TiRaNTx Çevrimdışı

TiRaNTx

Yeni Üye
11 Şub 2019
47
41
Arkadaşlar evleniyorum. Oturma odasına bir tv düşünüyorum. Fakat çok bir bilgim yok.
Oda sanırım 20 m2 ye yakın. Sanırım 4x5 tam emin değilim ölçmek lazım
Tv güneşi tam karşısından görecek.
Oda dikdörtgen yapıda
almayı düşündüğüm onvo 65" a01deki model (9bin küsür) veya TCL 50P615 50"(8490)
Ben günlük kullanım için dizi film seyri için istiyorum. İleride avr ses sistemine geçeceğim ama şuan değil malum evlilik çok masraflı.

Şimdi paneller nedir arıza verirmi bana şunu al kafan rahat etsin seni uzun süre götürsün dediğiniz tavsiyelerinizi rica ediyorum. Bütçe olarak biraz daha yukarı çıkabilirim. Birde oled - qled - led var biraz baktım oled paramız yetmez gibi qled daha parlak ve canlı renkler diyor gerek varmı varsa ona göre tavsiye vewrirseniz çok mutlu olurum.

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

son175

Yeni Üye
15 May 2023
34
23
65C735 modelinin içinden duvar için gerekli parçalar, askisi filan çıkıyor mu yoksa kendim mi almaliyim? regal 40 inc tv var evimde duvara asili onun parçalari 65 olana uyar mi?

bu arada kargo hala gelmedi bekliyorum 😀

L Çevrimdışı

Livaneli08

Aktif Üye
17 May 2023
54
29
Futbol maçlarında böyle bir sorun varsa motion ayarlarından düzeltilebileceğini düşünüyorum. Yazılım ile ilgili bir şey ise zaten güncelleme gelir. Veya o kullanıcıların yaşadığı sorun televizyondan değil de, başka bir nedenden kaynaklanıyor da olabilir; yayın kalitesi, hdmi kablo kalitesi vb.

Samsung Q80B ile Vestel Q9900 birbirleriyle kıyaslanabilecek cihazlar değil, teknik olarak arada ciddi farklılıklar var. Olay sadece Qled filtreye sahip olmaktan ibaret değil. Panel hızları, kontrast, parlaklık, görüntü işleme teknolojisi, renk homojenliği, siyah kalitesi, mühendislik...

Sanırım evleniyorsunuz, çeyizlik olarak alacaksanız. Doğru tahmin ettiysem hayırlı olsun 🙂 Garanti konusunu gerçekten bilmiyorum. Benim sizi yönlendirmem doğru olmaz, biz sadece öneri sunabiliriz.

Q9900 serisi ile ilgili konuyu aşağıya bırakıyorum. Vestel'de yavaşlama olur mu veya smart performansı yetersiz kalır mı diye tereddüt ediyorsanız bence buna takılmayın, harici bir kutu alarak sorunu çözersiniz. Veya örnek veriyorum, Netflix'i konsol üzerinden izlersiniz.
Yanıtınız için teşekkürler o zaman tercihim Vestel’den yana android cihaz bilerek tercihlerimin dışında bıraktım smart tv tercihim oldu sizce de doğru karar mı verdim android düşünmeyerek

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,578
40
Arkadaşlar evleniyorum. Oturma odasına bir tv düşünüyorum. Fakat çok bir bilgim yok.
Oda sanırım 20 m2 ye yakın. Sanırım 4x5 tam emin değilim ölçmek lazım
Tv güneşi tam karşısından görecek.
Oda dikdörtgen yapıda
almayı düşündüğüm onvo 65" a01deki model (9bin küsür) veya TCL 50P615 50"(8490)
Ben günlük kullanım için dizi film seyri için istiyorum. İleride avr ses sistemine geçeceğim ama şuan değil malum evlilik çok masraflı.

