Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Sn. Adem Helvacı Ado , PS3 almayı düşünüyorum ama şu an mevcut konsol yok. Asıl sorun maçlarda ve hareketli film sahnelerinde atlama takılma tekleme yapmaması. Regal tavsiyeniZe uymayı planlıyorum, çünkü size bilgi olarak ciddi güveniyorum. En kısa sürede Gidip bir elektronik markette canlı izleyeceğim. Teşekkürler.
Benim de sizden en önemli ricam bu, lütfen ama lütfen kimden ne tavsiye alırsanız alın, mutlaka ürünü canlı canlı izleyin :ok

C Çevrimdışı

Cetin

Yeni Üye
3 Eyl 2018
4
28
Arkadaşlar Merhaba

Forumumuzda Sıkça sorulan Televizyon tavsiye sorularına istinaden böyle bir konu başlığı açmanın gerekli olduğuna yönetim olarak karar verdik ve bu görev bana atandığı için sizlere kısa bir çalışma yapma gereği duydum.

Televizyon konusunda tavsiye isteyen değerli üyelerimizin, aşağıdaki sorduğumuz bazı temel sorulara mümkünse cevap vererek sorularını sormaları durumunda elimizden geldiğince kendisine uygun marka model ve bütçede ürün önermeye çalışacağımızı bilmenizi isterim.

Kullanıcı Profili

Arkadaşlar bu soru siz değerli üyelerimizin televizyon seçimindeki en önemli unsurlardan birisidir. Seçeceğiniz televizyonun teknik yapısı ile sizin kullanıcı profilinizin örtüşmesi durumunda yıllarca keyifle kullanacağınız bir ürünü seçebilmeniz ve bizim sizlere yardımcı olabilmemiz çok daha kolay olacaktır. Sizin bir futbol aşığı olmanız, ürün seiminde performansı daha dikkat edilmesi gereken bir TV seçimine zorlar bizleri. Aksiyon filmlerinin vazgeçilmez hayranı iseniz ona uygun, Belgeselci iseniz ona uygun, Yakın mesafe ofis kullanıcısı iseniz ona uygun TV seçilmesi gerektiğini unutmayınız. Bu anlamda Sorunuzu sorarken bizlere biraz da olsa kendinizden ve kullanıcı profilinizden bahsederseniz sizlere daha kolay yardımcı olabileceğimizi lütfen unutmayınız.

Ürünün Kullanım Ortamı

Evet değerli arkadaşlar ikinci önemli konu ise televizyonunuzu nerede ve hangi koşullarda kullanacağınız konusudur.
Yoğun Gün ışığı alan, Aşırı sıcak, Aşırı soğuk, Aşırı Tozlu, Aşırı nemli gibi ince detaylar da bu tercihlerimizde bzileri bazı önlemler almaya/aldırmaya zorlayabilir.

Oturma Düzeni

Yine en önemli konuların başına oturma düzeniniz gelir. Kare bir odada fazla yan açılara dağılarak izlediğiniz bir ortamda kullanılacak TV ile, Dikdörtgen bir odada karşı cepheden izleyeceğiniz tv nin de seçiminizde büyük etkiler yaratacağını unutmayınız. Buna paralel Yaşam ünitesinde duracak bir televizyon ile Duvara yüksek asılmış tv lerin de sizin izleyici alışkanlığınız ve ürün performansının örtüştürülmesi gereken bir durum olduğunu unutmamanızı rica ederiz.

Zaman içerisinde gelişen teknolojik özelliklere ve sizlerden gelen taleplere göre konu başlığını revize edebiliriz.

Değerli görüşlerinizi de bizlerden esirgememenizi rica eder, Satın alacağınız Televizyonlarınızın şimdiden sizlere hayırlı olmasını dileriz.
Abi crt tvler hakkında bi konu açmayı düşünüyormusunuz

S Çevrimdışı

superhead

Yeni Üye
27 Ağu 2018
18
41
boş bir bellek içerisime klasörsüz olarak yerleştirin, belleği tv ye takın, tv fişini çekin, Uzaktan kumandanın OK tuşuna basılı tutarak fişi takın.

Sonucu bildirin lütfen.
Üstad Gece biraz araştırdım bu forumdada konusu açılmış benim tv'nin birebir aynısı vestel tvlerde bu sorun görülmüş ve fişi çekip yeniden takma ile geçici olarak çözülmüş. Bende öyle yaptım düzeldi ama bunu sık sık tekrarlarsa ne yapacağım bilmiyorum servis bunu sorun olarak görmüyormuş sanırım anakarttan kaynaklanıyormuş. Tavsiyeniz ne olur bu konuda ne yapmalıyım tekrarlarsa servis çağırayım değilmi?

Bahsettiğim konu: https://tavsiyeforumu.com/konu/55-u...ekmeden-televizyon-acilmiyor.1199/#post-42687

S Çevrimdışı

superhead

Yeni Üye
27 Ağu 2018
18
41
İyi geceler Forum ahalisi ve Ado üstadım Adem Helvacı Ado,
Bildiğiniz gibi cuma gün regal 55r7020u Satın almıştım ve dün regal yazısı ekranda donmuştu. ayrıca 2 ölü pixel ve birazda bulutlanma olunca bugün bayiye gittim ve bu tvyi değiştirmek istediğimi söyledim bayi elinde aynı tv kalmadığını istersem aynı fyata Regal 49R8560U verebileceğini söyledi bende inceledim ve beğendim kabul ettim servis akşama doğru öncekini aldı bu tvyi kurdu.

Şimdi servis menüsüne girdiğimde TV life time 14520 görünüyor. Ürün kapalı kutuydu ama kutu checked yazılı bir bantla kapatılmıştı Bayi bana teşhir ürünümü gönderdi acaba? Bilen arkadaşlardan Acil cevap rica ediyorum moralim sıfıra indi artık
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Seri no S/N: 8018330 800086

Şimdi kutuyu tekrar kontrol ettim aras kargo ile D marketten (Hepsiburada sanırım) 30.06.2018 tarihinde bayiye gelmiş Buda anormal değilmi?

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Hocam sizden cevap alamayınca kampanya biteceği için karar vermek zorunda kaldım ve LG 49SK79 aldım. İnşaallah doğru karar vermişimdir ?
Sizin adınıza çok sevindim, aynı zamanda kullanım sonrası izlenimlerinizi belirten, bu marka model başlığı ile bir konu açıp görüşlerinizi de bizimle paylaşmanızı rica etsem yaparmısınız acaba? :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
İyi geceler Forum ahalisi ve Ado üstadım Adem Helvacı Ado,
Bildiğiniz gibi cuma gün regal 55r7020u Satın almıştım ve dün regal yazısı ekranda donmuştu. ayrıca 2 ölü pixel ve birazda bulutlanma olunca bugün bayiye gittim ve bu tvyi değiştirmek istediğimi söyledim bayi elinde aynı tv kalmadığını istersem aynı fyata Regal 49R8560U verebileceğini söyledi bende inceledim ve beğendim kabul ettim servis akşama doğru öncekini aldı bu tvyi kurdu.

Şimdi servis menüsüne girdiğimde TV life time 14520 görünüyor. Ürün kapalı kutuydu ama kutu checked yazılı bir bantla kapatılmıştı Bayi bana teşhir ürünümü gönderdi acaba? Bilen arkadaşlardan Acil cevap rica ediyorum moralim sıfıra indi artık
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Seri no S/N: 8018330 800086

Şimdi kutuyu tekrar kontrol ettim aras kargo ile D marketten (Hepsiburada sanırım) 30.06.2018 tarihinde bayiye gelmiş Buda anormal değilmi?

Seri numarası temiz, Geçmişe dair hiç bir kayıt yok, yani başkası kullanıp iade edip de size satılmuış bir ürün değil lakin muhtemelen bayi teşhirinde kullanılmış ürün. Fabrikada asla bu kadar süre test olmaz.

S Çevrimdışı

superhead

Yeni Üye
27 Ağu 2018
18
41
Seri numarası temiz, Geçmişe dair hiç bir kayıt yok, yani başkası kullanıp iade edip de size satılmuış bir ürün değil lakin muhtemelen bayi teşhirinde kullanılmış ürün. Fabrikada asla bu kadar süre test olmaz.

Ne yapmamı tavsiye edersin üstad? Birde bord mb130 ve Va panel sanırım değilmi?

S Çevrimdışı

superhead

Yeni Üye
27 Ağu 2018
18
41
MB130P anakart ve SMSNG VA :ok

Panel test yaptınmı?

Evet ölü pixel yok bulutlanma sağ tarafta biraz var ışık sızması yok sayılır.

naviga naviga, Hayır saat değil dakika ama yinede çok fazla. Ado üstadın da yazdığı gibi fabrikada bu kadar deneme yapılmaz. Ürün kapalı kutuydu ama checked yazılı bantla kapatılmıştı kutu. orjinali mi böyle bilmiyorum.

Birde bayi Tv'yi hepsiburada'dan almış. Hepsiburadanın daha önce tv'yi sattığını alan kişinin iade ettiğini sonra bayinin alıp bana sattığını tahmin ediyorum artık ama emin değilim tabiki. Kutu üzerinde aras kargo tarafından 30.06.2018 tarihinde yapıştırılmış etiket var alıcı ve gönderici bilgileri var. alıcı bizim bayi, gönderici D-Market (Hepsiburada)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Evet ölü pixel yok bulutlanma sağ tarafta biraz var ışık sızması yok sayılır.

naviga naviga, Hayır saat değil dakika ama yinede çok fazla. Ado üstadın da yazdığı gibi fabrikada bu kadar deneme yapılmaz. Ürün kapalı kutuydu ama checked yazılı bantla kapatılmıştı kutu. orjinali mi böyle bilmiyorum.

Birde bayi Tv'yi hepsiburada'dan almış. Hepsiburadanın daha önce tv'yi sattığını alan kişinin iade ettiğini sonra bayinin alıp bana sattığını tahmin ediyorum artık ama emin değilim tabiki. Kutu üzerinde aras kargo tarafından 30.06.2018 tarihinde yapıştırılmış etiket var alıcı ve gönderici bilgileri var. alıcı bizim bayi, gönderici D-Market (Hepsiburada)
Yukarıda da yazdığım gibi ürünün geçmişi temiz, VESTEL markalı ürünlerde tüm satışlar sistemde kayıtlıdır AHB uygulaması nedeniyle.

Bence kutuyu alt banttan usulca açıp, bir süre çalıştırıp geri toplamışlardır .

Geri
Üst Alt