K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
100% mükemmel tv yok, bizim aldığımız XH9077 de buna dahil. Ama biz önceliklerimize göre en yakın tv'yi seçmeye çalışıyoruz. 90J bizim aldığımız tv'nin 2021 versiyonu fakat çok pahalıya satılıyor, 9077 ile yakın fiyatta olması gerekir. Sırf yeni model diye yüksek fiyattan giriş yapıyor. Keza TCL bile gidip 55C825'e 15.000 kağıt istiyor, müthiş pahalı. TV arayanlara Allah kolaylık versin :)
10000 q70 alcaz anlasilan

H Çevrimdışı

hkannn

Yeni Üye
12 Eki 2021
2
Merhabalar ,

Sony A90J kullanıcısıyım yaklaşık 4 aydır ve bilhassa filmlerde inanılmaz memnunum siyah kalitesinden ki daha önce de Lg CX oled kullanıyordum . Sony nin aradaki 4 kat fiyat farkını hak etmediğini söylemem lazım tv yi çok beğeniyor ve büyük keyifle kullanıyor olsam da . Oled ler, artık screen savera geçme ve tv yi kapatınca otomatik kendi pixel refresh lemesi ile yanık sorununu çözmüş durumdalar , oled almak için bu konuyu düşünen arkadaşların bunu bilmesini istedim ancak yine de tabii bütün gün aynı kanalda saatlerce açık bırakmak sorun çıkarabilir , hiç tavsiye etmem :)

Şimdi sorum şu olacak , tv yi bluetooth ile yine sony kulaklığıma bağlamak istiyorum ancak bir türlü başaramadım . Tv ne yapsam görmüyor kulaklığı arattığımda . Sony tv nasıl olur da Sony kulaklığı görmez sahiden insanın aklı almıyor ve sinir oluyor , mecburen kablo ile bağlıyorum uzun bir kablo ile geceleri film izlemek istediğimde . Kulaklığım Sony WH-1000XM3 . Arattığımda mac bilgisayarımı görüyor ama ne sony kulaklığımı ne apple airpods max kulaklığımı göremiyor tv .

Çözüm önerecek arkadaşlara çok teşekkür ederim şimdiden , şu kablo ile bağlanma olayından kurtulabilsem çok memnun olacağım .

IMG_0210.jpg

Son düzenleme:
Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,290
39
10000 q70 alcaz anlasilan
Q70T kenardan aydınlatmalı, ayrıca local dimming yok. Q80T için ne kadar istiyorlar ? Q80T hem direkt led hem de local dimming var.
Merhabalar ,

Sony A90J kullanıcısıyım yaklaşık 4 aydır ve bilhassa filmlerde inanılmaz memnunum siyah kalitesinden ki daha önce de Lg CX oled kullanıyordum . Sony nin aradaki 4 kat fiyat farkını hak etmediğini söylemem lazım tv yi çok beğeniyor ve büyük keyifle kullanıyor olsam da . Oled ler, artık screen savera geçme ve tv yi kapatınca otomatik kendi pixel refresh lemesi ile yanık sorununu çözmüş durumdalar , oled almak için bu konuyu düşünen arkadaşların bunu bilmesini istedim ancak yine de tabii bütün gün aynı kanalda saatlerce açık bırakmak sorun çıkarabilir , hiç tavsiye etmem :)

Şimdi sorum şu olacak , tv yi bluetooth ile yine sony kulaklığıma bağlamak istiyorum ancak bir türlü başaramadım . Tv ne yapsam görmüyor kulaklığı arattığımda . Sony tv nasıl olur da Sony kulaklığı görmez sahiden insanın aklı almıyor ve sinir oluyor , mecburen kablo ile bağlıyorum uzun bir kablo ile geceleri film izlemek istediğimde . Kulaklığım Sony WH-1000XM3 . Arattığımda mac bilgisayarımı görüyor ama ne sony kulaklığımı ne apple airpods max kulaklığımı göremiyor tv .

Çözüm önerecek arkadaşlara çok teşekkür ederim şimdiden , şu kablo ile bağlanma olayından kurtulabilsem çok memnun olacağım .

