S Çevrimdışı

sciendrid

Yeni Üye
10 Haz 2022
3
35
Merhabalar

15.000 ₺ kadar bir bütçeye sahibim.

Televizyon kullanım alışkanlıklarımı şu şekilde sıralayabilirim :

Normal TV kanallarını izleme alışkanlığım yok denilecek kadar azdır. Sıklıkla Netflix, BluTv gibi uygulamaları kullanıyorum.

Bir ihtimal PlayStation almayı da düşünüyorum.

Televizyonun ses sistemi , yansımanın az olması, genel olarak menü ve kanal geçişlerinin hızlı olması ve parlaklığın yüksekliği benim için önemlidir.

Televizyonun konumunda güneş ışığı problemi yoktur.

Minimum 55' bir model almak istiyorum.

Anlaşılacağı üzere televizyonlar ile ilgili çok fikir sahibi değilim.

Teknoloji marketlerine de çok güvenmediğim için sizin tavsiyenize ihtiyacım var.

Bütçe kısıtımdan dolayı istediğim her şeyi elde edemeyeceğimin farkındayım ancak en uygun modeli arıyorum.

Samsung 55Q67A yeni seri modelini 11.800₺
Samsung 55AU9000 yeni seri modelini 12.000₺ olarak teknoloji marketten alabiliyorum.
TCL 55C728 modelini de tavsiye ettiler.

Bu modeller acaba alınır mı ?

Siz bu koşullarda başka hangi modelleri tavsiye edersiniz ?

Son düzenleme:
W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,804
Merhabalar

15.000 ₺ kadar bir bütçeye sahibim.

Televizyon kullanım alışkanlıklarımı şu şekilde sıralayabilirim :

Normal TV kanallarını izleme alışkanlığım yok denilecek kadar azdır. Sıklıkla Netflix, BluTv gibi uygulamaları kullanıyorum.

Bir ihtimal PlayStation almayı da düşünüyorum.

Televizyonun ses sistemi , yansımanın az olması, genel olarak menü ve kanal geçişlerinin hızlı olması ve parlaklığın yüksekliği benim için önemlidir.

Televizyonun konumunda güneş ışığı problemi yoktur.

Minimum 55' bir model almak istiyorum.

Anlaşılacağı üzere televizyonlar ile ilgili çok fikir sahibi değilim.

Teknoloji marketlerine de çok güvenmediğim için sizin tavsiyenize ihtiyacım var.

Bütçe kısıtımdan dolayı istediğim her şeyi elde edemeyeceğimin farkındayım ancak en uygun modeli arıyorum.

Samsung 55Q67A yeni seri modelini 11.800₺
Samsung 55AU9000 yeni seri modelini 12.000₺ olarak teknoloji marketten alabiliyorum.
TCL 55C728 modelini de tavsiye ettiler.

Bu modeller acaba alınır mı ?

Siz hangi modeli tavsiye edersiniz ?
Modeller 2021 model. Bunun önemi olmaz zaten
2021------------2022
Q67A. Q67B Samsung
AU9000. BU9000
C728. C735
Bu şekilde olur.
Baktığın modeller benzer olur. Va panelli aşağı yukarı parlaklıklari aynı q67 biraz fazla c728 diğer iki modelden farklı olarak 120 hz lik paneli ve 2.1 hdmı girişi var. Kullanım seklin hepsine olur. İstediğini alabilirsiniz.

S Çevrimdışı

sciendrid

Yeni Üye
10 Haz 2022
3
35
Modeller 2021 model. Bunun önemi olmaz zaten
2021------------2022
Q67A. Q67B Samsung
AU9000. BU9000
C728. C735
Bu şekilde olur.
Baktığın modeller benzer olur. Va panelli aşağı yukarı parlaklıklari aynı q67 biraz fazla c728 diğer iki modelden farklı olarak 120 hz lik paneli ve 2.1 hdmı girişi var. Kullanım seklin hepsine olur. İstediğini alabilirsiniz.
Teşekkür ederim cevabınız için.
Bu modeller dışında incelemem gereken, 'indirimde bulursan kaçırma diyeceğiniz' bir model olursa bilmek isterim.

İyi akşamlar dilerim.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,804
İyi aksamlar
Kullanım şeklin filmcisin. Bulabildiğin bütçene uygun bir oled yap. Bu şeklide baktığın yada daha çok para harcayıp LCD modellerinden birine geçmektense oled görüntüde sana izleyeceğin filmlerde fark yaratır

S Çevrimdışı

sciendrid

Yeni Üye
10 Haz 2022
3
35
İyi aksamlar
Kullanım şeklin filmcisin. Bulabildiğin bütçene uygun bir oled yap. Bu şeklide baktığın yada daha çok para harcayıp LCD modellerinden birine geçmektense oled görüntüde sana izleyeceğin filmlerde fark yaratır
Teşekkür ederim bilgilendirme için dikkate alacağım.
Çok aydınlatıcı oldu.

F Çevrimiçi

Frenzy 

Süper Üye
11 Mar 2019
505
41
Akşam üzeri bayiye gidip Vestel 55q9900 modelini 9600 liraya aldım. Haftaya kurulumdan ve birkaç günlük kullanımdan sonra deneyimlerimi paylaşmaya çalışırım.

E Çevrimdışı

efsanefrk

Yeni Üye
10 May 2019
12
35
Arkadaşlar Selamünaleyküm,

Uzun zamandır 65 inç bir tvlerin takibindeyim. Ya çok iyi bir şey alayım ya da zaten aşağıdaki segmentler hemen hemen aynı idare eden bir şey alayım diyordum. Bugün gördüm 65 inç bir oled tv indirime girmiş onu gördüm .
. 19999 TL

Diğer takibimde olan tvler de şunlardı.
16500 TL
19999 TL
17471 TL

Sorum şu bu üçünden birini mi almak mantıklı yoksa OLED diye arçelik de olsa Arçelik Oledi mi almak mantıklı?
Muhtemelen bu Oled konusunda yakalamış olabileceğim son fırsat olabilir. Bu fiyatlara 65 OLED bulabileceğimi sanmıyorum bir daha.
Arçeliğin ekran kalitesi dışında diğer özellikleri, diğer tvlere göre nasıldır? Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz ?

Üstatlar da yanıt verirse sevinirim. Herkese selamlar saygılar.

Geri
Üst Alt