Ö Çevrimdışı

ÖzdemirBurak

Yeni Üye
10 Haz 2022
1
33
Selamlar iyi forumlar. Toshiba 43ua3a63dt model tv yi önerirmisiniz? Özellikleri iyi gibi duruyor özellikle kumanda da sesli tuşu olması. Ancak bu fiyata daha iyisi var diyeceğiniz bir model varsa önerilere açığım. Bahsettiğim tv 5700 tl civarında bütçemde bu civarlarda çok üstüne çıkamam. 4k aradığım bir kriter değil ancak 1080p olanlarda benzer fiyat olduğundan üstüne çok düşünmedim açıkcası.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,804
Arkadaşlar Selamünaleyküm,

Uzun zamandır 65 inç bir tvlerin takibindeyim. Ya çok iyi bir şey alayım ya da zaten aşağıdaki segmentler hemen hemen aynı idare eden bir şey alayım diyordum. Bugün gördüm 65 inç bir oled tv indirime girmiş onu gördüm .
. 19999 TL

Diğer takibimde olan tvler de şunlardı.
16500 TL
19999 TL
17471 TL

Sorum şu bu üçünden birini mi almak mantıklı yoksa OLED diye arçelik de olsa Arçelik Oledi mi almak mantıklı?
Muhtemelen bu Oled konusunda yakalamış olabileceğim son fırsat olabilir. Bu fiyatlara 65 OLED bulabileceğimi sanmıyorum bir daha.
Arçeliğin ekran kalitesi dışında diğer özellikleri, diğer tvlere göre nasıldır? Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz ?

Üstatlar da yanıt verirse sevinirim. Herkese selamlar saygılar.
Smart özelliği olarak düşünüyorsanız. Diğer modeller kadar kullanımı iyi olmaz görüntü olarak oled o baktığınız modellerden daha iyi sonuç verir.
İzleme alışkanlığınız nasıl buna göre karar verin

Selamlar iyi forumlar. Toshiba 43ua3a63dt model tv yi önerirmisiniz? Özellikleri iyi gibi duruyor özellikle kumanda da sesli tuşu olması. Ancak bu fiyata daha iyisi var diyeceğiniz bir model varsa önerilere açığım. Bahsettiğim tv 5700 tl civarında bütçemde bu civarlarda çok üstüne çıkamam. 4k aradığım bir kriter değil ancak 1080p olanlarda benzer fiyat olduğundan üstüne çok düşünmedim açıkcası.
43 inç lerde uygun fiyatlı bakmak gerek. Çünkü kaliteleriyle ön plana çıkan model çıkmaz benzer olurlar

B Çevrimdışı

benbarbaros

Yeni Üye
10 Haz 2022
10
44
s.a arkadaşlar... inanın 10-15 gündür nevrim döndü.... bir türlü hangi tv yi alacağıma karar veremedim.. tecrübeleriniz doğrultusun da tavsiyelerinize ihtiyacım var... tv ortamı ve kullanım amacı şu şekilde olacak..

yaklaşık 3-3.5mt mesafeden dik ve 10-15 derecelik açı ile izlenecek... yüzde 99 akşam 8-9 gibi izlenecek... genelde dizi ve internet sitelerinden dizi, filim, belgesel tarzı yapımlar izlenecek,, maç genelde izlemem... oyun durumu çok oyun meraklısı değilim... netflix, youtube,instagram ,facebooki twitter gibi uygulamalar kullanım amacı içinde yer alacak... ama bazı durumlarda normal tv yayınları da izlenebilir...

ayırmak istediğim bütçe 10 - 11 000 civarlarında...

farklı tavsiyelerde değerlendirilebilir...

yardımlarınız ve tavsiyeleriniz için teşekkürler.

S Çevrimdışı

seyyah69

Yeni Üye
17 May 2022
1
55
Merhaba, Onvo OV 40250 model tv panel kalitesi ve teknik olarak degerlendirildiğin de alınır mı? Net ortamın da sayın Adem Helvacı'nın 42250 ile ilgili değerlendirme ve yorumlarını izledim ancak 40250 ile ilgili detaya ulaşamadım. TV ulusal yayınları izlemek üzere yaşlı bir çift tarafından kullanılacak görüntü kalitesi ve teknik dayanımı orta halli olsun yeter. Alternatif olarak önerebileceğiniz ürün varsa paylaşımlarınızı rica ediyorum. katkı sağlayacak olan herkese teşekkür ederim. @ademhelvacı

G Çevrimdışı

Gostimara

Yeni Üye
12 Ocak 2021
8
44
Herkese selamlar

Samsung 65QN85A için kampanyalı bir fiyat aldım 26.500₺ ödeme üstüne 2000₺ de para kart veriyorlar 24500 e geliyor ve üstüne tv koruyucu hediyesi var. Tv hakkında bir fikrim yok QN90A modeline hevesim vardı ama fiyat olarak çok uç seviyelerde. Bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi. Bugün almam gerekiyor eğer alınabilecek bir tv ise kampanya bugün için geçerli. Yardımcı olursanız memnun olurum

Barış Bayraktar Çevrimdışı

Barış Bayraktar 

Aktif Üye
23 Mar 2022
381
25
Alınabilir, o fiyata iyi bence.

K Çevrimdışı

khull123

Yeni Üye
25 May 2022
3
34
Merhabalar, televizyon seçmek gerçekten zorlaşıyor fiyatlar arttıkça bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum.

65-70-75 inç ebatlarında, android ara yüzlü sadece google play store uygulamaları (youtube,netflix, belki 1-2 google play oyunları) ve IPTV için kullanacağım. Bütçe olarak kafamda 10k-12k var. Örnek olarak 11k bir tv alıp 1k ya da mi box ile hem istediğim androidi hem de düzgün kalitede bir tv almış olabilirim diye düşünüyorum. 75inç bu fiyata var eminim ki çok kalitesiz. hakkında pek bir bilgi olmasa da Adem Helvacı Adem Helvacı hocamızın bahsettiği COF düşüktür diye tahmin ediyorum. Forumdan Vestel üretimden şaşmamak gerektiği tavsiye ediliyor ancak, Vestel smart tv ara yüzünü ve imkanlarını hiç sevmiyorum. Vestel ama android ara yüzlü olup bu fiyatta, ebatta ve kalitede üzmeyecek ürünlere de açığım tabii ki.

Panel olarak IPS tercih ederim ama kalitesi önemli bu bağlamda VA olması mühim değil. TV izleme açımız her zaman karşıdan olacak. Anti-glare özelliği pek mühim değil çoğunlukla akşam-gece vakit TV'yi kullanacağız. Adem hocanın bahsettiği Edge-Led'li bir vestel ürün vardı ışık sızması olmasa da bu tarz ürünler gece kullanım ağırlıkta olduğu için tercihim değildir.

Pişman olunmaz derseniz

Barış Bayraktar 

Aktif Üye
23 Mar 2022
381
25
Merhabalar, televizyon seçmek gerçekten zorlaşıyor fiyatlar arttıkça bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum.

65-70-75 inç ebatlarında, android ara yüzlü sadece google play store uygulamaları (youtube,netflix, belki 1-2 google play oyunları) ve IPTV için kullanacağım. Bütçe olarak kafamda 10k-12k var. Örnek olarak 11k bir tv alıp 1k ya da mi box ile hem istediğim androidi hem de düzgün kalitede bir tv almış olabilirim diye düşünüyorum. 75inç bu fiyata var eminim ki çok kalitesiz. hakkında pek bir bilgi olmasa da Adem Helvacı Adem Helvacı hocamızın bahsettiği COF düşüktür diye tahmin ediyorum. Forumdan Vestel üretimden şaşmamak gerektiği tavsiye ediliyor ancak, Vestel smart tv ara yüzünü ve imkanlarını hiç sevmiyorum. Vestel ama android ara yüzlü olup bu fiyatta, ebatta ve kalitede üzmeyecek ürünlere de açığım tabii ki.

Panel olarak IPS tercih ederim ama kalitesi önemli bu bağlamda VA olması mühim değil. TV izleme açımız her zaman karşıdan olacak. Anti-glare özelliği pek mühim değil çoğunlukla akşam-gece vakit TV'yi kullanacağız. Adem hocanın bahsettiği Edge-Led'li bir vestel ürün vardı ışık sızması olmasa da bu tarz ürünler gece kullanım ağırlıkta olduğu için tercihim değildir.

Pişman olunmaz derseniz
Dediğiniz TCL iyidir. Android box alacaksanız Vestel QLED de olur.

Barış Bayraktar 

Aktif Üye
23 Mar 2022
381
25

peki QLED mi yoksa 70 inç mi, QLED izlenim keyfi açısından daha fazla mı keyif katar?
İkisi de aynı marka ve Vestel'in QLED modeli daha üst model olduğu için QLED.

QLED daha parlak ve canlı olur ayriyeten bu üst model olduğu için daha iyi görüntü işleme özellikleri var.

S Çevrimdışı

Shankssan

Yeni Üye
14 Haz 2022
45
38
Merhabalar. Beko B55 C985 Model Android TV mi iade ettim. Hem hard disk okumama hemde Dolby Vision destekli filmler de çok kötü renk ve parlaklık dan ötürü. 11 14 bin TL bandın da 15 de olabilir max. Film ve dizi de gerçekten iyi bir görsel sunacak Android TV bakıyorum ama bir türlü karar veremedim. Acaba bir kaç tane TV önerebilir misiniz. 50 veya 55 58 olabilir. 49'' de olur. Bu ekran boyutlarının küçüğü veya büyüğünü düşünmüyorum.. Şimdiden çok teşekkür ederim..

Barış Bayraktar 

Aktif Üye
23 Mar 2022
381
25
Merhabalar. Beko B55 C985 Model Android TV mi iade ettim. Hem hard disk okumama hemde Dolby Vision destekli filmler de çok kötü renk ve parlaklık dan ötürü. 11 14 bin TL bandın da 15 de olabilir max. Film ve dizi de gerçekten iyi bir görsel sunacak Android TV bakıyorum ama bir türlü karar veremedim. Acaba bir kaç tane TV önerebilir misiniz. 50 veya 55 58 olabilir. 49'' de olur. Bu ekran boyutlarının küçüğü veya büyüğünü düşünmüyorum.. Şimdiden çok teşekkür ederim..
Sony, o kadar çıkamazsanız TCL.

Veya eğer Sony'ye kadar çıkamayıp TCL de istemiyor iseniz Samsung ya da LG + Android box.

Sadece şeyi fark ettim. Sony dışındaki markalar Android televizyonlarına güçsüz işlemci koyuyor. Android boxlard bile öyle genelde.

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

Shankssan

Yeni Üye
14 Haz 2022
45
38

Veya eğer Sony'ye kadar çıkamayıp TCL de istemiyor iseniz Samsung ya da LG + Android box.

Sadece şeyi fark ettim. Sony dışındaki markalar Android televizyonlarına güçsüz işlemci koyuyor. Android boxlard bile öyle genelde.
Sony çok pahalı benim için. Ayrıca 50'' için biraz tuzlu gibi geldi. Tcl de bir model öneriniz olabilir mi acaba? Benim tek derdim şimdi ki gibi Dolby vision filmler de sıkıntı çıkarmasın. Hard disk okusun.

Barış Bayraktar 

Aktif Üye
23 Mar 2022
381
25
Sony çok pahalı benim için. Ayrıca 50'' için biraz tuzlu gibi geldi. Tcl de bir model öneriniz olabilir mi acaba? Benim tek derdim şimdi ki gibi Dolby vision filmler de sıkıntı çıkarmasın. Hard disk okusun.

TCL de güçlü işlemci koyuyormuş. En azından üst ve orta-üst seviyede.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt