albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
Iyi akşamlar bugün philips 55 oled 705 tv aldım. Eve geldiğimde dual band 5ghz desteği olmadığı şokunu yaşadım. Ben android tv aldım çünkü genel olarak internetten video film ve maç izleyeceğim. Bu dual band 5ghz olmaması sorun yaratır mı ? Bir de bu tv yi kullananlar internetten video film izlerken genel olarak yorum yaparsa sevinirim.
eminmisin 5GHz desteği olmadığına veya Modemin 5GHz desteğimi yok?
yeni model Philips dahil piyasadaki çoğu TV de artık 5GHz desteği vardır

Android-9 ATV-OS en stabili(10/11 ise sorunlu!)
ancak net den film izleme kriterleri bir çok faktöre göre değişmektedir!

Not;RAM yetmezliği çıkabilir! veya Browser dan izleme de çeşitli sorunlar çıkabilir
bunlar TV ler de genel de sıkıntılı veya açık kapı gibidir,fazla güvenmeyin

Gerekiyorsa ucuz yollu BOX bile alsan TV den çok daha iyi iş görür!

IPTV kullanıyorsan yine BOX OK dir ama panelin Smart özellikleri içinde IPTV apk var diye biliyorum
(ancak buna da fazla güvenme,sanırım SS IPTV var ve sıkıntlı bir apk.)
Ben de Philips kullanıyorum ama Android kısmını hiç kullanmıyorum,"Media Player" olarak kullanırsan
Format/Codec+güç v.s olarak seni üzmez(bu konuda Sony/Samsung dan biraz daha iyidir)
ama yukarıda yazdığım gibi;Android kullanımı ve diğer işler de fazla güvenme

++

Dual Band işini kontrol et veya nasıl anladın bunu?

WiFi 2.4GHZ Kötü(bununla bir iş yapamazsın!)
Ethernet İyi (bence önce bunu bir dene sonra bana dönersin,başka formuller için)
5Ghz genel de Box lar dahil veya TV lerin çoğun da iyi veya çok iyi dir!

Philips özelinde ise durum şudur;en hızlısı 5GHz sonra Ethernet geliyor

++

son olarak panelin OLED olması veya LCD olmasının,bahsettiğin;internet den film izleme olayı
biraz farklı parametrelere bağlıdır,bunu sen önce kendin deneyeceksin

Not;daha olmadı örneğin KODİ yükle(bu daha az RAM yiyor!) geri kalanını sonra anlatırım

++

Benim OLED ler için geçmiş sayfalar da bir sürü msg larım var,tavsiyem onların hepsini oku
arada o bu şu v.s bir şeyler derse onları es geçersin!
Hayırlı olsun panelin++

BIP sürecin de panelini static-image türü görüntülere sakın uzun süreli bırakma zırt pırt kanal değiştir
açık kalma süresi ilk etap da 3/6saat arasında olsun

Servis kurulum yaparken bir şeyler söylediyse veya yanık olayları v.s bunları da es geç!

Ayarlarını bana bildir veya ilk etap da Pic.Mode;"Standard" da bırakıyorsun,hiç bir şeyi değiştirme
30gün kadar bu şekilde kullan++

Ö Çevrimdışı

Özel öğretmen

Yeni Üye
28 Eyl 2021
12
31

Not;RAM yetmezliği çıkabilir! veya Browser dan izleme de çeşitli sorunlar çıkabilir

IPTV kullanıyorsan yine BOX OK dir ama panelin Smart özellikleri içinde IPTV apk var diye biliyorum
Ben de Philips kullanıyorum ama Android kısmını hiç kullanmıyorum,"Media Player" olarak kullanırsan
Format/Codec+güç v.s olarak seni üzmez(bu konuda Sony/Samsung dan biraz daha iyidir)

++

Ethernet İyi (bence önce bunu bir dene sonra bana dönersin,başka formuller için)

++

son olarak panelin OLED olması veya LCD olmasının,bahsettiğin;internet den film izleme olayı

Not;daha olmadı örneğin KODİ yükle(bu daha az RAM yiyor!) geri kalanını sonra anlatırım

++

Benim OLED ler için geçmiş sayfalar da bir sürü msg larım var,tavsiyem onların hepsini oku
Hayırlı olsun panelin++

BIP sürecin de panelini static-image türü görüntülere sakın uzun süreli bırakma zırt pırt kanal değiştir

Servis kurulum yaparken bir şeyler söylediyse veya yanık olayları v.s bunları da es geç!

