve tartışmaya açık bir ön görü). Gelelim diğer meselemize bu aralar sıkça gözüme çarpan ve fiyat olarak da gayet hoşuma giden Toshiba 50UA23DT modeli var. Bildiğim kadarıyla bu TV karma panel olarak üretilmiş. Ve yine yanlış öğrenmediysem BOE UV2A 6 CoF'lu ve HKC FSA 12 CoF'lu panel olarak 2 farklı panel kullanılmış. Bu 2 paneli nasıl değerlendirirsiniz? Veya Muadilleri nelerdir acaba?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Sizlere de danışayım mantıklı mı değil mi tartışalım. Öncelikle Samsung Philips gibi markalara yönelmememin sebebi TVyi ailem izleyeceği için belki de Samsung ve Hi-Level arasında ki dağlar kadar fazla olan görüntü kalitesini bile azıcık algılayabilecek ve onlar için sorun teşkil etmeyecek olması. Bu sebepten fazla para vermek istemiyorum. (eleştiri ve tartışmaya açık bir ön görü). Gelelim diğer meselemize bu aralar sıkça gözüme çarpan ve fiyat olarak da gayet hoşuma giden Toshiba 50UA23DT modeli var. Bildiğim kadarıyla bu TV karma panel olarak üretilmiş. Ve yine yanlış öğrenmediysem BOE UV2A 6 CoF'lu ve HKC FSA 12 CoF'lu panel olarak 2 farklı panel kullanılmış. Bu 2 paneli nasıl değerlendirirsiniz? Veya Muadilleri nelerdir acaba?
Paneller markalarına göre tek tek değerlendirilmez. Öncelik sizin göz zevkiniz ve kullanım alışkanlığınızdır. O yüzden sizden daha önceki mesajımda bazı bilgiler istemiştim. Çok küçük bir nokta şudur, 50" bir TV seçtiğiniz sürece size gelecek olan panel %99.9 VA olacaktır. VA panelin özelliği de doğrudan karşıdan izlenmesi, açılı izlemeye müsait olmaması ve siyah performansının IPS' ten çok daha iyi olmasıdır.

slowfood slowfood Tekrardan selam. Bim de TCL 50P633 modeli 9999TL yani 10K. Bunların panel vs bilgisi nedir ne değildir biliyor musunuz?
Aleyküm selam. :) TCL TV' ler genel olarak CHOT marka VA paneller ile üretilir. Yani TCL' in herhangi bir modelinin mutlaka VA panel olacağından ve markasının chot olacağından emin olabilirsiniz. Servis konusunda Vestelin yanına yaklaşacak durumda değiller ama TV kalitesi açısından model tercih edilebilir. :ok

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Neden kimse tavsiye etmiyor adminlerden?

Samsung 75CU8000 mi
Samsung 55Q70C mi?
Günün her saati müsait olamıyoruz, kusura bakmayın. Kendi hayatımızda özel işlerimiz olabiliyor.

CU7000 - CU8000 Samsung markasının en alt segment televizyon modelleri, parasına göre cihazlar yani. Kullanacağınız oda çok aydınlık değilse iş görür. Gündüz kullanımı olacaksa ve ortam çok ışık alıyorsa yansıma yapabilir, parlaklık olarak zayıflar çünkü. Bu model 300 nit parlaklığı bile zor görür.

Q70 serisi orta-alt segment diyebileceğim bir model, SDR görüntülerde sürekli olarak maks 460 nit parlaklık verebilir. Görüntü kalitesi olarak elbette Q70C daha iyidir, zaten fiyatlarından da belli. Lakin arada inanılmaz bir boyut farkı var, önce ekran boyutuna karar versenin daha sağlıklı olmaz mı ?

Televizyonumun ledleri 3 ayda bir yanıyor gına geldi artık. Bütçe 50 bin 75/85 inc sorunsu bir tv tavsiye edin Allah için
Başka bir sıkıntı olmasın, elektrik tesisatında falan ?

Bütçeniz 50.000 ise üzerine birkaç daha ekleyip TCL 75C745 modeline bakın isterseniz, Q70C'den çok daha iyi bir televizyon.

Geri
Üst Alt