W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,604
Arkadaşlar patron seçenekleri biraz daha netleştirdi ama şu an TV almamı istiyor :deli1
istediği 65 yada 70 inç Samsung 20.000 TL şeklinde
bende bunları buldum 7000 serisine hiç bakmıyorum :)

Samsung Crystal 65AU8000

Samsung 65BU8100

Samsung 65BU8500 bunun fiyatı fazla ama başım ağrımasın bu iyiyse bunu alabilir :)

ne dersiniz?
Bu TV ler hepsi aynı. 8000 varyantlari ayakları vb değişikliği olur.

P Çevrimdışı

pn211

Yeni Üye
29 Eyl 2022
15
43
Evinde kullanmadığı için 6 ay önce aldığı 3 yıllık garantisi devam eden Vestel marka televizyonu uygun fiyata satan biri var. Bu televizyonu 2. el olarak ilk sahibinden alıp kendi evimize kurduğumuzda ileride çıkacak bir problemde aşağıdaki koşullar bakımından Vestel servisi garantide problem çıkarır mı?

1 - Fatura benim adıma düzenlememiş olduğu için

2 - Cihazı servisin kurup devreye aldığı adresten alıp evimde kendim kurup kullanmaya başladığım için

Vestel 65U9700 ve Regal 65R754U arasında karşılaştırma yapınca Vestel'in Regal'e göre görüntü özelliklerinde HDR10+ ve , ses özelliklerinde JBL desteği var. Bunun dışında hemen hemen aynı televizyon gibi gözüküyor. Tabi panel ve anakart detaylarını bilemiyorum.

En ucuz fiyatlar şu anda Regal Teknosa'da 11.849 TL, Vestel Trendyol'da 13.899 TL

Öyle çok yüksek beklentileri olmayan standart bir ev kullanıcısı için bu 2.000 TL farka değer mi?

Bir de bunlara ilave olarak Vestel 65Q9900 modeli var, o da 65U9700 ile Qled panel olması hariç özellik olarak hemen hemen aynı, ama o da bir 2.000 TL daha pahalı gözüküyor. Bu 2 Vestel arasında da bu farka değer mi?

Ayrıca üstteki şu soruma da bir yorum alabilirsem çok memnun olurum. Şimdiden zaman ayıran herkese çok teşekkür ederim.

Adem Helvacı Adem Helvacı F fikoloji W Winston TEKNOwest TEKNOwest İlteriş Yılmaz İlteriş Yılmaz

Son düzenleme:
W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,604
Evinde kullanmadığı için 6 ay önce aldığı 3 yıllık garantisi devam eden Vestel marka televizyonu uygun fiyata satan biri var. Bu televizyonu 2. el olarak ilk sahibinden alıp kendi evimize kurduğumuzda ileride çıkacak bir problemde aşağıdaki koşullar bakımından Vestel servisi garantide problem çıkarır mı?

1 - Fatura benim adıma düzenlememiş olduğu için

2 - Cihazı servisin kurup devreye aldığı adresten alıp evimde kendim kurup kullanmaya başladığım için

Ayrıca üstteki şu soruma da bir yorum alabilirsem çok memnun olurum. Şimdiden zaman ayıran herkese çok teşekkür ederim.

Adem Helvacı Adem Helvacı F fikoloji W Winston TEKNOwest TEKNOwest İlteriş Yılmaz İlteriş Yılmaz
Vestel TV lerde kalite aynı olur. Sadece panel Va mi IPS mi buna bakın.
IPS ve Va farkı. Artıları ve eksileri size hangi panel uygunsa ona bakarsınız.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
vers. ...232 upg. yazılım çıkarmışlar ancak açıklayıcı bilgi yok
AutoUpdate ON da ancak,Server yüklemesi geç oluyor!
ben yüklemedim ancak yazılımı PC ye attım 1.3Gb dosya
olduğuna göre,belli ki komple yazılım bu ve upgrade
bir şekilde edilmiş,bir kaç güne kadar Server dan görünmesi
gerekiyor,o zaman update edin+

Not;FAT32 bellek ile atmaya kalkışmayın! bazı sıkıntılar çıkabiliyor

Not;ben Toengel e bir kaç sıkıntı iletmiştim ki bunların hepsi de
firmware/software ile alakalı konulardı ama 15 gündür cevap alamadım
genelde zaten cevap da vermiyorlar ama bazı şeyleri de göz ardı etmeyip
gerekli düzeltmeleri yapıyorlar,yani bizi sallamıyorlar😀

>ilk olarak Baclit ve Bright değerlerinin;çok saçma biçimde yeterince
düşürülememesine acaip taktım yaw,herifler sankim 1000/1500NIT
panel yapmışlar da bundan dolayı yüksek Baclit veriyoruzmu
diyorlar akıllarınca,ülen alt tarafı senin panelin 450NIT dir!
niye kısamıyorsun ayarını? FILM ustası adamlar böyle 85/95
Baclit lemi film izleyecek😡

örnekleme de önerdim adamlara;BLit ve Bright.için 0(sıfır)değeri
varsa sen de sıfırla şu mereti yaw,kıs kardeşim o abuk ayarını
haa,isteyen varsa 90/100 lere köklesin sonra!

>diğer konuysa ki bu daha da önemli dir;EXPERT1/2 modların da
ColourControl ayarlaması mümkün ama diğer Mod larda mümkün değil!
halbuki her mod da mümkün olabilmelidir!

örneğin;ColControl da ;
Personal;yalnış
Vivid;OK
ECO;OK
Natural;OK
Movie;yalnış (yaw en önemli mod da kaymalar var!)
Game;OK
Monitor;yalnış

EXPERT1;OK (ancak bunu ben düzelttim,çünkü ayarlamaya izin veriyor bu mod doğal olarak)
EXPERT2;yalnış
CALMAN;yalnış(ancak buna zaten gerek yok pratik de ölçüm aletleriyle bu set. edilir!)

Yanlış dediğim ayarlar,aslında sapma yapan(gölge veya renk kayması v.s gibi işler)
durumlardır ve tüm Primary/Second renkler de oluyor Beyaz da sorun yok ama Cyan/Green
Magenta/Blue/Red>>YALNIŞ dediğim mod larda hepsi sapmalı dır,çok enteresan olarak da
Vivid/Natural/ECO/Game da OK dir!!
Ancak diğer sapmalar da mevcut,hadi onların geçtim ayarı kolay ama bunlar çok önemlidir

Bu iki konuda iki defa örneklemeli yazı gönderdim ama ilgili kişi bir süredir CES Fuarın da
olduğu için sanırım gecikme yaşanacak

Sonuç olarak bu upgrade tam nedir yakında öğreniriz

Not; "Factory-default" bu defa yapılmalıdır!

ancak ben TV yi sadece Monitör gibi kullandığım için Smart veya Uydu Alıcı kısmı veya Android
kısmı veya NetFlix/Amazon v.s gibi stream işleriyle hiç işim olmuyor!
Box/Receiver/Bluray/PC den bunları bir şekilde hallediyorum

Upgrade ler genel de Smart cart curt için oluyor! benim istediğim bunlar değil tabiki

en sonunda bu tip yazlımlar da klasik .....and many other important improvements...
derler keser atarlar,ülen bir iki şeyi de açıkça yazsana!
zaten adama sorduklarım ve istediklerim de "picture improve" içindir ki çözümü de
zaten kendile ellerinde,bana ne yaw NFlix veya Amazon da şunu bunu yapıyormuş da
hikaye yani🤬

sahints Çevrimdışı

sahints 

TS @sahin
Yeni Üye
13 Eyl 2021
13
28
Arkadaşlar kafam çok karışık. Hanımın iş yerindeki bekleme salonuna bir TV alacağız. Alan Normal bir evin salonu kadar, bir koltuk takımı var. TV'de iş saatlerinde çoğunlukla odalardaki ip kamera görüntüsü verilecek. Onun dışında streaming servisleri kullanılacak. Aklımda Onvo OV50F900, OV55350 var. Sunny grubuna panel ile ilgili bilgi olmadığı için yanaşmıyorum. F900'ün Android'i nasıldır mesela? 55350'nin de paneli hakkında bilgim yok. Onu da box ile desteklerim dedim ama panel yine kafama takıldı. Bir ev TV'si kadar önemli olmasa da para vermişken en düzgünü olsun istiyorum.

Hadi Şahin Çevrimdışı

Hadi Şahin 

Aktif Üye
14 May 2018
153
C725 Va panelin verdiği kontrast ve siyah. Diğer 50 inç ler gibi yani.
Kullandığı işlemci ve hareket netligini artırma yollarıyla kötü bir yazılım sorunlu bir modeldir. İade doğru bir karardır
Merhaba W Winston
2022 Kasım ayında 8900₺ ye vatan bilgisayardan aldım kardeşimin çeyizi için TCL 50C725 modelini. Dolayısı işe gala açmadık tvyi. Sıkıntı bir model demişsiniz. Ne yapmalıyım sizce bu durumda?

