S Çevrimdışı

superhead

Yeni Üye
27 Ağu 2018
18
41
Adem Helvacı Ado,

Ado hocam ve diğer tecrübeli arkadaşlar; 3400 tlye Vestel 55ud8400 4k smart tv alınırmı acil cevap lütfen. Tv'de 3 yıl garanti şartı aradığım için bayiden almak zorundayım bugün bayileri gezdim en uygun bunu buldum. Yarına kadar süre aldım 3800den indi ayrıca 1 eylülde yine zam gelecekmiş.

G Çevrimdışı

gezgin_ 

Aktif Üye
27 Ara 2017
190
46
Adem Helvacı Ado,

Ado hocam ve diğer tecrübeli arkadaşlar; 3400 tlye Vestel 55ud8400 4k smart tv alınırmı acil cevap lütfen. Tv'de 3 yıl garanti şartı aradığım için bayiden almak zorundayım bugün bayileri gezdim en uygun bunu buldum. Yarına kadar süre aldım 3800den indi ayrıca 1 eylülde yine zam gelecekmiş.
bayi den tv almak ne kadar dogru fiyat anlamında ? bn 55ud 9400 tv yi 3250 tl aldım bayıde 3950tl tabıkı yaklasık 20 gün önce bu fıyatla suan g.g. h.b. sitelerde 55ud 9400 3500_3600 fiyat ıle tv var 3 yıl garanti ile 3400 tv 8400 vereceksenız 200-300tl daha artırarak bu tv alabılırsınız tabıkı donanım olarak Adem bey daha saglıklı bılgı verır sıze sonucta 9000 serisi vestelin en üst serisi

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
48
Adem Helvacı Ado üstadım malum fiyatların sürekli artması ve artacak olması sebebiyle alt markalara yoğunlaşma durumu oluştu. Her ne kadar bir kaç aya daha ihtiyacım olsa da içine düştüğüm psikolojik durum nedeniyle sürekli arayış içindeyim
Bayilerde ki fiyat farkından dolayı interneti tercih etmeliyim linkteki ürün için değerli görüşlerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Regal sitesinde 4k dahili uydu alıcı olduğunu HD görüntüyü iyileştirdiğini yazmış. 2+1 garanti demiş anlamı nedir? Teledünya için conax modül uyumlu anladığım kadarıyla. Aleti alıp bir heves kurcalayıp sonra sadece açıp dizi haber film izleyeceğiz malum
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Adem Helvacı Ado üstadım malum fiyatların sürekli artması ve artacak olması sebebiyle alt markalara yoğunlaşma durumu oluştu. Her ne kadar bir kaç aya daha ihtiyacım olsa da içine düştüğüm psikolojik durum nedeniyle sürekli arayış içindeyim
Bayilerde ki fiyat farkından dolayı interneti tercih etmeliyim linkteki ürün için değerli görüşlerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Regal sitesinde 4k dahili uydu alıcı olduğunu HD görüntüyü iyileştirdiğini yazmış. 2+1 garanti demiş anlamı nedir? Teledünya için conax modül uyumlu anladığım kadarıyla. Aleti alıp bir heves kurcalayıp sonra sadece açıp dizi haber film izleyeceğiz malum

Fiyatlar borsa gibi her an değişik fiyat çıkıyor karşıma. 110₺ fazlasına vestel 8400 var şimdide.

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Tamamdır o halde 3 yıl garantili vestel veya regal alayım peki vestel için yetkili satıcı dışında alınan tvlerde garanti 2 yıl olarak uygulanır diyorlar bu doğrumu acaba
Doğrudur ve almayınız bu ürünleri. Bunlar yerine REGAL i bu nedenle ön plana çıkartıyorum zira bakkaldan dahialsanız 3 yıl garamti bve ücretis zmontaj hizmeti mevcuttur :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
aynen fiyatlar uçtu bende delireceğim
sj850 alacaktım 5 bin tl falandı.kararsızlık yüzünden şimdı bakıyorum 6 bin tl nın üzerine çıkmış
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

ozman banada regal yada arçelik marka önerin.istediğim özellıkler önerebilceğiniz markalarda varsa fazla para vermeye gerek yok :)mesela lg j850 v ayarında regal yada arçelık modeli varmı?

Yok elbette böyle bir iddiada bulunamam. Her şeyi geçtim mühendislik dehalarına saygısızlık olur benim böyle bir yaklaşım sergilemem.

Bakınzı benim vurguladığım durumlar bellidir aslında çok da karmaşık değil.

Silerden çok özür dileyerek kaba bğir tabir kullanacağım, eğer KIL müşteriyseniz asla yerli üretim almayın açık ve net. (Gerçi yerli dediğimizin de neresi yerli onu ayrıca oturup tartışırız da neyse)

Yeni üretim dünyasında yaklaşım şekli hep verdiğiniz paraya oranla size sunulan özellikler şeklinde ilerliyor. Yani bu gün ARÇELİK mühendisinin aldığı maaş ile buna paralel sunduklarıyla, LG SONY SAMSUNG mühendislerinin olanakları ve sunduklarını kıyaslamak abesle iştigal olur.

Bu alamda tabii ki size SJ800 seviyesinde bir yerli ürünü hedef göstermem zira donanımsal olarak AYNI malzemeleri kullansalar dahi mühendsilik, dizayn, sunum konularında bizim üretimler geride bunu tartışmaya dahi gerek yok.

Ancak siz standart bir ev kullanıcısıysanız ve günlük hayatınız ATV FOX vs gibi kanallarda Zırto Ağa veya Ali Ayşeyi Seviyo tarzı diziler izleyecekseniz o halde gidip de bir TV ye yarı araba parası yatırmaya gerek yok diye iddia ediyorum.

Anlatım şeklim için tekrar affınıza sığınırım :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Mu7000 e odaklanacağım o zaman. Peki samsung nu serileri hakkında ne düşünüyorsunuz? Hangileri mu7000 kalitesinde ceya üstünde sizce?
MU7000 nerdeyse bize artık imzasınıa tmış, rüştünü ispat etmiş ürünlerdendir, NU ları ise kısa orta ve uzun vadede henüz bu derece tanıyamadık lakin NU larda panel yapısı da anakart da farklı bu nedenle teknik olarak 1-0 önce başlar diyebilirim.

Bu arada bu MU ve NU ayırımı için SAMSUNG servisi arkadaşım ile de uzun uzun konuştuk, kendisi de ısrarla MU7000 i daha çok tercih ettiğini ifade etmekte :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
55 inç olup maçlarda topun izi vesaire sorun oluşturmayacak, takilmayacak, hareketli film sahnelerinde atlama yapmayacak... malesef şuan için vestelin ürettiği böyle bir televizyon yok, hareketli film sahnelerini geçtim dizi izlerken bile insanlar biraz hareket etmesin, vestel için ips panelde de va panelde de durum aynı, yazılımsal bir sorun sanırım.

Bu bence biraz önyargısı yüksek ve fazla acımasız bir eleştiri olmuş düşüncesindeyim. Tamam eksiklerini biz de görüyoruz ama bu tanımlamada olduğu kadar ileri düzey bir sorun görmedim ben.

Ya da ben yaşlanıyorum ve gözler iyice gitti artık :kiskis

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem hocam lütfen beni hemen aydınlatın delireceğim. 6 aydır tv baka baka fiyatlar coştu ben hala alamadım. En sonunda modeli 2'ye indirmeyi başardım. Hangisini almalıyım;
LG 49 SK 7900
PHILIPS 55 PUS 7503

Birinin teknoloji birinin inch büyük gibime geldi. Hem maç hem normal hd kanallar hem de ps oynamak için hangisi optimum da yani kısacası hangisini alayım? 2 gün içerisinde ikisinden birini alayım diyorum, ya da sizin 4500 ₺ ye kadar al dediğiniz ne varsa emin olun gidip onu alacağım. Bunlarla aynı görüntü ve ses kalitesini yakalayan bir Vestel varsa o da başım üstüne.
Cevaplamakta gecikmişim azizim son durum nedir ne yaptınız?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Arkadaşlar birde TELEFUNKEN 55UB5051 55'' 140 CM UHD SMART LED TV var vestel servisi aradım yurtdışı için üretilmiş ihraç fazlası ürün olduğunu garantinin 2 yıl olduğunu ve 40 tl kurulum ücreti olduğunu söyledi. Ne dersiniz 2400 tlye bu tv'yi almak mantıklımı? Fiyatlar biranda uçtu yakında bu fiyatları da bulamayacağız sanırım.
Ben bu üretimleri önermiyorum. Kalite veya donanım sorunu değil, üretim amacının yurtdışı olması ve yurtiçi üretimlere verilen hakların verilmemesi nedeniyle uzak duruyorum, Üyelerimize ve takipçilerime de hep aynı öneriyi sunuyorum. 200-300 fazla verin yurtiçi üretimleri alın lütfen. Ya da üreticiler bu üretimler ede aynı hakkı versin öyle satsınlar :ok

S Çevrimdışı

superhead

Yeni Üye
27 Ağu 2018
18
41
Adem Helvacı Ado,

Ado hocam son durum bayiden Regal 55r7020u 4k smart tv aldım 3150 tlden aşağı inmedi. Gördüğüm kadarıyla vestel 55ud8400 ile aynı ürün. onu 3400e alabiliyordum hayırlı olur inşallah.

Size zahmet Regal 55r7020u 4k smart tv hakkında bilgi verebilirmisiniz? Panel? Anakart? Yazılım Güncelleme varmı? vs vs

A Çevrimdışı

amonhotep

Yeni Üye
30 Nis 2018
44
47
Sn. Adem Helvacı Ado Philips 55pos901f üzerine bir konu açmıştım, beni aydinlattiniz tekrar teşekkür ederim.. sorunum şu; aylardır araştırma yapıyorum, LED den oled e geçtim, ikisi arasında gittim geldim, fiyat olarak en fazla 3bin derken 5 bucuklara çıktım. Durup bir düşününce vereceğim parayla alacağım hizmetin orantılı olmayacağını anladım. İster LED ister oled alayım çeşit çeşit sorunlarla karsilasma olasılığım var. Madem böyle ise neden bu kadar paralara çıkıyorum ki demeden edemiyorum. Varsın smart özelliği eksik olsun, varsın hdr, d. Vision , 100 Hz . Olmasın..55 inç olup maçlarda topun izi vesaire sorun oluşturmayacak, takilmayacak, hareketli film sahnelerinde atlama yapmayacak vestel Regal awox sunny nin bir modeli yokmudur? Işık sızması banding blur vs. Sorunları geçiyorum. Bu dediklerimi karşılayacak bir yerli TV yok mu gercekten?
Sn Adem Helvacı Ado ? Ne dersiniz acep?

Geri
Üst Alt