Styric Çevrimdışı

Styric 

Sürüden ayrı..
Yeni Üye
30 Ocak 2023
7
36
TPV bazı ebatlar da hem IPS hem de VA kullanıyor!
60Hz/8-bit
bunu eskiden beri yapıyor,ucuz paraya daha az veya vasat kalite olarak
özellikle 65 ve üstünü satmak isteyen bir düşünce!

2011/22 içinde f/p olarak en başarılısı 8807 dir(VA-Direct-baclit/120Hz/8bit+FRC panel)
ama bu model pahalı oldukça

siz kaça aldınız bu paneli?
Vatan da sanırım teşhir(sıfır da diyebilirler) 18,5 kağıt gibi gördüm WEBe özel

ama paneli bu spek.ler de IPS olsaydı bence biraz daha resim verirdi

Anliyorum, va ama ips hilesi yapiyor anladim. 8807 cok pahali kna butcemiz yoktu. Evet vatandan 18.250 tl olarak alinmis. Ne diyelim kismet boyleymis. Adam gibi 30-40 lira verip alinmayacakss bence awox onvo falanda ayni isi gorurdu. Almis artik umarim sorunsuz olur gelende memnun kaliriz.

E Çevrimdışı

emurat

Aktif Üye
2 Mar 2021
143
41
Telefonu bırak akıllı saatlerin ekranı dahi yanıyor. TV ekranı saatlerce açık kalıyor fakat telefon öyle değil, işini bitirince kapatıyorsun ekranı. Kullanım ve çalışma yükü açısından arada çok fark var.

Oled ekranlarda yanma sorunu çözülmez, ancak mikro led yaygınlaşıp ucuzlarsa Oled'in yerine geçer. Statik görüntü ve yüksek parlaklık Oled'i yıpratır, ancak filmci adama gider bu paneller.

LG satıcısına gidip sorsanız ''Abi o sorun çözüldü, şu ana kadar sattığımız hiçbir Oled TV yanık şikayetiyle geri gelmiyor'' diye söyler. İyi de asıl olay 3 yıldan sonra başlıyor zaten, 1 yılda tabi şikayet gelmez.

Ben bir arkadaşıma ait Oled TV'de Witcher 3 oynamıştım, yanlış hatırlamıyorsam model ismi de 55CX olması gerek. Bildiğin kapkaranlıktı. Bir de pencere yan taraftaydı, arkada falan olsa Allah yardım etsin. Zaten o da kısa süre sonra cihazı satıp led tv'ye geçti.

Oled paneller ciddi derecede parlaklık sorunu olan, karanlık ekranlar. En babasının tam ekranda, sürekli olarak verebildiği HDR parlaklık led tv'nin 3'te 1'i kadar, hatta daha da az. Zaten çok parlamasın diye ABL diye sistem koymuşlar, araba motorundaki devir kesici gibi. HDR bir PS5 oyunu oynamaya kalksanız, hem parlaklık yetersiz kalacak hem de uzun süre cayır cayır oynayacağınız için ABL yüzünden parlaklık sınırlanacak.
Hocam haklısın valla kaç gündür inceledim. Bu Oled yanıyor. Telefonda da Saatte de fark etmiyor.
Dolar zıplamaya başladı yine en iyisi Madem Oled teknolojisi şuanlık sıkıntı orta halli TCL 728 Amazondan 17 bine alıp geçecem.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,362
39
Hocam haklısın valla kaç gündür inceledim. Bu Oled yanıyor. Telefonda da Saatte de fark etmiyor.
Dolar zıplamaya başladı yine en iyisi Madem Oled teknolojisi şuanlık sıkıntı orta halli TCL 728 Amazondan 17 bine alıp geçecem.
Şu an TCL marka tüm televizyonların detaylı özelliklerini içeren bir tablo oluşturuyoruz, yakında burada yayınlayacağız. Samsung ve LG marka cihazlara aşağıdan ulaşabilirsin. Hatta TCL C735'i paylaşayım, 728 ile büyük oranda aynı;
735.jpg

E Çevrimdışı

emurat

Aktif Üye
2 Mar 2021
143
41
Şu an TCL marka tüm televizyonların detaylı özelliklerini içeren bir tablo oluşturuyoruz, yakında burada yayınlayacağız. Samsung ve LG marka cihazlara aşağıdan ulaşabilirsin. Hatta TCL C735'i paylaşayım, 728 ile büyük oranda aynı;
735.jpg

Hocam sana zahmet C728 inde paylaşabilir misin? Dolar hareketlenmiş, iyice artmadan bir an evvel alayım.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,362
39
Hocam sana zahmet C728 inde paylaşabilir misin? Dolar hareketlenmiş, iyice artmadan bir an evvel alayım.
728 ile 735 aynı panele sahip ve %99 aynı cihaz gibi. Sadece 728'in ekranı 144 hz yerine 120 hz olacak. Burada incelemesi ve sayfalar dolusu tartışması var;

E emurat, Bu arada, şahsi fikrim C728 sizin beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza uygun bir televizyon.
- Doğal kontrastı yüksek,
- HDR 10+, Dolby Vision destekliyor,
- VRR, HDMI 2.1, Free Sync gibi konsola uygun özellikleri destekliyor,
- Donanım olarak fena değil, benim Sony cihazda bile 2 gb ram varken bunda 3 var.

Eksileri;
- Local Dimming yok
- Parlaklık biraz düşük

Bir de şöyle bir şey var; çok memnun olan da var çok sorun yaşayan da 🙂

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

emurat

Aktif Üye
2 Mar 2021
143
41
728 ile 735 aynı panele sahip ve %99 aynı cihaz gibi. Sadece 728'in ekranı 144 hz yerine 120 hz olacak. Burada incelemesi ve sayfalar dolusu tartışması var;

E emurat, Bu arada, şahsi fikrim C728 sizin beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza uygun bir televizyon.
- Doğal kontrastı yüksek,
- HDR 10+, Dolby Vision destekliyor,
- VRR, HDMI 2.1, Free Sync gibi konsola uygun özellikleri destekliyor,
- Donanım olarak fena değil, benim Sony cihazda bile 2 gb ram varken bunda 3 var.

Eksileri;
- Local Dimming yok
- Parlaklık biraz düşük

Bir de şöyle bir şey var; çok memnun olan da var çok sorun yaşayan da 🙂
Teşekkürler hocam. Allah razı olsun senden. Kafayı iyice bozmuştum araştıra araştıra. Artık biraz daha çık şu olsun, biraz daha çık bu olsun. Ben işin içinden çıkamadım en sonunda 😂. Aldım geçtim valla Amazondan 17 bine. İnşallah bir sıkıntı çıkmaz. Bizi dert sahibi yapmaz bu cihaz.
Tekrardan sana ve forumdaki tüm arkadaşlara abilere üstadlara teşekkür ediyorum yardımlarından dolayı.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Teşekkürler hocam. Allah razı olsun senden. Kafayı iyice bozmuştum araştıra araştıra. Artık biraz daha çık şu olsun, biraz daha çık bu olsun. Ben işin içinden çıkamadım en sonunda 😂. Aldım geçtim valla Amazondan 17 bine. İnşallah bir sıkıntı çıkmaz. Bizi dert sahibi yapmaz bu cihaz.
Tekrardan sana ve forumdaki tüm arkadaşlara abilere üstadlara teşekkür ediyorum yardımlarından dolayı.
Şimdiden güle güle kullan,incelemeni anlatmanı da bekleriz mutlaka :ok

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,362
39
İnşallah sorunsuz bir panel gelir ve memnun kalırsınız. Ben de 1.5 yıl önce sizin gibi çok ikilemde kalmıştım. Yaklaşık 5 ay tv aradım. O zamanlar Samsung Q80T (Şimdinin Q80B modeli ile aynı) ile Sony XH9096 arasında gidip gelmiştim. Vakit kaybedince fiyatlar arttı sürekli Gözümü karartıp ilk indirimde Sony'i yapıştırdım. Şimdilik memnunum.

Haydi inşallah güzel bir panel gelir, biz de seviniriz 🙂

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,242
murat dh den verdiğin konuya girip baktım,kısaca sallamışlar yaw!
açıkçası ben TCL lere ciddi uzağım,en büyük sorunları da yüksek oranda
çıkan montajlama hataları+malzeme kalitesi de bir o kadar kötü/vasat
hele hele üst serileri ne hikmetse Avrupa da/TR de ciddi pahalı yaw
ülen bu marka USA da en ucuz mal Hisense ile birlikte herifler zaten
onun için "yok" satıyorlar o pazarlar da TCL en dandiği bana göre
Avrupada uçmuş adamlar TR de ise hepten uçuk...

Nit değerleri ciddi kötü,yaw bu devirde HiEnd panel de kaldımı 300/350Nit
ya da o değere eyvallah ama bu fiyatı nedir böyle,yani ciddi bir dengesizlik var
TCL de!
450/500nit den başlasa yine eyvallah,ya da Nit değerinin ve kullanılan panelin
kalitesiyle ilgili kesinlikle bir anormallik var=dandik malzeme+kazık para=TCL

9507 için de açıkçası kesin bir şey söyliyemem,ben de düşünüyorum ama belki
8807/08 den bir tık daha iyi olabilir,ama fiyatı ciddi "tatlıysa" örneğin bana uyar:hihi

Grundig/Arçelik sormuşsun,ama ona da biraz uzağım,bir ara VLX9700 kullanmıştım
ancak herifler 2018/19 dönemin den sonra bir daha o seviyeye gelemediler!!!
NANO yu tek seferlik çıkardılar! şimdi bakıyorum Samsung/Sony ayarında bir
panelmiş yaw! IPS olmasına rağmen hele hele Sony nin IPS lerine bakınca
veya az sayıda Sayıdaki ADS-IPS lerine bakınca Samsung un,bu Grundig onlarında
yanın da HiEnd Plus kalır yahu:haha1
alıp kullananlar içinde tek tük değişim veya arıza filan çıkmıştı ama büyük çoğunluk
yola devam ediyor bu TV ayrıca LG nin HiEnd NANO-LED den bile daha stabil
ve başarılı idi!! ben kaçırmıştım o zaman,almak isteyince de mal bitmişti!

