dtyakup Çevrimdışı

dtyakup 

Aktif Üye
4 Kas 2020
279
37
"Tavsiye" isteyenler;direk gözünüz kapalı basıp alacağınız TV leri özenli sunuyorum
hatta bu panelleri almayanları dövüyorum:sopa1:haha1

-Pioneer PDP lerin hepsi!
-Panasonic PDP ler den örneğin 50/60 serileri
-Sony den X4500
-Toshiba dan SV685
-Sharp dan bulabilirseniz X5(USA da tanıdığınız varsa alsın getirsin veya kargoya versin!)

daha fazlasını yazmıyorum,kafalar karışmasın şimdi:hoba1

yaw bunlar eski model ve 4K filan değil,Smart yok,cart-curt da yok hiç bir şey yok diyebilirsiniz

valla olan en iyileri bunlar dı,almayan adama bir tuhaf bakardık eskiden!

Beyler şaka bir yana 2010/12 den sonra bu işler bitti gari,hatta öldü-geberdi desem aynen doğrudur!
siz MARKA lara veya rakamlara filan bakmayın,bu iş bitti,kalitesiz malları Çin liler adama resmen
aldırıyorlar,manyak paralara örneğin 75/85 LCD ler satılıyor

hiç birisine değmez hele hele LCD ler olursa hiç mi hiç değmez ama OLED bile olsa ona bile bu rakamlar
bence değmez

"Teknoloji ilerledi" ülen sorunlar ise katlanarak büyüdü bunun neresi teknoloji o zaman???

Bence "market işi" malum markalar bu filimin esas oğlanları gibi oldu günümüz de!

Sonuç;bu durumda örneğin benim gibi hadi diyelim bu işleri bilen birileri sizlere nasıl
tavsiye de bulunsun ki???

"Satıcı" değiliz!! forumlar daki çakal marka fanları veya satıcı tipleri filan hiç değiliz
Sony mony veya Samsung markası hastası da hiç değiliz!

dolayısıyla kendisine güvenen bir babayiğit varsa çıksın tavsiye de bulunsun,biz böyle tip de
değiliz yaw

fazla para vermeyin,işte en güzel tavsiye budur,ucuz yollu bir şey bulun
yok Smartı şöyle yok baclit böyle yok kasası şöyle v.s v.s yaw bunlar hikaye

ilk kural fazla bayılmayın

parası bol olan adam zaten forumlarda filan dolanmıyor! basıp alıyor hatta hiç
gitmeden alıyor ve eve getirip kuruyorlar panelini! mok gibi parası olan çok bu memleket de

bu forumlara "gariban adamlar" geliyor! bizim de lafımız zaten bunlara,gaza-caza filan gelmeyin
olayı da fazla büyütmeyin gözünüzde

3/5 kağıda market işi bir şey alın geçin izleyin
10/12 kağıda olan adam biraz düşünsün,ama ona göre mal bulunuyor,madem 10 kağıt bayılacak alsın
10 kağıtlık paneli

"Kalite";yaw bu kelimeyi de unutun
ağzınıza bile almayın,hiç düşünmeyin bile

Türk insanın bir diğer şanssızlığı ise malum KUR lar dan dolayı fiyatlar çok ciddi artmıştır
bu Kur lar ile Çin e bile gitsek bir mok almadan döneriz gari!

Dolar=10 kağıt oldu yaw
1/10 içeri girdik!

elin Amerikalısına en üst seviye panel bile oldukça hesaplı gelirken bize 2.el Araba parası gibi geliyor!
İşin özeti budur. bu mesajınızı anasayfaya sabitlemek lazım bence :)

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
sayın albanez usta tcl 728 serisi için ne düşünüyorsunuz acaba? f/p bakımından.
valla ben TCL için çok iyi şeyler düşünüyorum,şayet Amerika da yaşıyor olsaydım:hoba1
ama TR de yaşadığım içinde tam tersi çok kötü şeyler düşünmekteyim!

yaw bu meretin veya HiSense ve Vizio TV ler Amerika da f/p oldukları için satılıyorlar!
başka bir numaraları da yoktur,kısaca Sony/Samsung alacak adam gidip bunu alıyor
o paranın yaklaşık yarısı cebinde kalıyor,sonra onunla da gidip 2.el bir AVR alıyor olayı
bitiriyor,bu kadar basit işte

bu arada TCL/Hisense Amerika da bayağı sıkı TV ler çıkarırken,dünyanın geri kalanını es
geçiyorlar!!!

Avrupa/kısmen Asya için standard ları da şudur

1-Avrupa işi(TR bunun içinde değildir!)
2-Hint işi-kısmen Asya işi(TR bunun içindedir)

ayrıca Çin pazarı da vardır,o da farklı kalitede dir,kısaca TCL veya Hisense veya SkyWorth veya
TPV v.s bunlar Çin de ki en büyük ana üreticiler dir,bu işler bunlar dan sorulmaktadır artık!

kafalarına göre "kalite pazarı" belirlemişler ve asıl pazar Amerika/Kanada dır;gerisi hikaye pazarlar dır

++

Bizdeki 7x serisi bir de giriş seviye dandik bir malları var bunları bence geçin
en son çıkan 825 "kağıt üstünde" sıkı gibi duruyor ama fiyatı da tam dayaklık yaw:sopa1
o fiyata adam gider LG den OLED alır yahu!
hiç olmazsa OLED aldım der!

AVF forum dan bunun inceleme notuna bakmak lazım(ben şimdilik göremedim)şayet 8 aldıysa
bence iyidir 7 alırsa iyi değil! ama 9 alırsa çok iyi demektir!

4 Çevrimdışı

4601Hkn

Yeni Üye
22 Ocak 2021
23
43
Kolay gelsin arkadaşlar. Toshiba 49ua2063dt, Toshiba 50ua2063dt ve Toshiba 50ul3B63DT işletim sistemi hariç, ev kullanıcıları için tercih sıralaması konusunda tavsiye değil ,:hmmfikir verebilecek arkadaş var mı? Teşekkürler

I Çevrimdışı

ibro09

Yeni Üye
18 Eki 2021
1
37
39-43 inç arası LG IPS panel kullanılan fiyatı en uygun SMART TV tavsiyesi alabilir miyim ?

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
-OLED alan X(yaw adını unuttum,bana mail atmıştı:hmm)
hiç bir ayarı değiştirmiyorsun!

not;Servisin girdiği bazı değerleri ise,sen manual olarak verdiğim değerlere göre yeniden giriyorsun

-@İrfan bey,senin bahsettiğin konu burada yok,sanırım TF den görmüş olabilirsin,bana daha sonra
bunları mail den ilet

-OLED paneli set edecekler;Servislerin çoğu bazı değerleri ya ezbere ya da kafalarına göre set ediyorlar!
bana komple set değerleri vermek yerine,ilk etap da yapacağınız şey,hiç bir şeyi ellememek!
default değerler de durması dır,ancak bazı servisler gördüğüm kadarıyla ciddi yalnış değerleri girip
...abi böyle kullanacaksın... diyorlar;yani Türkçesiyle aynen sallıyorlar:hayir

++
Bir arkadaş var geçenler de DH den papaz olmuş birileriyle OLED konuları hk.
kardeşim o furumu ittir edin geçin yaw,ne moral bozmaya ne de birileriyle inatlaşmaya gerek yoktur
takıldığınız şeyler bana mail den sorun yeter
orası çakal satıcılar ile ve Sony/Samsung manyak FAN ları ile doludur,kimin ne ot yediği de belli değildir
bahsettiğiniz o bir kaç kişiyi de çok eksiden iyi tanırım,kısaca iteleyin geçin bu tipleri

not;ben onun için bazı konuların,mail den görüşülmesini istiyorum! forumların tartışma yerleri veya adma gibi
muhabbet yerleri durumları bitmiştir,ya hakaret,ya alay ya da ona buna sarma v.s gırla gidiyor
yönetimler de bunlara genel de hiç ses çıkarmıyor; "fikir hürriyeti" adı altında

açıkçası ben OLED konusunu forumlar dan tamamen kestim++

ancak bana mail den "LCD" konularını ise sormayın ltf++

E Çevrimdışı

erren

Yeni Üye
19 Eki 2021
1
25
Merhabalar, herkese iyi forumlar.
Ben 3000-3500 bandında TV aramaktayım ama kafam çok karışık. Öncelikle A Adem Helvacı ve bütün foruma emekleri için çok teşekkür ederim, forumdan gerçekten çok faydalandım. Ancak forumu okumak bir yandan iyi geldi ama bir yandan beni daha da şüpheci yaptı. Bu yüzden sizlerden tavsiye alıp kur artışları yansımadan artık bir TV almak istiyorum.

Fiyatları ve özellikleri neticesinde aşağıdaki üç modele yoğunlaştım. Ancak 3500 bandında sizlerin önereceği başka TV’ler olursa onlar hakkındaki fikrinizi de almayı çok isterim.

Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim. İyi forumlar.

cheleby Çevrimdışı

cheleby

Yeni Üye
23 Nis 2021
37
38
-OLED alan X(yaw adını unuttum,bana mail atmıştı:hmm)
hiç bir ayarı değiştirmiyorsun!

not;Servisin girdiği bazı değerleri ise,sen manual olarak verdiğim değerlere göre yeniden giriyorsun

-@İrfan bey,senin bahsettiğin konu burada yok,sanırım TF den görmüş olabilirsin,bana daha sonra
bunları mail den ilet

-OLED paneli set edecekler;Servislerin çoğu bazı değerleri ya ezbere ya da kafalarına göre set ediyorlar!
bana komple set değerleri vermek yerine,ilk etap da yapacağınız şey,hiç bir şeyi ellememek!
default değerler de durması dır,ancak bazı servisler gördüğüm kadarıyla ciddi yalnış değerleri girip
...abi böyle kullanacaksın... diyorlar;yani Türkçesiyle aynen sallıyorlar:hayir

++
Bir arkadaş var geçenler de DH den papaz olmuş birileriyle OLED konuları hk.
kardeşim o furumu ittir edin geçin yaw,ne moral bozmaya ne de birileriyle inatlaşmaya gerek yoktur
takıldığınız şeyler bana mail den sorun yeter
orası çakal satıcılar ile ve Sony/Samsung manyak FAN ları ile doludur,kimin ne ot yediği de belli değildir
bahsettiğiniz o bir kaç kişiyi de çok eksiden iyi tanırım,kısaca iteleyin geçin bu tipleri

not;ben onun için bazı konuların,mail den görüşülmesini istiyorum! forumların tartışma yerleri veya adma gibi
muhabbet yerleri durumları bitmiştir,ya hakaret,ya alay ya da ona buna sarma v.s gırla gidiyor
yönetimler de bunlara genel de hiç ses çıkarmıyor; "fikir hürriyeti" adı altında

açıkçası ben OLED konusunu forumlar dan tamamen kestim++

ancak bana mail den "LCD" konularını ise sormayın ltf++
Şu mail adresiniz nedir hocam ?

J Çevrimdışı

jagatai

Yeni Üye
1 Eyl 2021
15
34
Next & next star a N11 üzerinden next ye-43020FS2 panel bilgisi sordum bana ips değil dled panel diye döndüler. Google da arattım dled panel diye birşey çıkmadı bu ürün yada dled panel olayı hakkında bilgi verebilecek var mı?

4 Çevrimdışı

4601Hkn

Yeni Üye
22 Ocak 2021
23
43
  • Durmak yok, forumda kalmaya devam! :affetToshiba 50ul3b63dt ile toshiba 50ua2063dt modellerini normal ev kullanıcıları için genel olarak değerlendirirsek( işletim sistemi hariç ) hangisi diğerine göre daha öndedir .Bu seviyelerde önerebileceğiniz başka hangi tv olabilir? By_Trol By_Trol, @fikoloji,@albanez,@dtyakup, BlackSea BlackSea ve diğer arkadaşlar...

oguzhanozturk52 Çevrimdışı

oguzhanozturk52

Yeni Üye
18 Eki 2021
14
35
Selam dostlar :) uzun süredir forumu takipteyim.Kalburüstü firmalar almış başını gitmiş de bize sadece avox, nordmende,axen vsvs ürünler kalmış gibi :)
Velhasıl, 4000-5000 bandında en az 55" bir ürün arıyorum. Sıkıntı çıkarmayacak hangi ürünü önerirsiniz ? Genel olarak uydu yayınları ve netflix izlenecek. Bilgisayardan hdmi ile de film aktaracağım zaman zaman :) Varsa aklınızda ben alırdım dediğiniz ürün sevinirim.

Ö Çevrimdışı

Özel öğretmen

Yeni Üye
28 Eyl 2021
12
31
Biraz önce philips 55 oled 705 tv kurulumu servis tarafından yapıldı. Servis sadece tv yi açtı bana kumandayı tanıttı ve acele bir sekilde gitti. Şimdi daha önce tv almadığım için servisler ne yapar ne yapmaz bilmiyorum ama sanki hiç bişey yapmadan gitmişler gibi geldiler. O yüzden soruyorum sizce eksik bişey var mı ne bileyim yapmaları gereken bir ayar bi şey ? Bilenler yardımcı olursa sevinirim.

A Çevrimdışı

alvaro01

Aktif Üye
25 Nis 2018
92
43
Selam dostlar :) uzun süredir forumu takipteyim.Kalburüstü firmalar almış başını gitmiş de bize sadece avox, nordmende,axen vsvs ürünler kalmış gibi :)
Velhasıl, 4000-5000 bandında en az 55" bir ürün arıyorum. Sıkıntı çıkarmayacak hangi ürünü önerirsiniz ? Genel olarak uydu yayınları ve netflix izlenecek. Bilgisayardan hdmi ile de film aktaracağım zaman zaman :) Varsa aklınızda ben alırdım dediğiniz ürün sevinirim.
Genelde burda markalar üzerinde yorumlar yapılıyor. dediğiniz gibi bize kalanlar arasında bütçeyi çok sarsmadan benimde takip ettiğim 3 ürün var. 1. si Bimlerdeki 65" dijitsu 4k android tv fiyatı 4999 TL. L1 lisanslı ve netflix 4k izeleyebiliyosunuz yanılmıyorsam paneli de ips idi. 65" dijitsularda kurulum ücretsiz. Satıcısı Bim olması da cabası. En az 2 yıl kafanız rahat olur. Bu ürün yaklaşık 2 ay önce geldi yani her mağazada bulamayabilirsiniz. Ben indirime girebilir diye takip ediyorum bu modeli. Çünkü bim daha önce 2299 tl ye getirdiği 40" fhd android tv yi 2 hafta önce 1899 tl ye sattı ve babamlara aldım. benzer bir indirim gelirse bende bu ürünü almayı düşünüyorum. 2. alternetifim ise yine ips panelli Onvo 55f350 4k android tv. Onuda a101 den talip ediyorum arar ara 3699 tlye düşüyor. 3. alternatifim ise amazon daki 65" woon 4k. 4600 tl iken almak istedim adresenize yollanamıyor hatası aldım sonra ürünün fiyatı 5500 e çıktı. amazon ile görüştüm beklemede kalın düzelecektir dedi 10 gündür bekliyorum :)

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Next & next star a N11 üzerinden next ye-43020FS2 panel bilgisi sordum bana ips değil dled panel diye döndüler. Google da arattım dled panel diye birşey çıkmadı bu ürün yada dled panel olayı hakkında bilgi verebilecek var mı?
IPS bir panel tipi, dled (direct led) ise panelin arkasındaki aydınlatma tipi. Size cevap veren kişinin bu işlerden anlamadığı aşikar.

Ö Çevrimdışı

Önderahmed 

Aktif Üye
23 Şub 2019
228
40
Sevgili arkadaşlar merhaba 43 inch tv tavsiyesi rica ediyoruz fiyat performans açısından hangi marka model tavsiye edersiniz

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt