cetjn Çevrimdışı

cetjn

Yeni Üye
3 Tem 2018
10
Philips PUS7502 kullanan varsa yorumlarını alabilir miyiz. 4K futbol maçları ve PS4 Pro kullanımı için önerir misiniz.
Sony XF9005 ten fiyatı 6500 TL den aşağı düşmeyeceği için vazgeçtik
Ben ürünün siparişini verdim 49PUS7502 aldım, gönül Sony almak isterdi ama bütçeyi o kadar zorlayamadım. Ürün geldi ama kurulumu Cumartesi günü yapacaklar.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Regal diye çıktı marka doğru sanırım. Marka takıntım yok ama bu da yerli değil mi ? Vestelin üretimi diye biliyorum yanılıyormuyum ? . İncelemeye aldım bunuda , f/p açısından mantıklı gibi 2500-2800 aralıgında.. Vestelin 49ub8300 serisinden bahsediyorsak onu da inşallah danışayım size ürün kodunu öğrenip.. Bu da 2500 civarındaymış sanırım.. Çok teşekkürler tekrardan
Evet doğrudur azizim, Bilgi bekliyorum sizden :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ben ürünün siparişini verdim 49PUS7502 aldım, gönül Sony almak isterdi ama bütçeyi o kadar zorlayamadım. Ürün geldi ama kurulumu Cumartesi günü yapacaklar.
7502 ve 7503 modelleri Can abimiz oldukça ön plana çıkartmıştı diye hatırlıyorum.

Ürün kurulumu sonrası sizin görüşleriniz asıl önemli olan, bekliyorum incelemeniz sonrası görüşlerinizi nasipse :ok

K Çevrimdışı

Krayir

Yeni Üye
5 Ağu 2018
26
30
Adem Helvacı Ado bey merhabalar tekrardan. Ilk mesajımın tekrarlayarak atıyorum.
Adem bey. Dediğiniz gibi bu televizyonları inceledim ancak fiyatları dolayısıyla genel olarak ümidim kırıldı diyebilirim. Biraz da sanırım profilimde yanlış bir anlaşılma olmuş. Benim profilim maçları ve filmleri kaliteli izlemek. Eşimin ki ise dizileri ve youtube izlemek. Yani sosyal derken tam olarak kastettiğinizi anlamamış olsam da televizyondan beklentim iyi bir görüntüsü olsun, maçlarda topun arkasında iz gibi şeyler oluşmasın ve miracast dedikleri olay olsun.

Ayrıca hazır yazma fırsatını bulmuşken sorayım. Bugün vatanda dediğiniz tv leri ararken bir özellik gördüm direk telefondan yansıma gibi ama sadece ios a özel dediler. Bunun android versiyonu olan tv var mı ve varsa tavsiye eder misiniz?
Ve de bir tv tavsiyesi geldi vatanda ki çalışanlardan. Muhtemelen prim vs olduğu içindir ancak Philps pus7803 tavsiye ettiler. 49" olarak bakınca da görüntüsü falan hoşuma gitti. Detaylı inceleyemedim tabi çok anlamadığım için. Siz ne diyorsunuz o tv konusunda acaba?
Bu arada bütçem 3500 civarı tekrardan belirteyim.
Ek olarak şunu söyleyeyim bu modeli alacaktım ancak vaktim olmadı indirimle 3800 oluyordu philps modeli. Ancak aklım yanında gördüğüm mu8000 de kaldı. Ne yazık ki üretimi bitmiş. Zaten bütçemin üzerinde. Şuan ki fiyatları çok bilmiyorum. Cevap için şimdiden tesekkür ederim.

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
825
needd needd,
Merhabalar,

Ailemin kullanabileceği 49" IPS panel tv arıyorum. En fazla ort 3500tl civarı düşünüyorum.
Genelikle tv izlemek için kullanılacak, belki arada youtubeda kullanılır.

İlk 49pus7502 baktım ama philips menüsünün yavaşlığı onları soğutabilir. Ambilight olması güzel ancak kullanımı çıldırtabilir mi? Şuan teledünya uydu alıcısı kullanılıyor.
49xe7005 bu forumda sony giriş seviye panellerinin çokta iyi olmadığına dair yorum okudum.
49mu7400de sonradan yaşanan sıkıntılara dair yorumlar gördüm.

Hangisini tavsiye edersiniz yada bunların dışında olan tavsiyeleriniz var mı?

Bu tip modellerle uğraşmak yerine a101, bim'e gelen fason markalardan alsam daha mı iyi olur bilemedim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

güncel
Adem Helvacı Ado

xcage46 Çevrimdışı

xcage46

Yeni Üye
2 Haz 2018
10
42
Herkese merhabalar. Sizlerden bir konuda fikir vermenizi rica ediyorum. Bir arkadaştan 55b7 alma durumum var. Fiyatı 5.750₺ temiz 3-4 aylık sorunsuz evde kullanılmış TR garantili faturalı tv. Bu fiyata 5.750₺’ye alınır mı?..fiyat iyi midir?..

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219
Herkese merhabalar. Sizlerden bir konuda fikir vermenizi rica ediyorum. Bir arkadaştan 55b7 alma durumum var. Fiyatı 5.750₺ temiz 3-4 aylık sorunsuz evde kullanılmış TR garantili faturalı tv. Bu fiyata 5.750₺’ye alınır mı?..fiyat iyi midir?..

oled tv alacak bütçen varsa kesinlikle almalısın, tv im arızalanınca gittim oled tv aldım ve çok memnunum, arızalan tv min yerine 55ud9400 geldi, görüntü olarak oledin yanına yaklaşamaz, oled de herşey çok net, led tv lerde puslu bir görüntü var bu beni rahatsız ediyor, sanki biri siyah perdenin arkasından ışık tutyomuş gibi.

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Adem bey tekrar merhaba.en son mu9000 ile sj850v karşılaştırması yapıyorduk.siz görüntüleri teknolojileri bakımından mu9000 üstün bir cihaz söylemiştiniz.lakin epey.comda karşılaştırdığımda sj850 puanı daha yüksek gözüküyordu.
SJ850 V tv piyasada pek kalmadı gibi.aslında pahalı tv almak da istemiyorum.haftada 3-4 gün tv kanallarından dizi izliyorum.birde hafta da bir kendi takımının maçını izlemeyi düşünüyorum.tv odası güneş alıyor.yani tv pencereye yakın olacak.eski tüplü tv yi kullanırken bazen perdeyi kapatmak zorunda kalıyordum.3-35 metre mesafeden izlemeyi düşünüyorum.arşivimdeki filmleri bazen ışıkları kapatarak ızlemek istiyorum.seste önemli.yani ayrıyetten ses sistemi almak istemiyorum.bu özellıklerde son teknoloji tv almak istiyorum.ip tv kodlarını açmasını istiyorum .marka takıntım yok ancak çoğu kişi lg tv tavsiye ediyor.kullanımıda basit olmasını istiyorum.bu özellıklerde acilen 140 ekran tv almak gerekiyor.bütçe maksimimum 5 yada 5.55 olabilir.daha düşükde olsa iyi olur

cetjn Çevrimdışı

cetjn

Yeni Üye
3 Tem 2018
10
Aldığım Philips 49PUS7502 için 2 günlük kullanım yorumlarımdır:

Ürün aldığım yerden Yurtiçi kargo ile gönderildi, evde bulunmadığım için şubeden kendim aldım. kargo geleceği gün kurulum için aradım yoğunluktan ertesi gün için randevu verebilirlermiş, ben kendim için uygun bir zaman aldım. yetkili servis geldi kurdu bir iki şey gösterdi saat geç oldğu için fazla tutmadım, ekran testlerini yaptırmadım. Televizyon 2017 üretimi olduğu için satın alma opsiyonu yok bazen limitli stok geliyor denk gelirse alınabiliyor.

TRT 4K kanalında herhangi bir sıkıntı yoktu, Digiturk 400. Kanalda herhangi bir sorun yoktu (2160p 50hz yayın veriyor.)
Ps4 Pro ile 1 ve 2 HDM girişlerinden gerekli ayarları yaptıktan sonra 4k 60hz ve HDR görüntü alınıyor. Yine ayarlardan HDR Premimum aktif edilebiliyor. Bu iş için aldığım Paugge hdmi kablosu ile ps4 prodan 4k 60hz görüntü alamadım ps4 ile gelen kablo ile alabildim.

Digiturk kullandığım için kendi uydusunu kullanmadım ama taratıp hazır hale getirdim, uydu frekanslarını kendisi buluyor uydu ismi ile aratıyorsunuz kendine göre bir sıralama ile kuruyor (internete bağlı olmak gerekebilir.)

Güncelleme yapmadan Youtube'da 4k 60hz denemesi yaptım ses var görüntü hareket etmiyordu. Tekrar denemek gerekiyor güncellemeden sonra denemedim. (bu bir kaç videoda oldu, ses ve görüntü gelen videolarda vardı 4k 60hz)

Android arayüz kullanımına alışınca kolay. Menünün ilk açılma hızı biraz yavaş. Hazırda yüklü gelen uygulamalardan tivibu digiturkplay çalışmıyor uygulamaların yeni sürümleri de yok zaten markette. Diğer uygulamaları denemedim, Netflix ve Youtube çalışıyor.

Televizyonun varsayılan renkleri çok renkli geliyor, renk arttırmayı orta, renk seviyesini 70>50 ye alarak değiştirdim, kişiye göre değişir renk olayı.

Parlaklık olarak iyi gözüküyor, VA panel kullanmadığım için karşılaştırma yapamayacağım önceki televizyonumda IPS paneldi yeterli geldi.

Kumandası 2 taraflı arka yüzünde Türkçe karakter olmayan klavye tuşları var, ince ve önceki televizyonun kumandasına göre ağır ama çok da ağır değil. Kendi uydusunu kullanacaksanız ona uygun tuşları bulunuyor,

Harici disk üzerinden video oynatmayı kullanmayacağım için denemedim. harici disk için usb2 ve usb 3 girişleri bulunuyor.

Kendi ses sistemi yeterli televizyonun alt şeridinde bar şeklinde ve arka tarafta woofer olarak hoparlörü var. ses sistemi kullandığım için çok kullanmadım.

Ambilight özelliği güzel ama oyun oynarken dikkat dağıtıyor, sporda hep yeşil olduğundan kullanma gereği duymadım. Film tv izlerken açılabilir, uygun ortamdayken görüntüyle iyi uyum sağlıyor.

Televizyonun altındaki hoparlörün üstünde bulunan metal şeridi çok ısınıyor, normal mi, ilerde sorun yapar mı bilmiyorum.

Televizyon almak isteyenler mağazalardaki demo yayınlara göre karar vermesinler oradaki görüntüler işlenmiş hdr yüksek çözünürlüklü videolar. uydudan 720p 1080i olan kanal görüntülerini izleyip karar versinler.

Bu yorumlardan çoğunluğu kişisel tercihler, kişiye göre değişebilir.

Herkese iyi bayramlar.

Geri
Üst Alt