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,604
Merhaba W Winston
2022 Kasım ayında 8900₺ ye vatan bilgisayardan aldım kardeşimin çeyizi için TCL 50C725 modelini. Dolayısı işe gala açmadık tvyi. Sıkıntı bir model demişsiniz. Ne yapmalıyım sizce bu durumda?
Hareketli sahnelerden ve hareketi doğru işleme sorunları var. Tüm markalarda az yada çok olur. Tcl de bu kronik sorun. Yazılım kısmı çok kötü. Siz bakarsiniz memc kapatarak yazılımla ilgili menüden kapatıp yada kısarak keyfinize uygun ayarlarınız. 7 resim modu var. En doğru renk film modunda bu modda ayarlamanızı yaparsınız.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
Mert selam
texte attığım yazıyı silmişim yaw,yeniden hazırlamak zaman alacak,şimdilik boşver onu
++

-bildiğim kadarıyla piyasada 120lik tek 50lik "VA"panel 8807??
-artık bir kaç sene evvelki gibi tüm 50lik VA paneller aynı resmi veremiyor! (burası önemli)
-bahsettiğin Sony/Samy den 8807 çok daha iyi!(50lik olanlardan bahsediyorum)

++

-Pic.Mode; "Filmmaker" bu bizim 50lik de yok ama bildiğim kadarıyla 55lik 8807 de vardır!
ancak o panel de IPS ,yani bilmem ne maker olsa bile hikaye FILM de!

CR;1100/1600 arası dır

-"FALD" panel de yoktur o ebat da ama piyasa da Araba parasına satılan FALD denen ler de
az-biraz hikaye FALD,yani salla geç FALD diye artık bir panel kalmadı,"Mini-LED FALD"
şimdi böyle gazlıyorlar ama "inanma"...

bunları yazıyorum çünkü sen de 10 sene bizim Tosh SV685 i kullandığın için,FALD nedir
bilmen gerekiyor,aman dalgaya düşüp FALD diye ablıklama atlama,bunlar "pazarlama"
çakallıkları dır!

Not;belki tek istisna Sony MASTER Z serisi,gerisini topla koy çuvala vur duvara FALD ların
ama Master-*Z gerçekten çok sıkı bir FALD ama onun bugünkü tekniği bile bizim SV685 paneli
hala geçemiyor!

kardeş FALD mald filan bunları unut gari
malum forumda bir iki çakal var hala,okudum verdiğin linkten msglarını ama salla geç
yaw o tipler ne kullanıcı nede satıcı,hiç bir bok değiller aynen,kafanı bunlarla uğraştırma

++

FilmMaker mode;bunu da genel de hiç kimse bilmiyor!
adam kafadan bunu soruyor örneğin;FILMMAKER mode varmı diye???
iyi de ne yapacaksın bunu;cevap yok yada abi olsa iyi olur ya da o kadar para verdik
HiEnd panel aldık yani illa ki olmalı v.s gibi saçma cevaplar veriliyor!

ANCAK, "Bluray-UHD" kullanıyorsan+aldığın film de F.Maker sertifikalı ise ne ala
işte o zaman o mode iş görür!!!
filmin zaten 24fps(60fps olsa bile) olması sebebiyle sadece Bluray bunları düzgün okur!
kaldıki bilidğim kadarıyla bir tek Panasonic BD ler ile Panay nin OLED leri FMaker ları
adam gibi okuyor!

Sony BD ler de hikaye(700/800/900) Sony panel de hikaye bu konuda
FILM işi Panasonic OLED+BD dir gerisi teferruat dır!

+CALMAN prof.ISP de gerekiyor FilmMaker için v.s
sonuç da ciddi bir yatırım,tectübe,bilgi v.s gerekiyor
daha sonuç da;elde çok kısıtlı kaynaklar var(Media için)

adam hala kalkmış abi FilmMaker mod yokmu diyor🥵

R Çevrimdışı

ridw0n 

Aktif Üye
8 Ağu 2022
412
Mert selam
texte attığım yazıyı silmişim yaw,yeniden hazırlamak zaman alacak,şimdilik boşver onu
++

-bildiğim kadarıyla piyasada 120lik tek 50lik "VA"panel 8807??
-artık bir kaç sene evvelki gibi tüm 50lik VA paneller aynı resmi veremiyor! (burası önemli)
-bahsettiğin Sony/Samy den 8807 çok daha iyi!(50lik olanlardan bahsediyorum)

++

-Pic.Mode; "Filmmaker" bu bizim 50lik de yok ama bildiğim kadarıyla 55lik 8807 de vardır!
ancak o panel de IPS ,yani bilmem ne maker olsa bile hikaye FILM de!

CR;1100/1600 arası dır

-"FALD" panel de yoktur o ebat da ama piyasa da Araba parasına satılan FALD denen ler de
az-biraz hikaye FALD,yani salla geç FALD diye artık bir panel kalmadı,"Mini-LED FALD"
şimdi böyle gazlıyorlar ama "inanma"...

bunları yazıyorum çünkü sen de 10 sene bizim Tosh SV685 i kullandığın için,FALD nedir
bilmen gerekiyor,aman dalgaya düşüp FALD diye ablıklama atlama,bunlar "pazarlama"
çakallıkları dır!