Vestel iyi ama ucuz mal arayanlar için+Servis v.s çok iyi,fıyatı bana göre hala yüksek
sayılsa da alınırmı dersen,direk alınır
Arçelik grubu servis v.s konusunda biraz sıkıntılı+MH rezalet! teknik bilgi vs de alamazsın!
ancak TV üretmek kabiliyetleri ve HiEnd seviyelerine çıkan paneller yapabilecek olsalar
bile yıllardır bu güçlerini kullanıyorlar,yaw anlaşılır gibi değil!
bunlar anladığım kadarıyla 3/5 misli filan KAR etmeyeceklerse o işe girmiyorlar yaw
NANO böyle idi,fiyatı da LG den çok çok daha cazipti!
VA da çok ciddi seviyeye çıkabiliyorlar ama mazide kaldı!

"Grundig" ismini de güyya Avrupada yaşatacaklardı yeniden ama hikaye çıktılar!
ciddi bir pazarı var özellikle Avrupa da ama Ali beye sormak lazım bunu!

Vestel/Arçelik biraz şöyle "oynasalar" saha da ne Samsung ne de Sony ve LG sahada kalmaz
ve aynen kaçarlar yaw,yani o beceri fazlasıyla var,ülen Sony toplayıp üretiyor Samsung
da aynen toplamacı ee geriye ne kaldı,herkes toplamacı,dolayısıyla sen de git topla elemanları
TCL/Hisense ve diğer Çinli lerin böyle bir iddaları yokki,dandik malları "fahiş" fiyatla
satıp insanları da keriz yerine koyup bir de gülüyorlar:hihi

++
diğer başlığıda baktım,sadece güldüm yaw,TF/DH hala aynı yer kalmış,satıcılar ve fake
elemanlar ile gidiyor orası,bir de malum arızalar var ki herifler hala bıkmamışlar yaw!

++

Vatan işini bence iyi takip et gece 12 den sonra WEB den bazen tatlı fiyatlar veriyorlar
ama tek sorun,panelin KM si ilerlemiş oluyor!(bu konuda yalnış değil,"yalan" bilgi veriyorlar!)
teşhir ben alırım ve bir kaç defa da aldım zaten ama "görerek" alırım,KM si benim için
önemli değildir,ama çoplak gözle görmek şart,WEB den sallayıp gelince o zaman iş biraz
sakata geliyor,örneğin sorun çıkınca ne olacak veya WEB den alınıp da servis sorunu tecbit
edip de kabul ederlerse değişim v.s oluyormu? bütün bunlar bence risk oluşturuyor
konuyu detaylı bilen birisi açıklaması lazım bence özellikle Teşhir+WEB işi nasıl oluyor
ben böyle hiç almadım

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,362
39
abi yine döktürmüşsün ağzına sağlık
Genel itibariyle haklı ama TCL markasının komple dandik olduğu görüşüne katılmıyorum. C835, C395 gibi modeller ciddi derecede kaliteli cihazlar. Fakat Türkiye fiyatlandırması gerçekten acayip. 65'' C935 57K fiyata satılırken QN90B 46K'ya alınabiliyor. Samsung varken 11.000 fazla verip TCL tercih edecek tüketici çok sayıda değildir diye düşünüyorum.

E Çevrimdışı

emurat

Aktif Üye
2 Mar 2021
143
41
Aynen üstadlar TCL728 i iptal ettim. TV yi mecburen pencerenin tam karşısında kullanacam. Parlaklıkta yetersiz olduğu için vazgeçmek zorunda kaldım. Samsung 55QN90B nasıldır? Ratings de 1 numaralı TV Yansıma Önleyici teknolojisi falan var deniyor ama internette okuduğum kadarıyla bayağı yansıma var.

albanez albanez Samurai Unforgotten W Winston

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,362
39
Aynen üstadlar TCL728 i iptal ettim. TV yi mecburen pencerenin tam karşısında kullanacam. Parlaklıkta yetersiz olduğu için vazgeçmek zorunda kaldım. Samsung 55QN90B nasıldır? Ratings de 1 numaralı TV Yansıma Önleyici teknolojisi falan var deniyor ama internette okuduğum kadarıyla bayağı yansıma var.

albanez albanez Samurai Unforgotten W Winston
QN90B alabileceğin en iyi cihazların başında gelir. 2.000 nit'e kadar çıkabilen bir tv nasıl yansıma yapabilir merak ediyorum. Gece full parlaklık açsanız, gündüz gibi yapar odayı 😃

Hocam, QN90B Türkiye'de alabileceğin led tv'lerin zirve noktası şu an, daha iyisi yok gibi. Tamamen bütçe meselesi.

Geri
Üst Alt