T Çevrimdışı

teacher35

Yeni Üye
20 Ağu 2018
17
40
Adem Bey merhaba,
iki sene kullanabileceğim,film ve maç izleme amaçlı ,cok ust duzey olmasına gerek olmayan,sadece goruntu ve ses kalitesinin tatmin edici oldugu bir tv arıyorum ve aklımda hi-level veya seg marka var.
Bu konuda siz ne marka ve model tavsiyesinde bulunursunuz?simdiden cok tesekkurler

E Çevrimdışı

Erdempal

Yeni Üye
10 Tem 2018
4
37
SEG her türlü 2 yıl garantidir değişmez.
VESTEL ise Yetkili bayi satışında 3, Spot satışlarda 2 yıl garantilidir.

Ben yine de 6520 der kenara çekilirim :ok
Adem Helvacı Ado Bey öncelikle hayırlı bayramlar dilerim. Bayram içerisinde cevap vermeniz için değil ne zaman müsait olursanız fikrinizi paylaşmanız adına bunu yazıyorum. Son tavsiyeniz ışığında 3 yıl garantili + fixpack paketli olarak 49R6520F aldım. Aşağıda kodunu paylaşıyorum. Anakart, panel tipi yorumlarını rica ederim. Ayrıca son güncel sürüm için yardımınızı rica ederim.

IMG_20180821_082449fb6ad203f8d0192d.jpg
IMG_20180818_19082447f75b88396918b0.jpg

K Çevrimdışı

Krayir

Yeni Üye
5 Ağu 2018
26
30
Adem Helvacı Ado
Adem bey öncelikle bayramınız mübarek olsun.
Sizi sıkıştırmak gibi olmasını istemem ancak görüşlerinize çok değer verdiğim ve bayramdan sonra tv yi almayı düşündüğüm için tekrardan yazıyorum. Önceki yazdıklarıma cevap verme şansınız olmadı sanırım ancak müsait olduğunuz bir zamanda cevaplarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ediyorum. Iyi bayramlar.

T Çevrimdışı

Tkl89

Yeni Üye
25 Ağu 2018
9
35
Arkadaşlar herkese merhaba... Foruma yeni katıldım, bu da ilk mesajım :) Bir süredir paylaşımları okuyordum fikir edinmek maksadıyla ve gerçekten reklam yapılmaksızın gelen tavsiyeler çok hoşuma gitti. Emeği geçen sizlere teşekkür ederim. Soruma gelecek olursam 4k bir televizyon almayı düşünüyoruz. Ailece teknolojiyi takip etmeyi severiz ancak forumda okuduğum kadarıyla ne marka, ne de fazla verilen paranın mutlak kalite olmayacağını sizlerden öğrenmiş oldum. Genel olarak 4k film izleme, pc bağlama Netflix YouTube maç izleme gibi şeylerle birlikte rutin dizi izlemeler de olacak tabiki... Şu sıralar gezdiğimiz mağazalar oldu ancak her mağaza kendi ürününü en iyisi bu diyerek pazarlıyor bu da kafa karışıklığına sebep oluyor. Ambilightın kozmetik güzelliği sebebiyle dikkat çekici olduğunu söyleyebilirim en azından aile içinde beğenildi ama aceleci davranmamak doğru olacak diye düşünüyorum. Sizlerden gelecek fikirlere açığım. Herkese iyi forumlar diliyorum...

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado Bey öncelikle hayırlı bayramlar dilerim. Bayram içerisinde cevap vermeniz için değil ne zaman müsait olursanız fikrinizi paylaşmanız adına bunu yazıyorum. Son tavsiyeniz ışığında 3 yıl garantili + fixpack paketli olarak 49R6520F aldım. Aşağıda kodunu paylaşıyorum. Anakart, panel tipi yorumlarını rica ederim. Ayrıca son güncel sürüm için yardımınızı rica ederim.

IMG_20180821_082449fb6ad203f8d0192d.jpg
IMG_20180818_19082447f75b88396918b0.jpg
Seri numarası bu barkod değil azizim diğer taraftaki :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
sorularımıza cevap veren yardımcı olacak kımse yoksa boşuna mesaj yazıp beklemeyelım

Yani ben bütün yaz durumumu izah edip özür dilemekten yoruldum eğer bana sitem ettiyseniz. Yazın başında da defalarca belirtmiştim sonbahara kadar çok aktif olamayacağımı :)

Sota Sota kardeşim benim forumda online olduğum zamanlar forumun bir köşesinde bir ibare oluşturabilmek gibi bir özellik varmdıır acaba? :alala

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Arkadaşlar herkese merhaba... Foruma yeni katıldım, bu da ilk mesajım :) Bir süredir paylaşımları okuyordum fikir edinmek maksadıyla ve gerçekten reklam yapılmaksızın gelen tavsiyeler çok hoşuma gitti. Emeği geçen sizlere teşekkür ederim. Soruma gelecek olursam 4k bir televizyon almayı düşünüyoruz. Ailece teknolojiyi takip etmeyi severiz ancak forumda okuduğum kadarıyla ne marka, ne de fazla verilen paranın mutlak kalite olmayacağını sizlerden öğrenmiş oldum. Genel olarak 4k film izleme, pc bağlama Netflix YouTube maç izleme gibi şeylerle birlikte rutin dizi izlemeler de olacak tabiki... Şu sıralar gezdiğimiz mağazalar oldu ancak her mağaza kendi ürününü en iyisi bu diyerek pazarlıyor bu da kafa karışıklığına sebep oluyor. Ambilightın kozmetik güzelliği sebebiyle dikkat çekici olduğunu söyleyebilirim en azından aile içinde beğenildi ama aceleci davranmamak doğru olacak diye düşünüyorum. Sizlerden gelecek fikirlere açığım. Herkese iyi forumlar diliyorum...

