İ Çevrimdışı

İsmailornkk

Yeni Üye
19 Mar 2020
22
29
Dün başka bir forumda okudum depremde ekranı kırılan 58UA9600 vestel tvyi ekran değişimi için için servise vermişler vestel depremzedelere indirimli panel değişimi yapıyormuş fakat ellerinde panel olmadığı için sıfır 58ua9630 göndereceklerini söyleyip onun da stoğu olmadığı için telefunken 65tu9080ua göndermişler diğer cihazdan çok daha iyi bence gönderdikleri cihaz. Helal olsun vestele dedim okuyunca.
Hocam Vestel ve arçelik grubu herkesinkini koşulsuz şartsız cüzi bir farkla değiştirmiş hatta daha üst modellerini verdikleride olmuş ama samsung ve LG böyle bir şey yapmadı

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Yoktu bu ayar menüsü
Kesin konuşmak istemiyorum çünkü menü güncellemeleri, Google TV arayüz ve ayar menüsü güncellemeleri derken her şey çorba oldu. Ancak Aşağıdaki görsel 50P633 Kullanım kılavuzunda yer alan teknik özellikler tablosudur;

p633.jpg

Bu da görselin yer aldığı dosya linki;

Bu da 50P635' in aynı tablosu;

P635.jpg

50P635 Tablo linki;

Dolayısıyla özellik başka bir özelliğin açılmasıyla devreden çıkmış olabilir, TV altyapısı Google TV ve Android Yazılımları üzerine şekillendiği için Google güncelleme yayınlamış olabilir. Ya da özellik TV' de yoktur. Öyle bir durumda da firma verilir T.H.H.' a hak aranır.

Söylemek istediğim bizler mevcut ve kanıtlanmış teknik veriler üzerine bilgi paylaşmaya çalışıyoruz. Tabii ki TCL olur, Toshiba olur, veya x marka olur tercih edebilirsiniz. Bizim aktardığımız veriler sizlerin karar vermesinde etkili olduğu için mümkün olduğunca "Kesinlikle öyledir." diyebilme şansımız olmuyor. Sadece teknik verilere hakimiyetimle söyleyebilirim ki ben olsam sesli kumanda özelliği, 2 GB ddr4 Ram ve 16 GB Rom içerdiği için TCL' i seçerdim. Ama bunu da saydığım özelliklerin bile ahım şahım bir etkisi olmadığını bilerek seçerdim. :ok

Son düzenleme:
R Çevrimdışı

radko

Yeni Üye
7 Şub 2022
45
32
Kesin konuşmak istemiyorum çünkü menü güncellemeleri, Google TV arayüz ve ayar menüsü güncellemeleri derken her şey çorba oldu. Ancak Aşağıdaki görsel 50P633 Kullanım kılavuzunda yer alan teknik özellikler tablosudur;

p633.jpg

Bu da görselin yer aldığı dosya linki;

Bu da 50P635' in aynı tablosu;

P635.jpg

50P635 Tablo linki;

Dolayısıyla özellik başka bir özelliğin açılmasıyla devreden çıkmış olabilir, TV altyapısı Google TV ve Android Yazılımları üzerine şekillendiği için Google güncelleme yayınlamış olabilir. Ya da özellik TV' de yoktur. Öyle bir durumda da firma verilir T.H.H.' a hak aranır.

Söylemek istediğim bizler mevcut ve kanıtlanmış teknik veriler üzerine bilgi paylaşmaya çalışıyoruz. Tabii ki TCL olur, Toshiba olur, veya x marka olur tercih edebilirsiniz. Bizim aktardığımız veriler sizlerin karar vermesinde etkili olduğu için mümkün olduğunca "Kesinlikle öyledir." diyebilme şansımız olmuyor. Sadece teknik verilere hakimiyetimle söyleyebilirim ki ben olsam sesli kumanda özelliği, 2 GB ddr4 Ram ve 16 GB Rom içerdiği için TCL' i seçerdim. Ama bunu da saydığım özelliklerin bile ahım şahım bir etkisi olmadığını bilerek seçerdim. :ok
Bunu öğrenmenin yolu başka Tlc P633 sahibinin ayarlara girip bakması olacak sanırım.

Bu arada Toshiba tvde sesli komut özelliği mevcut kutusunun üzerinde bile belirtiyor sadece içinden çıkan kumanda desteklemiyor fakat vestel servisten talep edilince ücretsiz veriliyor ki nerden biliyorum 2021'de aldığımda servisten talep ettim ücretsiz kumandayı o şekilde aldım.

74D24EB9-2BC2-439B-B786-A405BE52C7CC.png
19BA963B-7C7B-4B49-8E1B-6F3A68209DF0.jpg

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Şimdi özellikle konu şöyle algılanmasın. Ben ısrarla bir markayı öneriyorum, diğerine kötü diyorum. Her kullanıcının kendi profiline uygun bir marka-model vardır. Şöyle düşünün, TV' nin speclerinde, kullanım klavuzunda, herhangi bir infosunda "Kumandayı getirin, ücretsiz değiştirelim." ibaresi var mı? Siz tecrübe etmişsiniz, biliyorsunuz. Şu andan itibaren biz de öğrendik ve yönlendiririz. Ancak bu diyalogdan hiç haberi olmayan birisi o kumandaya nasıl ulaşır?

Diğer taraftan halen bunu öğrenmenin yolu bir başkasının bakması diyorsunuz. Sizinle paylaştığım veriler firmanın kendi web sitesinde yayınlanmış olan veriler. Alternatiflerini de teknik olarak açıkladım. Gider başka bir cihaza bakarsınız, en son android güncellemesini almamıştır, menüde seçenek vardır. Ya da bölge kısıtlamaları nedeniyle ingilizce menüye sahip bir cihazda vardır, türkçe menüde yoktur. Bunların artık genel geçer değerleri kalmadığını başka türlü anlatma şansımız yok ne yazık ki.

Hatta hepsinin üstüne şunu söyleyeyim, daha önceki mesajlarımda dikkat etmişsinizdir, Toshiba' nın bu modelinin A101 inserti ile konu açarak fırsat olarak paylaşan da benim. :)

O yüzden sizin içinize hangisi sindiyse tek doğru seçenek odur. Bizim söylediklerimiz yalnızca o "sinme" kısmını pekiştirir ya da aşındırır. :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,322
65
Daha önce kullandığım tv yi eve götürmüştüm şimdi baktım.

Kanalları bu şekilde kurmuştum diye hatırlıyorum..

16933227902272792156832127481361.jpg

Bunlar da kurulan kanallar bu şekilde bi 22 tane filan kanal var.

16933228650754603902207073344115.jpg

Özür diliyorum bu arada konu tavsiyede çıktı teknik işlere döndü.

Ben artık tavsiye ettiğiniz uyduyu alıp deneyeceğim iş yerinde. Sonucundan da bilgi veririm buraya . Teşekkürler.
Çok geç cevap biliyorum ama aklnda bulunması için belki yazılmıştır fakat yine yazayım:

DVB-S , DVB-S2 = Çanak antenden gelen sinyali alır ,görüntü-ses olarak verir,(Kişisel çanak anten ve merkezi sistem çanak)
DVB-T , DVB-T2 = Sayısal karasal yayını alır ve görüntü-ses olarak verir,
DVB-C =Sayısal kablo tv yayını alır ve görüntü-ses olarak verir(Kablotv)
Eh bir de bizim zamanımızdan kalma karasal sepet antenle alınan VHF-UHF-C band yayınar(kalmamıştır artık sanırım)

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Çok geç cevap biliyorum ama aklnda bulunması için belki yazılmıştır fakat yine yazayım:

DVB-S , DVB-S2 = Çanak antenden gelen sinyali alır ,görüntü-ses olarak verir,(Kişisel çanak anten ve merkezi sistem çanak)
DVB-T , DVBT-2 = Sayısal karasal yayını alır ve görüntü-ses olarak verir,
Eh bir de bizim zamanımızdan kalma karasal sepet antenle alınan VHF-UHF-C band yayınar(kalmamıştır artık sanırım)
Sanırım hala var Sayın Emmi;

R Çevrimdışı

radko

Yeni Üye
7 Şub 2022
45
32
Şimdi özellikle konu şöyle algılanmasın. Ben ısrarla bir markayı öneriyorum, diğerine kötü diyorum. Her kullanıcının kendi profiline uygun bir marka-model vardır. Şöyle düşünün, TV' nin speclerinde, kullanım klavuzunda, herhangi bir infosunda "Kumandayı getirin, ücretsiz değiştirelim." ibaresi var mı? Siz tecrübe etmişsiniz, biliyorsunuz. Şu andan itibaren biz de öğrendik ve yönlendiririz. Ancak bu diyalogdan hiç haberi olmayan birisi o kumandaya nasıl ulaşır?

Diğer taraftan halen bunu öğrenmenin yolu bir başkasının bakması diyorsunuz. Sizinle paylaştığım veriler firmanın kendi web sitesinde yayınlanmış olan veriler. Alternatiflerini de teknik olarak açıkladım. Gider başka bir cihaza bakarsınız, en son android güncellemesini almamıştır, menüde seçenek vardır. Ya da bölge kısıtlamaları nedeniyle ingilizce menüye sahip bir cihazda vardır, türkçe menüde yoktur. Bunların artık genel geçer değerleri kalmadığını başka türlü anlatma şansımız yok ne yazık ki.

Hatta hepsinin üstüne şunu söyleyeyim, daha önceki mesajlarımda dikkat etmişsinizdir, Toshiba' nın bu modelinin A101 inserti ile konu açarak fırsat olarak paylaşan da benim. :)

O yüzden sizin içinize hangisi sindiyse tek doğru seçenek odur. Bizim söylediklerimiz yalnızca o "sinme" kısmını pekiştirir ya da aşındırır. :ok
Hocam Tcl p633 p635 aynı Değil bakın menü özellikleri farkına ne renk doyumu var ne hareket bölümü var p633'de resmen bim satıyor diye özellikleri kısmış Tlc

F55735CC-2F56-4BB4-884D-088D9C1B63D6.png
348BC9D2-46F4-4B54-BE04-F9EFBB589956.png
4EFF90D1-1CF8-42F1-AC77-0588EF155F85.jpg
8D4C7506-FB8F-4755-92D3-3BD2F96E2CFD.jpg

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Hocam Tcl p633 p635 aynı Değil bakın menü özellikleri farkına ne renk doyumu var ne hareket bölümü var p633'de resmen bim satıyor diye özellikleri kısmış Tlc

F55735CC-2F56-4BB4-884D-088D9C1B63D6.png
348BC9D2-46F4-4B54-BE04-F9EFBB589956.png
4EFF90D1-1CF8-42F1-AC77-0588EF155F85.jpg
8D4C7506-FB8F-4755-92D3-3BD2F96E2CFD.jpg
Renk doygunluğu ayarlar ile ilgili olmasın ? Resim önayarı dinamik mi yoksa standart mı ? 635'de dinamik, 633'te standart modda olabilir mi ?
633_1.jpg

Gelişmiş Ayarlar'a girdiniz mi ? Hareket menüsü ''Gelişmiş Ayarlar'' da.
633_2.jpg

633_3.jpg

F Çevrimdışı

freestanbul

Yeni Üye
4 Haz 2019
30
34

DVB-T , DVB-T2 = Sayısal karasal yayını alır ve görüntü-ses olarak verir,
Hocam herkese selamlar..
24" 1080p monitörü dvb c/t2 tunerli uydu alıcısına bağladım. 90 TL ye aldığım Hdmi to vga kablosu üzerindeki ses çıkışına küçük bir hoparlör bağladım.. dvb c kısmından arama yapınca 24 tane ulusal kanal HD yayını buldum. Şu an da sorunsuz kullanıyorum.

böylelikle 4-5 bin verip tv almaya gerek kalmadı.. Teşekkürler.

Screenshot_20230904_181802_Gallery.jpg

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Hocam herkese selamlar..
24" 1080p monitörü dvb c/t2 tunerli uydu alıcısına bağladım. 90 TL ye aldığım Hdmi to vga kablosu üzerindeki ses çıkışına küçük bir hoparlör bağladım.. dvb c kısmından arama yapınca 24 tane ulusal kanal HD yayını buldum. Şu an da sorunsuz kullanıyorum.

böylelikle 4-5 bin verip tv almaya gerek kalmadı.. Teşekkürler.

Screenshot_20230904_181802_Gallery.jpg
Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. 😍

C Çevrimdışı

CahilCühela

Yeni Üye
5 Eyl 2023
25
34
Kablosuz ağ çekim gücü Televizyon modelinden modeline değişiyor mu ? Vestel 65ud8900 tvim en fazla 22 Mbps destekliyor i netflix de 10 mbpsyi zor görüyor. Oysa ki 50 mbps İnternetim var. Değişiyorsa hangi model tv önerirsiniz. Bütçe 25 -30 bin

Geri
Üst Alt