Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,578
40
Samsung55bu8000 ile LG55UQ8100 ve philips 55pus8807 arasından hangisi daha iyi olur yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar standart ev kullanımı uzun ömürlü sağlam servisi iyi olan
LG nin akıllı kumandası işlevsel galiba samsung unki türkçe algılamıyor gibi şeyler doğru mu?
Samsung 17
Lg 18
Philips 21 civarı
Teknik veri olarak içlerinden en iyisi Philips, zaten fiyatı da pahalı. Servis hizmetleri pek iyi anlatılmıyor.

- Samsung --> VA panel, 60 Hz, 300 nits parlaklık.
- LG --> IPS panel, 60 Hz, yaklaşık 300 nits parlaklık.
- Philips --> IPS panel,120 Hz, 500 nits civarı parlaklık.

Samsung VA panel olduğu için kontrastı ve siyahları daha güzel olur. Qled mevcut değil, renkler diğerlerine göre biraz daha soluk kalabilir.

Bence kumanda gibi ekstra özelliklerden daha çok görüntü kalitelerine önem verin. Özellikle IPS mi yoksa VA mı alacağınız hususunda da araştırma yapın.

T Çevrimdışı

Tv sorun

Yeni Üye
30 Haz 2023
3
38
Teknik veri olarak içlerinden en iyisi Philips, zaten fiyatı da pahalı. Servis hizmetleri pek iyi anlatılmıyor.

- Samsung --> VA panel, 60 Hz, 300 nits parlaklık.
- LG --> IPS panel, 60 Hz, yaklaşık 300 nits parlaklık.
- Philips --> IPS panel,120 Hz, 500 nits civarı parlaklık.

Samsung VA panel olduğu için kontrastı ve siyahları daha güzel olur. Qled mevcut değil, renkler diğerlerine göre biraz daha soluk kalabilir.

Bence kumanda gibi ekstra özelliklerden daha çok görüntü kalitelerine önem verin. Özellikle IPS mi yoksa VA mı alacağınız hususunda da araştırma yapın.
Çok teşekkür ederim

Moderatör tarafında düzenlendi:
E Çevrimdışı

Eclk17

Yeni Üye
10 Kas 2022
44
27
Adının içinde led ve q geçince OLED'in bir alt kademesi gibi düşünüyordum ben hep.
Bilgilendirmeler için teşekkürler.
Hatırlamıyorum ama önemli değil, insanlar bilgilensin 🙂

Suç insanlarda da değil aslında, bangır bangır reklamlarını yaptıkları için bilmeyen biri Qled'i çok ayrı bir şey sanabilir. Görüntüye faydası var mı, muhakkak var. Lakin öyle çok büyük bir teknoloji, çok karmaşık bir sistem değil.

S Çevrimdışı

sniperdayi

Yeni Üye
16 Eyl 2019
7
43

Axen AX43DIL13 109 Ekran Full HD Android Smart Uydu LED TV için bilgili arkadaşlardan görüş alabilir miyim?​

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,804

Axen AX43DIL13 109 Ekran Full HD Android Smart Uydu LED TV için bilgili arkadaşlardan görüş alabilir miyim?​

Yerli üretimlerde Vestel ve Grundig grubundan alınız. Modeli ne olursa olsun. Hepsi aynı olur. Sadece yazılımsal oynama ve kasa değiştirerek model üretirler. Uygun fiyatlı bir model smart özelliği ne olsun ona karar verin.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,804
15 bin tl ye 55 inç tv önerebilir misiniz?
15 bin civarı modelleri çıkarın bütçenize göre.
Normal kullanım yani SDR yayınlar için Vestel ve Grundig grubu yeterlidir. Fazla harcama yapmaya gerek yok.dunya markalarının giriş seviyelerini bütçenize uygun bulursanız onlardan biri olur. Ama fazla olursa almayın. Sadece marka fiyatına para vermiş olursunuz. Giriş seviyeli modeller markalarda çoğu zaten modellerini Vestel ve Arçelik fabrikalarında üretiyorlar.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Herkese keyifli forumlar dilerim.

Yeni evleneceğim için kendi evime TV bakınıyorum.Baktıkça kafam karıştı ve tesadüfen bu forumu keşfettim.Ucu bucağı olmayan bir konu ama illaki tavsiye verip yardımcı olanlar olacaktır bana :)

Bütçem 15-16 bin civarında.Oturma odam ve izleyeceğim mesafeyi (3 metre civarı) göz önünde bulundurarak 50 inç tv yeterli gelir diye düşünüyorum.Düz kullanıcıyım.Normalde çok TV izlemem ama almışken bütçem dahilinde kaliteli bir cihaz almak isterim.Netflix ,Youtube falan takılırız daha çok gibi geliyor.

Gözüme sadece Philips 50PUS8007 ve LG 50UR81006lj modeli dikkatimi çekti.Bu modelleri tesadüfen buldum.Tavsiyelere açığım.
Öncelikle hayırlısıyla Allah sinerli geçinceme versin.

3 metrelik mesafede 55 inch civarı biraz daha doyurucu olur düşüncesindeyim. Bütçeniz dahilinde açıkçası günümüz koşullarında çok kaliteli diyebileceğimiz bir ürün temini çok mümkün değil. Ancak kalite algısı da bireysel olabilir. Bir kullanıcının bana yeterli dediği bir ürün başka bir kullanıcıya yeterli gelmeyebilir.

Ana konulardan birisi de TV' lerin smart sistemlerine çok güvenmemeniz. Donanım özellikleri açısından halen çok kısıtlı seviyelerde ürün temin ettikleri için bir süre sonra cihazınızı harici bir box ile kullanmaya kendinizi alıştırın.

Bu koşullardan sonra sormak istediğim, TV' yi tam karşıdan mı izleyeceksiniz? Bütçeniz dahilinde farklı marka ürünlerine baktınız mı? Özellikle Philips konusunda servis hizmetinin ciddi sıkıntıları bulunduğunu kullanıcılarımızdan aldığımız geri dönüşlerle öğreniyoruz.

LG' nin bu modeli ise renk derinliğinde 8 bit olduğu için renk derinliği 8+2 10 bit olan başka seçenekleri değerlendirmeniz daha mantıklı olur düşüncesindeyim. Paneli neredeyse tüm 50" TV' lerde olduğu gibi VA' dır. Açılı izlemelerde (TV' yi tam karşından izlemezseniz) görüntüde kayıplar olur.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
TPV OLED,9507 ortak bazı ayarlar&uyarılar v.s

>Home-screen;update uyarısı gelmişse,bunu yap,Google&Launcher
TPV bunu genel olarak tüm modellere gönderiyor,örneğin ben Android
kullanmam ve Google v.s ama uyarı zırt-pırt gelir veya sürekli bir uyarı daha gelir
finishing your TVs setup v.s diye,siz bunları yapın,ben kullanmadığım için
yapmıyorum

>Ambilight çalışması ve ışığın panele yansımaması için min.15cm arkaya doğru
mesafe bırakın daha da uygunu 20cm dir

>RakutenTV;bizim bölge için değildir!

>Remote C. pil zayıf uyarısı gelmiyor ama daha önce bu konuyu TPV ye ilettiğim de
yazılım ile bazı bilgilerin ve çalışmanın değişeceğini söylediler ama şimdlik o eski
bahsettiğim sıkıntı şu ana kadar çıkmadı+pil dayanma süresi de uzadı
not;ancak ben Andro/Smart v.s hiç kullanmadığım için bu süre bende çok daha fazla
gidiyor ama Smart kullananlar da süre haliyle kısalacaktır!

>OLED ler de katman sebebiyle ön yüzey temizliği çok dikkatli yapılmalıdır!
yukarıdan-aşağıya tek yönlü çok hafif bastırmalı olacaktır

>iTV/HbbTV bunlar bizim bölge için değildir!

>AVR bağlantısı;1 tane eARC HDMI port vardır(2.no)diğer portlar da eARC desteği yoktur!
burada çakma veya noName v.s abuk kablolar iş görmez!!
örneğin PAUGGE OK dir(denenmiş ve Hign band-width sorunsuzdur)
Not;AVR den öncelikle panelin tam bu konuda sorunsuz şekilde resmi işliyorsa
direk AVR den "RAW" seçin!!! (özellikle DENON cular)
bizim eski Pio+Denon AVR ciler için bu önemli dir!
Pio her bir şeyi mükemmel işlediği için AVR den herhangi bir müdahale istemiyordu
bilakis Denon devreye girince resim az da olsa natırallik den çıkıp bozuluyordu!
ama günümüz hiç bir paneli ister Oled ister LCD v.s olsun bu bahsettiğim özellikle
panel+AVR den aktarımda başarılı değiller! yani RAW yemiyor ve illa ki AVR den bazı
ayarların yapılması gerekiyor
Geldiğimiz hale bakın yaw örneğin 2010 da bu işler süper olurken (çok az markada tabiki)
2023 de olamıyor!

>9507 de HDMI-CEC sorunu yaşamadık,ama hand-shake düzgün yapılmadıysa yaşarınır!
EASY_Link uyumlu
kimisi HDMI kabloları cihazlar açıkken yapıp kafasına göre çıkar-tak v.s yaptığı için
özellikle AVR kullanımın da hand-shake sıkıntısı çıkar/çıkabilir!
not;kablo kalitesi işte burada da devreye giriyor,üst seviye kablolar da bunlar pek az olur
ya da hiç olmaz!
verdiğim cihaz+kablo açma-kapama sırasına göre bunları yapın

>yüksek band dan örneğin Audio&Video+Ethernet durumun da max.5mt kablo kullanın
Not;bazı marka AVR lerle özellikle Panasonic de max. değerlere çıkılması durumunda
kablo yetersiz kalacaktır/kalabilir!
örneğin Panasonic UHD-Bluray ve 2k Bluray bu kounda en hassas tek üreticidir!
kablo yeterli kalitede olmazsa direk datayı kesiyor!!!

>>>Korhan bey bu uyarı sana dır özellikle!

>PC+panel bağlantısın da GCard NVidia ise;VRR direk devreye girer!
şayet kablo uyumsuzluğu yoksa!
bu arada ayardan HDMI-Optimal seçin(Auto Game den) ekrana uyarı gelir/gelebilir
o ayarı takip edip gerekirse kablolama uyarısı veya cihaz on-off v.s yapmalısınız,aksi takdir de
yine Hand-shake sorunu çıkar sil baştan daha önce anlattığım sıralama ile yeniden yapınız!
Not;OLED ler daha çok üst kalite bazı aparatlar,kablolar ve düzgün bir sıralama ile
bunları yapmanızı ister,LCD ler gibi değildir!

örneğin özellikle OLED ler de "Optimal" seçimi yaparken kablo uyumsuz ise zaten direk "Standard"
diye atanacaktır,obunu bir kere deneyin;2/3 defa denerseniz bu sefer farklı bir sinyal algılayıp
sistemi kilitler! bu durum da sil baştan yine her şey!

>2.1 HDMI kablo diye satılanların hemen hepsi max. 2.0 dır!
örneğin Box kullanıyorsanız o zaten kafadan hepsini 2.1 değil 3.0 bile görebilir!!!
bazı marka TV ler(marka ismi vermiyorum zira LCD lerin çoğu böyle işler de hassas değiller
2.1 diye algılar ama bunu vermez v.s v.s
OLED ler de bunlar çok daha güncel ve hassas olarak bu spec. leri ararlar

>harbi 2.1 HDMI kablo çok azdır futureshop/kenable dan bunları araştırın
f/p olarak benim direk tavsiyem "QED" dir

>AMD GCard lar da durum çok daha değişiktir,tavsiyem NVidia kullanmanızdır
bu paneller aslında "MONITOR" olmadıkları için bir çok konuda PC ler ile kullanımda
geri kalıyorlar! adı üstünde Televizyon dur bunlar!
GCard AMD ise her iki çöz. değerlerini girerek test edin
4096x2160p ve 3840x2160p>>>RGB;4:4:4(limited RGB)
GCard 2560x1440p>120Hz RGB;4:4:4(full RGB

gibi oldukça uğraştırıcı bir AMD yapılanması vardır;genel de şikayetler de AMD olunca geliyor!
dediğim gibi bu paneli alıp da "Monitör" yaptım/yapacağım derseniz bu olmaz!

>"Picture Settings" dosyasını daha önce vermiştim,OLED için yazdıklarım aslında "final"
settings olsa da siz öncelikle bu değerlerin verdiğim ilk ayarlama sonrası default ayarlar da kullanın
örneğin eski PDP cile iyi bilir bu "BIP" sürecini(ilks 100/200saat)ama siz bunu ilk 400/500saat lere
kadar çıkardıklatan sonra yeniden bir değerlendirme yaparız!

>OLED panel bakım&koruma ayarlarını marka bazlı ayrı ayrı hazırlayıp vermiştim daha önce
bu en önemli iriter dir OLED ler de
Not;Servislerin bu konuda gram bilgileri yok,hemen hepsi oradan buradan duyumla sallama bazı bilgileri
verip panel koruma budur diyorlar yaw!
++

S Çevrimdışı

Samet46

Yeni Üye
3 Tem 2023
25
32
Öncelikle hayırlısıyla Allah sinerli geçinceme versin.

3 metrelik mesafede 55 inch civarı biraz daha doyurucu olur düşüncesindeyim. Bütçeniz dahilinde açıkçası günümüz koşullarında çok kaliteli diyebileceğimiz bir ürün temini çok mümkün değil. Ancak kalite algısı da bireysel olabilir. Bir kullanıcının bana yeterli dediği bir ürün başka bir kullanıcıya yeterli gelmeyebilir.

Ana konulardan birisi de TV' lerin smart sistemlerine çok güvenmemeniz. Donanım özellikleri açısından halen çok kısıtlı seviyelerde ürün temin ettikleri için bir süre sonra cihazınızı harici bir box ile kullanmaya kendinizi alıştırın.

Bu koşullardan sonra sormak istediğim, TV' yi tam karşıdan mı izleyeceksiniz? Bütçeniz dahilinde farklı marka ürünlerine baktınız mı? Özellikle Philips konusunda servis hizmetinin ciddi sıkıntıları bulunduğunu kullanıcılarımızdan aldığımız geri dönüşlerle öğreniyoruz.

LG' nin bu modeli ise renk derinliğinde 8 bit olduğu için renk derinliği 8+2 10 bit olan başka seçenekleri değerlendirmeniz daha mantıklı olur düşüncesindeyim. Paneli neredeyse tüm 50" TV' lerde olduğu gibi VA' dır. Açılı izlemelerde (TV' yi tam karşından izlemezseniz) görüntüde kayıplar olur.
Amin hocam Allah razı olsun :)

Tv aslında kendi evimde neredeyse hiç izlemiyorum ama yeni ev kuracağımız için mecbur alacağız.Evlenince herhalde biraz izleriz diye düşünüyorum.Normal tv yayınından çok Youtube , Netflix vs izleriz diye düşünüyorum.

Ebat olarak 55 inç daha makul haklısınız.Tvyi tam karşıdan izleyeceğim hocam.Koltuklar tvyi karşıdan görecek şekilde.Forumda özellikle bu konuda gezindikçe kafam daha da karıştı ve çok şey öğrendim tabiki :)

Model bazında buraya baktıktan sonra araştırdım biraz daha.Yukarda bir arkadaşımız sormuş olduğu 55BU8000 ve LG 55UQ8100 model tvler güzel modeller galiba.Özellikle LG bütçemi aşsa da zorlayıp alabilirim.

17-18 bin civarı özellikle sizin model bazlı öneriniz varsa çok zevinirim hocam :)

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
S Samir/Ankara

...hocam servis ayarlardan max yaptı ve kesinlikle dokunma demişti sanırım sizinde dediğiniz gibi
bu işi hiç bilmediğini hemen anlamıştım ayrıca panel temizliği gerekmez otomatik yapar dedi ama
öyle olmadığını zaten biliyorum bazı yabancı kaynakları okudum bu arada,hocam servisler hem bilgisiz hemmde
ciddi ilgisiz yani oled tv konuısunda kesinlikle hiç bir şey bilmiyorlar yada kulakdan dolma şeyler anlatıyorlar
adama geçmişte plasma monte ettinmi kullandımı filan sordum,cevabını hiç yazmıyayım yani o kadar kazmalar
ya ayıp kardeşim millet o kadar para saymış adamlar tın tın yahu
benim eski AVR şimdilik idare eder ama gelişmiş bazı uhd ve portlar v.s sıknıtısı var geçici bağladım
ama nerece eski panasonic plasmalar nerede bunlar,dün yazını okudum avr için şimdi bana yeniden masraf kapısı açıldı
hocam son olarak ayarlardan dediğin gibi çoğunu kapattım oled light 90 yaptım kontrast 85-90 yaptım...
++

