Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
İlginiz için çok teşekkürler öncelikle. Adem bey yazdığım tv de yanlış anlaşılma olmasın 49pus7803 modeli. şu televizyon.
Vatan bilgisayarda 3 tv yi yanyana gördüm. Bunlar sırasıyla 49mu8000 50mu7000 49pus7803. Fiyat olarak 8000 hepsinden yüksek ama mu7000 ile pus7803 yakın fiyatlar. Açıkçası en başarılı olan mu8000 di. Ancak bütçeyi biraz aştığı için mu7000 ile pus7803 ü kıyasladım basit olarak. Görüntü olarak philips daha iyi geldi bir tık. Şimdi son olarak soruyorum ve sizi daha çok yormak istemiyorum.

Samsung 50mu7000 ile philips 7803 kıyaslamasında sonuç sizce ne olur. Bu kıyaslamada öncelik görüntü kalitesi ardından da diğer öncüller olarak değerlendirebilir misiniz? Bahsettiğim philips modeliyle alakalı bilgi bulamadım pek sizin bildikleriniz nelerdir?

Phılıps markasının bu modelinde P5 ve ambi desteği kesinlikle avantaj lakin hem fiyat hem de özellikler olarak kıyaslarsak yine de MU7000 bana göre baskın gelir :ok

T Çevrimdışı

tolgak

Yeni Üye
26 Ağu 2018
7
27

Hoşbuldum ve gerçekten teşekkür ediyorum ilginiz için, hem de yormuş olduk kusura bakmayın :)
Can kulağıyla dinledim ve Regal, Vestel'e yönelmeye karar verdim.
Son bir ricam var yine zahmet vereceğim, üç model arasında kararsız kaldım üçü de aynı fiyat bandında ve fikrinizi alırsam çok sevinirim.
Televizyonu PS4 konsol ile kullanacağım için Smart özellik pek aramıyorum açıkcası şimdilik, Smartın yapabildiği hemen hemen her şeyi konsol ile de yapabiliceğimi düşünüyorum, sanıyorum. Lakin 1-2 yıla konsol elimde olmazsa Smart özelliği olmayan bi televizyona sahip olmuş olurum ve hoş olmaz biraz:)

Regal 43R6520F 43" Smart TV FHD 600Hz
Vestel 40FD7300 40" Smart TV FHD 600Hz
Vestel 40UB6300 40" Smart değil, 4K ve 800Hz

600Hz yeterli ama 800Hz iyi dediğinizi okudum ve aklımdaki soru konsol ile kullanıcağım için Smart özelliğine pek ihtiyacım yok, 4K deseniz kullanıcağımı pek düşünmüyorum bile 4K kanallar yaygınlaşana kadar, geriye kalıya Hz konusu ve sizin tecrübe dolu öneriniz gerek panel gerek anakart.
Yorucam sizi ama son bi fikrinizi alırsam çok sevinicem, şimdiden teşekkürler.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Hoşbuldum ve gerçekten teşekkür ediyorum ilginiz için, hem de yormuş olduk kusura bakmayın :)
Can kulağıyla dinledim ve Regal, Vestel'e yönelmeye karar verdim.
Son bir ricam var yine zahmet vereceğim, üç model arasında kararsız kaldım üçü de aynı fiyat bandında ve fikrinizi alırsam çok sevinirim.
Televizyonu PS4 konsol ile kullanacağım için Smart özellik pek aramıyorum açıkcası şimdilik, Smartın yapabildiği hemen hemen her şeyi konsol ile de yapabiliceğimi düşünüyorum, sanıyorum. Lakin 1-2 yıla konsol elimde olmazsa Smart özelliği olmayan bi televizyona sahip olmuş olurum ve hoş olmaz biraz:)

Regal 43R6520F 43" Smart TV FHD 600Hz
Vestel 40FD7300 40" Smart TV FHD 600Hz
Vestel 40UB6300 40" Smart değil, 4K ve 800Hz

600Hz yeterli ama 800Hz iyi dediğinizi okudum ve aklımdaki soru konsol ile kullanıcağım için Smart özelliğine pek ihtiyacım yok, 4K deseniz kullanıcağımı pek düşünmüyorum bile 4K kanallar yaygınlaşana kadar, geriye kalıya Hz konusu ve sizin tecrübe dolu öneriniz gerek panel gerek anakart.
Yorucam sizi ama son bi fikrinizi alırsam çok sevinicem, şimdiden teşekkürler.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu listeden hareketle tercih kesinlikle 43R6520 :ok

Evet 800hz iyidir, kullanıcının genel profiline göre tercihim 1000hz nin altında olmamasıdır.

Kaldı ki işin içine konsol giriyorsa herşeye sil baştan yeniden de başlayabiliriz. Ben yorulmam sıkılmam merak etmeyin :ok

T Çevrimdışı

tolgak

Yeni Üye
26 Ağu 2018
7
27
Bu listeden hareketle tercih kesinlikle 43R6520 :ok

Evet 800hz iyidir, kullanıcının genel profiline göre tercihim 1000hz nin altında olmamasıdır.

Kaldı ki işin içine konsol giriyorsa herşeye sil baştan yeniden de başlayabiliriz. Ben yorulmam sıkılmam merak etmeyin :ok

Anlıyorum, çok sağolun.
Peki panelleri ve anakartları hakkında yorumunuz nedir, panel olarak da mı yine 43R6520 öne çıkar?

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Yani ben bütün yaz durumumu izah edip özür dilemekten yoruldum eğer bana sitem ettiyseniz. Yazın başında da defalarca belirtmiştim sonbahara kadar çok aktif olamayacağımı :)

Sota Sota kardeşim benim forumda online olduğum zamanlar forumun bir köşesinde bir ibare oluşturabilmek gibi bir özellik varmdıır ac Bildirimler aba? :alala
sizden başka sitede ilgilenecek kimse yoksa forumu yada bölümü kapatın :)

T Çevrimdışı

teacher35

Yeni Üye
20 Ağu 2018
17
40
Tercih ettiğiniz her iki marka da 2 yıl garantili ürünlerdir ve ücretsiz montaj hizmetleri yoktur, bu nedenle tercih sebebim olmuyorlar özel koşullar dışında.

Aynı fabrikada üretilmiş REGAL markayı aynı ekonomik koşullarda, aynı kalitede, daha iyi stabil yazılımla, 3 yıl garantili ve ücretsiz montaj hizmeti ile alabilirsiniz.

İncelemeniz üzere 48R6520 - 49R7020 modelleri incelemenizi tavsiye ederim.
cevabınız ve ilginiz icin cok tesekkurler

S Çevrimdışı

superhead

Yeni Üye
27 Ağu 2018
18
41
Merhabalar Adem bey ara ara sizi takip ediyordum üye olmak şimdi nasip oldu. Bana 50 veya 55 inç bir tv lazım. aynı soruları cevaplamaktan bıkmışsınızdır belki ama almışken 4k özellikli mi almalıyım ayrıca smart özelliği de her zaman kullanmasamda bazen kullanırım smart tv mi alayım yoksa düz model alıp android box mı bağlayım son olarak telefunken toshiba finlux gibi markalar nasıl regal çok tavsiye ediyorsunuz ama bunlar hakkında ne diyorsunuz bunlarda 3 yıl garantili ve vestel servisi ücretsiz kuruyor sanırım. Bütçem max 2500 civarı.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhabalar Adem bey ara ara sizi takip ediyordum üye olmak şimdi nasip oldu. Bana 50 veya 55 inç bir tv lazım. aynı soruları cevaplamaktan bıkmışsınızdır belki ama almışken 4k özellikli mi almalıyım ayrıca smart özelliği de her zaman kullanmasamda bazen kullanırım smart tv mi alayım yoksa düz model alıp android box mı bağlayım son olarak telefunken toshiba finlux gibi markalar nasıl regal çok tavsiye ediyorsunuz ama bunlar hakkında ne diyorsunuz bunlarda 3 yıl garantili ve vestel servisi ücretsiz kuruyor sanırım. Bütçem max 2500 civarı.

Aslında benim önerilerim MARKA odaklı değild e imkan odaklı oluyor, REGAL bu nedenle belki ön plana çıkıyor zira sizin de belirttiğiniz üzere ücretsiz montaj ve koşulsuz 3 yıl garanti bu piyasa koşullarında inanılmaz fark yaratıyor

Bu anlamda elbette ki aynı hak ve özelliklere sahip FİNLUX JVC TOSHİBA gibi ürünleri de kesinlikle özellikleri sizin taleplerinizi karşıladığı sürece öneririm.

Benim takıntılı olduğum konu ise şu, Biz neden REGAL veya ALTUS veya diğer alt markaları öne sürüyoruz?

Sürüyoruz zira biliyoruz ki ana markalardaki tüm kalite ve özellikler(*) bu alt markalarda da var, bu durumda ARÇELİK xx11 modeli 2000TL iken, aynı kalite ve özelliklerdeki ALTUS xy11 modelini 1700TL ye almak bana göre daha cazip. O da 3 yıl garantili bu da, Onda da LG panel kullanılmış bunda da, Onda da X1 işlemci kulalnılmış bunda da, o da ücretsiz montajlı bu da. Tek farkı markası :ok

*= arkadaşlar tüm özellikler aynı derken şunu açıklamama izin verin. mesela VESTEL 123 model tv de Pixellence olarak geçen isim, REGAL 123 model tv de RealVision diye geçer, ancak teknolojinin altyapısı aynıdır. Bunun dışında ana markalarda elbette bazı özellikler daha yüksek tutulur ve kozmetik kısım tabii ki daha görsel üstünlüğe sahiptir lütfen bunları gözden kaçırmayalım :ok

Geri
Üst Alt