Not;belki tek istisna Sony MASTER Z serisi,gerisini topla koy çuvala vur duvara FALD ların
ama Master-*Z gerçekten çok sıkı bir FALD ama onun bugünkü tekniği bile bizim SV685 paneli
hala geçemiyor!

kardeş FALD mald filan bunları unut gari
malum forumda bir iki çakal var hala,okudum verdiğin linkten msglarını ama salla geç
yaw o tipler ne kullanıcı nede satıcı,hiç bir bok değiller aynen,kafanı bunlarla uğraştırma

++

FilmMaker mode;bunu da genel de hiç kimse bilmiyor!
adam kafadan bunu soruyor örneğin;FILMMAKER mode varmı diye???
iyi de ne yapacaksın bunu;cevap yok yada abi olsa iyi olur ya da o kadar para verdik
HiEnd panel aldık yani illa ki olmalı v.s gibi saçma cevaplar veriliyor!

ANCAK, "Bluray-UHD" kullanıyorsan+aldığın film de F.Maker sertifikalı ise ne ala
işte o zaman o mode iş görür!!!
filmin zaten 24fps(60fps olsa bile) olması sebebiyle sadece Bluray bunları düzgün okur!
kaldıki bilidğim kadarıyla bir tek Panasonic BD ler ile Panay nin OLED leri FMaker ları
adam gibi okuyor!

Sony BD ler de hikaye(700/800/900) Sony panel de hikaye bu konuda
FILM işi Panasonic OLED+BD dir gerisi teferruat dır!

+CALMAN prof.ISP de gerekiyor FilmMaker için v.s
sonuç da ciddi bir yatırım,tectübe,bilgi v.s gerekiyor
daha sonuç da;elde çok kısıtlı kaynaklar var(Media için)

adam hala kalkmış abi FilmMaker mod yokmu diyor🥵

hocam bu filmmaker modu samsung da var bende bilmiyorum tam ne işe yaradığını bazı filmlerde deniyorum hoşuma giderse öyle devam ediyorum :) karanlık ortamlarda daha iyi sonuç veriyor sanırım.

D Çevrimdışı

denizst

Yeni Üye
10 Ocak 2023
2
37
Merhabalar bu benim forumda ilk mesajım.

55" bir televizyon almak istiyorum bütçem ve önceliklerim (tivimate ile iptv, xbox series s ve netflix) dahilinde aşağıda belirttiğim üç model arasında kaldım,
bana fikir verebilecek arkadaşların tavsiyelerini rica ediyorum.

Vestel 55Q9900 (smart ve jbl)
Vestel 55UA9090 (android)
Vestel 55UA9630 (android)

Bonus
Arçelik Imperium 9 Serisi A55 C 985 B

İyi günler dilerim

Son düzenleme:
F Çevrimiçi

FlashX

Aktif Üye
16 Haz 2020
150
24

Bendeki 12 yıllık samsung led tv ( 1 adet led bar bir problem olmuştu 6 yılında, hafif kararma, hepsini kaliteli led bar ile değiştirdim. ) ama kıyamıyorum görüntüsüne.Yukardaki tv gözüme kestirdim aslında uygun fiyat .. İncelemesinde ömürlük görünüyor tek eksiği 120 Hz -Multimedya harici kullanırım. Panelin hakkını versin diye

S Çevrimdışı

serdarkaralar 

Aktif Üye
10 Ocak 2023
66
38
merhabalar,

yeni televizyon alacağız, yüksek bir model maalesef hayat şartlarından dolayı alamıyoruz.

kafamda 2 model var

eğer a101 den alabilirsem 58UA2263DT ( 8299 TL )

bulamaz isem ( 9299 TL )

sizce hangisini almalıyım? arada 1000 lira var, ancak 1000 lira beni çok etkilemez.

ayrıca min 55 max 58 inç olmasını istiyorum.

maks 10 bin e kadar başka bir tv önerebilirseniz ona da açığım.

şimdiden teşekkürler.

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Merhabalar bu benim forumda ilk mesajım.

55" bir televizyon almak istiyorum bütçem ve önceliklerim (tivimate ile iptv, xbox series s ve netflix) dahilinde aşağıda belirttiğim üç model arasında kaldım,
bana fikir verebilecek arkadaşların tavsiyelerini rica ediyorum.

Vestel 55Q9900 (smart ve jbl)
Vestel 55UA9090 (android)
Vestel 55UA9630 (android)

Bonus
Arçelik Imperium 9 Serisi A55 C 985 B

İyi günler dilerim

Bunların İçinde ben Arçelik olanı beğendim.
Vestel 1gb, 1.5 gb rem yetmiyor.
YouTube de vesteloji videolarını teker teker izleyin 1.5 gb rem olayını görün.
Arçelik Cpu ve Gpu olarak daha iyi.
Yazılım desteğini bilemem.

Geri
Üst Alt