Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,578
40

65Q67C ile sizin tavsiye ettiğiniz 65Q80C arasında fazla fiyat varkı yok hocam, birinin slim birinin de ultra slim olması dikkatimi çeken özellik oldu karşılaştırdığımda. futbolda kalite farkı yaratacağını da düşünerek sizin tavsiye ettiğiniz 65Q80C yi alacam hocam,

Teknik açıdan ciddi farklar var, Q80C bir seviye daha yukarıda. Umarım memnun kalırsınız.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
toptan cevap veriyorum bazı OLED için soranlara(email/dm/tlf v.s)

-öncelikle yerli montajlı gerek Vestel gerekse de Arçelik/Grundig için kesinlikle ben bir
tavsiye de bulunmadım ve de zaten bulunmuyorum!

-benim bahsettiğim OLED paneller sadece TR de satışı olan TPV/Samsung/Sony/LGE ler içindir
ayrıca bahsettiğim Panasonic OLED ler ise yurtdışı kullanımı veya oradan alınıp TR ye getirilenler
içindir ama bunlar istisnai durumdur Panasonic için!

-yerli OLED diye satılan TV ler gerçekten kısıtlı sankim kasıtlı eski model panelli(2018/19)gibi hatta
ben 21 model TV lerinin üzerindeki panellerin de 20 model olduğuınu sanıyorum!
zaten bunların panellerinin en yenisi 21 model dir ama panellerinin modelleri daha eskidir!

1-OLED panel olarak(modül ünitesi)senesi geçmiş paneller den el de bir şekilde zaten kalıyor
ana üreticisi LGD de ve bu şu demektir; "fiyatı ucuz"!! bizim montajcılar bunu tercih edip takıyorlar!

2-spec ler de her yıl LGD az da olsa bir gelişme yapıyor!! bu şu demektir; en son/yeni model pahalı
bir eskisi veya iki eskisi hesaplı veya ciddi ucuz!

3-yerlicilerin spec. teknik açıklamaları zaten hemen hiç yoktur!
onların mağaza uzantıları zaten bu işleri neredeyse hiç bilmiyorlar ve onlara göre hepsi "son model"
ve en üst segment v.s yani küllüm sallama bilgiler!
TR de hala prof. anlamda bir OLED satımı ve dahi alımı bile yok sayılır desem hiç yalan olmaz!
ama sürekli bir negatif tutum vardır! özellikle Foırum denen bazı özellikle malum mekanlar!

4-şimdi şöyle düşünün "son model" bir yerli montaj OLED TV
All yok,eARC yok,VRR hak getire!,HDMI2.1 yok(buna artık çüşşş denir)3xHDMI port vardır
yaw neden 4 tane yok??
DVision var-Atmos yok yok artık yaww deyin buna da

girip ilgili sayfalarına bakın,herifler OLED mi tanıtıyor yoksa normal LCD mi bu bile belli değil
daha doğrusu herifler "LCD" ye devam mantığıyla bu tanıtımları hazırlamışlar!

yaw ayıptır be,bari bana sorsaydınız size hem de "beleş" olarak bunun tam doğru ve teknik
olanını hazırlardım:hihi

bir sürü teknik açıdan bilinmeyenli bir şey hazırlamışlar,ama teknik spek. olarak zaten düşük seviye
paneller bunlar!

"Fiyatı ucuzmuş" evet fiyatı bence de çok ucuz ama böyle mala böyle fiyat yine de ucuz sayılmaz!

++

Levent bey,TPV için hazrıladığım dosyanın yedeğini yalnışlıkla silmişim,sen şimdi o dosyayı bana yeniden
mail den gönder,sorduğun iki yer içinde işaretle ki ona göre cevap vereyim

Sümer;hocam LGE deki bahsettiğim durum TPV de de vardır,ama Sony katalog bilgisi hem yalnış hemde
süresi ayrıca aşırı geç ve ciddiyetden de uzak şöyleki 2000hrs demiş iyi de bu bunun bir de "süresi" olmalıdır
yaw,herifler 2000KM demişler yaw Araba olsa bunun bir de süresi vardır,yani 2000KM yi örneğin adam
3 senede doldurursa ne olacak??? Sony nişn LCD leri OK ama OLED lerinde zaten geçen bahsettiğim bazı
sıkıntılar var fiyat da uçuk v.s yani Türkçesi Sony OLED alınmaz,zira alternatifleri çok daha uyumlu/uygun v.s
imkanlar sunmaktadır!

"Pixel Cleaning" now or delay
şöyle açayım bunu da;öncelikle süreyi iyi takip etmelisiniz! sonra izleme yapılmayacak gece veya gün içinde
o basettiğin ayar dan "Start Now" tıkla ve bırak,kumandayı elleme;panel işleme başlayacak ve bunun süresi
45/75dk. kadar sürüyor

not;kayıt varsa daha önce çık buradan!
timer devresi açıksa kapat!!
panele takılı ext.cihazlar varsa hepsini çıkart!(cihazları kapat demiyorum-HDMI portlardan
sök!)

HDMI hand-shake içinde önce paneli açıyorsun ilgili cihazın(external cihazdır bu) panel deki portunu
seç ve atasonra ext.cihazı aç

OLED panel de doğru hand shake sorunu genel de olmaz yada hiç olmaz! bunu LCD panelle karıştırmayın!
hand-shake fail uyarısı alırsan panik yok;tüm cihazları kumandalarından kapat+HDIM portları da çıkart
ana dağıtıcı güç ünitesi varsa ki mutlaka vardır bunları da çıkart,min3 dak. densen bile siz 5dk.doldurun
sonra tek takın

bir arkadaş "factory settings" demiş bunu yapmayın!
diğer bir arkadaş ise TPV den dolayı "re-install TV" demiş ama buna hiç gerek yok!

Servisler bazı ön bilgileri bile veremiyor zira bilmiyorlar ya da "LCD" ler de kalmış kafaları yaw
abi hepsi aynı yaw diyenleri var çokça:haha1

sallayın geçin hepsini yaw hee hee deyin yani

not;tlf sizler de vardır,takıldığınız konular da gece 22.00 den alo demeniz yeterlidir
++

Hayırlı Bayramlar olsun hepinize

T Çevrimdışı

Tv sorun

Yeni Üye
30 Haz 2023
3
38
50 inç samsung tv almayı düşünüyorum 50bu8100 ve 50cu7000 le ilgili bilgisi olanlar yardımcı olursanız sevinirim ikisinin fiyatları yakın

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882
50 inç samsung tv almayı düşünüyorum 50bu8100 ve 50cu7000 le ilgili bilgisi olanlar yardımcı olursanız sevinirim ikisinin fiyatları yakın
samsung tv teknik-donanım özellikleri

B Çevrimdışı

bugi03

Aktif Üye
23 Mar 2021
54
29
Konsol için 65inç 120hz destekli tv tavsiyesi yapabilir misiniz? 30-40 bin TL bandında?

Muhammet Sarıçam Çevrimdışı

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
735
34
Selamlar. Netten Vestel tv alınınca süreç nasıl işliyor? Mesela kutuda hasar durumunda ne yapmak lazım? Diyelim ki teslim aldık, servis kaydını kim açıyor? Servis gelip açtığında panel kırık vs. olursa süreç nasıl işliyor. Yardımcı olur musunuz bu konuda.

P Çevrimdışı

Pascall35 

Aktif Üye
3 Haz 2020
163
43
Selamlar. Netten Vestel tv alınınca süreç nasıl işliyor? Mesela kutuda hasar durumunda ne yapmak lazım? Diyelim ki teslim aldık, servis kaydını kim açıyor? Servis gelip açtığında panel kırık vs. olursa süreç nasıl işliyor. Yardımcı olur musunuz bu konuda.
Ben Trendyol dan Vestel tv almistim aldigim magaza adresime en yakin yetkili vestel servisine gonderdi ,servis tv yi teslim aliyor ve kuruluma getiriyor ,kargoda hasar vs olursa servis zaten teslim almiyor .

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,578
40
Bildiğim kadarıyla, görüntü kalitesi ve teknik özellik olarak aralarında pek bir fark yok. Hangi fiyata satılıyorlar bilmiyorum ama her ikisi de Samsung markasının en düşük segment cihazları. Beklentiniz yüksek değilse ikisini de alabilirsiniz.

G Çevrimdışı

GökhanALP

Yeni Üye
2 Tem 2023
3
32
Merhaba arkadaşlar,
25-27 bin tl bandında tv öneriniz nedir acaba ?
( 55-65 inç )
Aklımda 55pml9507 modeli vardı ama lakin pek kimse memnun değil gibi duruyor..
-önerileriniz nedir acaba?

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,578
40
Merhaba arkadaşlar,
25-27 bin tl bandında tv öneriniz nedir acaba ?
( 55-65 inç )
Aklımda 55pml9507 modeli vardı ama lakin pek kimse memnun değil gibi duruyor..
-önerileriniz nedir acaba?
İndirim falan yakalayabilirseniz veya pazarlık ile düşürebilirseniz Samsung 55QN90B, 55QN90C, 55QN85B

QN90 ve 85 serisi olmuyorsa;
- Samsung Q80B - Q80C
- LG 55QNED866QA

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,578
40
Q serisi ile Qn arasında ki fark nedir acaba?
QN serisi markanın zirve modellerini içeriyor, Mini Led teknolojisi, Qled katman, çok noktadan yerel karartma, yüksek parlaklık, gerçek 10 bit renk derinliği sunan panel.

Q serisi orta-üst segment diyebilirim, yine Qled filtreye sahip fakat Mini Led yerine normal led tercih edilmiş. Renk derinliği 8 bit + FRC. Q80B'de de yerel karartma var fakat QN serisindeki gibi bölge sayısı fazla değil.

55Q80B - Karartma bölgesi sayısı 50.
55QN90B - Karartma bölgesi sayısı 576.
LG QNED866 - Karartma bölgesi sayısı 120.
Philips PML9507 - Karartma bölge sayısı 256.

Karartma bölgesinin fazla olması tek başına bir kriter olmasa da güçlü bir algoritma ile desteklendiğinde siyah kalitesini ve kontrastı arttırır.
Samsung_TV_Database40953725ccb015c8.jpg

Lg mi Samsung mu yada Philips pml9507 cihazımı
PML9507 önermek isterdim ancak çok fazla sorun yaşayan insan görüyorum. Bu nedenle bir yorum yapmak istemiyorum. Araştırıp kararı siz verin.

Kullanım şeklinizi belirtmemişsiniz fakat;
- VA panel istiyorsanız QN90, Q80, PML9507,
- IPS panel istiyorsanız QN85 veya LG QNED866.

TCL C835 de güzel fakat bütçenizi aşıyor. Şu konulardan da bilgi edinebilirsiniz.

Geri
Üst Alt