Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,868
Arkadaşlar merhabalar. Yukarıda ki arkadaş gibi android TV box alıp TV ye takacağım. Bu yüzden tv nin android veya smart olmasına gerek bile yok. Sadece güzel tok bir ses ve kaliteli bir panele sahip olması yeterli. Panel tercihim oda dizaynı yüzünden ıps olması. Marka ise farketmez. Bütçem 10 k. Ekran boyutu 50 inç ideal. Hatta 43 inç de işimi görür. Teşekkür ederim şimdiden. Bayrama kadar bu işi çözmem gerek eşime sürpriz yapacağım.

Arkadaşlar merhabalar. Vestel 55q9900 model bir TV alamaya karar verdim. Ancak bu TV nin panel teknolojisinin LG olduğu yazıyor. TV li almadan önce nasıl kontrol edebilirim panel teknolojisinin LG olup olmadığını. Tabi ıps panelde olması lazım. Şimdi ki fiyatı 12 k kusur bu fiyata Samsung 50 inç TV lerde var. Sizin tavsiyeniz nedir?
Cihazın Serisi numarası lazım.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,868
Baki bayiye gittim ve seri numarasını istedim bana satacakları ürünü. Verirler mi?
Size verilecek kutunun üzerinde seri no yazıyor.
fotoğraf çekip linkteki konuda paylaşın

E Çevrimdışı

emreteacher

Yeni Üye
7 Nis 2023
9
31
aradığım televizyon için kriterler :
Genellikle Maç, film ve dizi için kullanacağız. -Netflix, IPTV, beinconnect vb. üzerinden- (Eşimle daha çok aksiyon filmlerini sevdiğimizi belirtmek isterim. Harekete ayak uydurması lazım.)
3-3.5 metre uzaklıktan izleyeceğiz. Ayrıca Direkt karşıdan izleyeceğiz genel anlamda ufak oda olduğu için. (Sanırım VA paneller buna daha uygun oluyor.)
Açılı ve az da olsa güneş yansıyabilir. -Genellikle akşamları izliyoruz televizyonu o yüzden bu da pek önemli değil.-
Karasal yayın izlemiyoruz o yüzden uydu özelliği hiç önemli değil.

Android olması tercih ama gerekli değil, TV için Bütçeyi düşük tutup 4k destekli TV Box, veya stick alabilirim.
Marka takıntım da yok, -servisi iyi ve yeterli olduğu sürece-

Bütçem; 16.000 TL'ye kadar, mümkünse almasın :)
50 veya 55" Televizyon önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
55Q9900
55UA9090 arasında kaldım desek, hangisini tercih etmeliyim sizce?

P Çevrimdışı

PATRONN

Yeni Üye
3 Ocak 2023
36
28
Size verilecek kutunun üzerinde seri no yazıyor.
fotoğraf çekip linkteki konuda paylaşın

Hocam ben televizyonu almadan önce bunu öğrenmem lazım. Aldıktan sonra adamlara bu Va panel vs deyip iade edemem ki.

Ips panel olan bir ürün var mı tavsiyeniz.?

P Çevrimdışı

PATRONN

Yeni Üye
3 Ocak 2023
36
28
Ekte gönderdiğim TV ürünlerinden hangisini tavsiye edersiniz ıps panel olması benim için elzem bir konu teşekkür ederim şimdiden.

Screenshot_20230408_183203.jpg
Screenshot_20230408_183152.jpg

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
Genellikle Maç, film ve dizi için kullanacağız. -Netflix, IPTV, beinconnect vb. üzerinden- (Eşimle daha çok aksiyon filmlerini sevdiğimizi belirtmek isterim. Harekete ayak uydurması lazım.)
3-3.5 metre uzaklıktan izleyeceğiz. Ayrıca Direkt karşıdan izleyeceğiz genel anlamda ufak oda olduğu için. (Sanırım VA paneller buna daha uygun oluyor.)
Açılı ve az da olsa güneş yansıyabilir. -Genellikle akşamları izliyoruz televizyonu o yüzden bu da pek önemli değil.-

Android olması tercih ama gerekli değil, TV için Bütçeyi düşük tutup 4k destekli TV Box, veya stick alabilirim.

Smart çok önemli değil zaten. Bakarken 50 inç ler tüm markalarda Va olur. 55 de karışık tcl hep Va olur. Samsung da genelli bu larin Va.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Ekte gönderdiğim TV ürünlerinden hangisini tavsiye edersiniz ıps panel olması benim için elzem bir konu teşekkür ederim şimdiden.

Screenshot_20230408_183203.jpg
Screenshot_20230408_183152.jpg
Buradaki TCL ve Samsung'ların hepsi VA panel, Samsung'un 7000 serisini zaten önermem, Grundig de önermem. Oradaki LG de 8 bit panel, sakın almayın.

Vestel almanız daha mantıklı gibi görünüyor. Fakat benim bu Vestel'de beynim yanıyor çünkü zibilyon tane farklı panel kullanıyor. Siz artık araştırıp içlerinden bir tanesini alın. Zaten modeller arasında çok fazla kalite farkı olacağını sanmıyorum, aynı şeyin laciverti olacak işte.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40

Hocam ben açık konuşmayı severim; 16.000 TL bütçe ile sizi %100 memnun bırakabilecek bir tv maalesef yok. Mevcut bütçe ile alabileceğiniz cihaz mutlaka bir yerlerden kırpılmış olacak. Sizin tabirinizle harekete ayak uyduracak modeller var ama sizin bütçeye ayak uyduramıyorlar 🙂

- Vestel alırsanız 60 hz olur, görüntü ve hareket işleme teknolojisi baba markalar kadar iyi olmaz. Hangi panel geleceği ise piyango. Kusurlu ürün oranı tanınmış markalara göre (Samsung, LG) daha fazla olur fakat servis konusunda rahat edersiniz, iade ve değişimde sorun çıkarmazlar. Fakat bir gerçek var ki Onvo, Daewoo, Dijitsu, Yumatu, Kung-fu gibi markalarla da kıyaslanmaz bence, Vestel bunlardan daha iyidir.

- Yok ben marka bir şey alayım derseniz, 16.000'e alacağınız cihaz giriş seviyesi olur. Hem 60 hz hem de düşük parlaklık sunar bu modeller. Düşük parlaklık = kötü bir HDR deneyimi. Örneğin BU8000 gibi.

- Yukarıdakilere istisna olarak sadece TCL'in bir modeli geliyor aklıma, 55C728. Bu tv gerçek 120 hz panele sahip. Fakat bunun da parlaklığı biraz düşük, 300 nits civarı. Sonuç olarak 728 ile de güzel bir HDR deneyimi yaşayamazsınız.

Benim HDR ile işim yok, parlaklık önemli değil derseniz, C728 ve BU8000'e bir bakın. Ben 120 Hz güzel bir tv istiyorum diyorsanız, minimum 25K bütçe gerekli.

E Çevrimdışı

emreteacher

Yeni Üye
7 Nis 2023
9
31
Hocam ben açık konuşmayı severim; 16.000 TL bütçe ile sizi %100 memnun bırakabilecek bir tv maalesef yok. Mevcut bütçe ile alabileceğiniz cihaz mutlaka bir yerlerden kırpılmış olacak. Sizin tabirinizle harekete ayak uyduracak modeller var ama sizin bütçeye ayak uyduramıyorlar 🙂

- Vestel alırsanız 60 hz olur, görüntü ve hareket işleme teknolojisi baba markalar kadar iyi olmaz. Hangi panel geleceği ise piyango. Kusurlu ürün oranı tanınmış markalara göre (Samsung, LG) daha fazla olur fakat servis konusunda rahat edersiniz, iade ve değişimde sorun çıkarmazlar. Fakat bir gerçek var ki Onvo, Daewoo, Dijitsu, Yumatu, Kung-fu gibi markalarla da kıyaslanmaz bence, Vestel bunlardan daha iyidir.

- Yok ben marka bir şey alayım derseniz, 16.000'e alacağınız cihaz giriş seviyesi olur. Hem 60 hz hem de düşük parlaklık sunar bu modeller. Düşük parlaklık = kötü bir HDR deneyimi. Örneğin BU8000 gibi.

- Yukarıdakilere istisna olarak sadece TCL'in bir modeli geliyor aklıma, 55C728. Bu tv gerçek 120 hz panele sahip. Fakat bunun da parlaklığı biraz düşük, 300 nits civarı. Sonuç olarak 728 ile de güzel bir HDR deneyimi yaşayamazsınız.

Benim HDR ile işim yok, parlaklık önemli değil derseniz, C728 ve BU8000'e bir bakın. Ben 120 Hz güzel bir tv istiyorum diyorsanız, minimum 25K bütçe gerekli.

İstediğiniz modeli alın. Qled yada başka bişey e bakmadan seçiminizi yapın. 9090 modeli daha güncel çıkarttığı modeldir

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Söylediğiniz bütün modellere baktım. Dediğim gibi marka takıntım yok, ve sanırım Vestel 55UA9090ı tercih edeceğim. Sizin de dediğiniz gibi, bu bütçeye çok da fark etmeyecek.

Geri
Üst Alt