E Çevrimdışı

Erdempal

Yeni Üye
10 Tem 2018
4
37
Seri numarası bu barkod değil azizim diğer taraftaki :ok
Adem Helvacı Ado Bey, cahilliğimi mazur görün. Doğru etiketi şimdi paylaşıyorum.

IMG_20180827_190657.jpg

S Çevrimdışı

superhead

Yeni Üye
27 Ağu 2018
18
41
Aslında benim önerilerim MARKA odaklı değild e imkan odaklı oluyor, REGAL bu nedenle belki ön plana çıkıyor zira sizin de belirttiğiniz üzere ücretsiz montaj ve koşulsuz 3 yıl garanti bu piyasa koşullarında inanılmaz fark yaratıyor

Bu anlamda elbette ki aynı hak ve özelliklere sahip FİNLUX JVC TOSHİBA gibi ürünleri de kesinlikle özellikleri sizin taleplerinizi karşıladığı sürece öneririm.

Benim takıntılı olduğum konu ise şu, Biz neden REGAL veya ALTUS veya diğer alt markaları öne sürüyoruz?

Sürüyoruz zira biliyoruz ki ana markalardaki tüm kalite ve özellikler(*) bu alt markalarda da var, bu durumda ARÇELİK xx11 modeli 2000TL iken, aynı kalite ve özelliklerdeki ALTUS xy11 modelini 1700TL ye almak bana göre daha cazip. O da 3 yıl garantili bu da, Onda da LG panel kullanılmış bunda da, Onda da X1 işlemci kulalnılmış bunda da, o da ücretsiz montajlı bu da. Tek farkı markası :ok

*= arkadaşlar tüm özellikler aynı derken şunu açıklamama izin verin. mesela VESTEL 123 model tv de Pixellence olarak geçen isim, REGAL 123 model tv de RealVision diye geçer, ancak teknolojinin altyapısı aynıdır. Bunun dışında ana markalarda elbette bazı özellikler daha yüksek tutulur ve kozmetik kısım tabii ki daha görsel üstünlüğe sahiptir lütfen bunları gözden kaçırmayalım :ok

Birde Revizyonlu ürün konusunda fikrinizi almak istiyorum. Vestelde çalışan bir arkadaşım istersem yarı fiyatına yakın bir fiyatla 55" vestel 4k smart tv bulabileceğini söyledi. Bu konuda ne dersiniz revizyonlu ürün almak ne kadar mantıklı? garantileri normalden daha az sanırım 2 yıl veya 1 yıl mı tam bilmiyorum?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Birde Revizyonlu ürün konusunda fikrinizi almak istiyorum. Vestelde çalışan bir arkadaşım istersem yarı fiyatına yakın bir fiyatla 55" vestel 4k smart tv bulabileceğini söyledi. Bu konuda ne dersiniz revizyonlu ürün almak ne kadar mantıklı? garantileri normalden daha az sanırım 2 yıl veya 1 yıl mı tam bilmiyorum?
Özürlü Ürünler 1 yıl, Revizyon ürünler 2 yıl garantili ve kurum içinde değilseniz almanızı çok da önermem :ok

S Çevrimdışı

superhead

Yeni Üye
27 Ağu 2018
18
41
Özürlü Ürünler 1 yıl, Revizyon ürünler 2 yıl garantili ve kurum içinde değilseniz almanızı çok da önermem :ok

Tamamdır o halde 3 yıl garantili vestel veya regal alayım peki vestel için yetkili satıcı dışında alınan tvlerde garanti 2 yıl olarak uygulanır diyorlar bu doğrumu acaba

M Çevrimdışı

MÜŞAVİR

Yeni Üye
28 Ağu 2018
1
48
Arkadaşlar merhaba,

2500 tl bandında TV tavsiyesi alabilir miyim? Kardeşim sordu ama epey uzak ve ilgi alanım dışında bir konu, yardımcı olursanız sevinirim. Sıradan ev kullanıcısı, oturup tv izleyecek işte, başka da bir işi olmaz TV ile.

A Çevrimdışı

amonhotep

Yeni Üye
30 Nis 2018
44
47
Sn. Adem Helvacı Ado Philips 55pos901f üzerine bir konu açmıştım, beni aydinlattiniz tekrar teşekkür ederim.. sorunum şu; aylardır araştırma yapıyorum, LED den oled e geçtim, ikisi arasında gittim geldim, fiyat olarak en fazla 3bin derken 5 bucuklara çıktım. Durup bir düşününce vereceğim parayla alacağım hizmetin orantılı olmayacağını anladım. İster LED ister oled alayım çeşit çeşit sorunlarla karsilasma olasılığım var. Madem böyle ise neden bu kadar paralara çıkıyorum ki demeden edemiyorum. Varsın smart özelliği eksik olsun, varsın hdr, d. Vision , 100 Hz . Olmasın..55 inç olup maçlarda topun izi vesaire sorun oluşturmayacak, takilmayacak, hareketli film sahnelerinde atlama yapmayacak vestel Regal awox sunny nin bir modeli yokmudur? Işık sızması banding blur vs. Sorunları geçiyorum. Bu dediklerimi karşılayacak bir yerli TV yok mu gercekten?

S Çevrimdışı

superhead

Yeni Üye
27 Ağu 2018
18
41
Arkadaşlar birde TELEFUNKEN 55UB5051 55'' 140 CM UHD SMART LED TV var vestel servisi aradım yurtdışı için üretilmiş ihraç fazlası ürün olduğunu garantinin 2 yıl olduğunu ve 40 tl kurulum ücreti olduğunu söyledi. Ne dersiniz 2400 tlye bu tv'yi almak mantıklımı? Fiyatlar biranda uçtu yakında bu fiyatları da bulamayacağız sanırım.

S Çevrimdışı

Serkan.Aydemir

Yeni Üye
20 Haz 2018
12
46
Adem hocam lütfen beni hemen aydınlatın delireceğim. 6 aydır tv baka baka fiyatlar coştu ben hala alamadım. En sonunda modeli 2'ye indirmeyi başardım. Hangisini almalıyım;
LG 49 SK 7900
PHILIPS 55 PUS 7503

Birinin teknoloji birinin inch büyük gibime geldi. Hem maç hem normal hd kanallar hem de ps oynamak için hangisi optimum da yani kısacası hangisini alayım? 2 gün içerisinde ikisinden birini alayım diyorum, ya da sizin 4500 ₺ ye kadar al dediğiniz ne varsa emin olun gidip onu alacağım. Bunlarla aynı görüntü ve ses kalitesini yakalayan bir Vestel varsa o da başım üstüne.

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Adem hocam lütfen beni hemen aydınlatın delireceğim. 6 aydır tv baka baka fiyatlar coştu ben hala alamadım. En sonunda modeli 2'ye indirmeyi başardım. Hangisini almalıyım;
aynen fiyatlar uçtu bende delireceğim
sj850 alacaktım 5 bin tl falandı.kararsızlık yüzünden şimdı bakıyorum 6 bin tl nın üzerine çıkmış
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Sürüyoruz zira biliyoruz ki ana markalardaki tüm kalite ve özellikler(*) bu alt markalarda da var, bu durumda ARÇELİK xx11 modeli 2000TL iken, aynı kalite ve özelliklerdeki ALTUS xy11 modelini 1700TL ye almak bana göre daha cazip. O da 3 yıl garantili bu da, Onda da LG panel kullanılmış bunda da, Onda da X1 işlemci kulalnılmış bunda da, o da ücretsiz montajlı bu da. Tek farkı markası :ok

ozman banada regal yada arçelik marka önerin.istediğim özellıkler önerebilceğiniz markalarda varsa fazla para vermeye gerek yok :)mesela lg j850 v ayarında regal yada arçelık modeli varmı?

T Çevrimdışı

teacher35

Yeni Üye
20 Ağu 2018
17
40
Tercih ettiğiniz her iki marka da 2 yıl garantili ürünlerdir ve ücretsiz montaj hizmetleri yoktur, bu nedenle tercih sebebim olmuyorlar özel koşullar dışında.

Aynı fabrikada üretilmiş REGAL markayı aynı ekonomik koşullarda, aynı kalitede, daha iyi stabil yazılımla, 3 yıl garantili ve ücretsiz montaj hizmeti ile alabilirsiniz.

İncelemeniz üzere 48R6520 - 49R7020 modelleri incelemenizi tavsiye ederim.
Adem Helvacı Ado Adem bey vestel 40fd7300 1650 tl,Regal 48r6520f 2000 tl,vestel 40ub6300 4k 1600 tl ve Philips 43bdl4012n/62 1390 tl arasında hangisine yonelmeliyim?

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219
Sn. Adem Helvacı Ado Philips 55pos901f üzerine bir konu açmıştım, beni aydinlattiniz tekrar teşekkür ederim.. sorunum şu; aylardır araştırma yapıyorum, LED den oled e geçtim, ikisi arasında gittim geldim, fiyat olarak en fazla 3bin derken 5 bucuklara çıktım. Durup bir düşününce vereceğim parayla alacağım hizmetin orantılı olmayacağını anladım. İster LED ister oled alayım çeşit çeşit sorunlarla karsilasma olasılığım var. Madem böyle ise neden bu kadar paralara çıkıyorum ki demeden edemiyorum. Varsın smart özelliği eksik olsun, varsın hdr, d. Vision , 100 Hz . Olmasın..55 inç olup maçlarda topun izi vesaire sorun oluşturmayacak, takilmayacak, hareketli film sahnelerinde atlama yapmayacak vestel Regal awox sunny nin bir modeli yokmudur? Işık sızması banding blur vs. Sorunları geçiyorum. Bu dediklerimi karşılayacak bir yerli TV yok mu gercekten?

55 inç olup maçlarda topun izi vesaire sorun oluşturmayacak, takilmayacak, hareketli film sahnelerinde atlama yapmayacak... malesef şuan için vestelin ürettiği böyle bir televizyon yok, hareketli film sahnelerini geçtim dizi izlerken bile insanlar biraz hareket etmesin, vestel için ips panelde de va panelde de durum aynı, yazılımsal bir sorun sanırım.

H Çevrimdışı

Hunter5234

Yeni Üye
24 Ağu 2018
1
42
Merhaba Adem hocam, Lg50UK6470PLC modeli alakalı fikrinizi alabilir miyim? benim için hdr olması ve 4k performansı önemli. Usbden film izlemeyi seviyorum bütçem en çok 3500 civarı. Smart tv Android olması önemsiz. Şimdiden teşekkürler.

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
55 inç olup maçlarda topun izi vesaire sorun oluşturmayacak, takilmayacak, hareketli film sahnelerinde atlama yapmayacak... malesef şuan için vestelin ürettiği böyle bir televizyon yok, hareketli film sahnelerini geçtim dizi izlerken bile insanlar biraz hareket etmesin, vestel için ips panelde de va panelde de durum aynı, yazılımsal bir sorun sanırım.
bu sorunların olmadığı başka bır marka model varmı*
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

j850 mi yoksa nu 8000 mi?

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt