Reset Çevrimdışı

Reset

Aktif Üye
20 Nis 2022
69
49
Valla ben de o kadar okudum ettim. Bazen sayfayı okurken eeh yeterin huleeyn deyip çat diye kapatıyorum. iki gün sonra bi bakmışın aynı sayfayı açmış kaldığım yeren okumaya devam ediyorum. Yani bilmemek mi erdemdir yoksa bilip de bildiğinle çelişecek çözümler aramaya çalışmak ve bulamayacağını da görmek mi boşa zaman kaybıdır. İşte gene bir gün böle forum sayfasını okurken...

Dedim ki alayım bi tane de kurtulayım. Oledler müthiş evet ama 22.000'den aşağı yok. Ben de ona en yakın çözümleri arıyorum. Ne bileyim 14.000 liraya sihirli kumandalı cihazlar var bişeyler. Çıkamadım işin içinden:
40-43 inç olacak
Çocuk odasında yandan ışık alan yere konulup karşıdan izlenecek
Her bir hatlı açacak. yutupa da girecek, netflix de izliycek, playstation da takacak 4K tercih sebebi.
14.000'e kadar çıkabilir de çıkmak da istemiyorum o da ayrı konu :) Şöyle ayranımızı dökmeyecek bizi üzmeyecek 4K bişey yok mu be ya

PTSeeker Çevrimdışı

PTSeeker

Yeni Üye
26 Şub 2023
20
26
Merhabalar, evimde daha önceden 55 inch bir TV vardı duvara asılı şekilde.
Duvara asmaz ayakları ile kullanırsam 60 inch sığabileceğini düşünüyorum duvarda engel olacak bir raf var. koltukla tv arası 2 - 2.5 metre civarında.
4K 16:9 oranlı bir tv bakıyorum 300-400 euro bandında. TVyi almanyadan alacağım fakat düzgün bir kaynak bulamayınca buraya başvurmak istedim. 8000 tl civarına tekabül ediyor bütçe fakat ürün seçeneklerinin Türkiyeden farklı olacağını tahmin ediyorum belirtmek istedim.

Çok büyük oranda Youtube Amazon Prime gibi kaynaklardan içerik tüketeceğim. Bilgisayarımı bağlayarak oyun amaçlı kullanmayı da düşünüyorum. Uydu yayını ya da futbol için kullanılmayacak. Normalde hiç televizyon kullanmayan bir insan olduğum için kolay tatmin olacağımı düşünüyorum fakat karar vermeden önce sizlere danışmak istedim.
TVnin mutlaka akıllı tv olması gerekiyor. Android TV almak ile akılsız bir TV alıp Amazon Fire Stick ya da Mi Box gibi çözümlerle akıllandırma seçenekleri arasında kaldım. Eğer fiyat farkı mantıklı olacaksa harici bir akıllandırma çözümünün daha performanslı olacağını düşünüyorum. İki senaryoda da TVnin kendisinin tepkilerinin yavaş olmamasını sağlayacak kadar güçlü bir donanım gerekli.

TV 4K olacak fakat büyük oranda 1080p içerik de açmam gerekecektir. Bir şekilde upscale etme imkanımın olması lazım. Sanırım neredeyse tüm televizyonlarda mevcut oluyor zaten bu özellik fakat fazla bilgim de yok bu konuda.

Özetleyecek olursak 4K 55-60 inch F/P bir akıllı TV çözümü arıyorum. (Harici akıllı kutu öncelikli tercihim) Oyun kullanımı için de uygun olması müthiş bir artı olur. Bazı TVler katlanılamayacak kadar yüksek gecikmeye sahip oluyordu.

Verdiğim bilgiler ışığında daha farklı bir konfigürasyon öneriniz olursa buna da açığım. İdeal TV boyutu nedir ondan dahi habersizim. Yakında buradan taşınacağım, eğer TV almışken 65 inch alınır gibi bir öneri varsa geleceğe yatırım yapabilirim :)

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

mahmutk

Yeni Üye
28 Mar 2023
6
27
QN85B modeli 85'' haricinde IPS panel ile üretiliyor, IPS paneli de film izlemek isteyenlere çok önermiyorum. Fakat QN85B ve LG Qned866 VA'ya yakın kalitede siyahlar veren, oldukça başarılı modeller. Şimdi mağazaya gidip karşılaştırın diyeceğim ama normal ışıklı ortamda çok fazla bir şey anlamayacaksınız, 2 cihazı da karanlıkta yan yana koyup bakmak gerek.

Fiyatlar da çok değişken olabiliyor. Bu bağlamda, hangisi fiyat olarak avantajlı is, hangisinde kampanya varsa alabilirsiniz. Mesela QN90B'nın fiyatı diğerlerine yakın olur ise 1. seçenek olmalı. Philips bir aralar 22.000'e mi ne düşmüştü, böyle indirim olursa Philips de tercih edebilirsiniz. En kötü servis hizmetinin Philips olduğunu söylüyorlar bu arada.

Açıkçası sizin listenizdeki televizyonların hepsi üst düzey cihazlar. Qned 866 ve QN85B IPS panel, diğerlerinin hepsi VA. IPS ile VA arasındaki farkları araştırın, hangisinin size uyduğunu düşünüyorsanız ona göre kararınızı verin.

Kısaca hepsi kalite olarak iyi cihazlar, kararı tercihinize göre siz verin. Sizin izleme alışkanlığınıza Oled de uyuyor, bunu da belirtmek isterim.
hocam siz oled diyince bugün mediamarkt ve vatan bilgisayarı gezdim bütçemize uygun olarak LG OLED55CS6LA, LG OLED48C24LA modellerini inceledik. Satıcının önerisi üzerine samsung cihazlarında %15 indirim varmış 55S95B modeli 34bin TL ye verebilirim dedi. Bir de ya 6bin TL lik hediye çeki ya da 16bin tl değerinde kahve makinesi hediyesi varmış. bu 3 model şuan aklımızda ama samsung biraz aşıyor bütçeyi. bunlar dışında oled öneriniz var mıdır hocam?

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
hocam siz oled diyince bugün mediamarkt ve vatan bilgisayarı gezdim bütçemize uygun olarak LG OLED55CS6LA, LG OLED48C24LA modellerini inceledik. Satıcının önerisi üzerine samsung cihazlarında %15 indirim varmış 55S95B modeli 34bin TL ye verebilirim dedi. Bir de ya 6bin TL lik hediye çeki ya da 16bin tl değerinde kahve makinesi hediyesi varmış. bu 3 model şuan aklımızda ama samsung biraz aşıyor bütçeyi. bunlar dışında oled öneriniz var mıdır hocam?
Samsung S95B önermiyorum, Rtings'in yaptığı hızlandırılmış dayanıklılık testlerinde QD-OLED panellerde yanma görüldü. LG Oled'ler ise sapasağlam çıktılar.

LG uzun süredir Oled'lere yoğunlaşmış, dünyadaki en büyük OLED panel üreticisi. Bu nedenle sadece LG marka Oled öneririm. Mümkünse EVO panelli, minimum C2 veya üstü.

Açıkçası S95B'ye 35K verene kadar LG G2 alırdım. Fakat şöyle bir sorun oluyor; 15K bütçe ile başlamıştınız, 35'lere çıkıyor 🙂

OLED55CS6LA yani CS serisi, 2021 model C1 ile 2022 model C1'in karışımı gibi. Fiyatı daha uygun olsun diye C2'de bulunan Evo panel yerine C1'deki normal Oled paneli kullanmışlar, ikisinin karışımı da CS olmuş. Her ikisinde de aynı görüntü işlemcisi olan 5. nesil Alfa 9 mevcut, dolayısıyla görüntü kaliteleri çok benzer olmalı. Kısacası parlak dışında C2 ile neredeyse tamamen aynı. Yani Oled almak isterseniz 55CS6LA'yı alabilirsiniz.

Oled dışında da VA panelli modellerden hangisinin fiyatı sizin için daha uygunsa onu tercih edebilirsiniz (QN90B, Q80B, PML 9507). Philips markasının servisi Türkiye'de daha sıkıntılı bilginiz olsun.

Bu arada, tv'den en fazla verimi de Apple TV 4K Gen 2 veya Gen 3 ile alırsınız, güzel bir kombinasyon olur. Hele Iphone kullanıcısı iseniz, çok rahat olur.

M Çevrimdışı

mahmutk

Yeni Üye
28 Mar 2023
6
27
Samsung S95B önermiyorum, Rtings'in yaptığı hızlandırılmış dayanıklılık testlerinde QD-OLED panellerde yanma görüldü. LG Oled'ler ise sapasağlam çıktılar.

LG uzun süredir Oled'lere yoğunlaşmış, dünyadaki en büyük OLED panel üreticisi. Bu nedenle sadece LG marka Oled öneririm. Mümkünse EVO panelli, minimum C2 veya üstü.

Açıkçası S95B'ye 35K verene kadar LG G2 alırdım. Fakat şöyle bir sorun oluyor; 15K bütçe ile başlamıştınız, 35'lere çıkıyor 🙂

OLED55CS6LA yani CS serisi, 2021 model C1 ile 2022 model C1'in karışımı gibi. Fiyatı daha uygun olsun diye C2'de bulunan Evo panel yerine C1'deki normal Oled paneli kullanmışlar, ikisinin karışımı da CS olmuş. Her ikisinde de aynı görüntü işlemcisi olan 5. nesil Alfa 9 mevcut, dolayısıyla görüntü kaliteleri çok benzer olmalı. Kısacası parlak dışında C2 ile neredeyse tamamen aynı. Yani Oled almak isterseniz 55CS6LA'yı alabilirsiniz.

Oled dışında da VA panelli modellerden hangisinin fiyatı sizin için daha uygunsa onu tercih edebilirsiniz (QN90B, Q80B, PML 9507). Philips markasının servisi Türkiye'de daha sıkıntılı bilginiz olsun.

Bu arada, tv'den en fazla verimi de Apple TV 4K Gen 2 veya Gen 3 ile alırsınız, güzel bir kombinasyon olur. Hele Iphone kullanıcısı iseniz, çok rahat olur.
Yardımlarınız için teşekkür ederim hocam ya 55cs6 yı yada qn90b yi alacağız.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
"Panasonic OLED"

beyler bunu da birisi sordu ama kim di bimiyorum(TF den üye-mail atan üye)

kardeş Pany 2013 de TR yi terketti!

not;"LCD" olarak bazı giriş seviye modellerini zaman içinde getiren bir grup var ama UZAK durun
bunlardan ayrıca Pany LCD ler artık geberdi yaw,herifler 1 numara olarak OLED den işe devam
ediyorlar:ok:ok

Sadece UK/Germany olarak bazı HiEnd serileri vardır(OLED) ama onlarda TR ye ithal edilmiyorlar!

MZ2xx OK dir
LZ2xx de olabilir alternatif

not;bunlar da LGD panel takıyor ama arada ki fark şu dur;
onları normal ustalar üretiyor! Pany yi ise "Pio Mühendis takımı" üretiyor bu fark zaten herşeyi de açıklıyor
hem de çok net olarak

Herifler(Pio Team) 2014/15 den beri LGD modül takıyor ama neredeyse şu malum klasik sorunlar
hemen hiç çıkmıyor Pany OLED ler de veya Sony/Samy/TPV olarak mukayese edersek onlara göre sıfır sorun yaw

çünkü Pio geçmişte de retention/burn-in/panel col.defective v.s hatalarında yine sıfır sorun iken rakipleri
rezalet bir durumday dı(Pany kısmen hariç tabiki)

kısaca Pany OLED paneller aslında malzemeler toplama=Pioneer kalitesiyle(üretim prosesleri+özellikle
"resim işleme sanatı" 1 numara nın da üstünde bir yerde oturuyor:hoba1

adamlar haybeye milyonlarca doları saymadılar Pioneer a bu adamları Transfer etmek için

Türkiye gibi bir ülkede nasıl olmaz yaw Panasonic?? bizim pazar Bulgar pazarımı yoksa Çek pazarımı yoksa Avusturya
pazarımı! UK/Ger. dan sonra 3.büyük TV pazarıdır! kaldı ki yerli montajla da onları bile solluyoruz
böyle TV işinde dünyanın en iyisi olan Panasonic TR yok!

"caponlar bizi sevmiyorlar" desem;o da değil sorun! tam tersine çok ciddi seviyorlar yaw
üstelik eskiden ciddi pahalı olan Pany OLED ler son bir kaç yıldır fiyatları da o satılan yerler de
o kalitesine göre son derece de makul!

Pany çok akıllı bir üretici,ne Samsung/Sony gibi toplamacı ne de yalan dolan beyanlar vermez!
Pio Team i transfer etti bunu herkese aleni söyledi! zaten mal OLED olarak ortada yaw

birisi dandik Çin elemanlarıyla topluyor diğeri adam gibi kalite capon işi eleman kullanıyor
sonra niye bu kadar pahalı deniyor

birisi AUO/CSOT ağrılık lı panel takıyor(bununda kırpılmış versiyonlarını tabiki Class-2/3 gibi)
diğeri kendi Malezya/Çekya üretimi en iyi IPS paneli takıyor(daha iyisi şimdilik üretimde değildir)
birisinin içini açıyorsun sonra diğerini açıyorsun (LCD olarak) o birisi fakrilikten ölüyor yaw
ama MARKA güyya! diğerini açıyorsun şak diye manzara değişiyor(bilen adam için tabiki)

OLED te ise yine öyle

kısaca neden pahalı! işte bunlar için

Sharp da bir kumanda vardı,bugün olsa fiyatı en azından $ 200/300 kapıt olur yaw üstelik
harbi "capon" malı! öyla dandik Çin kumandası değildir!
yaw onun kumandasını gören zaten TV sini havada alırdı

sonuç olarak Türkiye gibi bir pazar da,Panasonic olmamasını tam 10 sene dir çözemedim gitti yaw
ulan nasıl iştir anlaşılır değil,hemen her şeyin en baba MARKA ları burada var ama Panasonic yok
aklıma tek bir şey geliyor sonun da,sanırım bu herifler bizim Reisi çok kızdırdılar,o da kafası
buzulduğu için bunları ebediyen şutladı:haha1

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
çünkü Pio geçmişte de retention/burn-in/panel col.defective v.s hatalarında yine sıfır sorun iken rakipleri
rezalet bir durumday dı(Pany kısmen hariç tabiki)
Kesinlikle katılmıyorum. Şimdi internette 2 dk araştırma yapsam, piksel yanığı şikayeti olan zibilyon tane plazma kullanıcısı bulacağıma eminim, buna Pioneer da dahil.

Bu teknolojide ''image retention'' ve ''pixel burn in'' olayına çare bulunabilmesi neredeyse imkansız; Pioneer, Panasonic, Kamasonic, UltraSonic falan fark etmez. Markalar arasındaki en büyük fark görüntü ve hareket işlemesinde olur. Bu yanma olayı ancak mikro led teknolojisine geçince çözülebilir.

Plazma çoğuna göre (çoğuna göre diyorum, sebebini aşağıda açıklayacağım) güzel bir rüyaydı ancak öldü, Allah rahmet eylesin. Zaten ölmesi de gerekiyordu, zira led tv'lerin yaktığı enerjinin 3 katını yakıyordu. Plazma kullanmak için bir tane de ufaktan hidroelektrik santrali kurmanız lazım. Sonra reenkarne olup Oled olarak yeniden doğdu.

En baba plazmanın çıkabildiği maksimum parlaklık değeri 200 nit bile değildi. Dünyanın en parlak plazması kabul edilen Samsung F8500 modelinin çıkabildiği en yüksek değer, Rtings'in ölçümlerine göre 185.2 cd/m². Yani Yumatu (Yusuf , Mahmut, Tuncer kardeşlerin tv'si) televizyonların çıkabildiği parlaklıktan bile daha düşük.

Yaw böyle bir parlaklıkta görüntü kusuru olmaması çok doğal değil mi ? Saatte 70 km/h hızla gidip, benim arabam çok az yakıyor, çok iyi yol tutuyor, hiç rüzgar almıyor, çok sessiz çalışıyor demek ile aynı bu. Bir de otoyola girip 170'e çık da ondan sonra görelim ?

Plazma dönemlerinde HDR içerikler falan yoktu, full hd'ye zar zor geçmiştik, daha çok 3D meşhurdu. Dolayısıyla 100 nit parlaklık ile dans etmek kolay. ABL'yi devre dışı bıraksınlar, parlaklığı led tv seviyesine çeksinler, burn in oluyor mu olmuyor mu bakalım.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
şener verdiğim değerleri gireceksin

not;65/IPS ve 50/VA bu ikisinin MB den col.correction değerleri "aynıdır"!
dolayısıyla bu değerler de her ikisini kapsıyor,ancak resim kalitesi aynı olamıyor
ve IPS daha doğru oluyor!

W.point 20p
1-3 modları değiştireceksin sadece ve 4-20 default da kalıyor
W.point 2p yi vermiştim zaten

ama esas olan Col. Control dur!!!
bunlar IPS de biraz farklı oluyor özellikle Cy/Mag/Yel. için
ilk etapda verdiğim değerleri önce gireceksin sonra>>>RGB için
sonra zaten Test den baktığın zaman C/M/Y biraz sapmış görünür
bunu da diğer verdiğim değerleri girdiğin zaman tam oturur!

Bunlar "prof.ISF" değerleridir!

bunları girmezsen doğru olarak basic/main settings den verim alamazsın
dolayısıyla ilk olarak Col.Cont+2&20p leri girmen gerekiyor sonra en son
set de ise Blit/Bright gireceksin
Col.47/48 OK dir çünkü panelin default Wp.değeri özellikle RED te yüksek!
127/126 zaten aşırı sature olur!

bunları verdiğim sıra ile girip ve sadece Exp.1 moda uygula,diğer mod ları
elleme veya kafana göre set et

Resim kalitesi de sırasıyla ilk önce tabi ki OLED sonra IPS ve sonra da VA şeklinde oluyor!

Not;RGB mode;bunu sakın elleme!!

hepsini sırasıyla gir sonra bana bildir neticeyi

not;sende ki 65/IPS ama bazı 65 ler VA dır bu arada!
sanırım bu durum üretim yeriyle de alakalı gibi geliyor bana örneğin 12 ler de IPS/VA
ama 62 de çoğunlukla IPS oluyor veya tam tersi oluyor

++

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
-Selim bey selem

HDMI portlar

1-ARC/120Hz
2-eARC/120Hz
3-ARC
4-ARC

++

ext.HDD+Stick ler için de daha önce yazdığım HUB u kullan,adaptörlü olduğu
için herhangi bir güç sorunu v.s kesinlikle yaşamazsın!

++

85x serisi ve 2019/20 Android-9 lar şimdi 11 oldu(yazılımı var)

++

Klavyeli kumanda bazı bölge üretimleri için oluyor ama bizim 62 de yoktur

++

Kumanda "pil" sorunu için dün Toengel bana geri dönüş yaptı nihayet
yeni f/w de güyya bu işi düzelteceklermiş,valla ben pek emin değilim!

++

2023 modeller sanırım bu yıl yine farklı(seri bazında) tarihler de çıkıyor
ancak bazı modeller de yine "aynı" gelecektir,"iki yıllık" modeller
olarak 2022/23 olacak gibi görünüyor

Ancak OLED ler de böyle değil!
MB+S/W farklı olacak(burası kesin) kasayı filan boşver,o aynısı olabilir
TPV böyle şeyler den bile bir "maliyet" hesabı çıkarıyor yaw!

++

o sana bahsettiğim Panasonic Tuner+Chipset+GPU system için bir görüşme yapılmış
ama olumlu sonuçlanmadı bu iş! daha önce de LGE böyle bir görüşme yapmıştı ama
ona da aynı cevap verildi
Ancak LGE de ki Tuner/chip+gpu S/W şu anda özellikle farklı bir s/w ile OLED ler de
çok ciddi başarılı dır
OLED ile normal LCD lerin bu konudaki çalışması farklı ve OLED lehine çok daha
iyi ve de stabil

++

"Colour Control";resimleri aldım ama Yellow/Cyan da hafif noise görüyorum sen de
Magenta OK dir
Secondary col.genel de hafif sapmalı olur/olabilir ama düzeltilmesi grekiyor ki
tam doğru otursun bunlar çünkü oturmazsa Primary dengesini bozar!!!

Basic settings ise resim tam doğru zaten olmaz,genel de Backlight/Brightness/Col/Sharp
v.s ile ve bazı yazdımcı ayarla ile resim düzelmiyor!

2p/20p de şart ama öncelikle Col.Cont. düzeltilmesi gerkeiyor ki tam değerler bulunsun!
forumlar da gördüğün onu kıs bunu aç yok bunu bilmem nereye getir v.s ile panel set edilmez!
daha doğrusu doğru set edilemez

20p için de bir İngiliz arkadaş vardı,daha önce Prof.ISF den bunu yapmıştı,ama onda ki
panel 65/IPS olduğu için bizim VA lar da tam oturmadı doğal olarak,ancak özellikle
1-3 bölümleri doğru çıktı ama 4-20 de sapma olunca,onlara dokunmadık!

Bu arkadaş da Panasonic OLED de var ayrıca ve aynı değerler orada süper sonuç vermişti
zaten biz referans olarak onda ki Pany OLED paneli almıştık ancak tam güzel neticeyi IPS panel de
aldık ama VA lar böyle konularda zayıf kalıyor!

"Dynamic contrast";IPS ler de özellikle panel FALD ise(doğru çalışan FALD dan bahsediyorum)
ve ISF doğru yapılmışsa netice çok güzel oluyor(VA da olmaz!!!)
gerek eski IPS ler gerekse de yeniler de özellikle de TV markası LGE ise bu netice alınabiliyor
ama diğer marka "LGD panelli" IPS olsa bile aynı güzel netice alınamıyor
Çünkü işin devamı üreticinin kullanığı Sofware ile alakalıdır ki LGE bu konuda Pany den sonra
en iyi üretici

FALD+Dynamic Contrast dan bahsediyorum sadece!

VA da bunlar olmamıyor maalesef,ayrıca panel FALD ise Baclit ayarı varsa ki vardır;ON yapılması gerekiyor
aksi halde panelin baclit sistemi normal "LCD" ler gibi çalışır!

zaten panelin ambiant/sensor lighting sistemi de buna göre doğru çalışır!
örneğin sen deki eski Philips 9xx FALD TV de olduğu gibi(Sharp FALD sistemidir bu)

++

Günay bey,arayacaktı geçen hafta ama sanırım yurdışı işi çıktı yeniden ve bu hafta sonuna
kaldı panelin set edilmesi
937 onda ki,907 den tek farkı BowerWilkins speaker var

not;resimler bozuk çıktı! yeniden yollaman gerkeiyor

E Çevrimdışı

emreteacher

Yeni Üye
7 Nis 2023
9
31
aradığım televizyon için kriterler :
Genellikle Maç, film ve dizi için kullanacağız. -Netflix, IPTV, beinconnect vb. üzerinden- (Eşimle daha çok aksiyon filmlerini sevdiğimizi belirtmek isterim. Harekete ayak uydurması lazım.)
3-3.5 metre uzaklıktan izleyeceğiz. Ayrıca Direkt karşıdan izleyeceğiz genel anlamda ufak oda olduğu için. (Sanırım VA paneller buna daha uygun oluyor.)
Açılı ve az da olsa güneş yansıyabilir. -Genellikle akşamları izliyoruz televizyonu o yüzden bu da pek önemli değil.-
Karasal yayın izlemiyoruz o yüzden uydu özelliği hiç önemli değil.

Android olması tercih ama gerekli değil, TV için Bütçeyi düşük tutup 4k destekli TV Box, veya stick alabilirim.
Marka takıntım da yok, -servisi iyi ve yeterli olduğu sürece-

Bütçem; 16.000 TL'ye kadar, mümkünse almasın :)
50 veya 55" Televizyon önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

P Çevrimdışı

PATRONN

Yeni Üye
3 Ocak 2023
36
28
Arkadaşlar merhabalar. Yukarıda ki arkadaş gibi android TV box alıp TV ye takacağım. Bu yüzden tv nin android veya smart olmasına gerek bile yok. Sadece güzel tok bir ses ve kaliteli bir panele sahip olması yeterli. Panel tercihim oda dizaynı yüzünden ıps olması. Marka ise farketmez. Bütçem 10 k. Ekran boyutu 50 inç ideal. Hatta 43 inç de işimi görür. Teşekkür ederim şimdiden. Bayrama kadar bu işi çözmem gerek eşime sürpriz yapacağım.

Arkadaşlar merhabalar. Vestel 55q9900 model bir TV alamaya karar verdim. Ancak bu TV nin panel teknolojisinin LG olduğu yazıyor. TV li almadan önce nasıl kontrol edebilirim panel teknolojisinin LG olup olmadığını. Tabi ıps panelde olması lazım. Şimdi ki fiyatı 12 k kusur bu fiyata Samsung 50 inç TV lerde var. Sizin tavsiyeniz nedir?

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt