W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,804
merhaba şuan arçelikte kampanya var 8500tl ye geliyor sizce nasıl varmı kullanan acaba ?
Ucuz bulduysaniz alın. Piyasada ucuz olduktan sonra normal yayın internet gibi yayınlarda izleme şekillerini uygun şeklide karşılar. Arcelikte diğerleri gibi benzer olur. Zaten yerli markaların Dünya markaların giriş seviyeleri de benzer kalitede olur. LCD ler aynı yıllardır. Marka model yıl farketmez.
Şimdi yerlilerin yaptığı ve yapacağı Android i ön plana çıkarıp reklam yaparak satış yapmak. Bütçene uygunu seçin alın.hicbiri giriş seviyede birbirine üstünlüğü olmaz. Donanımları aynı olur. Bu da günlük kullanım için yeterlidir.

S Çevrimdışı

Spartacuss

Yeni Üye
12 Haz 2020
30
34
Yeri burası değil biliyorum ama affınıza sığınarak birşey sormak istiyorum. Vestel 65ud9000 kumandası sadece netflixde geç algılıyor. Durdurmak başlatmak ileri almak vs işlemce oluyor 40 defa tıklamak zorumda kalıyorım. Çözümü nedir

R Çevrimdışı

robur 

Aktif Üye
3 Haz 2022
77
44
Yeri burası değil biliyorum ama affınıza sığınarak birşey sormak istiyorum. Vestel 65ud9000 kumandası sadece netflixde geç algılıyor. Durdurmak başlatmak ileri almak vs işlemce oluyor 40 defa tıklamak zorumda kalıyorım. Çözümü nedir
TV'deki Netflix uygulamasını kaldırıp tekrar yükleme şansınız var mı? Ya da hesabınızdan çıkış yapıp tekrar girmeyi denediniz mi? Böyle tavsiyeler verenler olmuş yabancı sitelerde.

S Çevrimdışı

serkanonen

Yeni Üye
9 Haz 2022
4
31
Merhaba,

TV konusunda tavsiye almak istiyorum bütçe aralığı 12.000-16.000 TL, 55inç

İthalatçı garantisinde sorun yaşar mıyım?

*Dizi/Film/Kanallar ağırlıklı kullanılacak / oyun öncelikli olmayacak.
*Android / Tizen fark etmez. (Apk kurulumu tercih değil şuan için.)
*Çoğunlukla akşam kullanılacak, karşıdan izleme olarak.

55/120 hz farklarına hakim değilim, tercihimizde hangisini dikkate almalıyız.
Qled,UHD hangisini tercih etmemiz sağlıklı olur destek verebilirseniz sevinirim. İyi bir seviye fiyat performans açısından UHD daha kullanışlı ve uzun ömürlü olur diyebileceğiniz seviyebir cihaz var ise değerlendirmek isterim.

Araştırma yaptığımda 55Q80A modelini beğenebildim, Sony ve LG tarafında alternatif var ise değerlendirmek isterim.

Kıymetli yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,804
Merhaba,

TV konusunda tavsiye almak istiyorum bütçe aralığı 12.000-16.000 TL, 55inç

İthalatçı garantisinde sorun yaşar mıyım?

*Dizi/Film/Kanallar ağırlıklı kullanılacak / oyun öncelikli olmayacak.
*Android / Tizen fark etmez. (Apk kurulumu tercih değil şuan için.)
*Çoğunlukla akşam kullanılacak, karşıdan izleme olarak.

55/120 hz farklarına hakim değilim, tercihimizde hangisini dikkate almalıyız.
Qled,UHD hangisini tercih etmemiz sağlıklı olur destek verebilirseniz sevinirim. İyi bir seviye fiyat performans açısından UHD daha kullanışlı ve uzun ömürlü olur diyebileceğiniz seviyebir cihaz var ise değerlendirmek isterim.

Araştırma yaptığımda 55Q80A modelini beğenebildim, Sony ve LG tarafında alternatif var ise değerlendirmek isterim.

Kıymetli yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
İthalatçı firmalardan ürün almak sorun yaşatır. Firmayı daha sonra bulamazsınız. Şöyle düşün ikinci elden birinden almak gibi yada Ankara itfaiye meydanından almak gibi.

S Çevrimdışı

serkanonen

Yeni Üye
9 Haz 2022
4
31
İthalatçı firmalardan ürün almak sorun yaşatır. Firmayı daha sonra bulamazsınız. Şöyle düşün ikinci elden birinden almak gibi yada Ankara itfaiye meydanından almak gibi.
teşekkürler, model tavsiyeniz var mıdır? üst bir performans beklemiyorum açıkcası orta üstü bir cihaz aramaktayım.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,804
teşekkürler, model tavsiyeniz var mıdır? üst bir performans beklemiyorum açıkcası orta üstü bir cihaz aramaktayım.
Akşam izlerim ve karşıdan izleyecem. Dediniz. Va panel düşünüyorsunuz. Evet film dizi için Va daha mantıklı.55 Va lar olur. Giriş seviyeleri bile olur.
Oled bile olur. A1 serisi fiyatına bakın.
LCD de
Tcl Va olur.
Samsung 9000 Va olur. 8000 Va IPS karışık çıkarır. Qled modelleri q60-q70 Va olur. Fiyatları yüksekse değmez. AU serileriyle aynı olur. Çünkü SDR araliginda kullanımın var. Bir fark yaratmaz qledler.
Sony 85-89-90 bu modelleri Va olur 120 hz lik paneller fiyatları yüksek tutar Sony. Bu fiyatlara çıkarsan. Oled almak daha iyi olur ve daha üst görüntü kalitesi alırsın. 60 hz lik oled A1 bile iyi bir film keyfi verir

Barış Bayraktar Çevrimdışı

Barış Bayraktar 

Aktif Üye
23 Mar 2022
381
25
M Çevrimdışı

Mehmet Mandaş

Aktif Üye
4 Nis 2022
58
43
Arkadaşlar Samsung 50QN90A modeli şu an dip fiyatlarda 14,5-15k arasında nette satılıyor.Bir de henüz ülkemizde piyasaya sunulmayan 50QN90B modeli var.Bu modelde artı olarak dolby atmos,hdr10+,real depth enhancer ve yeni tizen sürümü 6.5 var.Bu farklar muhtemelen 10-15 k civarı daha yüksek bir fiyattan piyasaya girecek olan 2022 50QN90B modelini beklemeye değecek nitelikte farklar mıdır? Uydu,iptv,netflix ve YouTube ağırlıklı olarak günlük kullanım olacak.

Barış Bayraktar Çevrimdışı

Barış Bayraktar 

Aktif Üye
23 Mar 2022
381
25
Arkadaşlar Samsung 50QN90A modeli şu an dip fiyatlarda 14,5-15k arasında nette satılıyor.Bir de henüz ülkemizde piyasaya sunulmayan 50QN90B modeli var.Bu modelde artı olarak dolby atmos,hdr10+,real depth enhancer ve yeni tizen sürümü 6.5 var.Bu farklar muhtemelen 10-15 k civarı daha yüksek bir fiyattan piyasaya girecek olan 2022 50QN90B modelini beklemeye değecek nitelikte farklar mıdır? Uydu,iptv,netflix ve YouTube ağırlıklı olarak günlük kullanım olacak.
Atmos ile HDR 10+ Samsung'un her modelinde var. 90A çok iyi düşükken alınır bence.

Geri
Üst Alt