Şimdi paneller nedir arıza verirmi bana şunu al kafan rahat etsin seni uzun süre götürsün dediğiniz tavsiyelerinizi rica ediyorum. Bütçe olarak biraz daha yukarı çıkabilirim. Birde oled - qled - led var biraz baktım oled paramız yetmez gibi qled daha parlak ve canlı renkler diyor gerek varmı varsa ona göre tavsiye vewrirseniz çok mutlu olurum.
Bütçenizi bilmiyorum, tv ağırlıklı olarak akşam vakitlerinde izlenecekse güneşin bir önemi yok. Ama gündüz izlenecekse ya anti-glare kaplaması yüksek bir cihaz lazım, ya da parlak bir cihaz. Öyle bir cihaz da pahalı maalesef.

Sizin ebatlar da belli değil, hem 65'' hem de 50'' yazmışsınız. 4 metre mesafeye 55'' bile yetersiz kalır, iyi bir televizyon için de 25.000 - 40.000 TL arası bütçe gerekir.

Gündüz izlenecekse TCL P615 biraz karanlık kalabilir, illa TCL olacaksa C serisi biraz daha iyi olur. C serisi Qled olduğu için biraz daha parlak ve canlıdır.

Vestel'in Qled'li modellerine bir bakın, size göre mi bir değerlendirin.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,578
40
Vestel 55Q9900 17.000
Samsung 55Q60B 25.000
25.000 TL'ye çıkılacaksa eğer, 120 hz FALD panel ve çok parlak Q80B dururken aynı paraya 60 hz Edge Led Q60B almanın bende bir izahı yok 🙂 Ben olsam o kadar para vereceksem Q80B alırdım veya Vestel alır geçerdim.

Biz bu tabloda Q80B için maksimum SDR parlaklık seviyesini 450 olarak yazdık fakat 1085 nits olarak ölçenler de gördüm.
Q60B_vs_Q80B.jpg

L Çevrimdışı

Livaneli08

Aktif Üye
17 May 2023
54
29
Samsung ürünü biraz bütçe eklemem lazım onun için ondan dolayı Vestel ürününü tercih ediyorum Vestelin 55Q9900 ürününü kullananlar varsa onlardan yorum almak isterim eksileri artıları
25.000 TL'ye çıkılacaksa eğer, 120 hz FALD panel ve çok parlak Q80B dururken aynı paraya 60 hz Edge Led Q60B almanın bende bir izahı yok 🙂 Ben olsam o kadar para vereceksem Q80B alırdım veya Vestel alır geçerdim.

Biz bu tabloda Q80B için maksimum SDR parlaklık seviyesini 450 olarak yazdık fakat 1085 nits olarak ölçenler de gördüm.
Q60B_vs_Q80B.jpg

Vestel 17 bin 55Q9900
Ne desem bilemiyorum hocam, bazen Android daha kullanışlı olabiliyor. Ne kadara alacaksınız televizyonu ?
ürünü

E Çevrimdışı

Enocan

Yeni Üye
28 Nis 2023
13
48
Herkese iyi akşamlar.Toshiba 50UA5D63DT nasıldır dostlar birde teknik özellikleri nasıl acaba pek bi bilgiye ulaşamadım yardımcı olursanız sevinirim

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882
Herkese iyi akşamlar.Toshiba 50UA5D63DT nasıldır dostlar birde teknik özellikleri nasıl acaba pek bi bilgiye ulaşamadım yardımcı olursanız sevinirim
ürünün seri numarasını verebilirseniz.
o ürüne ait tüm bilgileri söyleyebiliriz.

Örneğin xxxxxx seri no da va panel kullanılmış
xxxxxxy seri no da ips panel kullanılmış olabilir.

bu yüzden seri numarası şart.

E Çevrimdışı

erence

Yeni Üye
6 Haz 2018
24
47
Arkadaşlar merhaba,bu forum sayesinde bimde satılan Jvc tv almıştım 3 yıl kadar önce. Gayet memnunum. Şimdi köye bir TV almak istiyorum. Boyut olarak çok büyük istemiyorum. 40-43 inç lik bir şey bakıyorum. Bütçe olarak ise 5 bin bandlarinda. Ne tavsiye edersiniz,bu bütçeye beni uzmeyecek neler var?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Merhaba;

By_Trol By_Trol , Samurai Unforgotten ve Sota Sota üstadların araştırmasıyla ilgili modele ait detay bilgiler aşağıdaki konudadır;

Geri
Üst Alt