IMG_0210.jpg

Hocam, stereo kulaklık ile tv çok tat vermez fakat yine de siz bilirsiniz. MDR-HW700DS veya en azından MDR-DS6500 olsa hem bağlantı sorununuz olmaz hem de Dolby ses alabilirdiniz. Ben tv izlerken MDR-DS6500 kullanıyorum. Hem Dolby Digital ses, hem şarjı 18 saat civarı gidiyor hem de çok konforlu bir kulaklık. Bağlantı tipi bluetooth olmadığı için teknik sorun da olmuyor.

Benim eski Samsung tv sadece kendi bluetooth özellikli sound bar'ları destekliyordu. Ben de tv'nin servis menüsüne girip kapalı olan bluetooth ayarını açtım, Şu an tv'ye airpods bile bağlayabiliyorum. Sony için de aynı şey olur mu bilmiyorum. Servis menüsünde bluetooth ile ilgili bir ayar var mı araştırmak lazım.
Ben BT off olan kısmı BT on yaptığımda sorun çözülmüştü.

Son düzenleme:
TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
Merhabalar ,

IMG_0210.jpg
Cihaz android olduğu için mac bilgisayar ve airpods u görmeyebilir .Sony kulaklığı görmemesi ilginç

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
Q70T kenardan aydınlatmalı, ayrıca local dimming yok. Q80T için ne kadar istiyorlar ? Q80T hem direkt led hem de local dimming var.

Hocam, stereo kulaklık ile tv çok tat vermez fakat yine de siz bilirsiniz. MDR-HW700DS veya en azından MDR-DS6500 olsa hem bağlantı sorununuz olmaz hem de Dolby ses alabilirdiniz. Ben tv izlerken MDR-DS6500 kullanıyorum. Hem Dolby Digital ses, hem şarjı 18 saat civarı gidiyor hem de çok konforlu bir kulaklık. Bağlantı tipi bluetooth olmadığı için teknik sorun da olmuyor.

Benim eski Samsung tv sadece kendi bluetooth özellikli sound bar'ları destekliyordu. Ben de tv'nin servis menüsüne girip kapalı olan bluetooth ayarını açtım, Şu an tv'ye airpods bile bağlayabiliyorum. Sony için de aynı şey olur mu bilmiyorum. Servis menüsünde bluetooth ile ilgili bir ayar var mı araştırmak lazım.

Q80t yok magazalarda

T Çevrimdışı

thislavigne

Yeni Üye
10 Şub 2019
15
32
Merhaba arkadaşlar herkese iyi forumlar. Yazın kısmetse düğünüm var. Kur ve fiyat artışından kaygılandığım için şimdiden evime 55 inç TV almayı düşünüyorum. Futbol izlemeyi seviyorum genelde internet platformlarını izliyorum yerel kanalların pek izleneceğini düşünmüyorum, izlense de az izlenir. OLED yanık problemleri dolayısıyla düşünmüyordum ama Media Markt da görevli artık o sorunların tarih olduğunu söyledi ne derece inandırıcı bilemedim bu konuda da fikirlerinizi merak ediyorum. Forumu okuduğum kadarıyla 55XH9077 düşünüyordum fakat bu model bitti stoklarda yeni serisi de 13500 fiyatından satılıyor bu da benim için çok fazla verebileceğim en fazla 11 bin civarı hatta bu bile zor benim için 8-9 bandı daha iyi olabilir. Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

H Çevrimdışı

hkannn

Yeni Üye
12 Eki 2021
2
Cihaz android olduğu için mac bilgisayar ve airpods u görmeyebilir .Sony kulaklığı görmemesi ilginç
Teşekkürler yanıtınız için ,

Mac i görüyor ama kulaklıkları görmüyor , ne sony yi ne airpods max ı mı . Sony bu acaip salaklıkları yüzünden işte bir türlü sevilemiyor tam olarak . :(

Yanıtınız için teşekkür ederim ,

1000XM3 ü kablolu olarak bağladığımda aslında gayet tatminkar ses elde ediyorum filmlerde, bunun daha iyisi olabiliyorsa tabii denemek isterim . Dediğiniz kulaklıklara baktım ama amazon dahil her yerde satıştan kalkmış yanılmıyorsam. Kullandığım kulaklık geçen senenin en iyisi seçilmiş kulaklık aslında ama yetersiz mi diyorsunuz ses kalitesi olarak buna , 360 reality audio su var bunun, LDAC ı var ve ses baya hoş iletiliyor bence kulaklarıma ancak çok uzman değilim , dediğim gibi çok daha iyi olur diyorsanız o bahsettiğiniz modellerde düşünebilirim. şarjı kullandığımın 2 gün kadar gidiyor ayrıca , pek kısa değil yani. Bluetooth olmayan bağlantı ile kast ettiğiniz ne ? en iyi ses kalitesi bluetooth ile elde edilmiyormu, kablosuz a göre 3 kat daha iyi ses deniyor aslında yanılmıyorsam ?

A90J de bluetooth ayarı var açıyorsunuz ve taramaya başlıyor etraftaki device ları ama dediğim gibi sadece imac imi görüyor , ne kulaklıkları ne ipad i ne iphone u şunu bunu hiç birini göremiyor , sadece imac i yakalıyor bağlanıyor . Anlamadım gitti bu saçmalık karşısında .

Son düzenleme:
Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,290
39
Teşekkürler yanıtınız için ,

Mac i görüyor ama kulaklıkları görmüyor , ne sony yi ne airpods max ı mı . Sony bu acaip salaklıkları yüzünden işte bir türlü sevilemiyor tam olarak . :(

Yanıtınız için teşekkür ederim ,

1000XM3 ü kablolu olarak bağladığımda aslında gayet tatminkar ses elde ediyorum filmlerde, bunun daha iyisi olabiliyorsa tabii denemek isterim . Dediğiniz kulaklıklara baktım ama amazon dahil her yerde satıştan kalkmış yanılmıyorsam. Kullandığım kulaklık geçen senenin en iyisi seçilmiş kulaklık aslında ama yetersiz mi diyorsunuz ses kalitesi olarak buna , 360 reality audio su var bunun, LDAC ı var ve ses baya hoş iletiliyor bence kulaklarıma ancak çok uzman değilim , dediğim gibi çok daha iyi olur diyorsanız o bahsettiğiniz modellerde düşünebilirim. şarjı kullandığımın 2 gün kadar gidiyor ayrıca , pek kısa değil yani. Bluetooth olmayan bağlantı ile kast ettiğiniz ne ? en iyi ses kalitesi bluetooth ile elde edilmiyormu, kablosuz a göre 3 kat daha iyi ses deniyor aslında yanılmıyorsam ?

A90J de bluetooth ayarı var açıyorsunuz ve taramaya başlıyor etraftaki device ları ama dediğim gibi sadece imac imi görüyor , ne kulaklıkları ne ipad i ne iphone u şunu bunu hiç birini göremiyor , sadece imac i yakalıyor bağlanıyor . Anlamadım gitti bu saçmalık karşısında .

Hocam, XM3 stereo kulaklık. Kaliteli ses alırsınız fakat Dolby codec lisansı olmadığı için surround sound alamazsınız. Biliyorsunuz filmlerde Dolby Digital, Dolby DTS, DTS True HD, Dolby atmos gibi ses formatları kullanılıyor.

Size bahsini ettiğim kulaklıklar, çeşitli Dolby lisansına sahip sanal olarak surround verme kabiliyetine sahipler. Bağlantı tipi bluetooth değil Wifi sinyali gibi, RF denilen radyo frekansı. 2.4 Ghz üzerinden bağlantı kuruyor. Kulaklık direkt olarak tv'ye bağlı değil. Kulaklığın amfisi optik kablo veya hdmi ile tv'ye bağlı. Kulaklık da 2.4 Ghz kablosuz radyo frekansı üzerinden amfi'ye bağlı. Ses önce tv'den amfi'ye gidiyor. Amfi sesi çözüp kulaklığa yolluyor.
DS6500.jpg

Film içeriği ve cihazın desteklediği ses formatına göre farklı Dolby ses formatlarını deneyimleyebiliyorsunuz. Netflix sadece Atmos ve Dolby Digital veriyor. Fakat Sony'ler atmos desteklemiyor bu nedenle Netflix izlerken sadece Dolby Digital alırsınız. Fakat blue-ray veya hdd üzerinden film izlerseniz ve film DTS destekliyorsa, Dolby DTS ses de alabilirsiniz.

Yaklaşık 10 yıllık kulaklık modeli olduğu için satın alacak yer bulamayabilirsiniz. Ben de 2014 yılında İngiltere'den bir yakınım vasıtasıyla getirtmiştim. Bir arkadaşım kullanmadığı için satıyor, sıfır gibi. İlgilenirseniz uygun fiyata alırız onu size. Fakat kulaklık size uygun mu veya ses kalitesi beklentilerinizi karşılar mı önce onu öğrenmek gerek. Bursa'da olsanız size deneme fırsatı sunardım.

MDR-DS6500 daha eski bir model, optik çıkış kullanıyor ve 7.1 kanal ses veriyor.
HW-700DS daha gelişmiş bir model, daha üst düzey ses codec'leri destekliyor ve 9.1 kanal ses veriyor.

İnternette incelemelerine bir bakın.

Bir de JVC'nin yeni çıkardığı benzer bir model var, Dolby Atmos ses çözüyor. Fakat incelemeri çok iyi yönde değil.

*Bluetooth bağlantı sorununu araştırmak gerek.

B Çevrimdışı

bulbasaur

Yeni Üye
12 Tem 2021
8
31
Merhabalar. Forumu daha önceden bir kaç kere takip ettim ve tavsiye edilen bir tv belirledim ama şehir dışı işler nedeni ile bir türlü tv alamadım. Geçmiş birçok yorumu tekrardan okumaya çalıştım ama daha çok kafam karıştı yardımcı olursanız çok sevinirim daha çok evde annemin kullanımı için tabi ara ara kendim için maçları, filmler, youtube ve netflix izlemek için kullanılacak ve tv kurulacak olan oda da tv ye uzaklık 3,5-4 m mesafe karşıda ve 1,5m sağında aynı mesafede bir kanepeden izleme açısı olacak şekilde bütçe olarak 4000-5000 f/p tvler cazip geliyor ama eğer gerçekten senin için şu tv çok uygun olur uzun bir süre sıkıntısız kullanırsın (tabi inşallah) diyeceğiniz bir tv olursa durumu baya bir zorlayıp max 6000tl olacak bir tv öneriniz var mıdır lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden çok çok teşekkürler.

Son düzenleme:
L Çevrimdışı

liveuptr

Yeni Üye
13 Eki 2021
2
26

Vestel 50UA9600 , Toshiba 58Ua2063Dt ve Toshiba 50UA2063DT​

Merhabalar bu 3 model arasın da tercih yapmam gerekiyor inç farkı benim için önemli değil uzun süre kullanabileceğim ürünü arıyorum.

D Çevrimdışı

Davi0N

Aktif Üye
16 Eki 2021
58
Merhabalar. Bu forumu geç buldum güç buldum ama bulduğuma sevindim.
Bilgisi olan insanların elinden geldiğince diğer insanlara faydalı olabilmek adına yardımcı olduğunu gördüm.

Benim de yardıma ve bilgiye ihtiyacım var ve bundan dolayı üye oldum. Ben aile evime hediye amaçlı televizyon almak istiyorum.
Evin tek büyük odası salon ve genellikle karşıdan izleniyor. Koltuk televizyon arası sanırım 4-4,5 metre. Genel amaçlı kullanılacak TV izleme, Netflix, YouTube gibi. Ama kırk yılda bir uygulama mağazasından bir uygulama indirip denemek istediğimde de yüzümü asmasın istiyorum. Bazen telefon, bilgisayar ekranını kablosuz bir şekilde ses ve görüntüyü TV'ye yansıtmak istiyorum. Kendi evimde 55PUS7304 kullanmaktayım.

Buralardan öğrendiğime göre L1 lisansı olmayan TV'lerde Netflix gibi uygulamaların problem çıkarma ihtimali anladığım kadarıyla yazılımsal olarak daha fazla hem de görüntü kalitesi düşük izleniyormuş. Bu yüzden Onvo, Axen, Awox, Sunny, Hi-Level gibi markaları zorunluluktan dolayı elemek durumunda kaldım.

1 haftadır araştırıyorum ve alacağım TV'ye karar veremedim. 55-65 inç arasında bakmaktayım. Gönlüm el verdiğince 65 inç almak istiyor ama olduğu kadar. Televizyonu kredi kartı Garanti Bankası veya VakıfBank kredi kartı ile alacağım. Nakit olarak ödeyemem. A101'seçeneğini de sanırım bu yüzden eledik. A101 televizyon yaparken taksitlendirme yaparsa 250-400 tl arası vade farkı koyuyor gerek yok.

Şu an Amazon, HepsiBurada, N11 ve Vatan'da belirtmiş olduğum kartlara vade farksız 8 v 9 taksit yapılabiliyor.
Evdeki hesap çarşıya uymaz fakat normalde ailemin bu ürünü 10 yıl kullanmasını istiyorum. Ailem tipik Türk ailesi teknolojiyi benim öğrettiğim kadar biliyorlar, televizyonda oluşacak olası sorunlarını çözebilecek durumda değiller her sorunda ya da garantiye gönderilmesi durumunda mecburen ben uğraşacağım.

Normalde bütçem 4000 TL idi. Dandik markaların ürünleri 3500'e bile bulunabiliyor fakat birçok yazılımsal ve donanımsal problem, L1 lisansı olmaması, ürün desteğinde yetersizlik ve yorumlarda mağdur insanları gördükçe dandik markalardan soğudum. Yoksa dandik olduğunu bilerek de F/P olan ürünlerini alabilirdim. ramchomania ramchomania

Kendimi git gide daha çok bilinçli olmaya çalışan bir tüketici olarak gördüğüm için bana eğer derseniz ki: Sevgili Davi0N;

X televizyonu 4200 TL, Y televizyonu 4500 TL fakat aradaki 300 TL farkı ödediğinde alacağın hizmet 1500 TL ödemiş kadar olacaksa ya da X televizyonu seni 3 sene ama Y televizyonu seni 6 sene götürür ve o aradaki 300 TL'den şu an kaçmak uzun vadede sana zararı olur diyorsanız bütçemi arttırabilirim. İlk önceliklerimden biri fiyat olarak ve mümkün olduğunca fiyatı düşük tutmaya çalışarak bütçemi maksimum 5000 TL'ye kadar sorunsuz bir TV için arttırabilirim sanırım. Android mi normal Smart mı diye sorarsanız cevabını ben de bilmiyorum.

İnternetten araştırma ile aşağıda paylaşacağım televizyonları buldum. Yukarıda paylaştığım bilgiler dahilinde (bazı önemli konuları konunun cahili olduğum için atlamış olabilirim) sizin öneriniz ya da tavsiyeleriniz hangisidir?

Biliyorum uzun yazdım fakat kısa yazınca da eksik oluyor. Konunun takibindeyim. Dakika başı sayfayı yeniliyorum. Saygılarımı sunuyorum. Sağlıcakla kalın.

Son düzenleme:
Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,290
39
D Davi0N, Regal 55R752U tavsiye edecektim fakat stok sorunu var galiba. Aşağıda incelemesi mevcut. Diğer Regal modellerinde aynı anakart ve panel varsa, onlar da alınabilir (AUO marka VA Panel, MB130E anakart)

T Çevrimdışı

TVMeraklısı

Yeni Üye
16 Eki 2021
8
43
Merhaba
Ben de aranıza katılmış bulunmaktayım.
Benim de aciliyetim ortaya çıktı. Ufaklık 5 yıldır sorunsuz kullandığım Hi Level 48UHL950 nin panelini kırınca şimdi arayışa girdim.

Bütçem 4000 TL.

Yakın zamanda aklıma yatan modeller

Toshiba 50UA2063DT
Regal 50R754UA9
ONVO OV50F353

48-50 inç arası UHD ve mümkünse android e sahip bir tv bakıyorum.

Eğer yukarıdaki modeller ile ilgili tavsiyeleriniz ya da alternatif önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Ö Çevrimdışı

Özel öğretmen

Yeni Üye
28 Eyl 2021
12
31
Iyi akşamlar bugün philips 55 oled 705 tv aldım. Eve geldiğimde dual band 5ghz desteği olmadığı şokunu yaşadım. Ben android tv aldım çünkü genel olarak internetten video film ve maç izleyeceğim. Bu dual band 5ghz olmaması sorun yaratır mı ? Bir de bu tv yi kullananlar internetten video film izlerken genel olarak yorum yaparsa sevinirim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri