M Çevrimdışı

mkalenderr

Yeni Üye
27 Haz 2023
5
35
Bizimkilere güvenelim mi artık kalitede, vestel qled vs samsung qled hangisi iyi, Arkadaşlar samsungdaki kaliteyi yakalayamazsın diyorlar panel farklı deniliyor, eğer görüntü kalite farkı varsa 10 bin lira fazla verip samsung almak isterim, ucuz etin yahnisi yavan olur hatasına düşmek istemiyorum, 10 bin lira fark varsa kalite farkı da vardır gibime geliyor, bana akıl verir misiniz. Vestel 65QA9700 ile Samsung 65Q67C arasında 11 bin lira var.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,578
40
Sizce 55PUS8807 mi 55Q70B mi? Hatta zor bir ihtimal bile olsq 55Q80B mi?
Fiyatlara bakmak lazım, bir üstü bir üstü derken bir bakmışsınız fiyat skalanız 40.000 TL düzeylerine çıkmış 🙂

PUS8807 ile Q70B benzer kalitede televizyonlar olsa da panel farkı var arada; Philips IPS, Samsung ise VA panel kullanıyor. Şu an hangi modeli kullanıyorsunuz mesela ? Fiyat aynıysa Q70B tercih ederdim sanırım.

Q80B dediğiniz zaman seviye atlamış oluyorsunuz çünkü yerel karartma mevcut lakin fiyat da çok artıyor. Ben burada insanlara Philips önermeye de korkuyorum çünkü çok sorun çıkmaya başladı. Amiral gemisi modeli PML9507'de bile acayip sorunlar çıkıyor.

Bu model bütçenizi çok mu zorlar ?

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,578
40
Bizimkilere güvenelim mi artık kalitede, vestel qled vs samsung qled hangisi iyi, Arkadaşlar samsungdaki kaliteyi yakalayamazsın diyorlar panel farklı deniliyor, eğer görüntü kalite farkı varsa 10 bin lira fazla verip samsung almak isterim, ucuz etin yahnisi yavan olur hatasına düşmek istemiyorum, 10 bin lira fark varsa kalite farkı da vardır gibime geliyor, bana akıl verir misiniz. Vestel 65QA9700 ile Samsung 65Q67C arasında 11 bin lira var.
Arada 11.000 TL farka değecek bir görüntü farkı yok bence ama Vestel'de renk homojenliği genelde çok kötü oluyor; ışık sızması, IPS parlaması, bulutlanma gibi problemlerin yanında siyah kalitesi de son derece düşük oluyor. Diğer yandan Q67C de öyle ahım şahım bir tv değil.

İzleme mesafeniz kurtarıyorsa boyutu 55'' e düşürüp daha yüksek bir model mi baksanız acaba ? 55QN90B gibi mesela.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,578
40
Ben de geçen sene bu zamanlarda Toshiba 65UL3C63DT modelini almıştım.Hiçbir sorun yaşamadım gayet memnun kaldım.
Biraz beklenti, alışkanlık ve izleyici gözü ilgili bir konu bu. Arabadan örnek vereyim mesela.

Diyelim sizde B segmenti bir otomobil var, Grande Punto olsun örneğin. Araçtan çok memnun kalmış olabilirsiniz ama Golf 7, Audi A3, Peugeot 308 gibi modellere binmiş bir insanı Punto kesmeyebilir.

Televizyon işi de biraz böyle bir şey. OLED cihaza alışmış insana led kötü gelebilir. Veya FALD panel, 9 serisi bir cihaz sahibi için, giriş segmenti başka bir cihaz yavan gelebilir. Belki siz dahi 3 gün QN90B kullansanız bir daha Toshiba'da film izlemek istemezsiniz.

Muhammet Sarıçam Çevrimdışı

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
735
34
Fiyatlara bakmak lazım, bir üstü bir üstü derken bir bakmışsınız fiyat skalanız 40.000 TL düzeylerine çıkmış 🙂

PUS8807 ile Q70B benzer kalitede televizyonlar olsa da panel farkı var arada; Philips IPS, Samsung ise VA panel kullanıyor. Şu an hangi modeli kullanıyorsunuz mesela ? Fiyat aynıysa Q70B tercih ederdim sanırım.

Q80B dediğiniz zaman seviye atlamış oluyorsunuz çünkü yerel karartma mevcut lakin fiyat da çok artıyor. Ben burada insanlara Philips önermeye de korkuyorum çünkü çok sorun çıkmaya başladı. Amiral gemisi modeli PML9507'de bile acayip sorunlar çıkıyor.

Bu model bütçenizi çok mu zorlar ?
Evlilik hazırlığı yapan bir arkadaşıma bakıyoruz. Bugün Teknosa Vatan Evkur gezdik. Q70B ve Q80B teşhir ürünüymüş. Sonradan vazgeçtik. Sizin gönderdiğiniz tv cidden çok iyi ama bizim bütçeyi fazlasıyla aşıyor. Şuan 55CU8100 biraz daha cazip geliyor bize

C Çevrimdışı

coolblack0tr

Yeni Üye
26 Haz 2023
5
29
Beklentinizi ve kullanım tarzınızı yazın, ona göre model önermeye çalışalım. Daha önceki televizyonun modeli neydi ? Konsol bağlanacak mı, 4K HDR/DV içerik izlenecek mi yoksa sadece uydu yayınları mı izlenecek gibi.
Hocam daha öncesinde 50 inç samsung nu7400 kullanıyordum şuan panel arızasından dolayı sürekli görüntü yukarıya doğru gidiyor servis 6000 tl değişim dedi sağlıklı olup olmayacağını bilmiyorum o konuda kararsızım açıkcası.
çok aşırı performans beklentim yok görüntü kalitesi iyi olsun akşamları dizi film gündüzleri çocuk çizgifilm izleyecek. Konsol bağlanmayacak. Uydu alıcısı ve netflix,tod gibi uygulamalardan dizi film izlenecek işte.
Araştırmalarım genelde samsung üstüne oldu
50bu8000 ve 50bu8100 arasında gidip geliyorum farklı önerilere açığım yorumlardan ve araştırmalardan en korktuğum konu bulutlanma sıkıntısı şimdiden çok teşekkür ederim.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,578
40
Evlilik hazırlığı yapan bir arkadaşıma bakıyoruz. Bugün Teknosa Vatan Evkur gezdik. Q70B ve Q80B teşhir ürünüymüş. Sonradan vazgeçtik. Sizin gönderdiğiniz tv cidden çok iyi ama bizim bütçeyi fazlasıyla aşıyor. Şuan 55CU8100 biraz daha cazip geliyor bize
Arkadaşınızın kullanım şeklini ve beklentisini bilmiyorum ama BU-CU8000, markanın en düşük segment televizyon serisi. Qled katman mevcut değil, renkler biraz soluk. Öyle uçan kaçan bir özelliği yok. Mağazada görüntüsünü kontrol edin, hoşunuza giderse alın.

Alternatif olarak TCL 55 C635 modeline bakabilirsiniz. QLED olması, VRR, Dolby Atmos, Dolby Vision desteği gibi artı özellikleri var. Hatta C645 modeli daha güzel olur ama henüz piyasada yok.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,578
40
Hocam daha öncesinde 50 inç samsung nu7400 kullanıyordum şuan panel arızasından dolayı sürekli görüntü yukarıya doğru gidiyor servis 6000 tl değişim dedi sağlıklı olup olmayacağını bilmiyorum o konuda kararsızım açıkcası.
çok aşırı performans beklentim yok görüntü kalitesi iyi olsun akşamları dizi film gündüzleri çocuk çizgifilm izleyecek. Konsol bağlanmayacak. Uydu alıcısı ve netflix,tod gibi uygulamalardan dizi film izlenecek işte.
Araştırmalarım genelde samsung üstüne oldu
50bu8000 ve 50bu8100 arasında gidip geliyorum farklı önerilere açığım yorumlardan ve araştırmalardan en korktuğum konu bulutlanma sıkıntısı şimdiden çok teşekkür ederim.
NU7400'den BU8000 serisine geçerseniz, görüntü olarak pek bir farklılık hissetmezsiniz. Alternatif olarak TCL C635 modeline bakabilirsiniz.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,578
40
Samurai Unforgotten Qled led kullanım ömrü açısından farkı var mı?
Hayır yok. Qled sadece araya atılan bir katman, bu QDEF katman sayesinde renkler biraz daha canlı ve parlak görünüyor.

Qled_Filtreecfc832a866c0b6a.png

Geri
Üst Alt