L Çevrimdışı

lovecraft

Aktif Üye
5 May 2021
75
Cevaplarınız için teşekkür ederim yardımcı oldu. Videodaki gibi indirdim uygulamayı o uygulama üzerinden açtım hdd anca öyle ulaşabildim. Malesef bu android tv nfts açmıyor çok saçma birşey ama açmıyor anca videodaki programı yükleyip onla açabiliyoruz. Bir kaç tane video player yükledim vlc, mx player filan malesef hepsi yavaş çalışıyor. Yavaştan kastım filmi ileri almak isteyince biraz yavaş alıyor vlc player istediğiniz dakikaya filmi alıyor mx alıyor gibi gösteriyor ama almıyor çok az ileri kendi kendine alıyor o yüzden vlc şuan daha stabil çalışıyor. Bu sorunu yaşayan olursa benim gibi en azından bilgi olur onlara da.

20230128_152213.jpg
Hocam "Kodi"yi de denemenizi tavsiye ederim. Kodi bizim alemlerde çok meşur bir programdır. Bizim alemler derken işte televizyona, filme, diziye, içeriğe meraklı insanlardan bahsediyorum. Biraz kurcalama gerektirir ama bi kere içine girince her şeyi yapmak mümkündür. Kodi vlc'den de daha iyi çalışabilir. Di deneyin.

T Çevrimdışı

tgykya

Yeni Üye
27 Ara 2022
18
32
Hocam "Kodi"yi de denemenizi tavsiye ederim. Kodi bizim alemlerde çok meşur bir programdır. Bizim alemler derken işte televizyona, filme, diziye, içeriğe meraklı insanlardan bahsediyorum. Biraz kurcalama gerektirir ama bi kere içine girince her şeyi yapmak mümkündür. Kodi vlc'den de daha iyi çalışabilir. Di deneyin.
Şimdi denedim de oda aynı şekilde çalışıyor ağır ileri alıyor ve 4k filmi açmıyor. Birde filmden çıkınca kendi menüsüne dönüyor üstten kapatıp tekrar o programın menüsüne gitmem gerekiyor.

L Çevrimdışı

lovecraft

Aktif Üye
5 May 2021
75
Şimdi denedim de oda aynı şekilde çalışıyor ağır ileri alıyor ve 4k filmi açmıyor. Birde filmden çıkınca kendi menüsüne dönüyor üstten kapatıp tekrar o programın menüsüne gitmem gerekiyor.
Hocam oynattığınız filmlerin 1080p üzerinde olması söz konusu ise ağır biçimde ileri geri sarmasının sebebi bu programlardan ziyade sizin televizyonunuzun donanımı olabilir. İşlemcisi nedir bilmiyorum ama bahsettiğiniz LG ya da Samsung gibi markaların kullandığı soc'ler ayarında bir işlemci olmadığına eminim. Yani bu ucuz televizyonları bize 4K diye satıyorlar ama sadece panel olarak 4K, içerisindeki donanımın 4K içeriği rahatça oynatabilecek bir donanım olmadığından bahsetmiyorlar. Düşünün, daha 4K filmi televizyona gösteremiyorsunuz bile. Hani evinizde bir NAS olsa belki ethernet üzerinden okuyarak oynatır, ama onda da yine aynı şekilde performanslı bir oynatım olmayacağına eminim. Bunun sebebi de videoyu çözen işlemcinin gücü. İngilizlerin "bottleneck" dediği yer orası işte.

T Çevrimdışı

tgykya

Yeni Üye
27 Ara 2022
18
32
Hocam oynattığınız filmlerin 1080p üzerinde olması söz konusu ise ağır biçimde ileri geri sarmasının sebebi bu programlardan ziyade sizin televizyonunuzun donanımı olabilir. İşlemcisi nedir bilmiyorum ama bahsettiğiniz LG ya da Samsung gibi markaların kullandığı soc'ler ayarında bir işlemci olmadığına eminim. Yani bu ucuz televizyonları bize 4K diye satıyorlar ama sadece panel olarak 4K, içerisindeki donanımın 4K içeriği rahatça oynatabilecek bir donanım olmadığından bahsetmiyorlar. Düşünün, daha 4K filmi televizyona gösteremiyorsunuz bile. Hani evinizde bir NAS olsa belki ethernet üzerinden okuyarak oynatır, ama onda da yine aynı şekilde performanslı bir oynatım olmayacağına eminim. Bunun sebebi de videoyu çözen işlemcinin gücü. İngilizlerin "bottleneck" dediği yer orası işte.
Film arşivim var benim yüksek kalitede izleme takıntısı var en düşük filmin boyutu 15 gb bende. Evet dediğiniz gibi geç almasının sebebi işlemci ile alakalı Ram ve işlemci yetersiz geç işliyor haliyle orta halli diye aldığım bir tv çok beklentim yok açıkcası orta halli tv fiyatına bak 10.500 😂 ucuz etin yahnisi işte idare ediyor iş görüyor ama hdd direk açmaması çok saçma geldi bana böyle uğraştırması Sony Android tv ler de böyle mi acaba. Kendi evime pahalı Sony almayı düşünüyorum bir tane 20 bin TL gözden çıkarıp. Şuan ailemin evinde kullandığım tv Toshiba 50UA5D63DT iş görüyor şuanlık. Toshiba sözde ama vestel üretiyor vestelin ürettiği tv ne kadar iyidir benim açımdan tartışılır.

Birde 1080p 720p filmşeri çok hızlı ileri alıyor diyemem onlarda yavaş.

Son düzenleme:
albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
kardeş 50bin lik panel de alsan,senin istediğin kalite v.s den izleme yapamazsın!
kısaca BOX alacaksın,uğraşsan bile "değer" ama panel adamı hasta eder,haybeye
zaman kaybedersin
RAM+GPU uyumu ve bağlı olarak yazılım v.s derken ileri seviyede veya kalitede
"media player" tadı alamazsın

elinde ciddi bir arşiv varsa,panel den ben bunları izleyeceğim dersen hiç uğraşma
aynen BOX al

HDD yi açmıyor ne demek yaw
veya NTFS yi tanımıyor ne demek!

"Android" dediğin şey ise tamamen bir "Cep telefonları" olayı içindir
bizim Box da veya panel de v.s yerde olanlar biraz yandan çarklı oluyor

tipik bir örnek sana;Android bir program yükledin,dep de sorun olmaz ama panel de
hatta Box da örneğin kumanda tam olarak çalışmaz!(genel de touch screen içindir)
kumanda nın mouse tuşu rezil derece de ağırdır,sonra gider Air mouse alırsın!

Cep telefonun varsa eyvallah yoksa Android başka yer de adma gibi çalışmaz!
Sony de Samsung da böyledir;hatta daha ileri gideyim AVI leri açmaz veya ses codec lerinden
takılır ve açmaz iş yine BOX lara kalır

paneller bu işler için ne yazılım ne de donanım olarak yeterli değildir ayrıca çoğu da
zaten laf aramızda "illegal" dir,ama Box lar tam harbi illegal ama her bir şeyi açar
ancak bazı üst seviye Box lar da ise legal dir ama o da bize gelmez!

o elindeki panelle sinir olmadan bu işleri halledemezsin
örneğin exFAT ı da tanımaz(gerçi bunu tanımayan Box larda vardır) ama NTFS
olmalı yaw,gerçi NTFS yi açamayan bazı Box lar gördüm ama bunun için bir yazılım
var ve açabilir hale geliyor...

kısaca böyle atraksiyonları TV ler yapmaz/yapamaz!

sen de ya bilgi eksikliği var ya da bazı malum forumlardan paneller ile ilgili yalan
yanlış sözüm ona yorumları v.s okumuşsun ya da mağaza satıcılarının laflarına bakmışsın

ancak bunlar önemli değil,kimse anasının karnında bunları öğrenmiyor,bir süre sonra
bir şekilde olaya vak,oluyorsun
++

Sony ye manyak para verme pişman oılursun sonra
ama illa Sony alacağım dersen o kadar da paraya kıyacaksan,sana direk tavsiyem onu al ama
bir de Box al!

"Toshiba" dediğin Vestelin marka bazında anlaştığı bir fason üretim gibi düşünün

o eski Tosh ismi mazi de kaldı yaw Himeji fabrikası üretimi/Japan mallar yok artık
kaldıki zaten onlarda böyle smart cart curt v.s işleri de olmadı ve olmazdı zaten

sen bence BOX lara odaklan,o zaman dandik dediğin TV bile ciddi iş görecektir!

L Çevrimdışı

lovecraft

Aktif Üye
5 May 2021
75
Film arşivim var benim yüksek kalitede izleme takıntısı var en düşük filmin boyutu 15 gb bende. Evet dediğiniz gibi geç almasının sebebi işlemci ile alakalı Ram ve işlemci yetersiz geç işliyor haliyle orta halli diye aldığım bir tv çok beklentim yok açıkcası orta halli tv fiyatına bak 10.500 😂 ucuz etin yahnisi işte idare ediyor iş görüyor ama hdd direk açmaması çok saçma geldi bana böyle uğraştırması Sony Android tv ler de böyle mi acaba. Kendi evime pahalı Sony almayı düşünüyorum bir tane 20 bin TL gözden çıkarıp. Şuan ailemin evinde kullandığım tv Toshiba 50UA5D63DT iş görüyor şuanlık. Toshiba sözde ama vestel üretiyor vestelin ürettiği tv ne kadar iyidir benim açımdan tartışılır.

Birde 1080p 720p filmşeri çok hızlı ileri alıyor diyemem onlarda yavaş.
Ben şimdi TV alacak olsam hiç öyle içinde android varmış şu varmış bu varmış istemem açıkçası. Sadece kaliteli bir paneli olsa yeterli. Ona en güzelinden bir mini pc ya da raspberry pi 4, ya da şu son çıkan Orange Pi 5 (bu alet çok iyi) alır takarım. En pahalı Samsung'a takla attırırım :)

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
"PC" bu işin tepe noktadır yaw,yani bunu geçen olamaz

SBC ler ise PC kadar iyi hatta çok daha pratik v.s ama zaman&ilgi&bilgi v.s gerekiyor
normal adam SBC ile uğraşamaz!

ben "normal" adma için direk BOX derim
ama adamın zamanı lisanı ve bilgisi v.s varsa şu yeni çıkan miniPC ler SBC ler çok iyi

Beelink bu konuda bayağı sıkı gidiyor şimdilik zaten Box işini de bıraktılar artık!

miniPC ler güzel ama biraz pahalı ve herkese gitmez

yaw bunların yanında ne Sony si ne Samsung ne bilmenesinin lafı bile olamaz😆

maalesef insanları "TV konusunda" ciddi bir yalnış bilgilendirme yapıyorlar!

T Çevrimdışı

tgykya

Yeni Üye
27 Ara 2022
18
32
Bende 50 İNC LG tv var hiç açmadım onu mesela,onu satıp Sony almayı düşünüyordum vazgeçtim söyledikleriniz den ötürü LG tv me hangi boxı almamı önerirsiniz Android neyden dolayı seviyorum dışarıdan kafama göre herşeyi yüklüyorum yoksa Bi numarası yok başka.

Bu tv almıştım zamanında evleneceğim diye kısmet olmadı duruyor sıfır kutusunda hala buna güzel Bi box alayım o zaman.

Screenshot_20230128_170307_Hepsiburada.jpg

Son düzenleme:
L Çevrimdışı

lovecraft

Aktif Üye
5 May 2021
75
Bende 50 İNC LG tv var hiç açmadım onu mesela,onu satıp Sony almayı düşünüyordum vazgeçtim söyledikleriniz den ötürü LG tv me hangi boxı almamı önerirsiniz Android neyden dolayı seviyorum dışarıdan kafama göre herşeyi yüklüyorum yoksa Bi numarası yok başka.

Bu tv almıştım zamanında evleneceğim diye kısmet olmadı duruyor sıfır kutusunda hala buna güzel Bi box alayım o zaman.

Screenshot_20230128_170307_Hepsiburada.jpg
Aman dostum sakın ha. Şundaki paneli bugün almaya kalksan heralde küçük bi servet ödersin. Akıllı televizyon alıcam diye mis gibi panelden olmayın. Televizyon aptal olsun siz onu akıllı yapın. Bu forumda alt başlığı var

Buradaki tavsiyeler doğrultusunda süper bi alet alıp takarsınız televizyona. Bu arada hdmi kaç destekliyor ona da bakmak lazım.

Edit: Şimdi baktım sizi alet 4k 60fps destekliyor. Hdmi 2.0b

Son düzenleme:
U Çevrimdışı

ulkekerem

Aktif Üye
8 Tem 2022
97
25
Merhabalar 30-40k bütçe aralığında önereceğiniz bir tv var mı ? 65 veya 75 inç tercih ediyorum. Ps5 ve netflix için alınacak.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt