A Çevrimdışı

Aries

Yeni Üye
19 Eki 2021
26
38
Merhaba, Vestel 49UA9800 ile Philips 50PUS7805 arasında kaldım. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz ve bu fiyat bandında şunu da dikkate alabilirsin dediğiniz bir model var mıdır? Teşekkür ederim. albanez albanez F fikoloji dtyakup dtyakup

J Çevrimdışı

jagatai

Yeni Üye
1 Eyl 2021
15
34
Servis menüsüne girip resmini çekerseniz ancak o zaman 100 hz olup olmadığını anlayabiliriz. Eğer tv 3D ise %90 100 hz'dir. Aynı tv'nin 40 inç olanı var bende (UE40H6470AS)

Şahsen elinizdeki Samsung'u bırakıp Vestel, Toshiba gibi maceralara girmenizi tavsiye etmem. Benim yaptığım gözlemlere göre şu anda piyasada satılan 10.000 TL altındaki tv'lerde eski tv'lerdeki kalite yok. Bir de yanlış bilmiyorsam artık 40 inç gibi küçük ebatlar için tv üreticileri çok önem göstermiyor.

Servis menüsündeki Option kısmında yazan kod önemli. O kodu söylerseniz kesin bilgi verebilirim;
servismenu.jpg

Option : 40A1AF0V,....,....,NONE (from the Service Menu)

40 = Size in inches
A = vendor / Manufacturer / where:-

A = Samsung Display
D = CMO (Chimei Innolux / Chilin /)
L = AUO (AU Optronics)
R = AUO (AU Optronics)
I = CPT (Chunghwa Picture Tube)
P = CMI (Chimei Innolux)
H = Sharp Display
S = Sharp / (Samsung China)
B = Beijing Optoelectronics

1 = Panel frequency where:-

6 = 50 (60Hz)
1 = 100 (120Hz)
2 = 200 (240Hz)

U = Panel Finish where:-

U = Ultraclear
A = Antiglare

U = Panel resolution where:-

U = UHD
F = Full HD
H = HD

Not sure what the number represents but on the TV's I've seen this appears to be:-

9 for 9 series
8 for 8 series
7 for 7 series
0 for 6 series.

Not sure what the next letter represents but see the table of models I have looked at at the end

V = Panel Type
Hocam TV ye anca baktım 50hz sanırım?

IMG_20211023_170028.jpg

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,332
39
J jagatai, Evet hocam, tv'niz 50 hz. 32A6AF2V
32 - Ekran boyutu
A - Panel üreticisi Samsung
6 - 50 Hz
A - Antiglare
F- Full HD
2- TV serisi
V- Panel tipi (VA panel kısaltması sanırım)

A Çevrimdışı

ahmet.o

Yeni Üye
23 Eki 2021
2
32
Merhabalar

Yakın zamanda çeyizlik televizyon almayı düşüyorum sizce kurların durmadan yükseldiği bu zamanlarda önceden almak mantıklımıdır?

Screenshot_20211024-001302_1.jpg

Resimdeki kriterlere göre düşünüldüğünde 20 model televizyon çıkıyor sizce hangi televizyon?
Ev oturma düzeni belli olmadığından ıps ekranlı tv olması daha uygun olacak galiba.
En dikkat çekiçi ürün Toshiba 43UA3A63DT görünüyor önerirmisiniz?

Teşekkür ederim şimdiden

I Çevrimdışı

ibrhmtskya

Yeni Üye
13 Eyl 2021
19
29
Selamınaleyküm arkadaşlar Samsung "55" tu7000 mi yoksa Tcl "55" C715 qled mi ikisi arasında kaldım kullanan veya ikisinden birini tavsiye edicek var mı teşekkürler.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhabalar

Yakın zamanda çeyizlik televizyon almayı düşüyorum sizce kurların durmadan yükseldiği bu zamanlarda önceden almak mantıklımıdır?

Resimdeki kriterlere göre düşünüldüğünde 20 model televizyon çıkıyor sizce hangi televizyon?
Ev oturma düzeni belli olmadığından ıps ekranlı tv olması daha uygun olacak galiba.

Teşekkür ederim şimdiden
Bence almalısın yarın ne olacağı belli değil. Vestelde çeyizlik süresi 6 aydır bilgin olsun

oguzhanozturk52 Çevrimdışı

oguzhanozturk52

Yeni Üye
18 Eki 2021
14
35
Arkadaşlar bu arada malumunuz mehmet atmaca elektronik ürünleri etrafı sarmış. Bunların bi kurulum ücreti olayı da var. Benim ilçemde bunların servisi.bile yok, adamlar ilçeye gelip kurulum yapsa 250 istese neden dicek bir altyapı da yok anladığım kadarıyla :) bu tvyi açıp kendimiz kursak garantisi işlemiyor mu?

K Çevrimdışı

KeManCII

Yeni Üye
18 Eki 2021
3
45
Arkadaşlar 14 yıllık Lg LH4000 tv kullanıyorum maşallah tık demedi ama yeni bir tv almak istiyorum. Daha çok Netflix Youtube ve maçlar. Ps3 üm var ileride Ps5 alabilirim genelde oynadığım oyunda PES serileri :)

Ayrıca Harman Kardon AVR 145'im ve infinity 5.1 speaker sistemi var. Filmleri Optik passtrought ile 5.1 izlemek isterim. Bunu ps3 te yapıyorum Tv'de de yapabilmek isterim.

65 inç bir tv düşünüyorum. Oled serileri yanma sorunu problem deniliyor özellikle tv karşısında uyuyakalan benim gibiler için.

Forumu epey okudum genelde Va panel öneriliyor. Samsung 2020 Q serileri ve Sony xh900 serileri öneriliyor fakat bunlarda stok bulmakta zor. Bulunanda teşhir oluyor.

65Q80t teşhir 13.750 ile 14.000 civarında buluyoruz Zaten teşhir düşünmüyorum. Yine kapalı kutu bir ürün diye Q80 söylediler mediamarkt ta ama o da 14.000. fiyat farkı olmamasından çekindim. Burada bir arkadaşa teşhir ürününü sıfır diye gönderdiklerini okudum çünkü.

QN'ler ve yeni Q' serileri ips ekran. X90J ile de ilgili çok iyi yorumlar yok. bu senenin tvleri geriye gitmiş sanırım...

-- Şimdi kapalı kutu denilen televizyonları teşhirden kutuya koyup koymadıklarını nasıl anlarız açmadan evimize getirmeden? Kutuyu tersten açıp sonra kapattıklarını söyledi o tarz yerlerde çalışan bir arkadaşım.

Kapalı bir Q80T veya Q95T ya da Sony XH900 serisi mi bakmalıyım ?

Bu serilerin altına inip 7100 gibi 75 inç serilere veya 50 hz düşmek mantıklı değil sanırım 65 inç ideal

Normalde bütçem 13-15 bin ama biraz zorlayabilirim belki çok çok değecekse

Sizler neler önerirsiniz? Yardımlarınızı bekliyorum

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,332
39
Merhabalar

Teşekkür ederim şimdiden
Hangi tv'yi alırsınız onu bilmiyorum fakat haberiniz olsun tv uzun süre çalışmayınca yani fişe takılı olmayınca kendi kendine bozuluyor diye biliyorum. Uzun süreden kastım 2-3 yıl ve daha fazlası. Bir arkadaşın başına geldi çünkü.

Diğer problem ise, ne zaman evleneceğiniz belli değilse eğer, şu an alacağınız tv'nin teknolojisi kullanmaya başlayacağınız zaman sizi tatmin eder mi bilmiyorum.
Selamınaleyküm arkadaşlar Samsung "55" tu7000 mi yoksa Tcl "55" C715 qled mi ikisi arasında kaldım kullanan veya ikisinden birini tavsiye edicek var mı teşekkürler.
Aleyküm selam. İkisi de giriş seviyesi vasat tv'ler. Direct led ve Dolby Vision desteği nedeniyle TCL bir tık daha iyi duruyor. Ben ikisini de almam fakat almak zorunda kalırsam Samsung tercih ederdim.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Aries

Yeni Üye
19 Eki 2021
26
38
Samurai Unforgotten hocam merhaba, 50" büyüklüğünde TV bakıyorum. Genel olarak uydu yayınları izler, Netflix, YouTube'da takılırım. Samsung 50Q60T ve Philips 50PUS8505 modelleri arasında kaldım. Bütçem max. 7.000₺ civarında. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz? Ya da bu izleme profili ve bütçe için farklı bir model öneriniz olur mu? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim..

H Çevrimdışı

hakanmastery

Yeni Üye
24 Eki 2021
2
42
arkadaşlar herkeze selamlar.
a101 de satilan son hi level 55" tv ler icin bi video yok. oyuzden burdan tavsiye ihtiyacim var
hi level hl55ual402 55'' ultra hd android smart led tv ve
hi level hl55uil402 55'' ultra hd android smart led tarasinda ki farklar nedir
tesekkurler

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,332
39
Samurai Unforgotten hocam merhaba, 50" büyüklüğünde TV bakıyorum. Genel olarak uydu yayınları izler, Netflix, YouTube'da takılırım. Samsung 50Q60T ve Philips 50PUS8505 modelleri arasında kaldım. Bütçem max. 7.000₺ civarında. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz? Ya da bu izleme profili ve bütçe için farklı bir model öneriniz olur mu? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim..
Merhaba, ben PUS8505 ve sonu 12 ile biten yani Avrupa montaj olanı tercih ederdim. Yalnız bu tv'den memnun olan da var olmayan da, o nedenle iyi araştırın derim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt