Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,578
40
Elinize emeğinize sağlık çok teşekkür ederim 🙏
Bir de Sony X90L modeli var fakat artık Türkiye'den çekildiler, bir de fiyat tuzludur. O nedenle Sony önerisi yapmadım.

T Çevrimdışı

Tv sorun

Yeni Üye
30 Haz 2023
3
38
Samsung55bu8000 ile LG55UQ8100 ve philips 55pus8807 arasından hangisi daha iyi olur yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar standart ev kullanımı uzun ömürlü sağlam servisi iyi olan
LG nin akıllı kumandası işlevsel galiba samsung unki türkçe algılamıyor gibi şeyler doğru mu?
Samsung 17
Lg 18
Philips 21 civarı

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

sniperdayi

Yeni Üye
16 Eyl 2019
7
43
40-43" ekran aralığında ucuz ama baş ağrıtmayacak netflix, youtube, wifi ve smart tv olan bir televizyon önerebilir misiniz?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
40-43" ekran aralığında ucuz ama baş ağrıtmayacak netflix, youtube, wifi ve smart tv olan bir televizyon önerebilir misiniz?
Bu işlerin hepsini en ucuza yapabileceğiniz (En azından bir süre) ürünler genellikle Vestel ve alt markalarının ürünleridir. Birkaç ürün için araştırma yapın ve model bilgilerini paylaşın, detay bilgileriyle ilgili yardımcı olalım. Ancak bir konuda özellikle aklınızda bulunsun, TV' lerin, özellikle de uygun fiyatlı TV' lerin smart özellikleri konusunda çok fazla beklentiniz olmasın. Bir süre sonra donanımları gelişen yazılım özelliklerine yeterli gelmeyecek ve bir harici ürün temin etmek zorunda kalacaksınız. Ayrıca 40-43" aralığında zaten çok fazla sayıda ürün kalmadı. Dolayısıyla seçenekler oldukça dar olacaktır.

S Çevrimdışı

sniperdayi

Yeni Üye
16 Eyl 2019
7
43
Bu işlerin hepsini en ucuza yapabileceğiniz (En azından bir süre) ürünler genellikle Vestel ve alt markalarının ürünleridir. Birkaç ürün için araştırma yapın ve model bilgilerini paylaşın, detay bilgileriyle ilgili yardımcı olalım. Ancak bir konuda özellikle aklınızda bulunsun, TV' lerin, özellikle de uygun fiyatlı TV' lerin smart özellikleri konusunda çok fazla beklentiniz olmasın. Bir süre sonra donanımları gelişen yazılım özelliklerine yeterli gelmeyecek ve bir harici ürün temin etmek zorunda kalacaksınız. Ayrıca 40-43" aralığında zaten çok fazla sayıda ürün kalmadı. Dolayısıyla seçenekler oldukça dar olacaktır.
Mesela

Onvo OV43250 Full HD 43" 109 Ekran Uydu Alıcılı Android Smart LED TV​

mi alayım yoksa smart ve wifi olmayan bir model bulup mi tv stick mi alayım?

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,804
Mesela

Onvo OV43250 Full HD 43" 109 Ekran Uydu Alıcılı Android Smart LED TV​

mi alayım yoksa smart ve wifi olmayan bir model bulup mi tv stick mi alayım?
Lisanslı Vestel yada Grundig grubundan uygun birşey al. Onvo yada onun gibi fasoncu firmalardan alma. Vestel grubu ve Grundig grubu servisi ve kalitesi onlardan daha iyi

E Çevrimdışı

Eclk17

Yeni Üye
10 Kas 2022
44
27
Hayır yok. Qled sadece araya atılan bir katman, bu QDEF katman sayesinde renkler biraz daha canlı ve parlak görünüyor.

Qled_Filtreecfc832a866c0b6a.png

Bunu bu konuya kaç kez attınız merak ediyorum. :)

S Çevrimdışı

Samet46

Yeni Üye
3 Tem 2023
25
32
Herkese keyifli forumlar dilerim.

Yeni evleneceğim için kendi evime TV bakınıyorum.Baktıkça kafam karıştı ve tesadüfen bu forumu keşfettim.Ucu bucağı olmayan bir konu ama illaki tavsiye verip yardımcı olanlar olacaktır bana :)

Bütçem 15-16 bin civarında.Oturma odam ve izleyeceğim mesafeyi (3 metre civarı) göz önünde bulundurarak 50 inç tv yeterli gelir diye düşünüyorum.Düz kullanıcıyım.Normalde çok TV izlemem ama almışken bütçem dahilinde kaliteli bir cihaz almak isterim.Netflix ,Youtube falan takılırız daha çok gibi geliyor.

Gözüme sadece Philips 50PUS8007 ve LG 50UR81006lj modeli dikkatimi çekti.Bu modelleri tesadüfen buldum.Tavsiyelere açığım.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,578
40
Bunu bu konuya kaç kez attınız merak ediyorum. :)
Hatırlamıyorum ama önemli değil, insanlar bilgilensin 🙂

Suç insanlarda da değil aslında, bangır bangır reklamlarını yaptıkları için bilmeyen biri Qled'i çok ayrı bir şey sanabilir. Görüntüye faydası var mı, muhakkak var. Lakin öyle çok büyük bir teknoloji, çok karmaşık bir sistem değil.

Geri
Üst Alt