B Çevrimdışı

BeratKeskin

Yeni Üye
6 Tem 2018
14
30
Eğer Vestel e soguksalar. Arçelik grubuna git. Vestel Arçelik iyi sorunsuz demiyorum. Mevcut yerli markalarda en iyi olanlar. Diğerlerine göre. Diğerlerine gidersen sorunları ne kadar vestelden büyük olacağını benim senin hesaplamalarında bile fazla olur. Bırak çözüm bulamamayi vestelde onlarda karşıdan insan bile bulamazsin

Bak şöyle diyim.
Ben Çin'den TV getirdim. Kargoyla sana sattim. Televizyon bozulmasa senle benim aramda bişey olmaz. Arızalı çıkarsa beni bulamazsın. Bu şekilde düşün
Hocam ben seni anlıyorum da yani en az 55 inch boyutunda olup maalesef 7000 liradan ucuz bi cihaz yok yerli markalarda. Olsa sizin dediğinizi yapalım ama şartlar uymuyor. O yüzden 55-58-65 inch boyutlarında maksimum 6000 liraya alınabilecek bilhassa pttavm sitesinden alınabilecek(6 taksit yapılabildiğinden dolayı) bir model tavsiyesi bekliyorum siz ve diğer usta olan herkesten. Tekrar teşekkür ediyorum yardımcı olacak herkese

Barış Bayraktar Çevrimdışı

Barış Bayraktar 

Aktif Üye
23 Mar 2022
381
25
Hocam ben seni anlıyorum da yani en az 55 inch boyutunda olup maalesef 7000 liradan ucuz bi cihaz yok yerli markalarda. Olsa sizin dediğinizi yapalım ama şartlar uymuyor. O yüzden 55-58-65 inch boyutlarında maksimum 6000 liraya alınabilecek bilhassa pttavm sitesinden alınabilecek(6 taksit yapılabildiğinden dolayı) bir model tavsiyesi bekliyorum siz ve diğer usta olan herkesten. Tekrar teşekkür ediyorum yardımcı olacak herkese
Vestel üretimiydi sanırım.

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
30

peki QLED mi yoksa 70 inç mi, QLED izlenim keyfi açısından daha fazla mı keyif katar?
İkisinide yakından inceledim qled daha net görüntü sunsada bana aman aman bir fark varmış gibi gelmedi. Vestelin qled teknolojisi için en azından bu yönde düşünüyorum. Ben 70u9600 modelini aldım bu yüzden. Bir ay once 10 bin tl civarına. Gayette memnunum. 5ghz wi-fi desteği mevcut. Merak eden olursa diye yazayım dedim. Samsung birkac modelinde bile halen 2.4 ghz wi-fi desteği sunuyor. Anlamış değilim. Ama samsung veya lg qled mi vestel mi dersen tabi ki samsung ve lg. Ama arada en az 2-3 kat fiyat farkı var. Ben netflix Youtube çok kullanıyorum. Şuanda aşırı keyf alıyorum. TV yayınlarında da çok güzel. Ozellikle belgesel izlemeyi sevdiğim için beni çok tatmin etti. O yüzden ben enine boyuna herşeyini inceledim ve 70u9600 aldım. Seside gayet iyi özellikle avl normal dolby atmos açık ve smart modda netflix vs arkadan gelen en ufak sesleri bile net duyuyorsunuz. Ses sistemi alacaktım ama gerek kalmadı

B Çevrimdışı

BeratKeskin

Yeni Üye
6 Tem 2018
14
30
Vestel üretimiydi sanırım.
Barış bey çok teşekkür ederim tavsiyeniz için fakat ürün pttavm sitesinde maalesef yok. Dediğim gibi taksitle alınabileceği için pttavm sitesinde bi 6 taksit çıkıyor. O yüzden diğer ustalardan da yine sizden de 55-58-65 inch boyutlarında maksimum 6000 TL fiyatında bir tv tavsiyesi bekliyorum 🙏🏼

V Çevrimdışı

virtue28

Yeni Üye
13 Haz 2020
49
39
Merhabalar, tavsiye bölümü oldugu icin yazıyorum.

40-43 inc arasi fulhd (4k ya gerek yok, yaslilar kullanacak) ve telefon ekrani yansitma ozelligi olan bir tv bakiyoruz. Panel kaliteli renkleri guzel, sorun cikarmasa yeterli. Smart ozellikleri cok onenli degil. Sadece dedigim telefon ekranini yansitsak yeterli.

Android tv oneririniz de olursa dusunebiliriz, arada telefon ile internet paylasip program uzerinden tv izleyebiliriz.

Butce de 3-4 bin, eğer kesinlikle sunlarda olmali derseniz 5 civarina da cikabiliriz.
Onerilerinizi bekliyorum. Tskler

S Çevrimdışı

Shankssan

Yeni Üye
14 Haz 2022
45
38
Sizce bunlar normal mi. Çıplak göz ile bakılınca daha kötü görünüyor. Yakından hiç bakma gereği duymamis idim başka bir TV de.

IMG-20220622-WA0002.jpg

IMG-20220622-WA0004.jpg

IMG-20220622-WA0006.jpg

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,804
Merhabalar, tavsiye bölümü oldugu icin yazıyorum.

40-43 inc arasi fulhd (4k ya gerek yok, yaslilar kullanacak) ve telefon ekrani yansitma ozelligi olan bir tv bakiyoruz. Panel kaliteli renkleri guzel, sorun cikarmasa yeterli. Smart ozellikleri cok onenli degil. Sadece dedigim telefon ekranini yansitsak yeterli.

Android tv oneririniz de olursa dusunebiliriz, arada telefon ile internet paylasip program uzerinden tv izleyebiliriz.

Butce de 3-4 bin, eğer kesinlikle sunlarda olmali derseniz 5 civarina da cikabiliriz.
Onerilerinizi bekliyorum. Tskler
Telefon üzerinden bişey izlemek zor. Paket kalmaz internet.
43 inç lerde smartli bulursunuz dediğiniz fiyatlara. Hepsiburada yada benzer sitelere gir. Filtre yapın. 43 inç olarak. Baktığınız modelleri buraya yazarsınız.boyle daha iyi olur. 43 inç ler hepsi önerilir çünkü aynı kalitede olur.

Sizce bunlar normal mi. Çıplak göz ile bakılınca daha kötü görünüyor. Yakından hiç bakma gereği duymamis idim başka bir TV de.

IMG-20220622-WA0002.jpg

IMG-20220622-WA0004.jpg

IMG-20220622-WA0006.jpg
Bu şekilde zor anlaşılır. Çözünürlük yayının kötü ise piksellesme olur. Diğer yayınlarda da karşılaştirin. Ama bu şekilde herşey söylenir nedenleride çok olabilir. Belki yayının bitdegeri düşük belki işlemcide sorun var yeterince bit uretemiyordur vb.
Belki siyah homojenligi kötü

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

BeratKeskin

Yeni Üye
6 Tem 2018
14
30
Arkadaşlar, ustalar.. Kayınvalidemlerin televizyonları bozuldu ve bendne yardım talep ettiler. Üst modellerde bilgim var ama bütçe maalesef maksimum 6000 TL. Bu fiyata 55-58-65 inch boyutları arasında alınabilecek TV olarak modelini buldum. Ama forumda model adını araştırdığımda kimsenin önermediğini gördüm birkaç mesajda. Bu fiyatın kalitelisini bulmak zor ama en azından uzun ömürlü ve kullanışlı bir cihaz tavsiyesinde bulunabilir misiniz? Yani 65 inch ten başlarsak daha iyi olur gibi. Standart TV izleyicileri öyle film tutkunu maç vs izleniyor diye görüntü kalitesinde panelde vs bişi aranmıyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Edit: bir de taksit ile alınacak cihaz ve 6 taksit yapılan yer olarak da pttavm sitesi var. Yani oradan alabileceğiz sadece. Tekrar şimdiden teşekkür ederim.
Ustalarım yok mudur birkaç tavsiyeniz ya da yorumunuz?

S Çevrimdışı

Shankssan

Yeni Üye
14 Haz 2022
45
38
43 inç lerde smartli bulursunuz dediğiniz fiyatlara. Hepsiburada yada benzer sitelere gir. Filtre yapın. 43 inç olarak. Baktığınız modelleri buraya yazarsınız.boyle daha iyi olur. 43 inç ler hepsi önerilir çünkü aynı kalitede olur.

Bu şekilde zor anlaşılır. Çözünürlük yayının kötü ise piksellesme olur. Diğer yayınlarda da karşılaştirin. Ama bu şekilde herşey söylenir nedenleride çok olabilir. Belki yayının bitdegeri düşük belki işlemcide sorun var yeterince bit uretemiyordur vb.
Belki siyah homojenligi kötü
Hocam gerek kalmadı. Vestel i aradım Dolbyvision da da rezalet bir görüntü verince durumu izah ettim. Dolbyvision kullanamıyoruz çok kararıyor ekran Reklamlarınız da böyle değil idi daha canlı daha berrak ve renkli görüntü alacağımızı vaat ediyorsunuz dedim. Onlar da bu şekilde oluyor bu şekil de izleyeceksiniz maalesef yapılacak bisi yok dedi. İade alamaycaklarini iade politikasına aykırı olduğu söylendi. Bende thh nin 8 madde 1 ve 2 satırlarını göze alarak thh ye başvuru yaptım.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,804
Hocam gerek kalmadı. Vestel i aradım Dolbyvision da da rezalet bir görüntü verince durumu izah ettim. Dolbyvision kullanamıyoruz çok kararıyor ekran Reklamlarınız da böyle değil idi daha canlı daha berrak ve renkli görüntü alacağımızı vaat ediyorsunuz dedim. Onlar da bu şekilde oluyor bu şekil de izleyeceksiniz maalesef yapılacak bisi yok dedi. İade alamaycaklarini iade politikasına aykırı olduğu söylendi. Bende thh nin 8 madde 1 ve 2 satırlarını göze alarak thh ye başvuru yaptım.
İyi yapmışsın
Hdr formatlarında firmalar süsler.satmak için.dv var hdr10 vb. Bu ve bunun gibi. Hdr da sadece sinyalini kabul eder gösteremez tam tersi görüntüyü bozar ve soluk olur. Hdr da yerel karartma olması ve hdr verinin tam nit değeri verebilmesi için donanım ihtiyacı vardır. 300 nit lik bir tv. 300 e kadar okur. 300 Nit yukarısı birimi okuyamaz. Bu yüzden veriyi işleyemez.hepsi için bu geçerlidir.4 hdr izlemek için düzgün şekilde modelin fald ve bölgesel olarak arka aydınlatmaya ihtiyacı vardır.
Yada YouTube gibi bu film uygulamaları 300 nite uyarlayip vermeleri lazım.
Yada markalar ton eşleştirme yapması gerek. Bir algoritma 300 üstü nit verisini 300 de çevirmesi lazım.
Yada kullanıcı 4k hdr gelen veriyi harici kaynaktan. 4k SDR cevirirse. Daha iyi sonuç alir. Böyle tıp TV ler icin

V Çevrimdışı

virtue28

Yeni Üye
13 Haz 2020
49
39
Cevap icin teşekkürler.

Bu aralar tv konularindan uzak kaldigimdan ihtiyac da dogunca siz degerli arkadaslara danismak istedim.

Dedigim gibi amac standart bir 1080p tv aslinda. Ama alirken panel ozellikleri ve anakart gibi bilesenlerinde kalitesizine denk gelmeyelim, belki onerilen bir model vardir diye fikir istemistim.

Yoksa dediginiz gibi bir siteye girer, filtreleme yapip butceme gore hangisi uyguna, neredeyse alirdim.

1080p 40-43 arasi paneli vs iyi olan ortalama, android yada düz model tv onerilerine yine de acigim.

Model olarak gozume takilan olursa size alimdan once yine danisirim. Tskler

Barış Bayraktar Çevrimdışı

Barış Bayraktar 

Aktif Üye
23 Mar 2022
381
25
Cevap icin teşekkürler.

Bu aralar tv konularindan uzak kaldigimdan ihtiyac da dogunca siz degerli arkadaslara danismak istedim.

Dedigim gibi amac standart bir 1080p tv aslinda. Ama alirken panel ozellikleri ve anakart gibi bilesenlerinde kalitesizine denk gelmeyelim, belki onerilen bir model vardir diye fikir istemistim.

Yoksa dediginiz gibi bir siteye girer, filtreleme yapip butceme gore hangisi uyguna, neredeyse alirdim.

1080p 40-43 arasi paneli vs iyi olan ortalama, android yada düz model tv onerilerine yine de acigim.

Model olarak gozume takilan olursa size alimdan once yine danisirim. Tskler
Android isteniyorsa:
Yoksa:

Geri
Üst Alt