S Çevrimdışı

soulless 

Yeni Üye
6 Ocak 2021
47
46
Merhabalar arkadaşlar,

Awox 65A6500swn ve swf modelleri arasında akıllı kumanda hariç başka bir özellik farkı var mı? Sanırım bu tv'den alacağım ama ikisi arasında 2000 TL gibi bir fark var.​

P Çevrimdışı

pertymer

Yeni Üye
11 Nis 2023
6
30
Merhaba, Vestel 65UA9630 almayı düşünüyorum 13-14bin civarında bütçem var, görüşlerinizi alabilir miyim acaba? Yakın fiyatlarda alternatif önerilerine de açığım televizyonu genelde netflix gibi applerden dizi film izlemek ve playstation'da oyun oynamak için kullanmayı amaçlıyorum. Televizyon izleme mesafem yaklaşık 3 metre olacak. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

Bedirates

Yeni Üye
9 Nis 2023
4
26
Merhaba, 55QA9700 ve 55Q9900 modelleri arasında kaldım.
Yan açı sebebiyle IPS panel almak durumundayım.
Ürünlerin panel bilgisi husunda yardımcı olur musunuz?

P Çevrimdışı

pertymer

Yeni Üye
11 Nis 2023
6
30
55QA9700 LG IPS panele sahip, 55Q9900 ise LG IPS ve HKC karma üretim ancak yanlış bilmiyorsam ikisi de IPS teknolojiyle üretilen panellere sahip. Daha iyi bilen biri teyit ederse daha doğru bir bilgi olur.

P Çevrimdışı

pertymer

Yeni Üye
11 Nis 2023
6
30
Merhaba, Vestel 65UA9630 almayı düşünüyorum 13-14bin civarında bütçem var, görüşlerinizi alabilir miyim acaba? Yakın fiyatlarda alternatif önerilerine de açığım televizyonu genelde netflix gibi applerden dizi film izlemek ve playstation'da oyun oynamak için kullanmayı amaçlıyorum. Televizyon izleme mesafem yaklaşık 3 metre olacak. Şimdiden teşekkürler.
hepsiburada'da 13.155tl'ye buldum oldukça uygun geldi diğer sitelerdeki ve mağazalardaki fiyatlara göre, biraz önce siparişi verdim merak eden olursa eğer gelince yorum yaparım.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Her ikisi de IPS panel. QA 9700'de sadece LG üretimi panel mevcut. 9900'de ise LG ve HKC olmak üzere 2 farklı panel kullanılmış ancak ikisi de IPS.

Ana kart ve işletim sistemi farklı. En büyük fark ise Q9900'de 8 bit panel kullanılmış olması. 10 bit ile 8 bit arasındaki farkı bildiğinizi farz ediyorum.
Yani İkisi arasından QA9700 öneririm.

Vestel 55QA9700
Anakart:
MB185
Panel: LG üretimi IPS (Karma panel değil, sadece LG IPS kullanılıyor)
İşletim Sistemi: Android
Desteklenen HDR formatları: HDR10, HDR10+, Dolby Vision
Desteklenen Vestel Görüntü Teknolojileri: MEMC, Micro Dimming, Pixellence Pro, yazılımsal 3000 hz ekran tazeleme.
Gerçek Ekran Tazeleme Oranı: 60 Hz
G to G Tepkime Süresi: 6 ms
Chip on Film Sayısı: 6 adet
Panel Bit Derinliği: 10 bit (8 bit + FRC)
(Toshiba 55QA4163 modeli ile benzer bir tv ancak Toshiba'da 17MB170E anakart var)

Vestel 55Q9900
Anakart:
17MB180E_G31
Panel: LG üretimi IPS veya HKC üretimi IPS
İşletim Sistemi:
Linux
Desteklenen Vestel Görüntü Teknolojileri: MEMC, Micro Dimming, Pixellence Pro, yazılımsal 3000 hz ekran tazeleme.
G to G Tepkime Süresi: LG panel 6 ms, HKC panel 8 ms
Chip on Film Sayısı: LG panel 6 adet, HKC panel 12 adet.
Panel Bit Derinliği: 8 Bit !!!!! (Dikkat 8 bit)

P Çevrimdışı

pertymer

Yeni Üye
11 Nis 2023
6
30
Her ikisi de IPS panel. QA 9700'de sadece LG üretimi panel mevcut. 9900'de ise LG ve HKC olmak üzere 2 farklı panel kullanılmış ancak ikisi de IPS.

Ana kart ve işletim sistemi farklı. En büyük fark ise Q9900'de 8 bit panel kullanılmış olması. 10 bit ile 8 bit arasındaki farkı bildiğinizi farz ediyorum.

Vestel 55QA9700
Anakart:
MB185
(Toshiba 55QA4163 modeli ile benzer bir tv ancak Toshiba'da 17MB170E anakart var)

Vestel 55Q9900
Anakart:
17MB180E_G31
İşletim Sistemi:
Linux
hocam aldım ama 65ua9630 için de yorumunuzu alabilir miyim eğer bilginiz varsa?

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
hocam aldım ama 65ua9630 için de yorumunuzu alabilir miyim eğer bilginiz varsa?
Bana aralarında en iyisi QA9700 gibi geldi.

Vestel 65UA9630
Anakart:
MB185
RAM: 1.5GB
ROM: 8GB
İşlemci: 4 çekirdek
Panel: LG üretimi IPS veya BOE üretimi IPS
İşletim Sistemi:
Android 11
Desteklenen HDR formatları: HDR10, Dolby Vision
Desteklenen Vestel Görüntü Teknolojileri: Micro Dimming, yazılımsal 1600 hz ekran tazeleme, direct led.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
-Levent,DM den bahsettiğin linki bulamadım??
ya da diğer bahsettiğin konudan ise,orada zaten bu şey hiç yokki!
kafam karıştı yaw

-807 OLED için o kişiyle konuştum dün ve bana bugün sanırım cevap verecek,hiç acele etme
dediğin fiyatı kabul ederse,hiç düşünmeden alabilirsin,kendisini TF den uzun yıllar
öncesinden tanırım,o da eski Pio cudur,bunlar da kelek olmaz,referansı benim,gerisini sen anla

-907 ci arkadaş,şu anda yurtdışında ve henüz dönmedi,onların merkezi zaten Almanya da ve
devam eden projelerinin bir kısmı orada olduğu için sık sık orada oluyor mecburen,gelince
panelini kurduktan sonra,seni arayacağım yani unutmuş değilim

-Panasonic 8x/9x serisi BD+Receiver;epeyi yıldır zaten 1 numara,bana göre de aynen öyle
hem UHD-BD hem de SAT olduğu için zaten piyasada bu konuda başka hiç bir alternatif de yoktur!
ancak bunun da gerek BD gerekse de STA konusun da tartışmasız en iyisi:ok:ok

not;DH den bahsettiğin arkadaşı iyi tanırım zaten ona kullanığı Pany BDP yi de yıllar evvel ben aldırmıştım
başlığıda bir ara vardı orada

ancak bu yeni seri 8/9 lar çok çok daha iyidir!
9 ciddi pahalı ama 8 bence fazlasıyla yeterlidir ve çok enteresan bunlar neredeyse sadece Almanya
pazarı için üretiliyor olması yaw ve uzun yıllardır da satılıyor,herifler malı satamıyor olsaaydı neden
üretsinler ki!

Receiver konusun da acele etme,sana net durumu daha sonra vereceğim
Humax/Kathrein/TechniSat için de acele etme çünkü Pany BDS i alırsan bunlara hiç gerek yoktur!!!

Not;ancak panel LGE ise(Oled/LCD farketmez) ext. bir Receiver gerekmez!! LGE Tuner v.s konusunda
piyasanın en iyisidir,özellikle SD işlemede çok iyi ama diğerleri bana göre "kötü" veya kimilerine göre
vasat v.s olabilir ama LGE çok iyi!

Tuner+soc+default soft v.s çok iyi

bundan iyisi ise bir tek Panasonic de var!

-1GB LAN sanırım 9 da var diye biliyorum ama 8 de yok(100Mb) ancak 100Mb ile bahsettiğim dosyalar filan
açılmaz(70/80Gb üzeri dosyalar)
ben kaç gündür inceliyorum ve netim şimdi 200mb oldu ama yemiyor! çünkü Box/Panel v.s 100Mb desteklidir!

Bu Kodi uygulamasını sakın panel den deneme çünkü olmaz,olsa bile aşırı zorlar v.s!!!
ancak "beleş" tarifeden olan dosyaları açabilir ki ona da zaten hiç değmez!

kaldı ki senin hızın şimdi 500Mb oluğu için haybeye böyle uyduruk dosyalara uğraşmaya hiç değmez

not;DEBRID için ben her ikisini de yıllardır kullanıyorum,sorunsuz ama diğer Premiumize pahalı ama en iyisi de budur!

++

E Çevrimdışı

emreteacher

Yeni Üye
7 Nis 2023
9
31

Vestel 55QA9700
Anakart:
MB185

Vestel 55Q9900
Anakart:
17MB180E_G31
İşletim Sistemi:
Linux
Teşekkür ederim. Çok sormuş olacağım ama 55QA9700 ile 50QA9700 arasında özellik olarak bir fark var mı? Yoksa sadece biri 50" diğeri 55" mi? 55" çok büyük olacak gibi odaya da.

Geri
Üst Alt