Hoşgeldiniz kardeşim;

Eğer isminizi bahşeder ve biraz da zaman tanırsanız size video cevap verebilirim :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado
Adem bey öncelikle bayramınız mübarek olsun.
Sizi sıkıştırmak gibi olmasını istemem ancak görüşlerinize çok değer verdiğim ve bayramdan sonra tv yi almayı düşündüğüm için tekrardan yazıyorum. Önceki yazdıklarıma cevap verme şansınız olmadı sanırım ancak müsait olduğunuz bir zamanda cevaplarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ediyorum. Iyi bayramlar.
Değerli kardeşim öncelikle ben de sizlerin bayramını kutluyor, sevgi saygı ve selamlarımı iletiyorum.

Bu gece ve haftasonumu tamamen biriken sorulara ayırmayı planlıyorum Allah nasip ederse. Eski mesajlarınızdan sorunuzu bulup onu da mutlaka cevaplayacağım içiniz rahat olsun :ok

T Çevrimdışı

Tkl89

Yeni Üye
25 Ağu 2018
9
35
Hoşgeldiniz kardeşim;

Eğer isminizi bahşeder ve biraz da zaman tanırsanız size video cevap verebilirim :ok

Hoş buldum, Tuğra ben. Şimdiden çok teşekkür ederim. Gerçekten yararlı olacağını düşündüğüm bilgiler okumuş oldum. Umarım seçime giden yolda memnun kalacağımız bir tercih yapabiliriz ailece...

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Dediklerinizi çok iyi anladım. Zaten tahmin ettiğim cevapta buydu :) Sorunsuz tv yoktur evet ama göze batmayacak sıradan bir kullanıcının dikkatini çekmeyecek sorunları olan televizyon çeşidi benim aradığım. Yani dediğiniz gibi sorun katsayısı düşük olacak ve benim profilime uygun bir tv lazım.
Ancak bir hanımcı olarak öncelik benim tv profilim değil ne yazık ki :) Eşimin profili şöyle; dizi izler tlc izler ve en önemlisi tv+ kullanmayı seviyor ve youtube takipçisi.
Benim ise en çok yaptığım şeyler çekirdeğimi cipsimi alıp arada sırada maç izlemek ama genel olarak internetten dizi izlemek. Bunu da pc yi takıp yapabilirim açıkçası. Benim için en önemli nokta görüntü kalitesi. O yüzden 4k tvlere yöneliyorum.
Evim kuzey cephe ama önü açık ancak ne derece ışık alıyor onu tam yerleşmediğim için çok bilmesemde çok fazla alacağını düşünmüyorum ki asıl izlenme zamanı akşam vakti olacak. Keza çok fazla farklı açıdan izleme olmayacak odanın eni 3 metre yani yaklaşık olarak 2,5 metre mesafeden izleme durumunda olacağız gibime geliyor. Bunlara göre bir tavsiye verebilirseniz çok sevinirim.
Ayrıca zaman ayırıp bu şekilde güzel bir cevap verdiğiniz için de çok teşekkür ederim. Gerçekten ilgili biri olunca insanın güveni artıyor ve keyfi yerine geliyor.

Anlıyorum ki çok uç noktalarda kullanıcılar değilsiniz. Bu koşullarda sizin için çok üst düzey modeller seçmeye gerek yok diye düşünüyorum.

Yine anlasdığım şu ki internet konusunda stabil ve smart desteği sağlam bir model lazım.

1-Açı sorununuz olmaması
2-Olası futbol izleme durumunuz

Bu nedenlerle VA panel ürün seçmekte sakınca görmüyorum.

İnternet konusunda stabilite talebimiz ister istemez beni SAMSUNG markasına yönlendiriyor, Açı sorunumuz olmaması nedeniyle VA panelin tepkime avantajını kullanmak adına LG ye yönelmedim.

SAMSUNG Yerine SONY den bakabilirdim ancak bu sefer bütçe konusu önümüze gelecekti o nedenle SONY de bakmadım.

SAMSUNG da ise üst seviyelere çıkmamak adına eski tecrübelerimizin ve rüştünü ispat etmiş bir model olması nedeniyle size MU7000 önerebilirim.

İstesem size kısaca ''MU7000 Bakınız'' da yazabilirdim ancak gerekçelerimi de bilmenizi istedim :ok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,868
Yani ben bütün yaz durumumu izah edip özür dilemekten yoruldum eğer bana sitem ettiyseniz. Yazın başında da defalarca belirtmiştim sonbahara kadar çok aktif olamayacağımı :)

Sota Sota kardeşim benim forumda online olduğum zamanlar forumun bir köşesinde bir ibare oluşturabilmek gibi bir özellik varmdıır acaba? :alala

Masaustunde Sag Ustte, Mobılde Enaltta Onlıne Yonetıcıler Kısmında

Aktıf Oldugun Zaman Kocaman Avatarın ve Nıckın Gozukmekte :hihi

Geri
Üst Alt