Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,868
Heeee zaten görünüyorum yani :kop

O zaman sorun yok :kiskis

ooo.png

T Çevrimdışı

teacher35

Yeni Üye
20 Ağu 2018
17
40
Adem Helvacı Ado ,Adem Bey merhaba,
iki sene kullanabileceğim,film ve maç izleme amaçlı ,cok ust duzey olmasına gerek olmayan,sadece goruntu ve ses kalitesinin tatmin edici oldugu bir tv arıyorum ve aklımda hi-level veya seg marka var.
Bu konuda siz ne marka ve model tavsiyesinde bulunursunuz?simdiden cok tesekkurler

T Çevrimdışı

Tkl89

Yeni Üye
25 Ağu 2018
9
35

Video cevabınız için çok teşekkür ederim. İçerik olarak kısa ya da uzun olması değil gereken noktalara parmak basıyor olmanız önemli ve bu noktada elinizden geleni yapmışsınız çok çok teşekkür ederim. Sony'nin belli başlı modellerini inceleme fırsatım olmuştu daha öncesinde. Geçtiğimiz günlerde Samsung qled serisine göz atma fırsatımız oldu. Yalnız 2018 yılı LG modelleri pek bir önceki seneler kadar tatmin edici gelmedi. Bulabilecek olsam 2016 model 8507 diye bir modeli vardı LG nin 49" olması lazım çok beğenmiştim. Teknik veriler önemli olsa da teknoloji işi birazda şansa kaldı aynı anda aynı ürünü alan iki arkadaşımın biri servis ile uğraşırken diğerinin uzun süre cihazı sorunsuz kullandığına şahit oldum. Bu sebeple detaylı bilgilendirmeleriniz ve gözlemleme ile umuyorum ki iyi bir seçim yapabiliriz. Netflix ve amazon prime video üyeliğim var bir de maç konusunda özellikle babam ile haftasonları lig maçlarını ve Avrupanın önde gelen kulüplerini takip ediyoruz. Panel için stres testi olabilecek 4k bir video ile tavsiye etmiş olduğunuz modellere bir deneme yapacağım. Deneyimlerimi burdan paylaşırım hatta video çekip gözünüze çarpan teknik detaylar üzerinde daha etkin bir inceleme de yapabiliriz diye düşünüyorum. Vakit buldukça gözlemlerim ile ilgili gelişmeleri sizlerle paylaşıyor olacağım. Sevgiler...

K Çevrimdışı

Krayir

Yeni Üye
5 Ağu 2018
26
30
Anlıyorum ki çok uç noktalarda kullanıcılar değilsiniz. Bu koşullarda sizin için çok üst düzey modeller seçmeye gerek yok diye düşünüyorum.

Yine anlasdığım şu ki internet konusunda stabil ve smart desteği sağlam bir model lazım.

1-Açı sorununuz olmaması
2-Olası futbol izleme durumunuz

Bu nedenlerle VA panel ürün seçmekte sakınca görmüyorum.

İnternet konusunda stabilite talebimiz ister istemez beni SAMSUNG markasına yönlendiriyor, Açı sorunumuz olmaması nedeniyle VA panelin tepkime avantajını kullanmak adına LG ye yönelmedim.

SAMSUNG Yerine SONY den bakabilirdim ancak bu sefer bütçe konusu önümüze gelecekti o nedenle SONY de bakmadım.

SAMSUNG da ise üst seviyelere çıkmamak adına eski tecrübelerimizin ve rüştünü ispat etmiş bir model olması nedeniyle size MU7000 önerebilirim.

İstesem size kısaca ''MU7000 Bakınız'' da yazabilirdim ancak gerekçelerimi de bilmenizi istedim :ok

Mu7000e mutlaka bakacağım. Peki bahsettiğim modeli tavsiye eder misiniz? Philips pu7803 modelini sormuştum. Gerçi 49 luk versiyonu ips modelmiş sanırım çokta mantıklı olmaz sizin verdiğiniz bilgiler ışığında. Birde 49mu8000 de çok hoşuma gitti görüntü olarak. Bütçeyi biraz aşmaya değer mi sizce? 7000 le 8000 i yanyana görünce çok fark hissettik çünkü eşimle. Sizin görüşünüz nedir bu konuda?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Mu7000e mutlaka bakacağım. Peki bahsettiğim modeli tavsiye eder misiniz? Philips pu7803 modelini sormuştum. Gerçi 49 luk versiyonu ips modelmiş sanırım çokta mantıklı olmaz sizin verdiğiniz bilgiler ışığında. Birde 49mu8000 de çok hoşuma gitti görüntü olarak. Bütçeyi biraz aşmaya değer mi sizce? 7000 le 8000 i yanyana görünce çok fark hissettik çünkü eşimle. Sizin görüşünüz nedir bu konuda?
8000 için kesinlikle değer bütçeniz izin verdiği sürece. Bana MU8000 ve 7303 seçeneği sunsanız tercvihim MU dan yana olur :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado ,Adem Bey merhaba,
iki sene kullanabileceğim,film ve maç izleme amaçlı ,cok ust duzey olmasına gerek olmayan,sadece goruntu ve ses kalitesinin tatmin edici oldugu bir tv arıyorum ve aklımda hi-level veya seg marka var.
Bu konuda siz ne marka ve model tavsiyesinde bulunursunuz?simdiden cok tesekkurler

Tercih ettiğiniz her iki marka da 2 yıl garantili ürünlerdir ve ücretsiz montaj hizmetleri yoktur, bu nedenle tercih sebebim olmuyorlar özel koşullar dışında.

Aynı fabrikada üretilmiş REGAL markayı aynı ekonomik koşullarda, aynı kalitede, daha iyi stabil yazılımla, 3 yıl garantili ve ücretsiz montaj hizmeti ile alabilirsiniz.

İncelemeniz üzere 48R6520 - 49R7020 modelleri incelemenizi tavsiye ederim.

T Çevrimdışı

tolgak

Yeni Üye
26 Ağu 2018
7
27
Adem Helvacı Ado Bey merhabalar,
40''-43'' bir led TV satın alacağım çok yakın zamanda ve öğrenci olmamdan mütevellit fazla esnek değilim bütçe konusunda.
Vestel 40'' Smart ve FullHD olan televizyona 1.650-1.700 TL vermektense gönlüm Awon, Axen, Sunny, Seg gibi markaların aynı özelliklere sahip televizyonlarını 400-500 TL ucuza almaktan yana lakin bu adı az duyulmuş tırnak içinde güven vermeyen markalara olan korkum bunun önüne geçiyor.
Panel vs çok önemli tabi ama sizin fikrinizi almak isterim markalara dahil. SEG markası diğerlerine göre biraz daha mı güvenilir sanki bilemedim. Bazı şikayet sayfalarında okuduğum üzere bu markaların paketi açıldığında dahi kırık çıkmaları çok meşhur.
Sizce bu 400-500 TL tasarruf edip bu markalara mı yönelmeliyim yoksa almışken Vestel marka mı almalıyım, şimdiden teşekkürler.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
40''-43'' bir led TV satın alacağım çok yakın zamanda ve öğrenci olmamdan mütevellit fazla esnek değilim bütçe konusunda.
Vestel 40'' Smart ve FullHD olan televizyona 1.650-1.700 TL vermektense gönlüm Awon, Axen, Sunny, Seg gibi markaların aynı özelliklere sahip televizyonlarını 400-500 TL ucuza almaktan yana lakin bu adı az duyulmuş tırnak içinde güven vermeyen markalara olan korkum bunun önüne geçiyor.
Panel vs çok önemli tabi ama sizin fikrinizi almak isterim markalara dahil. SEG markası diğerlerine göre biraz daha mı güvenilir sanki bilemedim. Bazı şikayet sayfalarında okuduğum üzere bu markaların paketi açıldığında dahi kırık çıkmaları çok meşhur.
Sizce bu 400-500 TL tasarruf edip bu markalara mı yönelmeliyim yoksa almışken Vestel marka mı almalıyım, şimdiden teşekkürler.

Cevabın Birazdan geliyor :ok

K Çevrimdışı

Krayir

Yeni Üye
5 Ağu 2018
26
30
8000 için kesinlikle değer bütçeniz izin verdiği sürece. Bana MU8000 ve 7303 seçeneği sunsanız tercvihim MU dan yana olur :ok

İlginiz için çok teşekkürler öncelikle. Adem bey yazdığım tv de yanlış anlaşılma olmasın 49pus7803 modeli. şu televizyon.
Vatan bilgisayarda 3 tv yi yanyana gördüm. Bunlar sırasıyla 49mu8000 50mu7000 49pus7803. Fiyat olarak 8000 hepsinden yüksek ama mu7000 ile pus7803 yakın fiyatlar. Açıkçası en başarılı olan mu8000 di. Ancak bütçeyi biraz aştığı için mu7000 ile pus7803 ü kıyasladım basit olarak. Görüntü olarak philips daha iyi geldi bir tık. Şimdi son olarak soruyorum ve sizi daha çok yormak istemiyorum.

Samsung 50mu7000 ile philips 7803 kıyaslamasında sonuç sizce ne olur. Bu kıyaslamada öncelik görüntü kalitesi ardından da diğer öncüller olarak değerlendirebilir misiniz? Bahsettiğim philips modeliyle alakalı bilgi bulamadım pek sizin bildikleriniz nelerdir?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Geri
Üst Alt