Samir selam diğer kısmı atlıyorum,onu daha önce verdiğim(email den)dosya da bütün bunlar vardır(Pic.settings)

-servisleri sallayın geçin Oled paneller konusunda,zira hiç bir şey bilmedikleri gibi bir sürü de palavra oled hikayeleri anlatıyorlar!
yok şu Forum da şunu yazmışlar diyen adam dan servismi olur yaw,bari benim yazdıklarımı okumuş olsa eyvallah diyeceğim
ama öyle saçma Oled paneller hikayeleri anlatıyorlarki aklın durur

-Baclit 100 olurmu yaw=şimdi default böyle verildi geçmişte çünkü NIT değeri düşüktü ama Panasonic hariç hjala herkes kafadan
100 yapıyor! evet hala nit değerleri yeterince yüksek değil ama panel buna göre extrem değerlerden pic. asyarı zaten yapılamaz!
veya FILM de ne olacak,kaldıki bizim grubun neredeyse tamamı "harbi filimci"!

özellikle içeriğe göre baclit ayarı "filmler" de(bluray* dahil buna!) kısmak gerekiyor+contrast da öyle zira bu paneller OLED yaw
kimisi hala LCD ler de kalmış!

Native contrast zaten çok yüksek!! min.4bin! veya özellikle UHD BD de bu değer 5bin den başlıyor! ama asıl esprisi çok daha
yüksek contrastlara çıkabilmesidir ki bu da 12/14bin:1 gibi örneğin en baba FALD LCD panel de bile bu değer max.ortalama
resim işlemede 3/4bin:1 dir!!! bu da bir tek örneğin Samy/Sony de Master9/9k gibi paneller de vardır!
FALD ON da olsa bile bu ancak "Dynamic" bir değere çıkar ve "insan gözü" bunu "yer" bu aslında izleyen insan açıısndan
daha yüksek bir contrast çalışması verir

not;Dynamic CR 10bin hatta 15bin gibi kimi yerde yazsa bile bu da yalnıştır,insan gözü bu kadarını "yiyemiyor"
sadece karanlık ortam da(zifiri karanlık olacak ortam) algılama farklı oluğu için Dynamic insana çok detaylı cr verir hepsi bu!

Ancak OLED paneller de durum böyle değildir zira bunun zaten Native CR si çok yüksekdir! +Dynamic değeri de paralel olarak
ciddi yüksekdir! sen FALD-LCD ile filan kafanı karıştırma kardeşim,o bahsettiğin yazıyıda okudum işin teknik kısmı külliyen yalnış zaten
herif uçmuş o değerleri vererek,ülen neyle ölçtün bunları be:haha1

-"Panel refreshing" kafam karıştı demişsin ama hiç kafanı karıştırma,verdiğim ayarları yap ve 500km yi devir sonra yeniden bakarız
iki türlü temizlğin zaten ilkini birinci olanı panel otomatik yapıyor(her marka da böyledir!)
ancak bazı tipler bunun ayarını "OFF" yapıyor yaw neden kapadın kardeşim! çok yalnış bu sakın yapmayın!

kimisi; abi ekran arada bir şeyler yapıyor veya logo da şöyle oluyor veya resim gidip geliyor v.s v.s
iyi de bunu keyfinden yapmıyorki,o anda pixeller deki anormal bir retention durumu olursa direk devreye
girip bunu önleme işlemi yapıyor veya direk temizlemeye giriyor......
kısaca bunlar OLED panel de rutin işlemlerdir kimse kafasına göre şunu yaptı-bunu yapıyor demesin!

ikinci temizlik çok daha önemlidir,bunu da en ince ayrıntısına kadar anlattım o dosyada,paneli kumanda dan kapattık dan
d3evreye hemen girer(bir kaç dak.içinde) ve işlemi bitirir!

not;sadece extrem pixel ret. durumu oluşursa "normal izleme yaparken" sakın kumanda dan bir şeylere basmayın!!!
kapatmayın,başka kanala veya stream v.s ye gitmeyin

sadece ekrana bir "Uyarı" gelirse;talimatı okuyun ve gerekli tuş atamasını yapın-ama sakın yalnış tuşa basmayın!

olur da yalnış tuşa basılırsa veya bir şekilde elektrikler giderse veya benzer bir hareket de;o zaman panel bu işlemi
yeniden yapmaya başlayacaktgır ama bu sefer otomatik değil de siz girip 1/ saat bekleyip normal temizleme yapacaktır!