Ayarlarını bana bildir veya ilk etap da Pic.Mode;"Standard" da bırakıyorsun,hiç bir şeyi değiştirme
30gün kadar bu

++

++

++

Hayırlı olsun panelin++

30gün kadar bu şekilde kullan++
Epey de özelliklerine baktım dual band 5ghz desteğini göremedim ondan yazdım. Kurulumu henüz yapmadılar nasipse çarşamba olacak gelen servisle de konuşayım durumu kurulum yapılınca size yine bi bilgi veririm teşekkür ederim.

Poı987 Çevrimdışı

Poı987

Aktif Üye
16 Eki 2021
63
3 gündür televizyon araştırıyorum 3 gündür uyumadım deliricem. TR Simülasyonunda yaşamak çok yorucu. Tek isteğim zaten zor kazandığım param boşa gitmesin istiyorum. Bu arada yorumum yukarıda. Yardımcı olmak isteyen kontrol edebilir. :(
Poı987 Davi0N, Regal 55R752U tavsiye edecektim fakat stok sorunu var galiba. Aşağıda incelemesi mevcut. Diğer Regal modellerinde aynı anakart ve panel varsa, onlar da alınabilir (AUO marka VA Panel, MB130E anakart)

Evet ürünü bulamadım. Yoksa direk alacaktım.
Merhabalar. Bu forumu geç buldum güç buldum ama bulduğuma sevindim.
Bilgisi olan insanların elinden geldiğince diğer insanlara faydalı olabilmek adına yardımcı olduğunu gördüm.

Benim de yardıma ve bilgiye ihtiyacım var ve bundan dolayı üye oldum. Ben aile evime hediye amaçlı televizyon almak istiyorum.
Evin tek büyük odası salon ve genellikle karşıdan izleniyor. Koltuk televizyon arası sanırım 4-4,5 metre. Genel amaçlı kullanılacak TV izleme, Netflix, YouTube gibi. Ama kırk yılda bir uygulama mağazasından bir uygulama indirip denemek istediğimde de yüzümü asmasın istiyorum. Bazen telefon, bilgisayar ekranını kablosuz bir şekilde ses ve görüntüyü TV'ye yansıtmak istiyorum. Kendi evimde 55PUS7304 kullanmaktayım.

Buralardan öğrendiğime göre L1 lisansı olmayan TV'lerde Netflix gibi uygulamaların problem çıkarma ihtimali anladığım kadarıyla yazılımsal olarak daha fazla hem de görüntü kalitesi düşük izleniyormuş. Bu yüzden Onvo, Axen, Awox, Sunny, Hi-Level gibi markaları zorunluluktan dolayı elemek durumunda kaldım.

1 haftadır araştırıyorum ve alacağım TV'ye karar veremedim. 55-65 inç arasında bakmaktayım. Gönlüm el verdiğince 65 inç almak istiyor ama olduğu kadar. Televizyonu kredi kartı Garanti Bankası veya VakıfBank kredi kartı ile alacağım. Nakit olarak ödeyemem. A101'seçeneğini de sanırım bu yüzden eledik. A101 televizyon yaparken taksitlendirme yaparsa 250-400 tl arası vade farkı koyuyor gerek yok.

Şu an Amazon, HepsiBurada, N11 ve Vatan'da belirtmiş olduğum kartlara vade farksız 8 v 9 taksit yapılabiliyor.
Evdeki hesap çarşıya uymaz fakat normalde ailemin bu ürünü 10 yıl kullanmasını istiyorum. Ailem tipik Türk ailesi teknolojiyi benim öğrettiğim kadar biliyorlar, televizyonda oluşacak olası sorunlarını çözebilecek durumda değiller her sorunda ya da garantiye gönderilmesi durumunda mecburen ben uğraşacağım.

Normalde bütçem 4000 TL idi. Dandik markaların ürünleri 3500'e bile bulunabiliyor fakat birçok yazılımsal ve donanımsal problem, L1 lisansı olmaması, ürün desteğinde yetersizlik ve yorumlarda mağdur insanları gördükçe dandik markalardan soğudum. Yoksa dandik olduğunu bilerek de F/P olan ürünlerini alabilirdim. ramchomania ramchomania

Kendimi git gide daha çok bilinçli olmaya çalışan bir tüketici olarak gördüğüm için bana eğer derseniz ki: Sevgili Davi0N;

X televizyonu 4200 TL, Y televizyonu 4500 TL fakat aradaki 300 TL farkı ödediğinde alacağın hizmet 1500 TL ödemiş kadar olacaksa ya da X televizyonu seni 3 sene ama Y televizyonu seni 6 sene götürür ve o aradaki 300 TL'den şu an kaçmak uzun vadede sana zararı olur diyorsanız bütçemi arttırabilirim. İlk önceliklerimden biri fiyat olarak ve mümkün olduğunca fiyatı düşük tutmaya çalışarak bütçemi maksimum 5000 TL'ye kadar sorunsuz bir TV için arttırabilirim sanırım. Android mi normal Smart mı diye sorarsanız cevabını ben de bilmiyorum.

İnternetten araştırma ile aşağıda paylaşacağım televizyonları buldum. Yukarıda paylaştığım bilgiler dahilinde (bazı önemli konuları konunun cahili olduğum için atlamış olabilirim) sizin öneriniz ya da tavsiyeleriniz hangisidir?

Biliyorum uzun yazdım fakat kısa yazınca da eksik oluyor. Konunun takibindeyim. Dakika başı sayfayı yeniliyorum. Saygılarımı sunuyorum. Sağlıcakla kalın.

3 gündür televizyon araştırıyorum 3 gündür uyumadım deliricem. TR Simülasyonunda yaşamak çok yorucu. Tek isteğim zaten zor kazandığım param boşa gitmesin istiyorum. Bu arada yorumum yukarıda. Yardımcı olmak isteyen kontrol edebilir. :( Fiyat konusunda ürünlerin fiyatının benim bütçeme yüksek olduğunu düşündüm şu an. Fiyat konusunda 3700-4600 arasında mümkünse 58 inç değilse 55 inç bakıyorum. 65 inç alınabilir en ucuz Onvo 65500 zaten 5700 TL o çok yüksek o yüzden elemek durumunda kaldım.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Iyi akşamlar bugün philips 55 oled 705 tv aldım. Eve geldiğimde dual band 5ghz desteği olmadığı şokunu yaşadım. Ben android tv aldım çünkü genel olarak internetten video film ve maç izleyeceğim. Bu dual band 5ghz olmaması sorun yaratır mı ? Bir de bu tv yi kullananlar internetten video film izlerken genel olarak yorum yaparsa sevinirim.
Konu dışı :
Merak ettiğimden soruyorum ,nikin "özel öğretmen" acaba gerçekten özel öğretmen' misin ,yani kadrolu olmayan :alala

Poı987 Çevrimdışı

Poı987

Aktif Üye
16 Eki 2021
63
3 gündür TR simulasyonunda genel kullanım için babamlara hediye amaçlı süpriz olarak televizyon almak için araştırma yapıyordum. 35 metrekarelik bir odada genelde TV, Netflix ve YouTube izlenecek. Genel anlamda karşıdan ve akşam saatlerinde yemek sonrası çay eşliğinde kullanılacak. Önceliklerim ekran büyüklüğü ve fiyatı. Yaklaşık 20 TV den alttaki 4 TV’ye kadar seçenekleri düşürdüm. Aslında 4400 bütçem vardı fakat eğer fiyat farkına değecekse uzun vadeli düşünüldüğünde farkı kabul ediyorum.

Regal 55R754U : 4237 TL
Regal 55R754UA9 : 4549 TL
Regal 58R754U : 4674 TL
Vestel 58U9510 : 4970 TL

Bu ürünlerden sizce hangisi?
F fikoloji A Adem Helvacı teraspy teraspy albanez albanez

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
3 gündür TR simulasyonunda genel kullanım için babamlara hediye amaçlı süpriz olarak televizyon almak için araştırma yapıyordum. 35 metrekarelik bir odada genelde TV, Netflix ve YouTube izlenecek. Genel anlamda karşıdan ve akşam saatlerinde yemek sonrası çay eşliğinde kullanılacak. Önceliklerim ekran büyüklüğü ve fiyatı. Yaklaşık 20 TV den alttaki 4 TV’ye kadar seçenekleri düşürdüm. Aslında 4400 bütçem vardı fakat eğer fiyat farkına değecekse uzun vadeli düşünüldüğünde farkı kabul ediyorum.

Regal 55R754U : 4237 TL
Regal 55R754UA9 : 4549 TL
Regal 58R754U : 4674 TL
Vestel 58U9510 : 4970 TL

Bu ürünlerden sizce hangisi?
F fikoloji A Adem Helvacı teraspy teraspy albanez albanez
İnan tv ve uydu alıcısı tavsiyesi vermiyorum ,ama hediye tv için gözlerinden öpüyorum sevgili Davi0N ,ne mutluluk anne ve baban için ?

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Kimse herhangi bir ürün için yönlendirme yapmıyor hele bütçem kısıtlı diyen insanlara hiçkimse direkt şunu al diye tavsiye vermez, veremez. Hiçbir ürün bu sorumluluğu üstlendirecek durumda değil. Ürün incelemelerini, tecrübeleri okuyup kararı kendiniz vereceksiniz maalesef. Kolay gelsin.

dtyakup Çevrimdışı

dtyakup 

Aktif Üye
4 Kas 2020
280
37
Kimse herhangi bir ürün için yönlendirme yapmıyor hele bütçem kısıtlı diyen insanlara hiçkimse direkt şunu al diye tavsiye vermez, veremez. Hiçbir ürün bu sorumluluğu üstlendirecek durumda değil. Ürün incelemelerini, tecrübeleri okuyup kararı kendiniz vereceksiniz maalesef. Kolay gelsin.
Aynen katılıyorum. Yüksek meblağlara alınan tvlerde bile sorun yaşayanlar var. Hele düşük fiyatlı tvlerde sorunlar daha çok. Ben de 4500 e tv bakıyorum ama donmalara kasmalara ara ara kapanıp açılmalara katlanmak gerekiyor sanırım.yenilerde 10 yıl sorun çıkarmayacak bir tv de yok. Garanti biter bitmez arızalanmazsa kendimizi şanslı saymamız gereken bir dönemdeyiz. Oyüzden kimse direkt şunu al demiyor hele ki düşük bütçelerde.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
Hocam,sen önce hayırlısıyla OLED panelini kurdur,gerisini sonra hallederiz+

>Ancak 5GHZ için sana sorum şudur;modemin 5GHz desteği varmıdır?
malum bazı modemler veya eski modeller v.s 5GHz desteği vermezler!

o Epey veya benzer siteleri v.s boşver
hemen hepsi "Marketing" türü işler yapıyor ki buna yabancı siteler de dahil dir!

>Modem için bana marka/model/tip v.s bildir ayrıca
ve Internet hızın da nedir??

Genel de direk paneli suçlarlar çoğu net işleri için,ama işin aslı öyle değildir!

>sana tavsiyem panel gelmeden benim OLED hk. msg larıma bir göz gezdir
takıldığın yerleri de not et,sonra sorarsın

ayrıca her türlü OLED msg için canozy@yahoo.com dan ilet bunları++

Ö Çevrimdışı

Özel öğretmen

Yeni Üye
28 Eyl 2021
12
31
Hocam,sen önce hayırlısıyla OLED panelini kurdur,gerisini sonra hallederiz+

>Ancak 5GHZ için sana sorum şudur;modemin 5GHz desteği varmıdır?
malum bazı modemler veya eski modeller v.s 5GHz desteği vermezler!

o Epey veya benzer siteleri v.s boşver
hemen hepsi "Marketing" türü işler yapıyor ki buna yabancı siteler de dahil dir!

>Modem için bana marka/model/tip v.s bildir ayrıca
ve Internet hızın da nedir??

Genel de direk paneli suçlarlar çoğu net işleri için,ama işin aslı öyle değildir!

>sana tavsiyem panel gelmeden benim OLED hk. msg larıma bir göz gezdir
takıldığın yerleri de not et,sonra sorarsın

ayrıca her türlü OLED msg için canozy@yahoo.com dan ilet bunları++
Allah razı olsun ilginiz için. Modem türk telekom modemi evet 5 ghz desteği var modem tp link AC1200 WIRELES DUAL BAND MODEL VC220-G3u. Tamam hocam tv yi nasipse kurdurayım size yine mail atacam ilk kurulum vs yapmam gerekenlerle ilgili. Çok teşekkürler

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
"Tavsiye" isteyenler;direk gözünüz kapalı basıp alacağınız TV leri özenli sunuyorum
hatta bu panelleri almayanları dövüyorum:sopa1:haha1

-Pioneer PDP lerin hepsi!
-Panasonic PDP ler den örneğin 50/60 serileri
-Sony den X4500
-Toshiba dan SV685
-Sharp dan bulabilirseniz X5(USA da tanıdığınız varsa alsın getirsin veya kargoya versin!)

daha fazlasını yazmıyorum,kafalar karışmasın şimdi:hoba1

yaw bunlar eski model ve 4K filan değil,Smart yok,cart-curt da yok hiç bir şey yok diyebilirsiniz

valla olan en iyileri bunlar dı,almayan adama bir tuhaf bakardık eskiden!

Beyler şaka bir yana 2010/12 den sonra bu işler bitti gari,hatta öldü-geberdi desem aynen doğrudur!
siz MARKA lara veya rakamlara filan bakmayın,bu iş bitti,kalitesiz malları Çin liler adama resmen
aldırıyorlar,manyak paralara örneğin 75/85 LCD ler satılıyor

hiç birisine değmez hele hele LCD ler olursa hiç mi hiç değmez ama OLED bile olsa ona bile bu rakamlar
bence değmez

"Teknoloji ilerledi" ülen sorunlar ise katlanarak büyüdü bunun neresi teknoloji o zaman???

Bence "market işi" malum markalar bu filimin esas oğlanları gibi oldu günümüz de!

Sonuç;bu durumda örneğin benim gibi hadi diyelim bu işleri bilen birileri sizlere nasıl
tavsiye de bulunsun ki???

"Satıcı" değiliz!! forumlar daki çakal marka fanları veya satıcı tipleri filan hiç değiliz
Sony mony veya Samsung markası hastası da hiç değiliz!

dolayısıyla kendisine güvenen bir babayiğit varsa çıksın tavsiye de bulunsun,biz böyle tip de
değiliz yaw

fazla para vermeyin,işte en güzel tavsiye budur,ucuz yollu bir şey bulun
yok Smartı şöyle yok baclit böyle yok kasası şöyle v.s v.s yaw bunlar hikaye

ilk kural fazla bayılmayın

parası bol olan adam zaten forumlarda filan dolanmıyor! basıp alıyor hatta hiç
gitmeden alıyor ve eve getirip kuruyorlar panelini! mok gibi parası olan çok bu memleket de

bu forumlara "gariban adamlar" geliyor! bizim de lafımız zaten bunlara,gaza-caza filan gelmeyin
olayı da fazla büyütmeyin gözünüzde

3/5 kağıda market işi bir şey alın geçin izleyin
10/12 kağıda olan adam biraz düşünsün,ama ona göre mal bulunuyor,madem 10 kağıt bayılacak alsın
10 kağıtlık paneli

"Kalite";yaw bu kelimeyi de unutun
ağzınıza bile almayın,hiç düşünmeyin bile

Türk insanın bir diğer şanssızlığı ise malum KUR lar dan dolayı fiyatlar çok ciddi artmıştır
bu Kur lar ile Çin e bile gitsek bir mok almadan döneriz gari!

Dolar=10 kağıt oldu yaw
1/10 içeri girdik!

elin Amerikalısına en üst seviye panel bile oldukça hesaplı gelirken bize 2.el Araba parası gibi geliyor!

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt