T Çevrimdışı

thislavigne

Yeni Üye
10 Şub 2019
15
32
Forumda okumadığım yer kalmadı işin içinden çıkamadım. 12 bin tl de lcd panelli tv lere verilmez gibi geliyor. Forumdan bir arkadaşa oled tavsiyesi için mail attım dönüş yapmadı. 55 inç internet platformları, film ve maçları izlerken zevk alabileceğim bir tv arıyorum. Yok mu şu tv parasını hakediyor diye söyleyebileceğiniz bir Oled Tv ?

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,354
39
Forumda okumadığım yer kalmadı işin içinden çıkamadım. 12 bin tl de lcd panelli tv lere verilmez gibi geliyor. Forumdan bir arkadaşa oled tavsiyesi için mail attım dönüş yapmadı. 55 inç internet platformları, film ve maçları izlerken zevk alabileceğim bir tv arıyorum. Yok mu şu tv parasını hakediyor diye söyleyebileceğiniz bir Oled Tv ?
LG 55CX6LA. Bir arkadaşım Bu modeli yaklaşık 10.500'e almıştı. Daha sonra yanık korkusu için satıp led tv'ye geçti. CX6LA kaliteli ve sorunsuz bir televizyondu. CX6LA'yı öneririm fakat yeni serileri nasıl bilmiyorum. Albanez görürse size dönüş yapar.

Son düzenleme:
oguzhanozturk52 Çevrimdışı

oguzhanozturk52

Yeni Üye
18 Eki 2021
14
35
selam herkese.

50-55inç bir tv bakıyorum. genelde netflix, amazon prime ve xbox series x oyun konsolu için kullanacağım.

- bütçem 5500 tl civarı.
-özellikle netflix ve amazon prime ile görüntü kaybı yaşamadan izleyebilmek istiyorum. sanırım L1 lisansı olması gerekiyor.
-bir de konu dışı gibi ama xbox series x oyun konsolumda da netflix uygulaması var. o uygulama tv ne olursa olsun L1 lisansı var gibi mi açıyor? yoksa tv nin uygulaması ne ise onu mu açıyor? bu konuda tecrübesi olan var mıdır? eğer xbox uygulaması zaten L1 lisanslı gibi ise tvde o özelliği aramam gerekmeyecek.

teşekkürler şimdiden.
Hocam selamlar. Aşırı anlamıyorum ama ben de forumu takip ediyorum ve benzer isterlere sahibiz. Sanırım bizim için en iyisi 55" için toshiba 58uaxxxx, 50" e iniceksen 50pusxxx ile devam eden philips modeli fakat philips android değil ve içindeki yazılımdan ötürü problematik davranışları var diye anladım.Box takıcaksan ayrı mesele. Ya da direk 3700-4000 bandına inip onvo-nordmende serisine geçiceksin.
Ayrıca Migrosta geçen lg 55un71006lb modelini 5800'e gördüm. Lg ama alt ürün segmenti sanırım. Ayrıca 6000-6500 bandında grundig modelleri var. Bizzat mediamarktta gördüm, görüntü olarak tatmin edici geldi bana.

A Çevrimdışı

Aries

Yeni Üye
19 Eki 2021
26
38
Sony 8x serisi sadece hikaye,bak çok iddialı yazıyorum,sadece "markaya" para verirsin
piyasanın en iyisi 50 olarak 8505 dir! zaten hepsi TR montajlıdır ama buna kafanı sakın takmayasın!
başlığı da vardır ayrıca+

ama fiyatlarına gelirsem kaç para bu 8505 dediğin ??
7 gibiyse bence ciddi pahalı
veya o Sony kaç para?

önce fiyatları ver ki ona göre sözümüz olsun,hani ben "manyak" rakamlara hiç gelemiyorum ya
"MARKA" yı da zaten iteleyip geçiyorum!

örneğin 8505 "5" kağıt ise bu fiyat bence süper! Sony de "5.5" ise yine belki alınabilir ama kesinlikle
8505 tercih etmelisin!

7/8 gibi rakamlar gördüm ben bunlar için;"hiç değmez" tabi bu benim fikrim
albanez albanez Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Philips 50PUS8505 6.300 TL, Sony 50X81J 7.830 TL fiyatlar bu şekilde ama siz zaten görüşünüzü belirtmişsiniz 8505 yönünde. Kanal geçişleri hakkındaki fikriniz nedir? Zira, forumlarda çok sayıda olumsuz yorum vardı bu konuyla ilgili olarak.

Son düzenleme:
Salih445 Çevrimiçi

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
596
İyi günler, bana 4000 çok çok değer ise 4500e çıkabilirim TV tavsiyesinde bulunur musunuz? Özellik olarak uydu alıcısında kullanılacak genelde diğerleri pek önemli değil ama ekran panel kalitesi biraz canlı renk olursa daha iyi olur. Direkt karşıdan 5mt gibi mesafede duracak tv. Büyüklük olarak da 50inç olabilirse olur olamazsa 100 ekranın altına düşmesin. Şimdiden teşekkürler :)

H Çevrimdışı

Hasan3416

Yeni Üye
1 Şub 2018
8
Merhaba saygıdeğer hocalarım abim yeni evlendi pek kurcalamaz da anlamaz da onun icin şaaa şaa önemli ama parasın karsiligini verecek cok sorun cikarmayacak gun isigini yogun alan bir ortamda parlaklikla alakali sorun cikarmayacak minimum 55 inç 8 8.5k butceli tv bakıyorum toshiba düşündüm 65 inc sonra bide 55 inc qledlere gittim bi oneriniz varsa beklerim cok arada kaldim sağolun simdiden

I Çevrimdışı

ismailg

Yeni Üye
26 Eki 2021
2
36
Hocam selamlar. Aşırı anlamıyorum ama ben de forumu takip ediyorum ve benzer isterlere sahibiz. Sanırım bizim için en iyisi 55" için toshiba 58uaxxxx, 50" e iniceksen 50pusxxx ile devam eden philips modeli fakat philips android değil ve içindeki yazılımdan ötürü problematik davranışları var diye anladım.Box takıcaksan ayrı mesele. Ya da direk 3700-4000 bandına inip onvo-nordmende serisine geçiceksin.
Ayrıca Migrosta geçen lg 55un71006lb modelini 5800'e gördüm. Lg ama alt ürün segmenti sanırım. Ayrıca 6000-6500 bandında grundig modelleri var. Bizzat mediamarktta gördüm, görüntü olarak tatmin edici geldi bana.
teşekkürler bilgi için.

philips 50 pus7505 5400 tl civarı
bir de regal 55R754UA9 SE 5000 tl civarı

bu ikisi arasında kaldım gibi sanki.

H Çevrimdışı

Hasan3416

Yeni Üye
1 Şub 2018
8
albanez albanez Adem Helvacı Adem Helvacı hocalarım merhabalar hayırlı günler abime max 8 k bütçe ile 55 65 arası tv bakıyorum derdi tasası olmayacak paneli düzgün yoğun ışık altında can sıkmayacak bir tv arıyorum smart tv sinin çok önemi yok gerekirse kutu alırım şöyle al bunu kardeşim hayrını gör diyebileceğiniz bir model varsa çok makbule geçer şimdiden çok sağolun

Son düzenleme:
Salih445 Çevrimiçi

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
596
20211027_132757.jpg

Bu TVyi önerir misiniz, uydu alıcısı ile kumanda tepkileri nasıldır üzer mi?

düzeltme: NM50F351 yazıyor sanmıştım :)
Uydu alıcısı 5 6 yıllık LG tvye göre kıyaslanırsa nasıldır diye sormam daha doğru olur?

Son düzenleme:
Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,354
39
arkadaşlar 19 000 tl bütçe ile 65-75 inch arası led tv ne alınabilir ?
3-4 daha yukarı çıkabilirseniz bence en iyi tercih Samsung 65QN90A olur. O fiyatlara yine 65 inç Oled de bulunabilir, LG65A16 gibi. Bilmiyorum ustalar ne der.
albanez albanez Adem Helvacı Adem Helvacı hocalarım merhabalar hayırlı günler abime max 8 k bütçe ile 55 65 arası tv bakıyorum derdi tasası olmayacak paneli düzgün yoğun ışık altında can sıkmayacak bir tv arıyorum smart tv sinin çok önemi yok gerekirse kutu alırım şöyle al bunu kardeşim hayrını gör diyebileceğiniz bir model varsa çok makbule geçer şimdiden çok sağolun
8K bütçeye parlaklığı yüksek bir tv modeli yok, inşallah bulursunuz. Samsung'lar genelde daha yüksek parlaklığa sahip oluyor. Fakat siz yoğun ışık dediğiniz için belki Q80T bile size yetersiz gelebilir. QN90A falan lazım size, o da çok para.

Son düzenleme:
K Çevrimdışı

Krhnramazan

Yeni Üye
17 Eki 2021
3
37
Beyler piyasa daki neredeyse tüm özellikle 50/58 ler aynı sayılır
ancak bazı berlileyici farklı durumları vardır,bu da daha çok panelle alakalı olmayıp(kısmen)
sistem ile alakalıdır!

Paneller ise "piyango" işi gibi...
örneğin x üreticisi bir seriye y marka panelle başlayıp sonra a sonra f diye devam ediyor!
ve hemen bütün üreticiler bunu yapıyor,ana sebeb maliyet,panelleri ilk etap da fazla
miktar da almayıp,daha sonra satış durumlarına göre yeniden alıyorlar;bu yen alma
durumu da genel de AUO/CMO gibi olursa,elde kalan/stok v.s tipler ucuz olduğu için
bunu alıyorlar ve size de biraz farklı panel geliyor!

Bugün Çin de TCL şu anda bir numaralı oldu bu işler de,herifler de mok gibi para olduğu için
kendi işleriyle ilgili olmayan sektörlere bile girip "patron" oluyorlar,en son örnek şimdi
adını unuttuğum büyük ve ana bir Klima üreticisini de kapattı TCL
Samsung/LGD-E nin ardın dan en büyük üretici oldular,TPV ve Hisense v.s leri de geçtiler!

bunlar bizi aslında ilgilendirmiyor,adamlar da para çok olunca habire birbirlerini satın alıyorlar!
gördüğüm kadarıyla da en son "Panasonic" e el atmış TCL!! sanırım Pany de OLED Dükkanını kapatıyor!
(henüz net değil ama bu laflar da haybeye dolaşmıyor piyasalar da)

TCL bu arada OLED panel üretmiyor ama ciddi bir OLED üzerine çalışması da vardır
SkyWorth OLED üretiyor ama şimdilik yerel pazardalar ve süper bir OLED panel üretti bu herifler(200Hz)
Pany ise artık rekabet edemediği özellikle TCL yüzün den Dükkanı tıpkı PDP işinde olduğu gibi kapatıyor
ya da yakın gelecekte kapatıyor ki şu anda en iyi OLED de Pany de dir! (paneli tabiki LGD)

++

50 panel Sony bile olsa özellikle iyi değil veya LGE de olsa yine iyi değil,gördüğüm kadarıyla
bir tek Samsung lar fena değil,ama en iyi 50 Philips 8505(veya 8506-2021 model serisi)
bunu kendim de kullanıyorum,5 tane yazılım sonrası+iyi bir pic. settings ile şu anda çok iyi
durumda dır!

Ancak TPV de Sony gibi veya Samsung gibi hiç değmeyecek kadar modelleri aşırı pahalıdır:hayir
TPV kendisini rakip olarak ve fiyat rakibi olarak Sony/Samy ikilisini seçtiği için fiyatlarını bunlara
bakarak ve çok da pahalı olarak belirlemektedir!

8505 örneğin 2020 model dir,bence 1 yıl bile geçmesi onun fiyatını ciddi düşürmesi gerekiyor
ama nerdeee???
Sony ye bakın şimdi herifler hiç utanmadan 2019/20 leri bile ciddi kazık fiyat dan satıyorlar
aynı rezil durum Samy için de geçerlidir ve tabi bunlara bakan TPV de;yaw benim neyim eksik deyip
hiç çekinmeden 19/20 modelleri bu millete absirt rakamlardan satıyorlar

geçenler de özellikle "monitör" yapmak için 2020 model Sony den 49 luk bir seri seçmiştim,MM den
herif ler lütfen bana 7 kağıt seçtiler yaw,üstelik panel de 13/14 aydır teşhir de asılı duruyor:haha1
...abi sana en son 6750 kağıda veririz... dediler

ben de onlara 5 kağıt helalinden param var verin şimdi arabaya atıp götüreyim dedim;güldüler bana:hihi
bu paneli belki de çok büyük ihtimalle enayi birisine sıfır ve 7/7,5 kağıda kakalayacaklar!
ülen o senin 49 luk teşhir ve modeli de geçmiş panelin bana göre 5 kağıt bile zor eder!

Sony de 49 luk paneller absürt pahalı bu arada IPS olsa bile!
ayrıca 49/IPS leri de örneğin bir LGE kadar da iyi değil!
VA sı da öyle,iyi değil,bu ebatlar da Samy/Sony geçirmece fiyat çekiyor,uyanık olsun

++

Philips için kod 12/60/62 v.s hiç farketmez!
bu lafları genel de Avrupa dan çıkartıyorlar ama zerre alakası yoktur!
bilen-bilmeyen sallıyor,eskiden de bazı başka markalar için böyle sallıyorlardı
yok TR montajı yok bilmem ne montajı v.s v.s hepsi sallama bilgiler bunların

Bu arada TR montajları fena değil,ama süper montaj yapan da bir Avrupa lı
ülke ve marka da yoktur! zaten de hiç olmadı tek istisna vardı o da eskiden

İngiltere montajlı; Pioneer PDP;Toshiba LCD ler(bazı serileri)bunlar ise "süper" montajlı idi:ok
ama örneğin Polonya bence en kötüsü! Philips 12 ler Polonya işidir! 60 Rusya da şikayet
bolca oluyor!

zaten TV ler neredeyse bitmiş geliyor,panel ünitesi hazır hatta kutudan bile hazır çıkıyor,kutusu da hazır
geliyor zaten:kiskis
MB/PWB ve bir kaç eleman da burada monte ediliyor...

Vestel/Arçelik bile bunlardan bu konuda daha bile iyiler:ok

++

"memnuniyet" bizde biraz farklı,örneğin Servis/MH derseniz bence hepsi kötü veya çok kötü
Allah düşürmesin özellikle SONY nin eline sizleri! Samy de aynı mok,LGE ayrı bir alem,TPV ise
o da başka bir alem,alın birisini çalın ötekisine;ama sıralama yaparsanız listenin en tepesine
Sony yi yazın zira biz son 15/20 senedir hep bunu gördük ve biliyoruz

Vestel en iyisi,Arçelik bana göre biraz zayıf hatta kötü bile diyebilirim(Beko/Grundig v.s dahil dir bunlara)
diğer market işi TV ler var;Atmaca,Şahin,Kartal filan bunları da bilmiyorum hiç...

adam malı alıyor ama nesinden şikayet ediyor şimdi???
TPV den görüntü olarak şikayet en düşük orandadır! ama başka işlerinde şikayet bolca dır
iyi de bunları kim tam doğru datalar olarak hesaplamışlar acaba? böyle bir lisate ben görmedim
hiç bir zaman;benim gördüğüm şudur her marka da istisnasız özellikle TR de bunlar şikayet konusudur!

o marka şöyle demek de bence pek doğru olmaz,sıkıntı hepsinde vardır ama siz DH/TF ye girip de
buradan sözüm ona bilgi diye zırvaları okursanız,o zaman gidip hiç bir şey almayın çok daha iyidir!

bu iş "şans" gerisi ise teferruat dır!
çünkü TV lerin hepsi "dandik" dir,o marka iyiymiş de bu marka dandikmiş derseniz ciddi aldanırsınız
MARKA diye de sakın mal almayın,hele hele TV hiç almayın,belki TV işin de bir tek OLED leri o da kısmen
hariç tutabiliriz!
Hocam merhaba 55Q70t modeli aldım kendime 8.500 tl ye fakat sonradan vazgeçtim. Lg nin oled55a16la serisi daha iyi (10.500 tl ) bunu alsan daha mantıklı dendi. Şimdi onu almalımıyım yoksaalmamalıım bilmiyorum. Kafam çorba oldu bu tv konusunda. Bana nokta atışı birşey söylermisiniz. Bu konularda çok iyi değilim sizin gibi arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Teşekkürler

oguzhanozturk52 Çevrimdışı

oguzhanozturk52

Yeni Üye
18 Eki 2021
14
35
teşekkürler bilgi için.

philips 50 pus7505 5400 tl civarı
bir de regal 55R754UA9 SE 5000 tl civarı

bu ikisi arasında kaldım gibi sanki.
Philipste sıkıntı var. Aslında benim evde Hue lambalar da var ve Philips cihazları da ilk baktıklarım. Ama kasa açıklığından tut yazılımsal sorunlara bi çok problem varmış. Burda bir admin arkadaş öneriyordu ama ben diğer forumlarını falan gezdim adamların, ağlama duvarı gibi.
Regal markası ise vestel grubundan bile daha güvenilir bir intibası var sanırım. Onvo vs onlara girmiyorum zaten, onların hepsi birbiriyle aynı gibi.
Ben sanırım 4500e 55 ya da 58" toshiba 58Ua2063Dt alıcam.

L Çevrimdışı

Lionheart1905

Yeni Üye
25 Eki 2021
4
33
Merhabalar an itibari ile n11 deki anlık indirim ile tcl 55c825 i 10 bin 600 liraya aldım tek üründü ardından 12.500 cıkrı fiyat umarım memnun eder beni amacım 65 idi ama o hala 20 binlira kısmet bunaymış.

Geri
Üst Alt