Not;kimileri hemen paneli kumanda kapıyor;YALNIŞ!
rutin temizleme de panel retention ları bir şekilde temizliyor,zaten üreticinin de istediği bu yöndedir!
"genel temizlik"bir garantisi yotur bunun!

Not;sadece bu konuda bir tek Panasonic böyle değildir, ya da diğer bir ifadeyle en iyisi Pany dir,adamları Pio cu oldukları için!!!
örneğin Pany de bu bahsettiğim iki yönlü temizlik/koruma prosedürleri tamamen farklıdır ve bir tanesini zaten kullanıcı
hiç farketmiyor bile! diğeri de farklı bir yöntem ile yine çok basit yapılıp,genel olarak zaten Pany OLED lerin bu konuda
açık ara hem tecrübesi hem de ciddi bir Pio dan gelen altyapısı vardır

Servisler de bunu o zaman halledemiyor ve panel değişimi teklif ediyor sizlere!
LGE kullanıyorsanız ne ala ama Sony/Samsung/TPV kullanıyorsanız "geçmiş olsun!"
özellikle Sony bu konuda hiç taviz vermez! ben hiç kimseye Sony Oled tavsiyesi yapmıyorum
TR de direk adres LGE dir,gerisi sıkıntılı!

hele bu konular da bir de paneli adeta zorlayarak remizleme prosedürlerini de adam gibi yapmayanlar
için zaten OLED paneller başlı başına sorun demek dir!

-senin AVR ve piyasalarda ki çoğu AVR ler en yeni nesil port/codec/stream v.s konularında yetersiz kalıyorlar!
bunun için TF den bahsettiğim arkadaşa git,selamımı söyle kendisi Denoncu dur:kiskis

++

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Amin hocam Allah razı olsun :)

Tv aslında kendi evimde neredeyse hiç izlemiyorum ama yeni ev kuracağımız için mecbur alacağız.Evlenince herhalde biraz izleriz diye düşünüyorum.Normal tv yayınından çok Youtube , Netflix vs izleriz diye düşünüyorum.

Ebat olarak 55 inç daha makul haklısınız.Tvyi tam karşıdan izleyeceğim hocam.Koltuklar tvyi karşıdan görecek şekilde.Forumda özellikle bu konuda gezindikçe kafam daha da karıştı ve çok şey öğrendim tabiki :)

Model bazında buraya baktıktan sonra araştırdım biraz daha.Yukarda bir arkadaşımız sormuş olduğu 55BU8000 ve LG 55UQ8100 model tvler güzel modeller galiba.Özellikle LG bütçemi aşsa da zorlayıp alabilirim.

17-18 bin civarı özellikle sizin model bazlı öneriniz varsa çok zevinirim hocam :)
Model ya da marka telafuz ettiğimizde yanlış anlaşılıyor. Ama inanın organik ya da inorganik hiçbir bağımız yok. Açıkçası servisin geri dönüşleri ve takip açısından, ayrıca fiyat uygunluğu açısından vestel ve alt markalarının modellerine de bir göz atmanızı tavsiye ederim. Daha düşük fiyata daha fazla özellik sahibi olma ihtimali var.

S Çevrimdışı

Samet46

Yeni Üye
3 Tem 2023
25
32
Model ya da marka telafuz ettiğimizde yanlış anlaşılıyor. Ama inanın organik ya da inorganik hiçbir bağımız yok. Açıkçası servisin geri dönüşleri ve takip açısından, ayrıca fiyat uygunluğu açısından vestel ve alt markalarının modellerine de bir göz atmanızı tavsiye ederim. Daha düşük fiyata daha fazla özellik sahibi olma ihtimali var.
Sorun yok hocam nolacak ki.Ben biraz da Vestel modellerine bakınayım.Teşekkür ederim tekrardan :)

Geri
Üst Alt