E Çevrimdışı

Enocan

Yeni Üye
28 Nis 2023
13
48
Üstadlar bir de Lg50UP81006LA panelleri ips midir kesin amazon yorumlarında ips yazmışlar yoksa bunlarda da karma panel üretim mi var?Sizden gelecek bilgi ile sipariş vereceğim

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Üstadlar bir de Lg50UP81006LA panelleri ips midir kesin amazon yorumlarında ips yazmışlar yoksa bunlarda da karma panel üretim mi var?Sizden gelecek bilgi ile sipariş vereceğim
Garip; eğer ülke bazında farklı üretim yoksa;

lg1.jpg

Yani 8 bit VA panel.

OKANTÜRK Çevrimiçi

OKANTÜRK

Aktif Üye
21 Mar 2020
152
48
Selamlar, 55 ekran tv arayışındayım. Bütçe 20 civarı...Kaliteli maç yayınları izlenecek ve günlük yayınlar...Bu ürünler için tavsiye ya da benzer ürün tavsiyesi alabilirim...Şimdiden teşekkürler...Bulduğum bazı ürünler :

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,578
40
Bildiğim kadarıyla tekil panel değil, tam üstüne basmışsınız. Yani panel üreticisi aynı olsa bile kullandığı panel aynı değil; VA da gelebilir IPS de.

Fiyatı uygunsa alınabilir ama beklenti yüksek tutulmamalı. Ben HDR izleyeceğim, 4K film izleyeceğim, televizyonum uçsun kaçsın istiyorsanız çok memnun bırakmaz. Renk derinliği 8 bit görünüyor ve Wide Colour Gamut desteği yok.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,578
40
Selamlar, 55 ekran tv arayışındayım. Bütçe 20 civarı...Kaliteli maç yayınları izlenecek ve günlük yayınlar...Bu ürünler için tavsiye ya da benzer ürün tavsiyesi alabilirim...Şimdiden teşekkürler...Bulduğum bazı ürünler :

Ve aleyküm selam.

TCL C735 güzel tv, sadece parlaklık olarak zayıf. 300 nit parlaklık sizin için yeterli olur mu ?

Samsung Q80B var, oldukça parlak, FALD panel, kaliteli bir cihaz. Bütçenizi biraz aşıyor;

Bir de Philips PML9507 var. Teknik açıdan süper bir cihaz ama çok sorun yaşayan var. Bu nedenle %100 gönül rahatlığıyla tavsiye edemiyorum. İsterseniz araştırabilirsiniz.

E Çevrimdışı

Enocan

Yeni Üye
28 Nis 2023
13
48
Peki üstad seçim yapacak olsak Lg50UP81006LA mı vestel 50Q9900 mü?amaç günlük kullanım tercihiniz benim için önemli saygılar

L Çevrimdışı

Livaneli08

Aktif Üye
17 May 2023
54
29
Arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar Vestel’den tv almayı düşünüyorum 55Q9900 modeli 17bin Aynı modeli ekranı 65 inç olan 65Q9900 ise 20bin Vestel mağazasından almayı düşünüyorum 1 sene sonra ürünü açmayı düşünüyorum sizce bu iki ürün de tercihimi hangisinden kullanmalıyım (Sırf ekran büyük diye almalımıyım Farklı bi özelliği varmı diğerinden yana bilmediğim panel v.b özellikleri )iki üründe android değil istediğim de android olmaması
Yorumlarınızı bekliyorum tesekkurler

OKANTÜRK Çevrimiçi

OKANTÜRK

Aktif Üye
21 Mar 2020
152
48
Ve aleyküm selam.

TCL C735 güzel tv, sadece parlaklık olarak zayıf. 300 nit parlaklık sizin için yeterli olur mu ?

Samsung Q80B var, oldukça parlak, FALD panel, kaliteli bir cihaz. Bütçenizi biraz aşıyor;

Bir de Philips PML9507 var. Teknik açıdan süper bir cihaz ama çok sorun yaşayan var. Bu nedenle %100 gönül rahatlığıyla tavsiye edemiyorum. İsterseniz araştırabilirsiniz.
Cevap için teşekkürler, Amazon linkindeki ürünler hakkında ne dersiniz? Maç izlenek için yeterli olur mu?

Bir de bu tv için yorum alabilirim:

Son düzenleme:
Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,578
40
Cevap için teşekkürler, Amazon linkindeki ürünler hakkında ne dersiniz? Maç izlenek için yeterli olur mu?

Bir de bu tv için yorum alabilirim:
Amazondakiler;
- Samsung 55Q67B: Negatif yönleri; kenardan aydınlatmalı ve 60 hz olması. Pozitif yönü ise diğer adaylara göre biraz daha parlak olması. 480 nit'e kadar çıkıyordu sanırım.

- TCL C725: Direkt arkadan aydınlatmalı ve 60 hz. Maksimum 330 nit parlaklık verebiliyor.
- TCL C735: Direkt arkadan aydınlatmalı ve 120 hz. Maksimum 300 nit parlaklık verebiliyor.

TCL grubunda parlaklık sıkıntı, Samsung tarafında ise aydınlatma şekli. Kenardan aydınlatma çok tercih ettiğimiz bir şekil değil, daha çok TCL gibi arkadan aydınlatmalı olmasını isteriz.

Beko için yorum yapamıyorum çünkü dışarıya bilgi vermiyorlar. Hangi paneli kullanıyorlar, teknik özellikleri nedir bilmiyoruz.

Ben sizi W Winston 'a yönlendireyim, o daha iyi bilir.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,802
Amazondakiler;
- Samsung 55Q67B: Negatif yönleri; kenardan aydınlatmalı ve 60 hz olması. Pozitif yönü ise diğer adaylara göre biraz daha parlak olması. 480 nit'e kadar çıkıyordu sanırım.

- TCL C725: Direkt arkadan aydınlatmalı ve 60 hz. Maksimum 330 nit parlaklık verebiliyor.
- TCL C735: Direkt arkadan aydınlatmalı ve 120 hz. Maksimum 300 nit parlaklık verebiliyor.

TCL grubunda parlaklık sıkıntı, Samsung tarafında ise aydınlatma şekli. Kenardan aydınlatma çok tercih ettiğimiz bir şekil değil, daha çok TCL gibi arkadan aydınlatmalı olmasını isteriz.

Beko için yorum yapamıyorum çünkü dışarıya bilgi vermiyorlar. Hangi paneli kullanıyorlar, teknik özellikleri nedir bilmiyoruz.

Ben sizi W Winston 'a yönlendireyim, o daha iyi bilir.
Beko olarak bulunmaz ama Grundig aynı olur. Yerel firmalarda yapacaklari pek bişey olmaz smart bölümünü allar pullar. Hepsi için geçerli. Beko 55 inç lerde IPS kullanır.
Tcl ve Samsung ikiside kullanım şekline uyar. SDR kullanımın olacak bu iki TV de size uyar. Ben olsam en ucuzunu seçerdim

Geri
Üst Alt